PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardim edin lütfen !!!

depresyonlahayat
17-02-2013, 03:45 PM
psikolejik dusuncelerım benı ele gecırmeye calısıyor psikolejik dusuncelerı nasıl yenebılırım ne yapmam gerekıyor yardım edin lütfen kafamda büyüyüp gidiyor olmsuz psikolejik düşünceler mesela hiç bir şeyi başaramayacagımı hiç birşeyde başarıı olmayacagımı dusunuyorum en kucuk seylerı bıle yaparken sanki kırıp dökecekmısım gıbı yapıyorum en küçük şeyler bile bana büyük yetenek gibi geliyor kelimelerle anlatamıyorum eskiden herşeyi hemen beğenir hemen karar verirdim şimdi hiç birşey hakkında karar veremiyorum sanki başka bir ben olmuş gibiyim kendime güvenmıyorum ınsanların benı gormesını ıstemıyorum cunku artık ınsanlarla sohbet edemedıgımı dusunuyorum dıyalog kuramadığımı yada ne bileyim konuşurken bir konu açamıyorum susuyorum
sohbet edemiyorum bu psikolejik dusunceden once ben cok espırılı bır ınsandım arakdaslarım benımle sohbet etmekten keyıf alırlardı sımdı ben boyle bırı olunca onların benden uzaklasacagını dusunuyorum yada ben cok ıtıcı bırı elektiriği verdiğimi düşünüyorum yanı hiç bir konuda kendimi ifade edemiyorum
sanki bütün yeteneklerim gitmiş bu yaşıma yeniden gelmiş gibiyim hiç birşeyde başarılı olamayacagımı dusundugum ıcın basarılıda olamıyorum o psikoleji sebebiyle bu psikolejik olumsuz düşünceler bende aylar önce oluştu birlikte babam arkadasları falan cay ıcerken orda cayı dokmustum sonra kendimi sakar psikolejisine sokmuştum ve sonrasında bu dusunceler meydana geldi ve sonra depresyona girmiştim depresyondna kurtuldum herşey cok normale donmustu babamın arakdaslarıyla birlikte birşeyler yapınca yıne bunlar başladı artık gülemiyorum somut anlamda soyluyorum gülmek istiyorum ama içten gülemiyorum sinrlenemiyorum bana yardım edin ama depresyondan kurtulma şekillerini yazarak degil ben hepsini biliyorum olumsuz psikolejik düşünceleri yenmek için nasıl dusunmelıyız kendımıze nasıl davranmalıyız öğrenmek istiyorum kurtulmak ıstıyorum bu durumdan

mavi deniz
17-02-2013, 03:53 PM
psikiyatriye gittinmi yada ilaç kullanıymusun

depresyonlahayat
17-02-2013, 03:56 PM
psikiyatriye gittinmi yada ilaç kullanıymusun

evet hemde profosörüne ilaç kullandım

afa-can
17-02-2013, 04:17 PM
eğer bunca şeyin bir çay dökmeden başladığını sanıyorsan yanılıyorsun. ama madem öyle sanıyorsun belki komik gelebilir ama evde tek başınayken demle çayını koy bardağına taşı bakalım derim. bırak dökülsün sil tekrar taşı. elinde o çay bardağıyla koşana dek taşı.. ben garsonluk yapmış biriyim kocaman tabağı döküyorum kadehi döküyorum müşterinin üstüne sen bi çayı dökmüşsün çok mu. yapmayın kendinizi üzmeye değmez.. bu sadece çay dökülmesiyle başlayamaz emin ol öncesi vardır ama madem bu kendine güvenememe ya da birşey yapamama korkularını yenmek istiyorsun kararlısın. işe en küçüğünden başla ve çay taşı derim ;)

depresyonlahayat
18-02-2013, 11:00 AM
eğer bunca şeyin bir çay dökmeden başladığını sanıyorsan yanılıyorsun. ama madem öyle sanıyorsun belki komik gelebilir ama evde tek başınayken demle çayını koy bardağına taşı bakalım derim. bırak dökülsün sil tekrar taşı. elinde o çay bardağıyla koşana dek taşı.. ben garsonluk yapmış biriyim kocaman tabağı döküyorum kadehi döküyorum müşterinin üstüne sen bi çayı dökmüşsün çok mu. yapmayın kendinizi üzmeye değmez.. bu sadece çay dökülmesiyle başlayamaz emin ol öncesi vardır ama madem bu kendine güvenememe ya da birşey yapamama korkularını yenmek istiyorsun kararlısın. işe en küçüğünden başla ve çay taşı derim ;)

sadece cay degıl yazdıgım gıbı babam arkadasları oturuyorduk işlerimiz cok yogundu bende artık her gün aynı iş aynı şeyleri yapmaktan cok sıkılmıstım hıc bır aktıvıtem yoktu kafamı dagıtacak hıc bırsey yoktu ondan sonra bunlar başladı ama yazdıgım gıbı depresyonu yendım sonra o olumsuz dusunceler babamın arkadsalarını gorunce yeniden filizlendi ve eskisi gibi oldu sizce psıkolejık dusuncelerı yenmek ıcın neler yapmalıyım depresyonu yenmeyı sormuyorum olumsuz ınsanın hayatını mahveden dusuncelerı yenmek ıcın neler yapmalıyım dıyorum..

dreamer8
18-02-2013, 12:59 PM
Kendini nasıl diğer insanlar karşısında beş para etmez, değersiz, sakar, bir işe yaramaz görüyorsan; kendine daha fazla haksızlık etme ve insanları da aynı şekilde işe yaramaz gör.Çivi çiviyi söker.

dertli biri
18-02-2013, 01:05 PM
valla ben de öyleyim. ama ben daha doktora görünmedim hastalığım ilerliyor galiba :(

depresyonlahayat
18-02-2013, 02:54 PM
Kendini nasıl diğer insanlar karşısında beş para etmez, değersiz, sakar, bir işe yaramaz görüyorsan; kendine daha fazla haksızlık etme ve insanları da aynı şekilde işe yaramaz gör.Çivi çiviyi söker.
sımdı ben soyle anlataym ıcımde bulundugum duurmu tam ayrıntılı bır sekılde bız büyük cıftcılıkle ugrasıyoruz ben 8 yasımdan beri çiftcilıkle ılgılı turlu seyler ogrendım bana herseyı babam ogretttı ancak syle soyleyeyeım bana herseyde bağırırdı bır sey ogretırken yaptıgım her hatada benı döver yada bağırırdı çağırıdı sonra ben yaptıgım ısı yapamaz hale gelırdım
yaptığımız işlerde hep babam bağıracak dövecek dıye kokrkarak yapardım ve yaptıgım ıste basarısız olurdum ancak sadece cıftcılık ıcın gecerlıydı bu durum sonra aradan zaman gectı artık babamdan bır ıs yapraken korktuugm galan yok bagırmasından falan onların hıc bırı yok ama sımdı ıse kucukluk yıllarımdakı yasadıgım sadece o iş için geçerli olan yapamamak başaramamak psikolejisi hayatımdakı herseye işledı mesela kucukken iş dısında babamın yanında oyle falan hıssetmezdım gayet rahat hıssederdım kendımı sımdı ıse herseyde aklınıza gelebılecek herseyde bu psıkolejı kafamda bardağa su doldururken bıle sankı kıracakdokecek yada buyuk bır ısı basarıyormusum gıbı yapıyorum sankı butun yeteneeklerım gtmıs bu yasımda yenıden dogmus gıbıyım sohbet edemıyorum ben cok esprılı bır ınsandım arkadaslar benımle vakıt gecırmeyı cok severlerdı sımdı gülemiyorum bile cıddı manada gulemıyorum ıcten gulemıoyurm sınırlenemıyorum espırı yapamıyorum bambaska bır ınsan oldum bu olumuz dusunclerı psıkolejık dusuncelerı nasıl yenebılırım

RecepSolar
18-02-2013, 03:05 PM
depresyonlahayat yaşım 18 demişsin geçmiş yazılarında.
Babanında iş öğretirken biraz baskısına maruz kalmışsın. Birazda babanın arkadaşlarının önünde çay döküp sakarlık yapınca özgüvenim biraz sarsıldı diyorsun.

Başka sorunların varmıdır onları bilmiyoruz. Onlarıda şimdilik boşverelim. Senin babanın sana bağırarak iş öğretmesi yüzünden oluşabildiğini sandığın veya öyle olduğu özgüven meselesine gelelim.

Büyük ihtimal askerlik vb derken çiftçilik yapacaksın gibi gözüküyor veya farklı hedeflerin var.

1. İlk önce sen okuyormusun ? Lise bittimi , üniversiteye gitmeyi düşünüyormusun.
2. Yapacağın işte bilgili olmak insanın kendisine güvenini getirir. İşinle ilgili her yaştan herkesle müşavare edebilirsin , işinle ilgili yenilikleri daha iyi çözebilirsin. Birisi sana işinle ilgili bir şeyler öğretmeye kalkarsa dinlersin yeni bir şey anlatmıyorsa gülümsersin vb olur.

Siz şimdi tarlanıza veya bahçenize ne ekiyorsunuz , tahıl grubumu , sebze mi , meyvemi , bakliyatmı vb yani ne ekip biçip para kazanıyorsunuz ?

3. B Sınıfı ehliyet aldınmı veya traktör kullanabiliyormusun ?

Sen bunları bana biraz anlatabilirmisin , bakalım işinde gerçekten iyimisin yoksa yaptığınız işi bilmeyen birisimisin onu ilk önce bir öğrenelim.

depresyonlahayat
20-02-2013, 11:03 AM
depresyonlahayat yaşım 18 demişsin geçmiş yazılarında.
Babanında iş öğretirken biraz baskısına maruz kalmışsın. Birazda babanın arkadaşlarının önünde çay döküp sakarlık yapınca özgüvenim biraz sarsıldı diyorsun.

Başka sorunların varmıdır onları bilmiyoruz. Onlarıda şimdilik boşverelim. Senin babanın sana bağırarak iş öğretmesi yüzünden oluşabildiğini sandığın veya öyle olduğu özgüven meselesine gelelim.

Büyük ihtimal askerlik vb derken çiftçilik yapacaksın gibi gözüküyor veya farklı hedeflerin var.

1. İlk önce sen okuyormusun ? Lise bittimi , üniversiteye gitmeyi düşünüyormusun.
2. Yapacağın işte bilgili olmak insanın kendisine güvenini getirir. İşinle ilgili her yaştan herkesle müşavare edebilirsin , işinle ilgili yenilikleri daha iyi çözebilirsin. Birisi sana işinle ilgili bir şeyler öğretmeye kalkarsa dinlersin yeni bir şey anlatmıyorsa gülümsersin vb olur.

Siz şimdi tarlanıza veya bahçenize ne ekiyorsunuz , tahıl grubumu , sebze mi , meyvemi , bakliyatmı vb yani ne ekip biçip para kazanıyorsunuz ?

3. B Sınıfı ehliyet aldınmı veya traktör kullanabiliyormusun ?

Sen bunları bana biraz anlatabilirmisin , bakalım işinde gerçekten iyimisin yoksa yaptığınız işi bilmeyen birisimisin onu ilk önce bir öğrenelim.

benım burdakı ogrenmek ıstedıgım sey depresyondan nasıl kurtulunur degıl psıkolejık dusuncelerı nasıl yenebılırz nasıl başa cıkabılırız bunu ogrenmek ıstıyorum zamanamı bırakmalıyız ne yapmalıyız

dreamer8
20-02-2013, 11:23 AM
İşte ben buna dayanamıyorum.İnsanların birşeylerin farkında olması ve bunu engelleyememesi.Çaresizlik psikolojisi bu.Ben de çok yaşadım çaresizlik psikolojisini.İnsanda yıkımlar yapıyor, yaralıyor, inanılmaz derecede olgunlaştırıyor.Teslim olmak yok dostum.İnadına hata yapacaksın.Adam mı öldürdün sen.Neden utanıyorsun.Bırak hata yap, kim ne diyecek de, insanların sınırlarını gör.Kendine haksızlık etme.Bile bile korkulaına inat hareketler yap.
sımdı ben soyle anlataym ıcımde bulundugum duurmu tam ayrıntılı bır sekılde bız büyük cıftcılıkle ugrasıyoruz ben 8 yasımdan beri çiftcilıkle ılgılı turlu seyler ogrendım bana herseyı babam ogretttı ancak syle soyleyeyeım bana herseyde bağırırdı bır sey ogretırken yaptıgım her hatada benı döver yada bağırırdı çağırıdı sonra ben yaptıgım ısı yapamaz hale gelırdım
yaptığımız işlerde hep babam bağıracak dövecek dıye kokrkarak yapardım ve yaptıgım ıste basarısız olurdum ancak sadece cıftcılık ıcın gecerlıydı bu durum sonra aradan zaman gectı artık babamdan bır ıs yapraken korktuugm galan yok bagırmasından falan onların hıc bırı yok ama sımdı ıse kucukluk yıllarımdakı yasadıgım sadece o iş için geçerli olan yapamamak başaramamak psikolejisi hayatımdakı herseye işledı mesela kucukken iş dısında babamın yanında oyle falan hıssetmezdım gayet rahat hıssederdım kendımı sımdı ıse herseyde aklınıza gelebılecek herseyde bu psıkolejı kafamda bardağa su doldururken bıle sankı kıracakdokecek yada buyuk bır ısı basarıyormusum gıbı yapıyorum sankı butun yeteneeklerım gtmıs bu yasımda yenıden dogmus gıbıyım sohbet edemıyorum ben cok esprılı bır ınsandım arkadaslar benımle vakıt gecırmeyı cok severlerdı sımdı gülemiyorum bile cıddı manada gulemıyorum ıcten gulemıoyurm sınırlenemıyorum espırı yapamıyorum bambaska bır ınsan oldum bu olumuz dusunclerı psıkolejık dusuncelerı nasıl yenebılırım

RecepSolar
20-02-2013, 12:31 PM
benım burdakı ogrenmek ıstedıgım sey depresyondan nasıl kurtulunur degıl psıkolejık dusuncelerı nasıl yenebılırz nasıl başa cıkabılırız bunu ogrenmek ıstıyorum zamanamı bırakmalıyız ne yapmalıyız

Senin geçmiş yazılarına baktım. Tam anlayamasamda az çok dünya ile insanlar ile bağının kopmaya yüz tuttuğunu anlayabiliyorum. Arada bir kaç kabloda kopukluk var gibi gözüküyor onları işte connection yapmaya çalışıyoruz.

O yüzden sana işinle , okulunla ilgili sorular soruyorum. Sen onları bir cevaplasana.

Bu arada düşünce sisteminde bozukluk olduğunu , düşüncede dağınıklık , odaklanma vb sorunlar yaşadığını düşünüyorsan tutabiliyorsan 2-3 gün oruç tut. Gece kalk yemek ye sonra akşama doğru yemeğini ye. Bir bak bakalım düşüncelerinde toparlanma düzelme olacak mı.

Arkadaşlarının yanınada git arada bir sohbet edin. Arkadaşlarının , akrabalarınında arada bir halini hatrını sormayı ihmal etme derim.

Birde bir insan ne tür hobiler edinebilir diye bir liste yaparsın burayada yazarsın bakalım hepimiz canımız sıkıldığında ne tür hobilere sahip olabiliriz bir öğrenelim.

depresyonlahayat
20-02-2013, 08:31 PM
İşte ben buna dayanamıyorum.İnsanların birşeylerin farkında olması ve bunu engelleyememesi.Çaresizlik psikolojisi bu.Ben de çok yaşadım çaresizlik psikolojisini.İnsanda yıkımlar yapıyor, yaralıyor, inanılmaz derecede olgunlaştırıyor.Teslim olmak yok dostum.İnadına hata yapacaksın.Adam mı öldürdün sen.Neden utanıyorsun.Bırak hata yap, kim ne diyecek de, insanların sınırlarını gör.Kendine haksızlık etme.Bile bile korkulaına inat hareketler yap.
evet olgunlaştırdığını bende farkettım cunku bu olumsuz dusunceler gecen yıl baslamıstı ve 2 3 ay sonra sona ermıstı ve ıste ozaman ben eskısınden daha ıyı hıssedıyordum kendımı sankı bır ders almıstım sına va tutulmustum sımdı neler yapmalıyım bana sylryon

audio
20-02-2013, 11:17 PM

hayatını anlatmadığın ve geçmişinle yüzleşmediğin sürecene kurtulamazsın... arkadaşın sorduğu sorular gayet normal ve sana yardım amaçlı... Depresyon tedavisinde psikologa gidilir... Psikologta bu tarz şeyleri öğrenmek isteyecektir... iki cümleyle depresyondan kurtulma şansın yok

depresyonlahayat
21-02-2013, 09:45 PM
hayatını anlatmadığın ve geçmişinle yüzleşmediğin sürecene kurtulamazsın... arkadaşın sorduğu sorular gayet normal ve sana yardım amaçlı... Depresyon tedavisinde psikologa gidilir... Psikologta bu tarz şeyleri öğrenmek isteyecektir... iki cümleyle depresyondan kurtulma şansın yok

Siktirlan yarram ben sana anlatmak anlatmak zorundamiyim gecmisimi neymis kurtulamazmis ben kurtuldum diyorum zaten depresyondan sen neyin kafasini yasiyorsun kanser mi lan bu kurtulamazsin falan yaziyorsun bunlari okuyan insanlar inda aklini celiyirorsn siktir git kendi isine bak hadi snin gibj dol israflari insani sinir etmekte uzman oluyor kurtulmayacak ne var aq kansermi siroz mu beyin tumorumu ne bu insan beynindeki ni zamanla atar ben coktan kurtuldum yaziyorum adamin yazdklarina bak siktir git bi dahada yazma benim konularimla ilgili yorum falan yapma amcik

panik
21-02-2013, 11:10 PM
hem yardım edin diyorsun(başlık açmışın)öneride bulunanlara küfürler.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu::))))))))))

depresyonlahayat
22-02-2013, 10:46 AM
hem yardım edin diyorsun(başlık açmışın)öneride bulunanlara küfürler.bu ne perhiz bu ne lahana turşusu::))))))))))
bak abicim ben yazılarımda diyorumkı depresyondan kurtuldum dıyorum olumsuz yada psikolejik düşünceler insanın kafasını kurcalıyor dıyorum yardım edin ne yapmalıyım bu konuda nasıl dusunmelıyım yazıyorum adamın bana yazdıgı aynen soyle

ben profosorune gıttım ve kurtuldum yazıyorum adam hala gelmıs bana psıkolaga gıdılır ılac kullanılır yazıyor bıde ınsanı sınır etmek ıcın gecmısınle yuzlesmezsen kurtulamazsın yazıyor arakdasım ınsanın kurtulamayacak neyı varlan eskıden depresyonun tedavısı yoktu kendı kendısıne gecıyordu ınsan beynındekı seylerı zamanla atar ve ben buna şahidim ne bu beyın tumorumu sıroz mu kansermı gecmeyecek ınsanoglu uzaya cıktı daha bızımkının yazdıklarına bak bunları okuyan ınsanlarında kfasını karıstıyor amına kodugumun oglu bend edepresyondayken bunun gıbılerın yazdıklarıyla kafam kurcalanırdı daha kotu olurdu yarramın ondan haberı yok bılım diyorkı depresyon tedavisi olan bir hastalıktır diyor bunu ınsanoglu soyluyor aya gitmiş uzayı kesfetmıs dunyanın bu gune kadarkı düzenini meydana getrmiş teknolojiyi allahın verdiyi beyinle yaratmış bir insanoğlu soyluyor bu amına kodugmun oglu neyın kafasını yasıyor bana bırısı soylesın!!!