PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Depersonalizasyonun Sebebi

BelkiBirGün
31-01-2013, 12:38 AM
Arkadaşlar ciddi şekilde yaptığım araştırmalarım ve çalışmalarım sonucu depersonalizasyon denilen illetin geçici/kalıcı bir göz hastalığı sonucu ortaya çıktığını buldum.
Dikkat ederseniz ve araştırırsanız depersonalizasyon yaşayanlar "gerçeği algılama ve değerlendirmede hiçbir bozukluk yaşamazlar".
Yine dikkat ederseniz ve araştırırsanız depersonalizasyonun "tam olarak ne olduğunu, neden ortaya çıktığını ve nasıl tedavi edileceğini" bulabilmiş değiller.

Bulduğum ve kesinleşen yargım şu: "Depersonalizasyon; genellikle stres, kaygı, depresyon, gerginlik vb durumlar sonucu ortaya çıkan bir göz reaksiyon durumudur"
Göz hastalığı olsa göz doktorları teşhis koyardı diyebilirsiniz. O yüzden göz hastalığı demedim.

Nasıl olduğunu da anlatayım.
Göz organını ele alalım, bütün beyin hücreleriyle ve beynin merkeziyle bağlantılı bir organ.
Beynimiz; aşırı yorulması sonucu, strese girmesi sonucu, depresyona girmesi sonucu VEYA herhangi bir aksaklık sonucu ortaya savunmaz mekanizmasını sokar bunu hepimiz biliyoruz.
Bazı zayıf bünyelerde, görsel algısıyla bilinçaltındaki rol modeli oluşturan insanlarda, vb insanlarda beyindeki bu savunma mekanizmasının devreye girmesi sonucu göz de etkileniyor ve dış dünyaya yabancılaşabiliyor. Nesne ayrıntılarını vb durumları beyne iletmiyor ve depersonalizasyon dediğimiz durum ortaya çıkıyor..

Benim bulgum budur arkadaşlar, depersonalizasyon yaşayanların %99u "acaba gözlerimde mi sorun var ?" diye düşünmüştür. Forumda herhangi bir depersonalizasyon yaşayan birine sorup "Evet gözümde bir sorun olduğunu düşünmüştüm" cevabını alabilirsiniz

Not: Bu düşüncenin ve iddianın bütün hakları tarafıma aittir. İzinsiz kopyalanması, taşınması, herhangi bir yerde yazılı veya görsel olarak izinsiz yayınlanması yasaktır.

misyonix
31-01-2013, 01:44 AM
yabana atılmaması gereken bir tez.ama ben katılmıyorum.

longines
31-01-2013, 01:55 AM
tedavi edilmeyen farkedilmeyen herhangi bir psikolojik rahatsızlığın bir sonucu olarak düşünüyorum bu hastalığı.........

BelkiBirGün
31-01-2013, 01:14 PM
yabana atılmaması gereken bir tez.ama ben katılmıyorum.

Teşekkür ederim..

tedavi edilmeyen farkedilmeyen herhangi bir psikolojik rahatsızlığın bir sonucu olarak düşünüyorum bu hastalığı.........

Tek başına da ortaya çıkabiliyormuş, dissosiyatif bozukluk diye geçer. Ama bence de herhangi bir psikolojik rahatsızlık sonucu ortaya çıkıyor, yazımda da belirttiğim gibi..