PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar bugün(cumartesi)eczaneler açık mı?

misyonix
19-01-2013, 03:11 PM
Çok acil ilaç almam gerekiyor.Bilgi verirseniz sevinirim.

POZİTİF
19-01-2013, 03:15 PM
bütün eczaneler değil...
her mahallede nöbetçi eczane olur..
onun adresi de her eczanenin camında yazar...

POZİTİF
19-01-2013, 03:16 PM
bütün eczaneler değil...
her mahallede nöbetçi eczane olur..
onun adresi de her eczanenin camında yazar...c.tesi-pazar ve bütün resmi tatil günlerinde eczaneler kapalı olur
sadece nöbetçi eczaneler açık olur...

misyonix
19-01-2013, 03:20 PM
c.tesi-pazar ve bütün resmi tatil günlerinde eczaneler kapalı olur
sadece nöbetçi eczaneler açık olur...

az önce bir eczaneyi aradım.nöbetçi olmamasına rağmen açık olduğunu söyledi.aklım karıştı.

misyonix
19-01-2013, 03:23 PM
Pozitif yanlı bilgi vermişin.Bugün 18:00'e kadar açıkmış eczaneler.Duyrulur.

POZİTİF
19-01-2013, 03:28 PM
Eczaneler ve Eczane Hizmetleri Hakkında Yönetmelik
Nöbetçi Eczane
Madde 28 - Birden fazla eczanesi olan yerlerde, bayram ve diğer resmi tatil günlerinde ve belirlenen çalışma saatleri dışında, yalnız nöbetçi eczaneler açık kalacaktır. Nöbetçi olmayan eczacılar eczanelerini kapatmaya mecburdurlar.
Nöbetçi Eczanelerin Çalışma Düzeni
Madde 29 - Eczanelerin bulundukları yerlerin özellikleri de göz önüne alınarak, nöbet tutulacak günler ve çalışma saatleri ile kaç adet eczanenin nöbetçi kalacağı, Bölge Eczacı Odası veya temsilcisi tarafından belirlenir ve bir nöbet listesi hazırlanır. Bu listeler, İl Sağlık Müdürlüğü veya görevli yetkililerin kabul ve onayı ile uygulamaya konulur.

Nöbetçi eczanelerin halk tarafından kolayca bilinmesi için, hazırlanan nöbet listeleri, eczacı odası yetkililerince polis merkezlerine, garnizon komutanlıklarına, PTT danışma servisine, yataklı tedavi kurumlarına, mahalli gazetelere ve ilgili olabilecek diğer kurumlara verilir.

HüzünDenizi
19-01-2013, 03:30 PM
Eczaneler pazar hariç hergünn açıktır...

schrödingerinkedisi
19-01-2013, 03:35 PM
ilginç.....cumartesi pazar eczaneler kapalı olur nobetci eczaneler acık olur diye biliyorum taaaa bir sure oncesine kadar da boyleydı son zamanlarda degismisse bilemicem...

POZİTİF
19-01-2013, 03:38 PM
Eczaneler pazar hariç hergünn açıktır...tamam da... yukarıdaki yönetmeliği nereye koyacağız peki?:)))

HüzünDenizi
19-01-2013, 03:39 PM
eczane resmi bi kurummu :)

POZİTİF
19-01-2013, 03:43 PM
eczane resmi bi kurummu :)HD, eczanalerin resmi kurum olup olmaması önemli değil ki..
o yönetmelik, bakkallar için değil, özel olarak eczanelerin çalışma sistemleriyle ilgili "özel" bir yönetmelik... dikkat!!

HüzünDenizi
19-01-2013, 04:00 PM
İyi ama ztn bu yüzdenn kapanmaması lazım deilmi Eczaneler bi market gibi deil ekmek almadan yaşanabilir ama acil bi durumda ilaç bulamamak kötüü şartlarda kötüysee bide üstelik...ben pazar kapalı olmasına bile karşıyım şahsen...

POZİTİF
19-01-2013, 04:05 PM
İyi ama ztn bu yüzdenn kapanmaması lazım deilmi Eczaneler bi market gibi deil ekmek almadan yaşanabilir ama acil bi durumda ilaç bulamamak kötüü şartlarda kötüysee bide üstelik...ben pazar kapalı olmasına bile karşıyım şahsen...H D. iiiii, ortada bi Yönetmelik var..
Yönetmelik, Kanuna uygun olarak yapılır...
uyulması zorunludur...
Vee, bu konuda mantık(senin yaptığın gibi) yürütülmez...

misyonix
19-01-2013, 04:09 PM
Arkadaşlar sonuç değişmiyor sonuçta.Cumartesi günleri eczaneler 18:00 e kadar açık durumda.

POZİTİF
19-01-2013, 04:11 PM
Arkadaşlar sonuç değişmiyor sonuçta.Cumartesi günleri eczaneler 18:00 e kadar açık durumda.neye göre açık olduğunu bilemem..
ortada bir yönetmelik var...
ve, o kadar açık ki...

longines
19-01-2013, 04:52 PM
noldu neyin var misyon ........

schrödingerinkedisi
19-01-2013, 05:15 PM
yerden yere degisiyor mu ne burada ctesi pazar eczaneler kapali olur

misyonix
19-01-2013, 05:49 PM
noldu neyin var misyon ........

Dostum aşırı dozda norodol damla kullandım.Bir türlü kendime gelemiyorum.Ben de bir efexor alayım dedim.

longines
19-01-2013, 06:23 PM
efesorla ne alakası var ki ........ bir kaç gün sonra yanetkileri geçer farklı bir ilaca başlarsın........

NarKo
19-01-2013, 06:36 PM
sanmıyorum nöbetçiler harici

BelkiBirGün
20-01-2013, 03:10 PM
H D. iiiii, ortada bi Yönetmelik var..
Yönetmelik, Kanuna uygun olarak yapılır...
uyulması zorunludur...
Vee, bu konuda mantık(senin yaptığın gibi) yürütülmez...

Yönetmelik te mantıkla hazırlanmaz mı ? :)
Hatta koca bi meclisin 300-400 insanın mantık yürütmesiyle hazırlanmaz mı :) Yoksa benmi yanlış biliyorum :?

Ve arkadaşımız haklı eczanelerin pazar günü bile kapalı olmaması lazım ama özel kuruluşlar olduğu için diğer özel kuruluşlar gibi(mağaza, market gibi) Pazar tatilinden yararlanıyolar.
Mantıksız ama öyle..