PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : solian ile titreme ve kasılma

anyt00
18-08-2013, 11:28 PM
böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren babam 3 sene önce beyin kanaması geçirdi.beyin kanaması sonrasında konuşma yetisinde bozukluk ve bipolar bozukluk teşhisi kondu kendisine.3 senedir kullandığı seroquel adlı ilaç son dönemde uyku probleminde yetersiz kaldığı için doktoru 4 gün önce solian 200 mg verdi kendisine ilk gün gayet iyi gelen ilaç son 2 gündür yerinde duramama,hiperaktivite,titreme yapıyor.ayrıca karnında mide kasılması nedeniyle uykusuzluğu had safhada.mide kasılması gözle görülür biçimde,uzandığında karnı sürekli hareket ediyor,bu da uyumasını engelliyor.bu yan etkiler sizlerde de oldu mu ?

elisurencil
18-08-2013, 11:30 PM
böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren babam 3 sene önce beyin kanaması geçirdi.beyin kanaması sonrasında konuşma yetisinde bozukluk ve bipolar bozukluk teşhisi kondu kendisine.3 senedir kullandığı seroquel adlı ilaç son dönemde uyku probleminde yetersiz kaldığı için doktoru 4 gün önce solian 200 mg verdi kendisine ilk gün gayet iyi gelen ilaç son 2 gündür yerinde duramama,hiperaktivite,titreme yapıyor.ayrıca karnında mide kasılması nedeniyle uykusuzluğu had safhada.mide kasılması gözle görülür biçimde,uzandığında karnı sürekli hareket ediyor,bu da uyumasını engelliyor.bu yan etkiler sizlerde de oldu mu ?

Hayır ama bilindik bir şey. Doktorun söylemiş olması gerekli, ilacın prospektüsünü okuyabilirsin. Bir süre sonra geçecektir.

Sevgiler

cybryl
18-08-2013, 11:31 PM
solian uyutmaz ben uyutmayan antipsikotik istediğimde verilmişti bana

anyt00
18-08-2013, 11:47 PM
uyutmamanın yanında karnındaki kasılmalar korkuttu bizleri.biz doktordan uyuyamadığı için yardım istemiştik,solian içtikten sonra hiç uyuyamıyor,çünkü karnında inanılmaz kasılmalar,hareketler var ve sürekli şişip iniyor midesi.yarın yeniden doktor yolu gözüküyor bizlere.

anyt00
18-08-2013, 11:48 PM
doktoru uyarmadı ,prospektüsünde okudum ama bu kadar ağır olabileceğini düşünmemiştim.bekleyelim mi yarın yeniden doktora mı gidelim kararsız kaldık.

stolz
19-08-2013, 05:34 AM
..............

anyt00
19-08-2013, 12:44 PM
yardımlarınız için teşekkürler, seroquel e devam edelim en iyisi doktoruyla görüşmeye gidiyoruz.