PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Exefor XR dikkatineeee

22-11-2006, 12:41 AM
noolur bu ilacı daha önce kullananlar bana yardım etsin
efexor xr kullanalı 7 ay oluyor bir kaç ay ilacı birden bire kestim fakat yataklara düştüm şiddetli mide bulantısı kusma su bile içememe şiddetli kilo kaybı yaşadım. korkumdan bırakamadım uzun süre . algılarımda yavaşlama oldu önceden daha hızlı anlardım herşeyi zeki bi insan olduğuma inanırdım fakat artık zihnim.in çoık yavaşladığını düşünüyorum. doktorumdan ilacı bırakmak istedigimi söyledim efexor un dozunu düşrdü ama şuanda hala berbat bir mide bulantısı halsizlik çekiyorum acaba ilaç dozajı düştü diyemi yoksa bende başka bi rahatsızlık mı var çok korkuyorum ilaçtan kurtulmak istiyorum bu konuda kullananlar bana yardım edebilirmi

özdemir1981
22-11-2006, 01:56 PM
Merhaba Geçmiş olsun ben 2 yıldır kullanıyorum kontrollü bir şekilde bıraktım ama yine başlamak zor4unda kaldım bunlar yan etkiler olabilir size iyi gelmiyorsa ilacı değiştirebilir doktor ben ilacı içerken fena değilim bırakınca kötü oluyorum doktorunuzla görüşün bence geçmiş olsun

22-11-2006, 02:05 PM
BENDE EFEXOR XR KULLANIYORUM üstelik sabah alıyorum iş yerinde ilk zamanlar uyku yaptı ancak zamanla alıştım.Kilo kaybı yaşamadım.Ciddi yan etkiside olmadı.memnunum bu haptan.hatta dozunu düşürdük en son dr çıktığımda.siz acil doktorunuzla görüşün bu kadar uzun zaman kulanıyorsunuz ve sizi rahatsız ediyor ise..
Üstelik işim dikkat isteyen bir iş yan etkisini görsem dr sölerdim bende.bir ara unutkanlık oldu ama,ilaçların bu etkiye sebeb olduğunu biliyordum.
Dilerim çözersiniz en kısa zamanda

22-11-2006, 02:35 PM
sizin için özel olmazsa bir soru sormak istiyorum ne gibi şikayetlerinizin sonucu efexor u kullnamaya başladınız arkadaşlar

22-11-2006, 02:40 PM
sizin için özel olmazsa bir soru sormak istiyorum ne gibi şikayetlerinizin sonucu efexor u kullnamaya başladınız arkadaşlar

depresyon tedavisi için kullanıyorum ve doktorum bu tedavide en etkili ilaç olduğunu söledi..
Aslında ben sinir krizi geçirdim(panik nöbet) ve 2 gün üst üste 1 hafta hastanede yattım o günden bu güne kullanıyorum

22-11-2006, 03:11 PM
emulu teşekkür edeim paylaştığın için. umarım en kısa zamanda sorunlarının üstesinden gelirsin...

22-11-2006, 03:27 PM
emulu teşekkür edeim paylaştığın için. umarım en kısa zamanda sorunlarının üstesinden gelirsin...
cnm şu an da çok iyiyim.ilaçlarımı alıyorum.dozları da düşürdük..
Kendimde mücadele veriyorum..Herşey daha da iyi olucak.İnşallah

tutunamayan_x
05-01-2007, 04:54 AM
ben de efexor kullanmaya başladım. fakat ilk ilacı adlığımda korkunç bir kaygı ve korku..sıkıntı tam bir krize girdim...allahtan rivotril diye bir mucize var beni hayata döndürdü. Ama efexor içimdeki sınıtıyı ve depresyonu çok iyi buldu. tedavi edebilecek gibime geliyor ama yanında bir rivotril diazem xanax falan olmadan kullanmam mümkün değil... katalnızlmaz bir krize giriyom...

05-01-2007, 11:42 AM
Her ilaç ilk kullanıma başladığında ilk 1-2 hafta yan etki yapar hatta rahatsızlığı tetikler 4 haftadan sonra ilaç etkisini göstermeye başlar.Doktorlarında dediği gibi bizzat yaşadım bende BU DURUMU..

önemli olan ilaçları zamanında ve aksatmadan dr kontrolünde almak..
Bende xanax kullanıyordum ama hep dr'uma bağımlılık yapacağından yana endişelerimi dile getiriyordum..Kendiside bunu onayladı ve çok şükür uzun zaman önce kestik..

Dr kontrolünde alınan ilaçlar tedaviyi gerçekten kolaylaştırıyor..

DKB^^3^^
05-01-2007, 12:52 PM
İlaçların yan etkileri kişiden kişiye göre farklılık gösteriyor.Mesela bende kolestrol ve troid sorunu vardı bıraktıktan sonra normale döndü.Ama efexor'dan kaynaklanan bir sorun olduğunu ispatlayamadık.çünkü bu sorunlar içinde ilaç kullanıyordum.
ben 2.5 3 sene efexor kullandım min 300mg 400mg kullandığım da oldu ama 300 altına düşmedim.8 ay kadar önce kademeli olarak efexoru bıraktım.başka bi antidepresana geçtim.Sonuç olarak efexor bana hiç mi hiç yaramadı diyebilirim.doktorumun da efexor tedavisinde neden bu kadar ısrar ettiğini anlayamamıştım.baktım olacak gibi değil doktorumu değiştirdim o da efexoru :d

05-01-2007, 02:35 PM
İlaçları dr kontürolu diışındfa kendi başınıza bırakırsanız, istenmeuyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, hatta sil baştan bile olabilir.. Bunu göze alabiliyorsanız.. devam...

Ama lütfen dr danışın.....

meralsevde
05-01-2007, 02:44 PM
benim bir yakınım efexor kullanıyordu.bırakırken çok rahatsız oldu.miğde bulantısı kusmalar onu baya etkiledi.

doktor kontrolünde bırakıyordu üstelik.ama doktoru efexor bırakıldığında böyle semptomlar gösterebiliyormuş.

bol bol su içmesini eğer istiyorsa miğde ilacıda alabileceğini söylemişti.

05-01-2007, 03:13 PM
75 mg efexor kullanıyordum 4 aydır ancak dr dedim ki ben ilaçlarımın dozunun düşmesini istiyorum(prozacta kullanıyorum)
efexor bünyeme uyku yapıyor çünki dr bana manik depresyonda çok etkili bir ilaç dedi..Bende tmm ama dozunu yarıya indirelim dedim.çünki çok fazla ilaçlara boğulmak istemiyordum..şimdi efexor xr 'yi 37,5 düşürdük...Aslında çok da iyi oldu 1 aydır düşük dozda kullanıyorum..
Demekki bazen bizlerde tedavi sürecinde dr'la düşüncelerimizi paylaşabilir belkide kendimize iyi olanı seçeriz..bEN bunu başardım..
Hatta xanax kullanıyordum onuda bırakmak istedim çünki bağımlılık yapıyor ve onun yerine çook düşük dozlu bir ilaç aldım onuda devamlı içmek için değil,sıkıntılı olduğumda...

Ama dikkat ederseniz hep dr danışarak :D

15-02-2007, 10:15 AM
dönem dönem kullandım efexor özellikle içime kapanmaya başladığım, hareket bile etmek istemediğim zamanlarda etkisini gördüm ama bu seferde çk hareketli bir döneme girdim (çok konuşma, delice alışveriş, sinirlilik9 bugünlerde yine içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor, kıpırdamak bile istemiyorum bu sabah dr tavsiyesiyle günde birkez sabahları 75 mg efexor almaya başladım. bakalım nasıl olacam bende bilmiyorum

18-03-2007, 11:22 PM
1,5 yıldır düzenli düzenli kullanıyorum, ewliliğim kurtuldu, iyikide kullanıyorum, ama bi ara ilacımı yazdıramamıştım, bi bihafta kadar, resmen ben ben olmaktan çıktım, titremeler, tansiyon düşüklüğü, düşenme zorluğu, hep hep yatakta kalmak isteme gibi şeyler, ama ilacı kullanmadığımdan dolayı olduğunu bilmiyorum, anlayamıyorumda neden olduğunu,
anladıktan sonra, neyseki birdaha hiç aksatmadım, bazı akşamlar unutuyorum almayı, sabahleyin aynı titreme halleri yine geliyo, kendimi uyuşturucu bağımlıları gibi hissediyorum,, ve bırakmaktan çok korkuyorum, bırakma tedavisinde yaşayacaklarımı düşünüyorum ve ürküyorum,
ve, bir ikinci korkumda, bıraktıktan sonra, 1,5 yıl önceki abuksubuklukları yaşarmıyım,,
bunlar dışında, hiçbir yan etkisini görmedim, efex kullanıyorum, mutluyum hallerindeyim yani :?

19-03-2007, 01:37 AM
bu ilaç hakkında hiç bi bilgim yok
fakat yazılanlar beni çok ürküttü.
anladığım kadarıyla bu ilaç tam bir bağımlılık 8O
bi derten kurtulayım derken başka bi derde giriliyor gibi :roll:
kullanan arkadalar bence biraz dikkatli olmalı.
kendinizi ilaçlara teslim etmeyin.
hiçbir ilaç masum değildir :wink:

kardem
25-04-2007, 02:27 PM
merabalarn hepinizin yazısını satır satır okudum bende bir efexor 75 mg kullanıcısıyım bu ilaç bende düzelmeler yaptı önceki şikayetlerimin hiç birini yaşamıyorum ama ilacı kullanmadığım zamanda kendimi berbart hissediyorum herkes kafamda birşeyler söylüyor anlamıyorum ruh gibi etrafta dolaşıyorum bende kendimi yemek yapmaya veriyorum ama yinede kendimi kötü hisediyorum doktoruma danıştım ilacı ben söyleneden bırakma dedi devam et dedi nasıl bırakacağımı bilmiyorum bırakırsam ne zorluklar çekeceğimide bilmiyorum ama kafamı takmıyorum sonuç iyi olacaksa bazı şeylede katlanırım ne yapalım souç iyi olsunda ben eski halime döneyimde bunun sonucu acı çekmek olsun katlanırız allah herkese sağlık versin içindede bize

buket81
29-04-2007, 02:49 PM
öncelikle herkese merhaba.ben aranıza yeni katılıyorum.ben de 7 aydır efexor xr 75 kullanıyorum ve doktorum bana bu ilacı depresyon teşhisi ile verdi.ve dedi ki asla bağımlılık yapmayacaktır.tam tersi oldu ve ben bu ilaç olmadan yaşayamaz hale geldim.ve tuhaf olan bana hiçbir yararı olmadı hatta gittikçe kötü duruma düşürdü.her gece karmakarışık rüyalar da cabası.ve ben bu şikayetlerle dr a gittim ve rol yaptım evet rol yaptım çünkü artık kurtulmak istiyorum gerçekten.dr a artık iyileştiğimi şikayetlerimden kurtulduğumu söyledim.ve istediğim oldu ve dozunu yarıya indirdi 3 gündür 37.5 mg içiyorum.ama resmen kendimle savaşıyorum.iştahım kesildi,gülemiyorum,konuşmak bile istemiyorum.bir ilaç bir insanı nasıl olur da bu kadar etkileyebilir.resmen uyuşturucu bağımlısı gibiyim.ama savaşmaya devam edeceğim ve bu lanet ilaçtan kurtulacağım.ve hiçkimseye bu ilacı tavsiye etmiyorum arkadaşlar.yararından çok zararı oluyor çünkü.paylaşmak istedim.Allah hepimize yardım etsin.

08-06-2007, 01:32 PM
fdgdf

08-06-2007, 01:40 PM
cvxc

ozoso
17-06-2007, 09:32 PM
ben de bişeyler sormak istiyorum
bu ilacı migren için 1yıl kullandım
biraz faydasını gördüm sayılır
2 aydır da dozajı düşürerek bırakmaya çalışıyorum
en son 2 günde bir kullnıyodum,bu hapı en son 4 gün önce yuttum ve ama dayanamayıp,2 gün öncesinde yarım olarak yuttum.
yani en son iki gün önce 37.5/2 aldım. şuanda kötüyüm,başımı sağdan sola çevirmeye korkuyorum
yatmamaya çalışıyorum,çünkü yatınca da kalkamıyorum.
çok uzattım sanırım:) yazılanlara bakınca da daha da korktum.ben bu etkilerin 2-3 gün sonra geçmesini beklerken,2 ay bile bu şikayetleri görenler var
gerçekten korktum, ne yapmalıyım???? :(

20-06-2007, 01:09 AM
Doktor bana da migren için efexor verdi ama korktum başlamaya. Sadece bir tane aldım, ellerim ve dudaklarım arada titreyip uyuşmaya başladı, iki gün ruh gibi dolaştım(sadece bir tane aldığım halde), yattığım yeri bilemedim. Şimdi yalnız o bir drajeden sonra bıraktım. Galiba tadı iğrenç olan bitki çaylarını deneyeceğim(bkz. civanperçemi- sadece bir yudum alınca lavaboya koşmuştum:( ) ya da başka alternatif çözümler. Şİmdi tekrar denesem mi diye düşünüyorum.

30-06-2007, 11:10 AM
Kullanan arkadaşlar için tekrar yazayım dedim, acayip bir migren krizinin ardından ben bunu kullanacağım dedim ve şimdi tekrar kullanıyorum. Şu anda bir şikâyetim yok, yalnız sürekli esniyorum uykum olmadığı halde. bu da yan etkilerindenmiş. İnşallah işe yarar.

lionamic
01-07-2007, 09:29 PM
Tam bir ay önce psikiyatriye gittim ve bu ilaca başladım şu anda 150 mg ı xnax ve sulfir ile beraber kullanıyorum.Çok faydasını gördüm daha önce aşırı kaygıalrım vardı bunlar yavaş yavaş azalmaya başladı.Her zaman içimde bir huzursuzlukla dolaşırdım,diğer insanların ne dediğine çok fazla takıyordum,Hiç bir şeyden zevk almıyordum,Başlarda çok fazla uyku yapıyordu,şimdi azalmaya başladı.Ayrıca hayatıma kattığı olumlu etkileri olumsuzlardan fazla.Kaygılarım azaldığı için daha iyi odaklanma sağlayabiliyorum.Kafamdaki karışıklık azalmaya başladı.Bunlar ilacın benim üzerimdeki şu ana kadar etkileri kullanmaktan çok memnunum,şu ana kadar neden kullanmadım diyorum.Tabi bırakınca ne olduğu konusunda deneyimim yok,anlattıklarınıza bakılırsa yan etkileri çok fazla oluyormuş.Doktoruma bunuda sormuştum yavaş yavaş bırakacaksın dedi.Ayrıca bunların bağımlılık yapmadığını özellikle belirtti.İki ay sonra tekrar doktorumla değerlendirme yapıcaz.

kraft
08-07-2007, 10:58 PM
ilaçların amacı beyinde salgılanan kimyasal maddeleri düzenlemektir,herkeste farklı etkileri olabilir,bende aynı ilacı kullanıyorum başlarda uyku düzenimin bozulmasından başka bir etkisi olmadı,pozitif etkileri çok fazla oldu buna karşı,ilacı doktor kontrolünde bırakmak en doğrusu

xyron
24-07-2007, 02:00 AM
ben bir şey sormak istiyorum; geçen gün doktora gittim ve bana 150 mg efexor xr ve remeron verdi.bu iki ilaç hakkındaki şeyleri okuduktan sonra bu ikisinin bir arada beni mahvedeceği hissine kapıldım.sizce ne yapmalıyım?

kraft
24-07-2007, 04:52 AM
remeron acayip uyku verir,kafanı yataktan kaldıramazsın,150 mg la birlikte epey ağır doğrusu seni bol uykulu günler bekliyor.

01-08-2007, 02:49 PM
arkadaşlar,

doğru yada yannış, iki gündür bişiy yapıyorum :roll: ... günlük 75mg efekxor kullanıyorum yaklaşık 2 sene olucak artık...

ama bırakmaml gerektiğine!! karar verdim!!!

iki gecedir, kapsülün içindeki tozları bi çay tabağına boşaltıp, yarısını içip kalanını kapsülün içine koyuyorum... böyle böyle doz azalta azalta bırakmayı düşünüyorum!!!

ve içmeyi unuttuğum zamandaki olumsuzlukların hiçbirini yaşamadım... bu beni çok sevindirdi, hiç bırakamıcam sanıyodum...

09-08-2007, 01:55 PM
ilacımın dozunu kendi kendime azaltıyorum...

yarısını içiyordum kapsülün,, şimdi, üçte bire düşürdüm..

nasıl üçte bir yapıyorum,
kapsülün içindeki tozcukları, bi çay tabağına döküp, sayıyorum, 210 tane beyaz toz...
hergün akşam, 70tane sayıyorum,,, ve içiyorum... kalan tabakta kalıyo,,, ertesi gün,, ertesi gün....

son iki gündür,, zor geliyo... az geliyo doz...
özellikle son saatler...
kanım çekiliyo sanki... tansiyonum düşüyo... iştahım açılıyo.... habire uyumak istiyorum.. canım sıkılıyo dünyadan sanki...

naneliseker
09-08-2007, 02:08 PM
remeron ve efexor kullancak olan kardeşim neden korkuyosun anlamadım ??? bence korkun çok yersiz ayrıca o ilaçları bi dönem bende kullandım oldukça da faydası olmuştu. bu tarz rahatsızlıklarda sinir sistemi yıprandığı için vücut uykuya daha çok ihtiyaç duyabiliyor. aslında uyumak oldukça iyi bir etkende olabilir. ancak ben çalışan bir insanım yada uyumak için vaktim yok maalesef diyorsan ilaçları bi dene memnun kalmazsan doktorunla görüş belki başka bi ilaçla tedavine devam edersin umarım okursun. ve sana yararı olur.

09-08-2007, 03:04 PM
Ben de migrenim için efexor kullanıyordum ama hiçbir işe yaramadığını görünce bıraktım iki-üç gün önce. Neredeyse kafamı yastığa koyar koymaz uyuyan ben, iki gündür gece yarısına kadar uyuyamıyorum ve baş dönmem oluyor. Normal mi acaba? Yani ilaçtan kaynaklanıyor olabilir mi?

kraft
11-08-2007, 08:11 AM
efexor kullanıp kilo alan varmı acaba?ben 5 kg kadar aldım ve bir türlü veremiyorum,dr'um normal dedi ama beni rahatsız ediyor bu durum,bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim :D

Eva
18-08-2007, 02:03 PM
Merhaba
Bende 1 yıldır Efexor xr kullanıyorum. İlk başta günde 75 mg dozla başladım. Daha sonra günde 150 mg kullanmaya başladım tabi doktor kontrolünde. İlk altı ay pek faydasını görmedim. Zaten ilaç 6 aydan sonra etki etmeye başlıyormuş. 6 ayın sonunda hem 75 mg hem de 150 mg kullanmaya başladım. İlaç sayesinde eskisi gibi yaşamaya başladım. Artık daha mutluyum, eskisi gibi agresif değilim. Uyku düzensizliğim için Efexorun yanında Risperdal vermişti doktor. Her gece yatarken yarım tablet alıyordum. Uyku sorunum bu sayede çözüldü. Artık 4 aydır risperdal kullanmıyorum, kendim bıraktım ve doktoruma da söyledim. Doktorum bir sakınca olmadığını söyledi. İlaca başladığımdan bugüne %85 iyileştim. Son gittiğimde doktor 150 mg a düşürdü dozajı. Ama bende kilo aldım ilacı kullanmaya başladıktan sonra. Yaklaşık 12 kilo aldım ve şu anda veremiyorum :) Doktoruma söyledim bu durumu normal dedi. İlacı bıraktıktan sonra rahat kilo verebileceğimi söyledi. Bu arada benim halamda kullandı aynı ilacı ve aynı şekilde kilo aldı. Tedavisi tamamlandıktan sonra ilacı bıraktı doktor kontrolünde. Ve eski kilosuna döndü ekstra bir çaba sarfetmeden.
Remeron ve Efexoru benim kuzenim kullandı. Remeron zaten uyku düzeni bozukluğu için verilen bir ilaç. Yani gün içinde değil gece yatarken alınması gerekiyor.
Umarım ilaç gerçekten iyileştirmiştir yoksa tekrar kullanmak fikri hoşuma gitmiyor. İnsanlar ilaç kullandığını görünce sana garip bakıyorlar ve hemen nutuk atmaya başlıyorlar. Aynı zamanda deli diye çağrılmakta bazen iç sıkıcı olabiliyor.
Herkese geçmiş olsun. Umarım herkes akıl ve ruh sağlığına yeniden kavuşur.

sevde_
18-08-2007, 07:09 PM
ben yakalaşık on gün önce efexor xr ye başladım xanax la birlikte malesef bütün ilaçlar gibi onlarda sadece üç dört gün kendime getirdi beni.ve daha sonra yine eski sıkıntılarım uyanmış durumda :cry: .birde benim sizinkinin aksine iştahım kesildi efexor kullanınca sanırım etkisi kişiden kişiye değişiyor ilaçların.

lionamic
04-09-2007, 09:09 PM
Bu ilacı 3 aydır kullanıyorum.1 ay kadar önce xanaxla beraber alıyordum daha sonra dokturum beni iyi gördü ve xanaxı bıraktırdı.Şimdi 150mg efexor'a devam ediyorum.Yalnız Efexor'u bir kere aksatmak zorunda kaldım çok şiddetli mide bulantısı ve baş dönmesi hissettim.Bu etkilerin bilimsel bir açıklaması var mı?Neden ilacı bırakınca midem bulanıyor.

06-09-2007, 10:46 AM
Sevgili mor_krizantem,
kapsullu ilaclarin kapsullerinin acilmasinin pek dogru olmadigini biliyorum. Bu anlamda doz azaltmada bu yol dogru mudur emin degilim. Aslinda Efexor'un 37.5 mg dozunda olan tableti de var, ustelik kapsulsuz. Gerci Efexor Xr ile Efexor arasinda farmakolojik olarak ne tur farklar var o konuda cok bilgim yok. Sadece bir kez doktordan Efexor Xr'in kandaki seviyesinin daha yavas yukselip azaldigi, bu anlamda uzun sure rahatlattigi, Efexor'un ise hizla inip ciktigindan bahsetmisti. Ancak yine de doz birakmada efexor xr 75 mg.den ilk once gunde 1 efexor 37.5'a sonra da gunde yarima gecilebilir diye dusunuyorum. Hem efexor kapsul olmadigi icin ikiye bolunebiliyor (uzerinde centik var). Ayrica bu konuda son mesaji yazdigindan beri ilac birakma sureci ne alemde merak ediyorum. Bizi bilgilendirirsen sevinirim.

simge_3026
06-09-2007, 10:58 AM
KAPSÜL OLARAK KULLANILAN EFEXORÜN KAPSÜLÜ AÇILABİLİR DOZ AZALTMANIN Bİ YÖNTEMİ BU!BUNU DOKTOR KENDİSİ SÖYLÜYOR O ŞKİLDE KULLANILABİLİR PROBLEM TEŞKİL ETMEZ.BUARADA BİLDİĞİM KADARIYLADA EFEXORUN EN DÜŞÜK MG 75 YANLIŞMI BİLİYORUM ACABA

06-09-2007, 11:01 AM
doktor soyluyorsa, sorun yok. Ben genel bir bilgi olarak soyledim zaten, efexor'a ozgu degil. Ote yandan Efexor piyasada 2 formda bulunuyor, Efexor ve Efexor XR. Efexor 37.5 mg var ve tablet seklinde (ben bir sure kullandim). Efexor XR ise 75 ve 150 mg (daha yukarisi var mi bilmiyorum). Ama dedigim gibi Efexor XR'i birakirken Efexor'un 37.5 mg'si kullanilabilir mi bilmiyorum, onu doktora sormak lazim tabii.

simge_3026
06-09-2007, 11:08 AM
bırakmak istediğimi söylediğimde bana bi 75 mg bide 150 mg yazdı
150 mg yazdı çnkü son 150 mg devam ediyordum 75 mg geçemiceğimi düşündüğü içinde kapsülü açıp tarifini yaptı azaltma yapabilceğimi söledi
efexor xr den bahsediyorum ama.
son 225 mg var ve çok gerek duyulursa 225 mg kadar günde 1 kez alınmak koşulu yükseltilebiliyor

06-09-2007, 04:12 PM
merhaba linspire,
arkadaşım, 37,5 luk tablette, benim aldığım yani,, çentik yok. ve buda ilacı bölmemi v.s. zorlaştırıyor..
iki arkadaşta doktorlarının bu şekilde yönlendirdiklerini yazmışlar ve zaten bi ara benim doktorumda bu şekilde bişiyler söylemişti,, ama ben kendi kafama göre yaptım, sonra sonra doktorumun böyle söylediğini hatırlayınca, içim rahatladı..

şimdi ne durumdayım... bi ara, 50 tozdan, 35e indirdim birden!!! yapmaz olaydım,,, o bir hafta nasıl geçti... ruh gibi... gerçekten yok böyle bi ilaç... bugüne kadar başka başka ilaçlar kullandım ama bu derece yoğun, bu derece bağımlılık yapan, bu derece altüst eden bi ilaç içmedim...
sonra, yine 50ye çıkardım... düzeldim.. ve bu sefer, hergün 1 toz azalta azalta şu an 40 tozdayım...
ve yine, az da olsa, 2 gündür, bi bitkinlik, uyuma isteği, yorgunluk hissetmeye başladım... 45 toz dayken hiçbişiy yok... herşey çok güzel... ama ya sonrası....
sadece ve sadece, üşendiğim için doktora gitmiyorum... hazırlanmak, evden çıkmak, durağa gitmek,, hastane de sıra beklemek,, sonra tekrar durağa git otobüse bin, eve gel, terle, duş al,, bilmem ne,,, öyle büyüyoki gözümde..

06-09-2007, 04:28 PM
mor_krizantem,
bir tek toz tanesinin durumu bu kadar etkilemesi cok ilginc. Demek ki dengeler cok hassas bu konuda. umarim 0 toza kadar dusersin ve sonrasinda da sorun cikmaz. ben de efexor ve efexor xr kullandim 150 mg ye kadar ciktim efexor xr.dan sonra kendi istegimle, doktora danisarak, lustrala gecis yaptim bu sure icinde 1-2 gun hic ilac almadim, 4 gun de 50 mg. lustrali gunde yarim tane aldim ve ilginctir hic bir sorun yasamadim bu gecis doneminde. Senin durumundaki bu hassas denge beni cok sasirtti. Sanirim uzun sureli kullanimdan. Kullananlari ve sifa bulanlari elbette engellemek istemem ama bu ilaci bu denli farkli kilan birseyler varsa bu kadar kolay yazilmamali bence. ben de kullanmaya baslamadan once onlarca sey okudum ve ondan sonra vazgectim ama sonra kotu olunca elden birsey gelmedi. ama yine de biraktigima memnunum o ilaci, hic olmazsa lustral daha kolay birakiliyor, ben kac kez birakma sureci yasadim. umarim sorunsuz olarak sureci tamamlarsin.

06-09-2007, 04:38 PM
çok teşekür ederim linspire...
açıkcası, senin lustrala geçiş yapabilmen, rahat bırakabilmen, sorun yaşamaman, çok güzel.. sevindirici... kıymetini bil bünyenin :wink:
dün 40tane aldım... sabah 5te yattım... öğleden sonra, 14.30du uyandığımda... hala uykum var,, gözlerim yorgun... yatsam, saatlerce daha uyuyabilirim...
sanırım, belkide 45e çıkarsam yine,,, daha iyi olucam... aslında çok da önemli değil benim için,, kullanırım uzun süre, ama, 6,5 yıllık evliyim, ve artık bi bebeğimiz olsun istiyoruz.. bir an önce bırakma isteğim bundan...

simge_3026
06-09-2007, 04:44 PM
krizantem ilacı bırakmak için boşuna kendini sıkıntıya sokma doktorun bu konuda sana yardımcı olmasını izin ver üşenme ve doktora git bak bebeğiniz olsun istiyosun madem ihmal etme bi an önce yardım al
Allah şifa versin

06-09-2007, 04:57 PM
haklısın arkadaşım biliyorum... birbuçuk hafta sonra, terapistimle randevum var, ona gitmişken diğerinide hallediyim en iyisi... teşekür ederim iyi dileklerin için saol simge_3026

senasensoz
29-09-2007, 12:37 PM
ya arkadaşlar 25gündür bu ilacı kullanıyorum hala zaman zaman mide bulantısı çekiyorum gerçi çok mutluyum efexorumla :) ama bi sorunum daha var reglimin gecikmesine neden olabilir mi ? Lütfen yardımcı olun..

segtomik
01-10-2007, 09:30 AM
ya arkadaşlar 25gündür bu ilacı kullanıyorum hala zaman zaman mide bulantısı çekiyorum gerçi çok mutluyum efexorumla :) ama bi sorunum daha var reglimin gecikmesine neden olabilir mi ? Lütfen yardımcı olun..

6 gundur efexor 75 mg kullanılıyorum regl i geciktiriyormu...?

01-10-2007, 09:47 AM
segtomik..
2 yıl kullandım ve hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım..

segtomik
01-10-2007, 10:35 AM
segtomik..
2 yıl kullandım ve hiç böyle bi sorunla karşılaşmadım..
2 yıl boyunca yan etkısı ne oldu
kılo aldınmı mesela..?
ve bırakabıldınmı..?

01-10-2007, 10:39 AM
hayır canım.. hiçbir yan etkisini görmedim...
kiloda yapmadı bende,, bi ara bırakmaya çalıştım,, bırakırken iştah artışı v.s. oldu.. ama, sonra zaten bırakmaktan vazgeçtim,,
ayrıca;
http://www.psikoloji.gen.tr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16312
burada da efexor ile ilgili bişiyler bulabilirsin ..

segtomik
01-10-2007, 11:22 AM
hayır canım.. hiçbir yan etkisini görmedim...
kiloda yapmadı bende,, bi ara bırakmaya çalıştım,, bırakırken iştah artışı v.s. oldu.. ama, sonra zaten bırakmaktan vazgeçtim,,
ayrıca;
http://www.psikoloji.gen.tr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16312
burada da efexor ile ilgili bişiyler bulabilirsin ..
okudum tesekkurler
:roll: :roll: yasayım gorucem

gizemlisudamlasi
04-10-2007, 01:07 AM

6 gundur efexor 75 mg kullanılıyorum regl i geciktiriyormu...?

kisiye gore degisiklik yapabilir....

bende 2.5 yil kullandim bazen 3 ay olmuyordum bazen 1 ay ama gecikme oluyordu doktoruma herseyi sordugum gibi bunun da normal oldugunu bunyede hormanlarla oyadigina kanaat getirdim.. merak etme regli olursu..ben 10 once biraktim artik kulanmiyorum.. iyiyim cunku... efexor bana iyi geldi... umarim herkese yarar hastaliklarindan kurtulurlar...

xterm
12-10-2007, 02:55 PM
arkadaşlar ben bu ilacı 7 senedir kullanıyorum.kullandıkça dozu arttırmak zorunda kaldım.şu anda tabiri caizse zombi gibiyim.yani yaşayan ölüyüm.ve bu efexorun yanında xanax ta kullanyom.cesaret veriyomuş ne bileim.askerde havaya ateş etmişim.sonra askeri ceza evinde yattımbu yüzden.efexor u uzun sene kullanmanın bedelini ödüyom.hiç uyuyamıyorum.-10 derecede terliyorum soğuk su içiyom.sürekli midem bulanıyor.ve inanılmaz bir cesarete kavuştum.beynimin gün geçtikçe eriyip gittiğini görüyorum.unutkanlık algılama sorunu konsantrasyon eksikliği duyu kaybı gözde bulanıklık aşırı kaşıntıda cabası.kısacası ilaç sizi içine çektikçe dozu arttırıyorsunuz.dozu arttırdıkçada yaşayan ölü oluyorsunuz.gözlerimin altı öyle mor olduki herkes bana sen kokain mi kullanıyorsun diyor

inexesi
03-12-2007, 02:40 PM
merabalar...bu siteyi yeni gordum..bende yaklasik 5 aylik bir efexor xr 75mg kullanicisiyim..bu ilacin beni iyilisterdiginden tam olarak emin olamiyorum..bende obsesyon ve buna bagli olarak depresyon var..dr um bu ilaci yazdi..5 aydir kullaniyorum ama ilaci kullanmadan onceki halimden cokda fazla bi farkim yok gibi..yani hala mutsuzum ve hala cok yorgun ve bitkin gozukuyorum..birde geceleri uyku kacirip gunduzleride asiri halsizlik ve uyku yapiyor bende..bazen ilaci bir gunlugune almayi unuttugumda bile cok agir bir depresyon ve korkunc bir yorgunluk yapiyor..iki sise viski icmis gibi oluyorum resmen...bu ilaci birakmak cok zor gibi gorunuyor...gunduzleri halsizlik yapmasin diye aksam iki tane birden icip sabah hic icmiyorum..bu yuzden ilac tam olarak etkisini gostermiyor olabilirmi acaba..

flora
10-12-2007, 10:01 AM
arkadaslar merhaba
şiddetli baş agrıları yuzunden doktora gıttım doktor agrılarımın sınırsel oldugunu söledı ve bana efexor xr 75mg verdı..6ay boyunca kullanmam gerektıgını söledı.ılk gun aldım ılacı ama kafam agırlastı pek ıyı hıssetmedım kendımı daha sonra netten bakarken sızın yorumlarınızı gördum.ve bıdaha içip içmemek de kararsız kaldım.sımdı kullanmıyorum ama agrılarım devam edıyor.napıcagımı bılmedım kullananlar bırakamadıkalrını yazmıslar bu durumdan korktum bana bıraz bılgı verırmısınız.

Noxco
20-01-2008, 11:46 PM
Bu forumlardaki yazılanları okuyan biri, Efexor sihirli degnek bile olsa düzelmez.

omercikus
10-03-2008, 02:11 PM
Ben kısa bır sure once psikiyatri uzmanına bazı kaygılarımı anlattım. Anksiyete bozukluğu teşhisi ile EFEXOR XR 75 yazdı. Kullanıp kullanmama konusunda bi süre kararsız kaldıktan sonra sonuçta Dr. yazıdı düşüncesiyle ilacı kullanmaya başladım. Şu an sadece 4 gün oldu ve uykusuzluk, baş ağrısı, iştahsızlık ve umutsuzluk yaşıyorum. efexor ile ilgili forumlarda yazanları okuduktan sonra 5. gün aynı ilacı kullanıp kullanmama konusunda çok kararsız kaldım. açıkçası korkuyorum. devam edeyimmi yoksa işin başındayken döneyimmi, ilacı bırakayımmı?bana yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden teşekkürler.

10-03-2008, 05:22 PM
Merhaba omercikus,

Psikiyatrik ilaçların yan etkileri ilk zamanlarda çok fazla oluyor sonra geçiyor. Bünyenin alışma devresi var. Sabret ve sakın kendi bildiğine göre bırakma. Doktorun herşeyden haberi olmalı. Şikayetlerin 15 günden fazla sürerse doktora tekrar gitmelisin, ya doz ayarlar ya başka ilaç verir.

İyileşmek için tedavi olmak şart, unutma. Çok geçmiş olsun.

anac10da
31-03-2008, 07:54 PM
arkadaslar bu ilaci biraktiktan sonra mide bulantisi ne kadar sürüyoo acaba?

anac10da
29-04-2008, 10:23 PM
1 ay oldu daa cvp gelecek
ilginiz içi tşk.ler.. :oops:

anac10da
30-04-2008, 11:52 PM
suya yazi yaziyooz... :twisted:

major_deli
06-05-2008, 10:33 PM
arkadaslar bu ilaci biraktiktan sonra mide bulantisi ne kadar sürüyoo acaba?

senin bünyene göre değişir o.

bende hiç bulantı olmadı, ama ilacı bırakmak zor biraz.. inat edince oluyo yine de..

gizeva
06-06-2008, 12:52 AM
ilaçların etkileri kesinlikle kişiden kişiye değişiyor.. burdaki yorumlara bakıp yılmamak lazım, herkes cipralexe bayılırken ben de onu kullanamamıştım yan etkilerinden dolayı.. bıraktıktan sonra da dünyadan tamamen kopmuştum.. sonra herkes remeronla mışıl mışıl uyurken ben dört gözüm açık geceleri dakikaları sayıyordum..
neyse..

o kadar mutluyum ki efexorla.. daha 1 hafta bile olmadı aman Allahım.. meğer ne kadar çok yoruluyormuş beynim, vücudum, nefes alamıyormuşum, sürekli bir heyecan, karmaşa içindeymişim kendi kendime.. bu kadar mutlu, dingin, olaylara sakince bakabilen, konuşmadan önce bana düşünme fırsatı veren, olaylara yavaşça yaklaşmayı öğreten, hatta dışarıda bir hayat olduğunu farkettiren, beni yeniden, yeniden doğmuş gibi hissettiren mucizevi bu ilacı çoooookk seviyorum :))

bırakma konusuna gelince.. tabii ki güzelliklerden faydalanıp faydalanıp oohh ne güzel böyle devam etsin hayat diye birşey yok, bu tarz ilaçlar bırakıldığında yoksunluk sendromu genel olarak yaşanıyor, bu ilaçlar sinir sistemimize etki ediyor direk, bu durumda sorunsuzca bırakma ihtimali zaten düşük.. hasta bunları göze alarak tedaviye başlamalı.. hangi ilaç olursa olsun.

13-06-2008, 01:23 PM
dr um dün cipralexi bırakıp efexor 75 sonra 150liğe gecmemi söledi,ilk günden hissetmeye başladım hiç bir yan etkide yapmadı bakalım ilerleyen zamanlarda haber ederim,hepinize gecmiş olsun.

lillit
31-07-2008, 11:14 PM
ya bu arada efexor xr bende oldukca garip bir yan etki yaptı.ben 4 aydır kullanıodum ilacı major depresyon teşhisiyle başlamıştım kullanmaya.ilaca başlamadan once içimde beni boğan bir mutsuzluk vardı.ellerim titriyodu anlatamam size enerjim cekiliyodu bedenimden ben sadece yaşayan bir mikroorganizma gibiydim.duygularım fazla baskındı ve hep depresiftim neyse işte gunde bir tane 75mg içtim 4 ay boyunca sonra uyuyamamaya başladım yan etkilerden falan dedik doktorla laroxyl verdi işte doktor her gece deil ama ihtiyacım oldukca içiodum.derken son haftada inanılmza bir enerji geldi bana odada yerimde duramıyorum tv bİle izlemek kesmiyor beni.surekli temizlik yapıorum.gece 4e kadar uyuyamıorum uyumuyorum falan veee işte o zaman anlaşıldı ki efexor shift mi ne yapmış bende.Bipolara kaymışım:)zaten genetik faktorde var...
kısaca doktor sole dedi efexoru almazsan hasta olurmusum falan bi de serequel die bi ilaç verdi.onu da içmeye başladım geceleri.bakalım sonum ne olcak yaa....

-nurten-
04-08-2008, 03:16 PM
merhaba arkadaşlar bende yaklaşık 3 aydır efexor kullanıyorum son 1 haftadır sol kolumda karıncalaşma oluyor bu ilacın yan etkisimidir acaba bilenler varsa yardımcı olursa sevinirim :(

eylemo
19-10-2008, 12:06 AM
3 haftadır efexorxr kullanıyorum ellerim titriyo aynı durumd olan varmı acil

Parduss_35
12-01-2009, 10:44 PM
bende yaklasık 5 aydır efexor xr kullanıyorum ilk kulannmaya basladığımda sabah aksam 75 mg günde iki tane içiyordum iştahsızlık vardı fakat doktorum mirtaron 30 mg verdi efexor bire düşürdü şimdilik iyiyim ama içmediğim zaman cok kötü oluyorum

lillit
24-01-2009, 02:02 PM
efexor kullananlar....el titremesi bu ilaçtaki en başlıca yan etkilerden biri çaresi ise cok kolay:)doktorunuza diyosunuz ellerim titriyor hatta herhangi bir dahiliyeciye bile diyebilirsiniz bunu illa psikiyatrist olmasına gerek yok yani ve size betabloker dedikleri gruptan biilaç veriyorlar...bana beloc yazdı doktorum düşük tansiyonum var diye yarım almamı onerdi....ben bir barmaidim ve beloc içmezsem tekilayı dokmeden hazırlamam imkansızdı:) beloc cidden işe yarıyor tavsiye ederim kullanın su lanet tittremeleri cekmenize gerek yok:)

simmine
10-04-2009, 01:57 AM
meraba arkadaşlar ben bu lanet ilacı 1.5 senedir içiyorum bende kronik TSSB(travma sonrası stres bozukluğu) vardı tamam doktorum cedrinayla birlikte 150mg bu efexor bozuntusundan verdi tamam korkularım azaldı ama çokda işe yaradığını söyleyemem malın teki oldum bu ilaç daada asosyal yaptı beni neyse artık bırakmak istiyorum ama geri çekilim sendromu kurbanı oldum şimdide ağzım yüzüm titreyip uyuşuyor başım dönüyo ama hiçbişey umrumda diil gerekirse ölüceimi bilsemde bu lanet bağımlılıktan artık efexor içmeyerek kurtulmak istiyorum dün çok kötüydüm şeker niyetine bi cedrina içip 48 saat uyumuşum bugün biraz daa az başım dönüyo tabi hiç hareket etmediğim için olsa gerek

benim tavsiyem sakın lanet olası efexoru içmeyin başlamaya yeltenende biranönce bıraksın sayesinde bi bağımlılığım eksikti zaten buarada arkadaşlar BAŞ DÖNMESİNE hangi ilaç tesir eder acil yardımlarınızı bekliyorum