PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Moral bozukluğu, iç daralması, ölüm korkusu, halsizlik, sinir!!!..

doruksulku
17-07-2013, 12:31 AM
-Merhaba arkadaşlar iyi geceler herkese, 2 hafta önce psikiyatriye gittim ve doktorum bana antidepresan verdi, şuan cipralex kullanıyorum, daha iyi hissediyorum enazından dışarıya çıkabiliyorum, ama üzerimde sürekli bir çöküntü ve moral bozukluğu var, sinirleniyorum ve içim daralıyor, ayrıca sürekli bir ölmek korkusu ve yorgunlukta söz konusu..bu halsizlik ve sıkıntı, bu korkularımda dahil normal şeyler mi? aynı şeyleri yaşayanlar ve çare olarak yapabileceğim şeyler nelerdir, fikirleri olanlar varsa yazabilirseniz memnun olurum..Şimdiden teşekkür ederim.. :sad:

schrödingerinkedisi
17-07-2013, 12:36 AM
sıcaklardandır.......

doruksulku
17-07-2013, 12:43 AM
evet sıcaklar ve işimle ilgili yaşadığım huzursuzluklar..Ama tedavime devam ediyorum, sadece yüzüm hiç gülmüyor ve moralim hep bozuk..ama aynı zaman da yaşadığım olumsuzlukları hak ettiğimi düşünüyorum..günahlarımın bedelini ödüyor olduğumu düşünüyorum..herşeyi kafama takıyorum, ince eliyorum, bazı insanlar gibi düşünmeden yaşayamıyorum..o yüzden herşeyi kafama takıyorum..çok bunaldım artık, mutlu olmanın ve herşeye rağmen gülmenin bir formulü var mı?

schrödingerinkedisi
17-07-2013, 12:46 AM
evet sıcaklar ve işimle ilgili yaşadığım huzursuzluklar..Ama tedavime devam ediyorum, sadece yüzüm hiç gülmüyor ve moralim hep bozuk..ama aynı zaman da yaşadığım olumsuzlukları hak ettiğimi düşünüyorum..günahlarımın bedelini ödüyor olduğumu düşünüyorum..herşeyi kafama takıyorum, ince eliyorum, bazı insanlar gibi düşünmeden yaşayamıyorum..o yüzden herşeyi kafama takıyorum..çok bunaldım artık, mutlu olmanın ve herşeye rağmen gülmenin bir formulü var mı?

bilmem komik videolara guluyor musunuz? bu bir secenek olabilir mesela.

ozkan.akyurek
17-07-2013, 12:51 AM
sabahları ıspanak+maydonoz
akşamları ıspanak+tere

5 dk ılık ateşte kaynatın ılıyınca için(yemeklerden en az yarım saat önce veya en az 1 saat sonra), iç daralmasına anksiyeteye paniğe birebir güvenle kullanalabilirsiniz +faydasını görürsünüz ;), ben hala kullanıyorum

doruksulku
17-07-2013, 12:58 AM
komik videolara da gülemiyorum açıkcası çok beni güldürecek kadar komik birşey de bulamadım.. :D herşeye gülemiyorum zaten zamanın da çok güldüm bitirdim hepsini.. sabahları ıspanak+maydonoz
akşamları ıspanak+tere, tavsiyen için teşekkür ederim özkan, yeşilçay deneyeceğim bakalım ne kadar faydası olacak..Yeşilçayın antidepresan etkisi olduğunu öğrendim.. :)

İstanbul34
17-07-2013, 01:01 AM
Aynı sorunlar bendede var..Ben henüz pszikiatriye gidemedim malesef ilaçlara devam et zamanla azalır ..

ozkan.akyurek
17-07-2013, 01:03 AM
komik videolara da gülemiyorum açıkcası çok beni güldürecek kadar komik birşey de bulamadım.. :D herşeye gülemiyorum zaten zamanın da çok güldüm bitirdim hepsini.. sabahları ıspanak+maydonoz
akşamları ıspanak+tere, tavsiyen için teşekkür ederim özkan, yeşilçay deneyeceğim bakalım ne kadar faydası olacak..Yeşilçayın antidepresan etkisi olduğunu öğrendim..

bunların etkisi küçümsenmeyecek derecede, şiddetle tavsiye ederim :), profesör ibrahim saraçoğlu'na anksiyete ve panik atak rahatsızlığından dolayı işine gidemeyen birçok hasta allahın izniyle bu kürle tekrar işlerinin başına dönmüşler.Ispanak'ta antidepresif en az 11 etken madde var.Ama bunu ıspanağı tek başına tüketince vücut o maddeleri almıyormuş; ikinci bir gıdaya ihtiyaç duyuyormuş işte burda devreye maydonoz ve tere giriyo :) bu arada anksiyete bir zamanlar saraçoğlu hocamızda da varmış ve bu kürü geliştirmesinde bu hastalığı sebep olmuş. 20 yılını almış ve üzerinde hala çalışmaları devam ediyormuş, dediğim gibi hiç küçümsemeyin :)

doruksulku
17-07-2013, 01:06 AM
İnşallah sende atlatırsın en kısa sürede..ilaçlara devam ediyorum..moralim hep bozuk yüzüm asık..ama kendime güvenimi yitirmemeye çalışıyorum, güçlü davranıyorum..bir de şu korkularımı yenersem iyi olacak..

doruksulku
17-07-2013, 01:08 AM
anlıyorum seni özkan teşekkür ederim, kulak arkası etmeyeceğim yorumlarını benim ve aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarım için de çok önemli..yarın deneyeceğim inşallah zaman içerisinde faydalarını görürüm..Limon kabuğu arkadaşım kronik olduğunu sanmıyorum ilk kez böyle bir sıkıntı patlak verdi.. :)

doruksulku
17-07-2013, 01:13 AM
haklısın Limon kabuğu, birşeyler sebep oldu ve hemen atlatabilirim inşallah ve işlerime dönerim..bu durumda herkesten aldığım tavsiyeleri deniyorum..zor günler de insanlar birbirlerine yardım etmeli, manevi desteğiniz çok öenmli benim için..ama ben maddi destek yapacağım diyenler için bir hesap numarası açabilirim.. :D ha ha ha haydi gülün çok komiğim..

ozkan.akyurek
17-07-2013, 01:18 AM
bu arada bitkilerin taze olmasına dikkat et yoksa bi anlamı kalmaz :)