PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : cipralex hakkında...

ipekce
03-10-2006, 01:09 PM
selamlar...doktorum ilacımı değiştirdi..artık cipralex kullancağım...iyi kötü yönleri neler kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

03-10-2006, 01:36 PM
BENDE cipram kullandım 1 ay
baştan mide bulantısı ve uyku isteği oluyor insanda.
Ama kişiden kişiye değişir yan etkisi.
Doktorun verdiyse vardır bir bildiği.
Önceden ne kullanıyodun şpekçe

derind
03-10-2006, 03:45 PM
10 mg. escitalopram etken maddeli citalopramdan olma cipramdan doğma yeni ssri. cipramdan daha seçici olduğu bu yüzden de yan etkilerinin daha az olduğu ve daha hızlı etki ettiği söyleniyor. citalopram etken maddesinin terapötik olarak inaktif olan r-citalopram komponenti uzaklaştırılarak elde edilmiş. işbu yüzden cipralex namlı yeni ilacın cipramdan daha düşük dozlarda daha etkili olacağı iddia ediliyor, bu da tedavi maliyetini düşüreceğe benziyor. cipralex şu an için cipramdan ucuz ve o da atası gibi 28 tabletlik paketlerde satılıyor. 2002 yılında fda onayı almış. doktorunuza danışmadan kullanmayınız...........

kullanmaya basladiktan yaklasik 2inci haftadan itibaren insandaki asiri heyecan, asiri sevinc, asiri uzuntu, asiri sinir, kisaca asiri tepkilerin tumunu ortalamaya ceken, bir nevi ruh torpusu ilac....

bariz yan etkisinin unutkanlık oldugunu düsündügüm lustral, xanax ...gibi ilaclara göre daha hafif oldugunu test ettigim ilac.lakin bu ilacların hepsi aynı kategoride olmayabilir tabii ..

yaygın anksiyete bozukluğu,sosyal anksiyete bozukluğu,agorafobili ve agorafobisiz panik bozukluğu,majör depresyontedavisinde kullanılan,kabızlık gibi bir yan etkisini keşfetmekle ,bundan kaynaklandığına kesin kanaat getiremediğim.uyuklama gibi bir yan etkisini görmediğim,risperdalle iyi giden ssri ilaç

yan etkileri bolca uyku+aşırı konsantrasyon bozukluğu+iştah kaybı+kilo kaybı olan ilaçtır

(google'den)

ipekce
03-10-2006, 05:10 PM
derincim teşekkür derim zahmet oldu :lol: emucum ben eskiden eslorex diye bir ilaç kullanıyordum ezcazıbaşının lakin bu eslorexin hem 14lüğü hem 28 liği var ve tabii devlet 14lüğü olduğundan onu ödüyor 28lik için heyet raporu istiyor...doktorumda raporla uğraşmayalım dedi ilacı değiştiririz dedi..zaten eslorex ve cipralex birbirinin muadili imiş...yani o bahsettiğin mide bulantısı ve uyku hali bu ilaçta da oluyor ama ilk 2 hafta falan oldu şimdi baya azaldı....bakalım perşembe gideceğim doktor yazacak ilacımı hayırlı uğurlu olsun :wink:

zero
03-10-2006, 09:32 PM
aşırı ve uç sayılabilecek duyguları ortadan kaldırmaz. bunlardan en tehlikelisi ofkedir.
cipralex alan insan ofkelenmez diye bir sey yoktur.
cipralex alan insan ofkesini hissedemez.

bu nedenden mesela ofkelendiginizde normal sartlarda nasil bir kalp atisi hizlanmasi, bir kopurme hissediyor ve "ofkemi kontrol edemiyorum" tadinda bu hislerin sizde yarattigi etkiyle 2-3 dakika etrafi talan edip, sonra "pardon yaw birden parladim" diyorsaniz cipralexden sonra buna veda edebilirsiniz.

o ofke dolu 2-3 dakikayi hissedemediginiz icin, farketmediginiz ve algilayamadiginiz boyutlarda etrafinizdakilerin canini sikabilir, bagirip cagirabilir, bunlari yaparken sadece "bagirmiyorum ben tartisiyoruz, kavga diil" bir edayla soylediklerinizi masum bir kendini ifade turu sanip, ardindan aglayan insanlari gorunce sadece "bi saniye cok kizdim galiba" der hale gelirsiniz.

ipekce
04-10-2006, 09:41 AM
zero peki ilacı bırakınca bu sinirli hallere geri mi döneceğim? :roll:

zero
04-10-2006, 11:23 AM
Ben bırakırken çok zorlandım. Algılarım ve beyin kimyam ciddi biçimde bozuldu(hala düzeltmeye uğraşıyorum).

drkavcar-sirmali
04-10-2006, 12:38 PM
Sevgili Dostlar,
Majör depresif durumlar - Agorafobili veya agorafobisiz panik bozukluğu - Sosyal anksiyete bozukluğu - Yaygın anksiyete bozukluğu tedavilerinde endikedir.
Panik bozukluğu olan bazı hastalar antidepresan tedavisinin başında, artan anksiyete semptomları sergileyebilir. Bu paradoksikal reaksiyon, tedaviye başlanmasından itibaren 2 hafta içinde çoğunlukla kaybolur. Olası paradoksikal anksiyojenik etkileri azaltmak için düşük başlangıç dozu önerilir.
Çekilme reaksiyonları : Olası çekilme reaksiyonlarının görülmesini önlemek amacıyla, Cipralex film tablet tedavisine, 1 ila 2 haftalık süre içinde yavaş yavaş doz azaltımı yapılarak son verilmelidir.
Antidepresan cevap için genelde 2-4 hafta gerekir. Alınacak cevabın konsolidasyonu için en az 6 aylık tedavi süresi gerekmektedir.
Sağlıkla kalın,

regina_rosetta
14-10-2006, 09:30 PM
peki peki okb ile kullanılmıyor mu bu ilaç???ve konsantre güçlüğü genelde mi oluyor yoksa bazı kişilerde mi?
teşekkürler

drkavcar-sirmali
14-10-2006, 11:04 PM
OKB tedavisinde kullanımı çok önerilmez.
Konsantrasyon güçlüğü de diğer yan etkiler gibi kişiden kişiye değişir.

chilek
10-04-2007, 06:29 PM
slm herkese benim doktorumda cipralex werdi ama ben zaten hissedemiyorum bu dünyayı daha da mı hissedemiycem yani şimdi aman allahım ya :roll: ne bilyorsanız bu ilaç hakkında daha da fazlasını yazın lütfen .. ne yani ben zaten duygusuzun teki oldum çıktım şimdi daaha kötü mü olucak hiç mi hissetmiycem yani

10-04-2007, 07:22 PM
cipralex 20mg kullanıyorum bir yıla yaklaştı. kaygı bozukluğu kalmadı ancak depresyon az da olsa sürüyor benim bünyemde depresyona cevap vermedi.

yingyang
14-05-2007, 10:45 PM
slm ben yaklaşık 8 ay kadar cipralex kullandım ondan öncede paxil. cipralex depresyonumun dinmesinde büyük yarar sağladı diyebilrim. ayrıca bu antidepresanları doktorunuz hangi saatlerde içmenizi istiyorsa o saatlerde içmeniz ilacın sağladığı yarar açısından gözle görülür bi fark yaratacaktır. doktorum ilacın sabah hormonları uyarması açısından daha etkili olduğunu söylemişti. Ümit ediyorum kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

sierra
17-07-2007, 08:58 PM
ben cok huysuz ve kavgacı tanınırdım en azından babam tarafından adam ben ılacıkullandıktan sonra dıo eskıden kavga ederdıkozledım o gunlerı

sureklı uyuyan ve hıc konusmayan bırı oldum

sınırlenemıyorum bagramıyorum ama bazen krız gelıo yumruklama ıstegı gelıo bazen

19-07-2007, 09:20 PM
El titremesi diye gittiğim bi nörologun bana reva gördüğü ve 2 gündür tarafımca test edilen, ve bu 2 günlük süre içinde mide bulantısı uyku bozukluğu, sabahtan akşama kadar ağız bi karış açık esnemeler gibi bilumum etkilerine maruz kaldığım hayatımda ilk kez bi antidepresanla tanıştığım iğrenç ilaç.

Aynı zamanda dün gece sabaha kadar uyuyamayınca şüphenelip hunharca prospektüsünü incelerken sebebinin ta kendisi olduğunu anlayıp saatlerce kendisine küfrettiğim ilaç.

Söylenene göre olumlu etkileri 1-2 hafta sonra ortaya çıkacakmış. Merak ve heyecanla bekliorus :D

gizeva
25-07-2007, 03:27 AM
Ben yaklaşık 1,5 ay kullandıktan sonra dayanamayıp ilacı bıraktım. Sabah 10 mg Cipralex, akşamları da 50 mg Desyrel alıyordum. Ama özellikle cipralex beni hayattan kopardı.. İlacı kullanmaya başladığım ilk günden itibaren devamlı kaslarımı esnetme isteği, yüzümde uyuşma, uyku hali, ellerimin aşırı titremesi, gözlerimin devamlı bir noktaya takılması ve gözümü ayırmak istesem de uzun süre ayıramamam (ki araba kullanırken çooookk çok tehlikeli) ve ben bu zaman içinde arabamı da sıyırdım, sanırım mesafe algılarım beni terketmişti o sırada, daha önce hiç olmayan ağlama nöbetleri ve engel olamadığım kaygılarla birlikte en son 1-2 hafta da kulağıma gaipten sesler gelmesiyle birlikte korktum ve ilacı kendi kendime bırakmaya karar verdim, heralde prospektüste yazan bütün yan etkileri gayet şiddetli biçimde yaşadım. 1 hafta 5 mg, diğer hafta 2,5 mg alarak bıraktım. Amaaaaa.. şu anda daha da yaşamdan kopmuş durumdayım.. devamlı baş dönmesi, mide bulantısı (hatta ben ikisine birden başım bulanıyor diyorum), hiçbirşeye tahammül edememe, ateş basması, televizyonda görüntü değişmesi sırasında inanılmaz bir baş bulantısı, açlık tokluk hissinin tamamen kaybolması vs vs..
Keşke ilaca hiç başlamasaydım çok daha mutluydum, belki de vücudum tam alışmadan henüz 2. ayında ilacı bırakmam da hata oldu.. ne yapacağımı bilmiyorum.. bu tarz bir deneyim yaşamış olan varsa bana yardım etsin lütfen.. birşey söylesin :(

sevde_
11-10-2007, 12:59 AM
slm herkese benim doktorumda cipralex werdi ama ben zaten hissedemiyorum bu dünyayı daha da mı hissedemiycem yani şimdi aman allahım ya :roll: ne bilyorsanız bu ilaç hakkında daha da fazlasını yazın lütfen .. ne yani ben zaten duygusuzun teki oldum çıktım şimdi daaha kötü mü olucak hiç mi hissetmiycem yanigoogleden bu ilacı araştırırken bu sitede buldum yine cevabı:)dünyada benim kadar ialç değiştiren bir insan daha yoktur sanırım.dün doktorum tekrar ilaçlarımı değiştirdi rexapin 5 ve 10 mg,+cipralex20 mg verdi.etkilere bakınca bu ilacın bana iyi geleceğini hissediyorum.en azından artık hiçbir şey hissetmeden yaşarım ve hiçbir şey düşünmem.

iris
22-10-2007, 10:18 PM
cipralex 20 bir yıldır kullanıyorum çok memnunum.
hiç bir yan etki görmedim tabi kişiden kişiye değişebiliyor.

izden
27-11-2007, 09:59 AM
....

izden
27-11-2007, 10:00 AM
....

simbiaks
29-11-2007, 11:21 PM
Bu ayın 2 sinde 10 mg ile başladım şu an 20 sabah 20 öğ. sonra olmak üzere 40mg ile devam ediyorum. Bunun yanı sıra akşamları 5mg Zyprexa ile 5 damla da Rivotril alıyorum. Cipralex'in olumlu etkileri benim için yavaş yavaş görünüyor gibi ama arada sırada kötü olduğumda oluyor. Yan etki olarak hemen hemen hiçbir olumsuz şey görmedim desem yeridir. Üretici firma ortalama 6 hafta gerektiğini söylüyormuş ilacın tedavi yönünün tam olarak maksimum düzeyde başlaması için. Prospektüsünde 2-4 hafta içinde olumlu etki görmeye başlarsınız diyor. Bir 15 gün sonra daha da iyi olacağıma inanarak bekliyorum. Durumdan sizi haberdar ederim. Sağlıcakla kalın.

sevde_
29-11-2007, 11:25 PM
hiç bir yan etki görmedim tabi kişiden kişiye değişebiliyor.bende son bir haftadır kullanıyorum düzenli olarak ve yan etki olarak ilkk bir kaç gün ağız kuruluğu yaptı fakat şuan oda kalmadı.memnun kaldım bende cipralex den.sabahları 10 ml akşamlarıda 20 ml kullanıyorum.çok mutlu hissediyorum kendimi :lol:

iris
30-11-2007, 12:45 AM
hiç bir yan etki görmedim tabi kişiden kişiye değişebiliyor.

bu arada iris :) bir yazım hatası mıdır nedir...cipralex 20 mg.'ı bir yıldır mı kullanıyorsun..yoksa yirmi bir yıldır mı kullanıyorsun onu anlamadım :)

Bir yıldır kullanıyorum izden çok memnunum hiç bir yan etkisini görmedim
Yazım hatası olmuş kusura bakmayın.

sputnik
09-01-2008, 12:15 AM
Her ilacın herkeste aynı etki göstermesi elbette beklenemez.
Cipralex'i Doktorun tanısı ve önerisi doğrultusunda kullanırsanız,iyi sonuç alırsınız.
Bana,bu ilacı ilk yazan doktor,Psikiyatr değil kalp-damar uzmanıydı..
Sonra,bir-iki psikiyatr da onayladı..
Kullandığım ilk on günün sonunda,balkona çıkıp ''Yaşasın Cipralex!..'' diye bağırmak istedim.
Bağıramadım ama ajandama bu notu düştüm.
Yan etkileri zaten prospektüsünde yazılı..Bunları bilerek kullanıyorsunuz.
Bu ilaca benden tam not.
Geçmiş olsun.

iloya
12-01-2008, 11:12 PM
Bu siteye bu amaçla(ilaç) yazacağımı hiç düşünmemiştim....yıllardır ertelediğim sıkıntılarım için bugün psikiyatriste gittim bir saatlik konuşma sonunda bana ciplarex10 mg ve stilizan verdi.....15 gün sonra yine çağırdı..cipralexi kullanmaya pazartesi günü başlıycam...burdaki yorumları okudumda acaba bana ne etki yapar diye düşünmeye başladım...dr. yan etkisi yok dedi....unutkanlık yapıyorsa kötü:(...doktora sordum;rahatsızlığımın adı ne? söylemedi..henüz erken dedi....gerçekten erkenmi acaba? yoksa kullandığım ilacın bende yarattığı değişikliğe göremi karar vericek? bilen varmı? teşhis ne zaman konuyor?...bu ilaç tedavisi bitince ve bende ilacı bırakınca yine sıkıntılarıma dönüş yaparmıyım...dr dan geldğimden beri bunu düşünüyorum ama bi taraftanda içimdekileri düzeltmek adına ne gerekirse yapmayı istiyorum..

cemilk
14-01-2008, 12:27 AM
iloya emin ol cipralex i çok seveceksin.

14-01-2008, 12:51 AM
cipralexi 3 aydır kullanıyorum travma sonrası stres bozukluğu rahatsızlığım ismi ve aşırı panik atak geçiriyordum.Aslında yazmak istemezdim çünkü sizde yan etki yapmasa bile okuduğunuz için psikolojik olarak bu yan etkileri yaşıyor gibi hissedebilirsiniz.Psikolojik rahatsızlıklar böyle şüpheli yapar adamı. :roll: Bende ilk 2 gün mide bulantısına ve ard arda gelen ataklara sebep oldu fakat ilk günlerde yan etki yapacağını fakat bir hafta içinde geçeceğini bildiğim için sabrettim,çok hastalandığım halde doktorumu bile aramadım fakat dediğim gibi 3. gün hiçbir şeyim kalmadı 3. ayın sonundayım ve hastalığıma olumlu yönde çok katkıları oldu,anksiyetemi %80 azalttı,ataklarım bitti,asla bitki gibide olmadım gerçekten ben cipralexten çok memnun kaldım iloya.İnşallah sen ilk günler yan etki yaşamazsın fakat yaşasan bile sabret olumlu sonuçlanacaktır herşey.

Bu arada doktor bir teşhis koymamış,merak ettim ne gibi şikayetlerin var?

bezgin
23-01-2008, 02:02 PM
Merhaba arkadaşlar,

Herkese geçmiş olsun diyorum öncelikle.. ve bi sorum olacak.
Ben cipralex i bugün kullanmaya başladım. Muhasebe bürosunda çalışıyorum bu ilacın işime nasıl bi etkisi olur. Engeller mi işime odaklanma mı?
Teşekkürler

iloya
23-01-2008, 03:04 PM
Merhaba arkadaşlar,

Herkese geçmiş olsun diyorum öncelikle.. ve bi sorum olacak.
Ben cipralex i bugün kullanmaya başladım. Muhasebe bürosunda çalışıyorum bu ilacın işime nasıl bi etkisi olur. Engeller mi işime odaklanma mı?
Teşekkürler

cipralex 11 gündür düzenli içiyorum....çok yan etkisi olmadı....biraz mide bulantısı...biraz terleme....senin işini etkilemez merak etme....

Cedo
24-01-2008, 12:46 AM
2 aya yakındır kullanıyorum ilk bir ay 10 MG kullandım suanda 20 MG kullanıyorum ve bende pek etki yapmadı ağız kuruluğu dışında umarım sizde de bir etkisi olmaz ;)

24-01-2008, 01:28 AM
Bende 3 aydır cipralex kullanıyorum.Çok fazla yan etkisini görmedim,2-3 gün içinde de yan etkiler geçti zaten.Fakat ilacımdan çok memnunun umarım size de faydası dokunur.

24-01-2008, 04:46 PM
Yaklaşık bir haftadır cipralex kullanıyorum ve cinsel arzularım hiç yok. İş yerinde yöneticime takmıştım. Ve taktığımdan dolayı da kendimi işlerime odaklayamıyordum. Artık kendimi tamamen işe verebiliyorum. Ek olarak durağanlaştım, uysallaştım. Akşam da Remeron'u (kendilerine öküzdeviren diyorum :lol: )da içtim mi sabaha kadar deliksiz uykudayım.

İlacın yan etkisi olarak ağır buhran geçiriyorum ara ara.. O da çok fazla olmuyor.

menes
09-02-2008, 06:54 PM
ben 6 aydır kullanıyorum. ilacı kullandığın sürece gayet iyisin bazı arkadaşlarında dediği gibi sinirlenemiosun içinden kızıosun ama bunu dışa vuramıosun belli edemiosun yani sinirlendini oda gıcık bi durum biraz. tedavii sürecim 6 aydı son tabletide bitirdim. fakat bi kere 3 gün falan almamıştım ilacı aşırı baş dönmesi mide bulantısı olmuştu. sonra tekrar kullandım düzenli olarak. tedavim bittiği için 3-4 gündür kullanmıyorum fakat tekrar baş dönmesi ve mide bulantılarım başladı :( yeniden doktora gidicem pazartesi günü. sanırım ilacı kullanırken ii ama bırakması baya zor olıcak gibi gözüküo:(

Esteban
09-02-2008, 07:41 PM
Bende tam 1 yıldır kullanıyorum ilk kullandıgım bir hafta el ve çenemde gerilmeler esnemeler başladı, kullanmadan önce cok cok kötuydum benden uzakta olan sevgılımle sorunlar yaşıyordum. Artık beni istemeyen biriydi ilacı kullandıgımın 5. ayında bana yıne yaptıgı ani bır çıkışla ondan ayrıldığımı söyledım defalarca yalvardı ne olur yapma etme dıye ama kararlıydım mutlu olmak benımde hakkımdı dıye dusunuyordum.

Buraya kadar herşey normal gelebilir ama anormal kısmı ben onsuzlukda ölümü dusunebılecek biriydim o derece ona bağımlıydım.. onsuz nefes bile alamazdım 12 saat mesaj gelmese dayanamazdım. Bunu oda bılıyordu yani sevginin ötesinde bir kişilik bağımlılığı başgöstermişti bende e elbette böle olmamda cocukluk dönemımden buyana etken olan olaylarda var daha sonra başka bırıyle tanıştım bırlıkte olduk. ama onda tam bır hayal kırıklığı yaşadım .

Çünkü bu ınsan beni aldattı, şimdi aşırı bır boşluk ıcındeyım surekli yorgunluk ve uyku haliyle dolaşıyorum bazen eski gunlerım gelıyor aklıma, bana onlarca laf eden sevgılımın hataları değil hep artıları gözumun önune gelıyor Cipralexi hala kullanıyorum ama içinde bulundugunuz yaşam size ilaç gibi geliyorsa diğer ilaçlar hava civa

iloya
09-02-2008, 10:19 PM
Bir aydan uzun süredir kullanıyorum...akşamlarıda stilizian içiyorum..çok rahatladım..eskiden ani çıkışlarım vardı...kahreden öfkeler..sinirler yaşıyordum..şimdi çok rahatım...olayları iyi ya da kötü olsun farketmez hep üstten yaşamaya başladım...hiçbişey beni çok üzemıyor artık..bunun ilaç sayesınde olabilmesi üzücü tabi...bunu kendim yapabilmeyi isterdim...ama çare buysa şimdilik..halimden memnunum...

09-02-2008, 11:45 PM
ben 6 aydır kullanıyorum. ilacı kullandığın sürece gayet iyisin bazı arkadaşlarında dediği gibi sinirlenemiosun içinden kızıosun ama bunu dışa vuramıosun belli edemiosun yani sinirlendini oda gıcık bi durum biraz. tedavii sürecim 6 aydı son tabletide bitirdim. fakat bi kere 3 gün falan almamıştım ilacı aşırı baş dönmesi mide bulantısı olmuştu. sonra tekrar kullandım düzenli olarak. tedavim bittiği için 3-4 gündür kullanmıyorum fakat tekrar baş dönmesi ve mide bulantılarım başladı :( yeniden doktora gidicem pazartesi günü. sanırım ilacı kullanırken ii ama bırakması baya zor olıcak gibi gözüküo:(

Size çok geçmiş olsun,daha öncede bahsetmiştim bende cipralex kullanıyorum.Anladığım kadarıyla bırakırken bayağı zorlanıcam. :roll: Ama birazda olsa katlanmamız lazım diye düşünüyorum.En azından bir hafta yan etkilere sabretmeliyiz.Daha sonrası kolay zaten daha önce birkaç ilaç bırakmıştım dediğim gibi sabır,sabır,sabır.

tmcnz
19-02-2008, 06:33 PM
cipralex i 4 gündür kullanıyorum şu ana kadar gördüğüm en belirgin yan etkisi sürekli esnemem ama uyuyamamam.. geceleri uyumakta zorluk çekiyorum.. insanı ciddi bir şekilde sakinleştiriyor. gözlerim devamlı bir noktaya kilitleniyor.. yeni kullanmaya başlayan arkadaşalar korkmasınlar en azından ben ciddi bir yan etki görmedim. çok çok iyi bir ilaç bana çok iyi geldi.. tekrar iç huzuruma kavuştum. geçmiş olsun!

ceyla
22-02-2008, 04:56 PM
sanırım 2.5 ay oldu... ve cok uyudugum ıcın sınav donemlerınde dinç kal dıye vermıstı ... ( tabı borderlıne'ı saymıorum... ) zor gunler gecırıyordum...

bende de ılk gunler agız kurulugu , bıraz bulantı ve gecelerı uykuya dalamama sorunu oldu , terlemede yaptı...

sonraları bı arkadasında dedıgı gıbı yasasın cıpralex demıstım artık kahkahalar atıyordum :)

bı ara almayı unuttum bıkac gun erteledım sınır krızlerım baslamıstı ok aglıyodum...

bu hafta yıne unuttum bu seferkı cok kotuydu mıde bulantısı basdonmesı heryerde kusma ıstedıgı aglama uyku , uykusuzluk....

gıtmedım doktora ama sanırım unuttugum ıcın oldu bıkac gun sıcede ondanmıdır???

23-02-2008, 04:13 AM
bı ara almayı unuttum bıkac gun erteledım sınır krızlerım baslamıstı ok aglıyodum...

bu hafta yıne unuttum bu seferkı cok kotuydu mıde bulantısı basdonmesı heryerde kusma ıstedıgı aglama uyku , uykusuzluk....

gıtmedım doktora ama sanırım unuttugum ıcın oldu bıkac gun sıcede ondanmıdır???

Evet benimde ilacım bitti ve 2 gün gidip almaya üşendim fakat sonucunda dediğin belirtileri bende yaşadım arkadaşım.Özellikle mide bulantısı ve kusma hissi beni çok rahatsız etti.Düşünüyorumda 2 gün içmedim ve ben bu hale geldim :roll: bu ilacı nasıl bırakıcam peki? :(

Gerçekten arkadaşlar işimiz zor.Anlatmak istediğim..merak etme ceylacım yaşadığın rahatsızlıklar tamamen ilacını ihmal etmekten kaynaklandı.Hepimize çok geçmiş olsun.

ceyla
24-02-2008, 02:14 AM
cok ılgınc ama bayaa agırdı yanı ... sagol cnm sanada gecmıs olsun...

resmen hastalıklı gıbıydım ve psıkolojık degıl ılacı ıctım aksamuzerı uyudum ve kalktıgımda ıyıydım gecmıstı hersey...

evet nasıl bırakıcaz acaba...??

ve bu sabah yıne mutluluk abıdesıydım :)

sollina
25-02-2008, 02:36 PM
Yaşadığım sarsıcı olaylar sebebi ile baya zor günler geçirdim ve sonuç olarak sinirlerim baya yıpranmıştı inanılmaz neşeli canlı bir tipken saldırgan ani sinir patlamaları olan aniden gülüp aniden ağlayan bişe oldum bir hafta süreyle ve dr. gittim bana Cipralex 10mg verdi ilacı 5 gündür kullanıyorum sabahları yarım tablet olarak.. Sürekli abartılı bir esneme tad almada bozukluk yüzde uyuşma gerneşme isteği oluştu ve ara ara yoğun ahreket etme isteği bu aniden kalkıp turatma elleri oğuşturma yada bacak titretme gibi oluyor ve uyuyamıyorum uyusam bile kısa süre sonra bir tedirginlikle uyanıyorum ayrıca konsantrasyonum çok zayıfladı hatırlama güçlüğü çekiyorum bön bön bi noktaya takılıp kalıyorum.. Sinirlenmiyorum evet ama fazla hissiz oldum bitki gibi arada kendi kendime gülüyorum iç kıpırdamasıyla.. Dr.um bir hafta sonra günlük bir tablet dedi ve merak ediyorum doz artışıyla bu yan etkilerdede artış olucakmı ki olursa annemin beni bi vazoya dikip düzenli sulaması gerekbilir :) ve herkes bırakmakta zorlanmış bu genel bi sorunmu..?

ceyla
25-02-2008, 11:54 PM
sevgılı sollına suan alısme evresındesın bende de benzerı belırtıler olmustu ama bıkac gun sora hala devam ederse sor doktoruna ama gecer...

bırakma konusu ıse bılmıyorum ben de daha bırakmadım henuz bıraktırmaz yanı...

sen sımdılık tedavı olmana bak arkadasım bıraktırrırlar onuda hersyeın caresı var

26-02-2008, 01:12 AM
:o :lol: :cry: bende yeni başladım cipralex e ama bilmiyorum 1 hafta olmasına ragmen sadece agız kurulugu var doktorum dğer ilaçlardan cok farklı oldugunu söyledi umarım sana da iyi gelir

26-02-2008, 01:20 AM
:o :lol: :cry: bende yeni başladım cipralex e ama bilmiyorum 1 hafta olmasına ragmen sadece agız kurulugu var doktorum dğer ilaçlardan cok farklı oldugunu söyledi umarım sana da iyi gelir

Bu konuda tereddüt etme esolak bende 3 aydır cipralex kullanıyorum ve ataklarım oldukça azaldı.Sana da çok iyi gelecek inşallah,bunu düşünerek ilacını kullan. :)

Rocka
10-03-2008, 04:11 PM
cipralex'i kullanmaya başlayalı 2,5 ay oldu ve dönem dönem kaygı artışı oluyor hem de şiddetli.
günde 10 mg kullanıyorum.
üçünü ayda da bu yan etkiyi yaşamam normal midir yoksa doz ayarlaması mı gerekir? bu konuyla ilgili tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

iloya
10-03-2008, 04:17 PM
cipralex'i kullanmaya başlayalı 2,5 ay oldu ve dönem dönem kaygı artışı oluyor hem de şiddetli.
günde 10 mg kullanıyorum.
üçünü ayda da bu yan etkiyi yaşamam normal midir yoksa doz ayarlaması mı gerekir? bu konuyla ilgili tecrübesi olan var mı arkadaşlar?

Dozunu dr ayarlıycak....kafana göre alma....ben yarımla başladım..şimdi 1.5 alıyorum..geceleri hep uyanıyorum...tek şikayetim bu..ilaçtan memnun değilsen git dr la konuş bence...belki değişir....

Rocka
10-03-2008, 04:57 PM
hayır tabii ki kafama göre doz ayarlamıyacağım ama 3 ay sonra bile böyle şiddetli yan etki olmasının sebebi dozun az - çok olması mı onu anlamaya çalışıyorum...

lasvegas_34
11-03-2008, 10:19 AM
slm arkadaşlar bende cipralex yeni kullanmaya başladım benim hikayem ilginç ama bana siz tecrübeliler olarak yardımcı olabilirsiniz benim şikayetim 3-4 sene öncesine dayalı benim sol göğsümün üstünde bir yoğunlaşma meydana geliyor ve direk beynime vurup nefesim kesiliyordu ama belirli zaman sonra bu rahatsızlık kesiliyordu umursamadım taki bu zamana denk gelene kadar şimdi yoğunlaştı ilk beyin cerraha gittim flim çektirdim bişey olmadığı söyledi acil dahiliyeye gittim ekg çektiler bişey yok dediler ama ben yine rahatsızlık içerisindeydim son olarak piskyatriye gitmeye karar verdim durumumu anlattım şikayetlerimi dile getirdim bendeki benim problemim ilk başta belirtmiştim bunun yanı sıra yatarken otururken hatta araçta bile giderken durduk yere göğsümde bir yoğunlaşma oluyor ve direk beynime vuruyor sonra nefesim kesiliyor elim avcum terliyor vs...doktorum bana adranelin ve panik atak gibi durumlardan bahsetti ve bana depakin ve cipralex verdi şimdi cipralex yarım olarak kullanıyorum ve 1 hafta sonra kontrole gidecem ve bişey daha belirtmek istiyorum zamanında uyuşturucu kullanıyordum ve pişmanlığımı bu acıları çekerekmi ödüyorum ve siz arkadaşların yazıları okuyorumda bazı belirtiler bendede var uykusuzluk titreme esneme kasılma ve açlık bu konuda tecrübeli olan arkadaşların yardımcı olmasını bekliyorum sizce ilerisi için durumum ne olur!!!

ssselin
22-03-2008, 03:15 PM
mrbalar arkadaşlar
ben bugün başladım ciprayı kullanmaya ilk hapımı içtim geçtim pc başına nasıl bi etki yaratcak çok merak ediorum herkes çeşitli yorumlar yapmış,bakalım bende nasıl bi etki yaratcak ama pskolojik olarak burda yazılanlardan etkileneceğimden korkuyorum :cry:

aloneman86
22-03-2008, 03:34 PM
bende cipralex 20mg, paxil, dideral kullanıorm bunların yanında birde norodol kullanıordum o baya çarptı beni kasıldım resmen onu bıraktım şuan hala cipralexe paxile ve diderale devam hiçbir yan etkisini görmedim

yakamoz35
17-04-2008, 04:25 PM
selam herkese bende bugün üye oldum arkadaşlar ben iki sene evden dışarı bile çıkamıyodum çok kötüydüm daha sonra gitmediğim doktor kalmadı pisikolojik olduğunu sonradan öğrendim ve paksil diye bir ilaç verdi doktorum 2 ay içtim inanılmaz süper oldum kendimi iyi hissettim ve ilacı birden bıraktım hiçbi yan etkisi olmadı ama şu anda hastalık gene başladı eskisi kadar ciddi olmasada sıkıntılarım başladı ve doktor bana cipralex yazdı inşallah iyi gelir galiba bu hastalık bizimle yasayacak

tornik
25-04-2008, 01:58 AM
:D merhaba ben 8 aydır cipralex 10 mg kullanıyorum bırakmaya çalışıyorum ve her doz azalttığımda bütün dengem bozuluyo ve bugün burda cipraleksi kullanıp da bırakamayanları hep okudum merak ettiğim artık hep bu ilacı kullanacakmıyız bir de bu ilacı kullanıp da bırakabilen var mı lütfen yazarmısınız teşekkürler

jeykip
12-08-2008, 02:04 PM
slm herkese. bende cipralex kullanıyorum 4 aydır. Ondan öncede paxera kullanıyordum. Değişen ne. koca bir HİÇ. Boşverin ilaç kullanmayı falan. Hepsi hikaye. Herşey kendimizde bitiyor. İlaç kullanacağınıza çeşitli hobilere girişin. El sanatları müzik kurs vs. İnanın ilaç kullanmaktan binkez milyon kez daha etkili.

JayJay_TT
25-09-2008, 08:14 PM
bende cipralex 20mg, paxil, dideral kullanıorm bunların yanında birde norodol kullanıordum o baya çarptı beni kasıldım resmen onu bıraktım şuan hala cipralexe paxile ve diderale devam hiçbir yan etkisini görmedimmaşşallah 3ünü birdenmi kullaniyorsun kardes? panik ataksin sanirim ? bnde 1.5 aydir cektigimi dünya alem cekmemistir kanimca ama en son bugun bu hastaligim oldgnu kabullendm 100 tne doktr gezdkten sonra. kalp uzmani dahiliyte falan filan akliniza ne geliyosa. bi eeg fln hariç. simdi bufgunden itibaren cipralex e baslicam doktrum yazdi yaninda bide xanax yazdi ama cok zor durumda kalmadan kullanmam ilac fobim ve aliskanlik korkumdan dolayi. umarm hepimiz iyilesiriz arkslar. gelismeleri yazalim hepimiz.

JayJay_TT
27-09-2008, 12:16 PM
Arkadaşlar benim hergün tekrarlayan denebilecek panik atagim var ve sürekli carpintim var. dün cipralex i kullanmaya basladim sabah yarm aksamüstü yarm ictim ve beni manyak etti kafayi yemek üzereydim. bu arada antidepresana ilk defa basliyorm 1.5 aydan beri doktr doktr gezdkten sonra ikincisini attktan sonra hiç bu kadar agir panik gecirmemistim cok fazla oldu bunun etkisi gecermi acaba kullanmaya devam edersem ? kalp carpıntmı fazlalastirdi uyuyamadim gece yanında atarax içtim bitane ama nafile. suan uyudum uyandigim halde kalp carpntm var ve her an dün geceki gibi agir bi panik gelcek diye korkuyorm. uyuyunca unutuyorm ama kalktgm anda geri basliyor iyice soyutlandm artk hayattan. panik atak hastalari bu cipralex i nasil kullanmali bilgisi olan arkdslar varsa yazsin lütfen. ve bende yaptigi etki normalmi ? birde arkşlar panik atak halindeyken dünyadan soyutlaşiyorm depresyona girmiş gibi hiçbişeyden zevk almiyorm vs. insanların sesine dayanamiyorm hersey itici geliyor. bu depresyonmudur yoksa panik atagin belirtisimi sadece yoksa obsesif baska bozuklukmu vardır? panik gecince gayet normal insan gibi mutlu ve zevk alabiliyorm hayattan gülüyorm arkşlarla konsuyorm vs. cevap yazarsaniz sevinirim.

27-09-2008, 09:24 PM
Arkadaşlar benim hergün tekrarlayan denebilecek panik atagim var ve sürekli carpintim var. dün cipralex i kullanmaya basladim sabah yarm aksamüstü yarm ictim ve beni manyak etti kafayi yemek üzereydim. bu arada antidepresana ilk defa basliyorm 1.5 aydan beri doktr doktr gezdkten sonra ikincisini attktan sonra hiç bu kadar agir panik gecirmemistim cok fazla oldu bunun etkisi gecermi acaba kullanmaya devam edersem ?

Geçer mi.. :roll: geçer tabiki merak etme.. :) Ben ne panik ataklar atlatım.İnan bana saatler sürenini bile yaşadım etkisinden günlerce kurtulamadığım ataklarım oldu.Cipralexi 10 aydır kullanıyorum, ilk başladığım günlerde evet hatırlıyorum sanki hafif hafif ataklar geçirmiştim.İlk 2 ay içinde olumlu belirtileri yaşamaya başladım ama çok azdı..azıcık.Fakat devam ettim ve 5 ay sonra çok büyük iyileşmeler yaşadım..hala kullanmaya devam ediyorum.Cipralexe mucize ilacım diyorum beni iyileştirdiği için..Tabii herkesde aynı belirtiyi gösterir mi.. :roll: bilemiyorum ama bence biraz daha sabret.

kalp carpıntmı fazlalastirdi uyuyamadim gece yanında atarax içtim bitane ama nafile. suan uyudum uyandigim halde kalp carpntm var ve her an dün geceki gibi agir bi panik gelcek diye korkuyorm.

iki hafta sabretmeni öneriyorum..İki hafta içinde yan etkilerin geçmesi lazım..yani şu anda yaşadıklerin bence ilacın yan etkisi.

uyuyunca unutuyorm ama kalktgm anda geri basliyor iyice soyutlandm artk hayattan. panik atak hastalari bu cipralex i nasil kullanmali bilgisi olan arkdslar varsa yazsin lütfen. ve bende yaptigi etki normalmi ?

Tolga diye bir arkadaşımız vardı..belki görür yazını ve sana yorum yapar.Cipralex O na iyi gelmemişti ve doktoru Onun ilacını değiştirdi.Kafanı karıştırmak istemiyorum tabi.Dediğim gibi iki haftacık bekle..çünkü ben ciplalexten çok memnunum.Asla iyileşeceğime inanmadığım halde bu ilaç bana iyi geldi..

birde arkşlar panik atak halindeyken dünyadan soyutlaşiyorm depresyona girmiş gibi hiçbişeyden zevk almiyorm vs. insanların sesine dayanamiyorm hersey itici geliyor. bu depresyonmudur yoksa panik atagin belirtisimi sadece yoksa obsesif baska bozuklukmu vardır?

Aynen senin gibiyim..için rahat olsun.. :) Hayır başka bir rahatsızlığın yok sadece koca bir atak yaşamış oluyorsun üzerinden silindir geçmiş gibi.. 8O ardından bir hafta kendimize gelemememiz çok normaldir.Yaşadığımız ataklardan dolayı geçici bir depresyona da girmemiz olası..Ama dediğim gibi tür depresif günler geçici oluyor..sonra yine gelsin normal, korkusuz ve paniksiz hayat.. :)

panik gecince gayet normal insan gibi mutlu ve zevk alabiliyorm hayattan gülüyorm arkşlarla konsuyorm vs. cevap yazarsaniz sevinirim.

Evet..bende öyle oluyorum..SEVGİLER.. :)

27-09-2008, 09:27 PM
bende cipralex 20mg, paxil, dideral kullanıorm bunların yanında birde norodol kullanıordum o baya çarptı beni kasıldım resmen onu bıraktım şuan hala cipralexe paxile ve diderale devam hiçbir yan etkisini görmedimmaşşallah 3ünü birdenmi kullaniyorsun kardes? panik ataksin sanirim ? bnde 1.5 aydir cektigimi dünya alem cekmemistir kanimca ama en son bugun bu hastaligim oldgnu kabullendm 100 tne doktr gezdkten sonra. kalp uzmani dahiliyte falan filan akliniza ne geliyosa. bi eeg fln hariç. simdi bufgunden itibaren cipralex e baslicam doktrum yazdi yaninda bide xanax yazdi ama cok zor durumda kalmadan kullanmam ilac fobim ve aliskanlik korkumdan dolayi. umarm hepimiz iyilesiriz arkslar. gelismeleri yazalim hepimiz.

Doktorun vermiş fobiyi mobiyi kenara at..atak geçirdiğin anlarda bir tane xanax iç..O korkunç saatleri mi yaşamak istersin yoksa xanax ı içmeyi mi.. :roll:

depresyonzede
28-09-2008, 12:35 AM
Xanaxı bana da verdi doktorum.ilacı içmek şöyle verılenın kı bana0.5 mg verdi.onun 10-15 katı ıcılınce yanı15 20 mg bu bagımlılık yapıormus.o yuzden bunu da rahatlıkla kullnacagım gıbı.korkuyordum ama:)

JayJay_TT
28-09-2008, 11:25 AM

Doktorun vermiş fobiyi mobiyi kenara at..atak geçirdiğin anlarda bir tane xanax iç..O korkunç saatleri mi yaşamak istersin yoksa xanax ı içmeyi mi.. :roll: gülben ilgilendigin icin tskkür ederm ama bende bir madde cok cabuk bagimlilik yapar. msela sigaraya cok cabuk basladim ve birakmaya calissam bile birakamadim birakamiyorum. simdi sormak istedigim su, peki cipralex e basladim ki diyosnuz etkisi en az iki ay sonra basliyor, ben iki ay bu ataklarla xanax icerekmi bogusucam? cok siddetli gelmeye basladi ataklar cipralex e basladim basliyali.. 2 ay xanax kullanirsam ben kesin kesin bagimlisi olurum. iki hafta sonra baslar etkisi en az diye biliyor ve bekliyordm fakat bunlari okuyunca beklentim 0'a indi. üniversiteyi kazandm ama bu halde nasil gidicem bilmiyorm gitmicem galiba. hergün her an her dakika atak yasiyorm ben ya nasil ders dinlicem nasil derse calisicam nasil sinifta oturucam :( peki gülben bu ilac fayda edip etmedigi en az 1 2 ay, etmezse nolucak ben nereye kadar yasayabilcem bu korkunc dakikalar ile nereye kadar dayancak kalbim basim? o anda bi bas agrisi oluyor ki sanki birileri arkdan beynime halat baglamis arkya dogru cekiyor. hem sende bu kadar süre olms hala atak yasiyorsun oylemi atlatamadin yani buna vücutmu dayanir kafami beyinmi gülben yaa. offff of nerden dustuk bu hastaliga yaarabbim dayanamiyorm :(

depresyonzede
28-09-2008, 10:42 PM
AHHH aklıma eski günler geldi.3 sene önce Evimden ayrı ,başka bır sehırde nasıl yaşayacağım dıyerek başladı kaygılarım....Kaygılar arttı arttı panik ataklarım tekrar edermi şüphesıııı derinleşti; evımden bıle dısarı cıkarken tıtreyerek korkarak cıkıyordum.Ne komık gelıyor sımdı Ama insan başına gelen herşeyi bişekılde atlatıyormus.En başta yapayanlızlık ,ardından tum hayatını kendın yonetmen,aile özlemin eklenıyor.Normal bı ınsan bıle depresyona gırıyor malesef ılk bı ay ıcın bıle olsa.Benım bu kaygımın baslaması gayet normaldı. Ben kör cahilin iki lafına kanıp kayıtın ardından koşa koşa gittiğim doktorumun verdiği ilacı 1 ay bile olmadan kestım.Nıye ılk defa kullanıyordum ve ılaca karsı onyargım vardı.Ardına ınsanların benı anlayamadan içme ilaçları onlar alışkanlık yapar demesı gö.zümü baya bı korkutttu.Ve ılk kullanırken insan bır anda duzelmek ıstıyor ama yan etkılerını gosterdıkce ılk gunlerde korkup kesiyorsun.Daha mı beter oldum ne ?dıyerek :oops: Şunu dıyım canım İlacının dozunu gıtmeden ayarlattır bı daha Doktorunla konuş Xanax yerıne gecen baska bı ılac verebılır Ama ondanda korkma.Bana doktorum günde 2 mg içme hakkın var dedi sen 10 mg 20 mg alırsan tabı bagımlılık yapar fakat tabıkı uyusturuc bagımlılkları bıle tedavı edılıyorsa bundan hıc korkma sana sundugu dozu kullan fazlasını degıl ve gıtmeden bı psıkologlada gorusmelısın senı rahatlatsın Ben doktoruma bu ılacın bagımlılık yaptıgını soyledım ama o zaten ben sana yeterlı dozu sundum dedi.Fazlasını kullanmayacaksın zaten dedı.Sende her sn ıcersen olmazgunde 2 mg al kendını ıyı hıssetmedıgın anlarında Özellıkle otobus yolculugun ve arkadaslarını tanıma suresınde.goruceksın o kadar sevecegın ınsanlar olucak kı orda onlara sarılıp adımını atacaksın.Unutma o ilacın etkılerını 2 haftada gostermesı gereklı . Belkı dayanamayacagım dedıgın o anlarda kullanacaksın.

JayJay_TT
28-09-2008, 11:10 PM
AHHH aklıma eski günler geldi.3 sene önce Evimden ayrı ,başka bır sehırde nasıl yaşayacağım dıyerek başladı kaygılarım....Kaygılar arttı arttı panik ataklarım tekrar edermi şüphesıııı derinleşti; evımden bıle dısarı cıkarken tıtreyerek korkarak cıkıyordum.Ne komık gelıyor sımdı Ama insan başına gelen herşeyi bişekılde atlatıyormus.En başta yapayanlızlık ,ardından tum hayatını kendın yonetmen,aile özlemin eklenıyor.Normal bı ınsan bıle depresyona gırıyor malesef ılk bı ay ıcın bıle olsa.Benım bu kaygımın baslaması gayet normaldı. Ben kör cahilin iki lafına kanıp kayıtın ardından koşa koşa gittiğim doktorumun verdiği ilacı 1 ay bile olmadan kestım.Nıye ılk defa kullanıyordum ve ılaca karsı onyargım vardı.Ardına ınsanların benı anlayamadan içme ilaçları onlar alışkanlık yapar demesı gö.zümü baya bı korkutttu.Ve ılk kullanırken insan bır anda duzelmek ıstıyor ama yan etkılerını gosterdıkce ılk gunlerde korkup kesiyorsun.Daha mı beter oldum ne ?dıyerek :oops: Şunu dıyım canım İlacının dozunu gıtmeden ayarlattır bı daha Doktorunla konuş Xanax yerıne gecen baska bı ılac verebılır Ama ondanda korkma.Bana doktorum günde 2 mg içme hakkın var dedi sen 10 mg 20 mg alırsan tabı bagımlılık yapar fakat tabıkı uyusturuc bagımlılkları bıle tedavı edılıyorsa bundan hıc korkma sana sundugu dozu kullan fazlasını degıl ve gıtmeden bı psıkologlada gorusmelısın senı rahatlatsın Ben doktoruma bu ılacın bagımlılık yaptıgını soyledım ama o zaten ben sana yeterlı dozu sundum dedi.Fazlasını kullanmayacaksın zaten dedı.Sende her sn ıcersen olmazgunde 2 mg al kendını ıyı hıssetmedıgın anlarında Özellıkle otobus yolculugun ve arkadaslarını tanıma suresınde.goruceksın o kadar sevecegın ınsanlar olucak kı orda onlara sarılıp adımını atacaksın.Unutma o ilacın etkılerını 2 haftada gostermesı gereklı . Belkı dayanamayacagım dedıgın o anlarda kullanacaksın.uyarilarini dikkate almya calisacagim cok tesekkür ederim.suan yine acilden geliyorum serum vs. bademcigim sismis sanirim sıkıntıdan oldu. cok kötüydm uyumaya calisiyorm uyuyamiyorm ve kndimi acile zor attim. xanax konusuna gelince, ben simdi bu xanax i cok kötü oldgm zamanlarda yarm fln icsem ve 1 hafta 10 kullansam, iyi hissedersem aninda kesebilirmiyim? birde aklimda su var, ben bnu kullancam cok rahatlicam eminim ve bi süre sonra vücut almadan rahat edemicek bagimlilik bu noktadan basliyor. panik atagin bu kadar kötü birsey oldgnu bilmiyordm cekince gördüm herseyi allah kimseyi bununla terbiye etmesin. artk tek carem kaldi, xanax icmek.. ama iste bu konuda yukarda yazdigim beynimi kemiriyor bitiriyor. dep, sen 3 sene once basladi demek, yeni yendin galiba, suan senin yerinde olmayı o kadar isterdmki.. soyle rahatca çarpıntısız ataksz agrisiz bi uyku uyumayi o kadar özledim ki 1.5 aydir :( Allah m o günleride gösterir insallah kalbim dayanirsa buna vede beynim. birde atak yasarken ikinci bi hastalik off cok kötü. ateslendm az once krize girmistim ya ellerim ayaklarim tutmuyordu. oysaki psikiyatristler sitelerde nede kolay rahat ve güzel anlatmislar. hiçbirşey yok gibi.. içimizde ne firtinalar kopuyor bir bilse. cipralex ile 3üncü ügnümü geride biraktm ve hala cok zor günler bekliyor ekim 6 okul basliyor zamanlamaya bakarmisiniz :( arkdslar bu cipralex ile ataklarim en az kac gün sonra hafifler bir yazarsaniz, ve kimi diyorki ben 5 yil oldu hala gecmedi, cipralex fln hikaye vb. dha cok bozuluyor insan. nyse asiri uyusuk kafam suanda cok yazmis olabilirm okuyan ve cvplayan tüm arkdslarima tesekkür ederim.

depresyonzede
28-09-2008, 11:21 PM
Paxilll çok güzeldi ama 10 kılo aldrdı ya cıpralexse cıpralexi 3 ay kullanıp hemde anıden kesen bırını tanıyorum Adamda tık yok:))Bide doktorum hastalıgın kronık dedı 8O :cry: derken ben o anda o şoku yaşadım.Derken bu ilacı hep içecekmıyım dedım?O da gereklıyse evet dedı 8O Ya evlenıp coluk cocuga karısmak ıstersem Gebelıkte nasıl kullanıcam çocuk doguramıycakmıyım ben dedım.O da oooo hele o gunler bı gelsın herseyı zamanında dusunuruz dedı.Yanı sızede sunu dıyım ılacı azaltacaklar bıraktıracaklar mı bellı bıle degıl bız bu ılaclarla seker hastası oldugumuzu var sayıp devamlı(ya da bellı donemler halınde) ıcıcegız belkıde :)Hep gülen bi surat ortalarda yaşacagımız omru kalıtelı yasayacagız.Ne kaygı olucak o kadar ne atak daha fazla.Bu arada ben atakları bişeyımın olmadıgına 35 doktora gıttıkten sonra karar verdıkten sonra atlattım..Her atakta rahat ol sımdı gecer en fazla 2 dk surecek dıyerek atlattım.O gunden berı sukur atagım yok ARTI bıde atak olsaydı bılemıyorum.

Regret
29-09-2008, 04:04 AM
Öncelikle xanax kullanan birisi olarak pek fazla etkisini göremedim. Bende aşırı halsizlik, kabus görme, kötü düşünceler gibi oldukça fazla yan etkisi oldu.. Doktorumun da onayıyla bıraktım..

Cipralex konusuna gelince, onu da kullanıyorum. Hatta yaklaşık 3 ay oluyor yanılmıyorsam.. Ama benim rahatsızlığım panik atak ya da kaygı değil, major depresyon. Eski kız arkadaşım ile yaşadığımız sorunlar ve benim aşırı tutkum yüzünden oldu bu rahatsızlığım.. Onunla ayrıldıktan kısa bir süre sonra cipralex'e başladım.. İlişkimiz esnasında, onsuz nefes bile alamayacağımı düşünen ben, artık hayatın onsuz daha güzel olduğunu rahatlıkla söyleyebiliyorum.. Cipralexten oldukça memnunum, hiçbir yan etkisini dahi görmedim..

Regret
29-09-2008, 04:09 AM
Hatta buraya ekşi sözlükten buraya cipralex hakkında yazılmış bir yazıyı alıntı yapayım. Cipralex'e ilk başladığımda bu yazıyı okumuştum, plasebo etkisi yapmışta olabilir bende (:

prozac kadar ses getirmemiş bir ilaç ama sanırım yan etkileri daha az ve daha etkili. e kimya bilimi de ilerliyor öyle değil mi?
1,3 yıldır kullanıyorum.

1,3 yıl önce kullanmaya başlamadan önce "lan sözlükte ne yazmışlar acep" diye gelmiştim işte bu sayfaya.

insanların duygularını törpülediğinden felan bahsediyordu burada ve kimi başka yerlerde, zaten önyargılı bir gerizekalı olduğum için de bütün antidepresanların uyuşturucu olduğunu kendime inandırmakta da fazla zorlanmamıştım.

o küçük sevimli beyaz şeyi her öğle yemeğinden önce almadan önce bu şerefsiz sevimli parçacığın hayatımı düzene sokacağını iddia eden psikiyatristime ve bana "ben sana şu halinle yardım edemem senin bir psikiyatristle de görüşmen lazım" diyen psikoloğuma hiç de iç açıcı olmayan düşünceler geçirirdim gereksiz kafamdan.

annem de ısrarla beni düzenli olarak psikiyatriste götürüyor, ilaçcığımı düzenli kullanmam konusunda ısrar ediyor ve bu ısrarını kafamda dikilerek ve ilacı zorla yutturmak gibi eylemlerle destekliyordu.

ilk aldığım gün kendimi iyi hissettim, bu iyi hissetmenin çok da normal ve iyi birşey olmadığını düşündüğümden olsa gerek prospektüsünü yırtarcasına okumaya başladım, diyordu ki, ilk kullanma anlarında intihar eylemleri belirebilirmiş.

kendimi tarttım ve intihar etmeyi uzunca bir süreyi düşündüm. (boktan bir cümle ve iğrenç bir parantez olacak lakin intihar etmeyi planlamaktan bahsetmiyorum, intihar olgusu üzerine düşünmekten bahsediyorum)

ikinci ay da daha cesaretliydim ve patronumla kavga ettim.
üçüncü ayda daha iyi bir iş buldum.
dördüncü ayda tekrar össye girmeye karar verdim.
13. ayda össden hayvan gibi puan çıkardım ilerlemiş yaşıma rağmen. (çok da değil lan, 26 olduk)
15. aydayım, çalıştığım en yeni şirketimde altın çocuk oldum. dozu yarıya indirdim. patronuma tekrar üniversiteye gideceğimi söylediğimde gitmemem için yalvarıyor, herhalde bu 1 sene içinde gururumu en çok okşayan şey bu oldu. para kazanmaya başladık be! (yeni üniversiteye girecek çıtırlara sözlükçülere buradan selam ederim, tecrübeli abinizin çok parası var, bmw alcam yakında)

demem o ki, bu ilaç benim bünyede işe yaradı be güzeller. hani diyorum iyi bir doktorunuz varsa ve kullan diyorsa kullanın gitsin. uyuşturucu felan değil, tedavi edici, kimyayı toprlıyor, kendinize geliyorsunuz, diyorsunuz ki kendi kendi kendinize, "ben bu ilacı kullanmadan önce kötüydfüm, pısırıktım, ve salaktım. şimdi daha kararlıyım, özgüvenim var, bir karar alıyorsam uygulayabiliyorum. aslan gibiyim ulan! heeeyyyythhh! " diye haykırabiliyorsunuz lan daha ne istiyorsunuz? anlıyorsunuz ki aslında bu ilaç sizi olmanız gerekene, normale döndürüyormuş. ilaç almadan önce anormalmişsiniz aslında. yani anormal bir mutluluk veyahut da gereksiz gülümsemeler katmıyor ki bünyenize. hadi bakalım canlar, yine de en iyisini toktor bey bilir diyorum. felan fişman.

JayJay_TT
29-09-2008, 08:58 AM
Paxilll çok güzeldi ama 10 kılo aldrdı ya cıpralexse cıpralexi 3 ay kullanıp hemde anıden kesen bırını tanıyorum Adamda tık yok:))Bide doktorum hastalıgın kronık dedı 8O :cry: derken ben o anda o şoku yaşadım.Derken bu ilacı hep içecekmıyım dedım?O da gereklıyse evet dedı 8O Ya evlenıp coluk cocuga karısmak ıstersem Gebelıkte nasıl kullanıcam çocuk doguramıycakmıyım ben dedım.O da oooo hele o gunler bı gelsın herseyı zamanında dusunuruz dedı.Yanı sızede sunu dıyım ılacı azaltacaklar bıraktıracaklar mı bellı bıle degıl bız bu ılaclarla seker hastası oldugumuzu var sayıp devamlı(ya da bellı donemler halınde) ıcıcegız belkıde :)Hep gülen bi surat ortalarda yaşacagımız omru kalıtelı yasayacagız.Ne kaygı olucak o kadar ne atak daha fazla.Bu arada ben atakları bişeyımın olmadıgına 35 doktora gıttıkten sonra karar verdıkten sonra atlattım..Her atakta rahat ol sımdı gecer en fazla 2 dk surecek dıyerek atlattım.O gunden berı sukur atagım yok ARTI bıde atak olsaydı bılemıyorum.arkslar bende ağır kaygı bozuklugu var ve bu tüm gün devam diyor 2 aydir yaklasik. ve artik etkisini göstermesi lazm yksa kafayi yemek üzereyim sürekli huzursuzluk sürekli kaygı sürekli carpıntı ve eslik ettigi ard arda gelen ataklar. bünyem o kadar zayıf düştü ki bazen caresizlikten Allah a yalvariyorm neden dustum buna kurtar diye. simdi birde bademcik cikti antibiyotik kullanmam gerek ve xanax kullancaktm ara ara cok kötü olnca, antibiyotik var dye onuda kullanamiyorm simdi. ne yapicam bilmiyorm gercekten cok caresiz ve yalniz hissediyorum. ve bu hastaliktan hic kurtulamicagimi :( Regret sende de panik şikayeti yokms ve aman ha aman dert edip panige düşmeyesin sakın cok zor cok.. eksi sözlükten alinti da baya rahatlatici ve güzel ama o adaminda büyük ihtimal panik bozulugu yok, sdece ufak bi depresyon ve hayatını düzene koymak icin kullanms, basarili olms, banada fayda eder insallah. hepimize Allah tan acil sifalar saglicakla..

mdemir1926
20-11-2008, 05:58 PM
slm bende yaklaşık 5 yıldan beri denge sorunu yaşıyorum. hep nöröloji ve kbb uzmanlarına gittim.en son gittiğim hacettepe doktorları bu hastalığın daha çok psikolojik nedenlere bağladılar. psikiyatri doktoruna gittim cipralex i verdi. ilk 1 ay 10 mg aldım. dengede herhangi bir değişiklik olmadı. daha sonra doktor 20 mg a yükseltti. denge problemi biraz azaldı. ancak ilacı kullandığımdan beri bazı cinsel yan etkilerini gördüm. neler yapabiliriz. ve denge sistemi psikolojik olabilirmi. şimdiden teşekkürler.

20-11-2008, 08:11 PM
slm bende yaklaşık 5 yıldan beri denge sorunu yaşıyorum. hep nöröloji ve kbb uzmanlarına gittim.en son gittiğim hacettepe doktorları bu hastalığın daha çok psikolojik nedenlere bağladılar. psikiyatri doktoruna gittim cipralex i verdi. ilk 1 ay 10 mg aldım. dengede herhangi bir değişiklik olmadı. daha sonra doktor 20 mg a yükseltti. denge problemi biraz azaldı. ancak ilacı kullandığımdan beri bazı cinsel yan etkilerini gördüm. neler yapabiliriz. ve denge sistemi psikolojik olabilirmi. şimdiden teşekkürler.

Denge sorunu psikiolojik midir bunu biz bilemeyiz..Bunu ancak gittiğiniz psikiyatr size söyleyebilir.Ancak 20 mg cipralexi kullanmaya başladığınızda denge sorununuzun azaldığından bahsetmişsiniz..bu önemli bir sonuç. :wink:

Bu arada ilacı kullanmaya başladığınızdan beri cinsel yan etki gördüğünüzü yazmışsınız.Sanırım demek istediğiniz cinsel isteksizlik.. :roll: evet antidepresanların bu tür yan etkileri olabiliyor.

mdemir1926
21-11-2008, 02:53 PM
acaba benim gibi başdönme sorunu olup doktorlar tarafından bu psikolojiktir diyen herhangi bir hasta olmuştur çok merak ediyorum bu baş dönme yani dengesizlik beni baya etkiliyor.öğretmen olduğum için ayakta bile fazla ders anlatamiyorum.en sonunda cipraleksi 20mg kullandım faydasını bir nevi gördüm ancak cinsel isteksizlik vs gibi yan etkiler ortaya çıkt ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum.teşekkürler. :

21-11-2008, 09:30 PM
acaba benim gibi başdönme sorunu olup doktorlar tarafından bu psikolojiktir diyen herhangi bir hasta olmuştur çok merak ediyorum bu baş dönme yani dengesizlik beni baya etkiliyor.öğretmen olduğum için ayakta bile fazla ders anlatamiyorum.en sonunda cipraleksi 20mg kullandım faydasını bir nevi gördüm ancak cinsel isteksizlik vs gibi yan etkiler ortaya çıkt ne yapacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum.teşekkürler. :

Dediğim gibi bu konuyu doktorunuzla konuşmalısınız..

Belkide yan etkisi daha hafif olan bir ilaç verir size.

Ayrıca ben bu sitede psikolojik olarak baş dönmesi şikayeti olan hastalara rastladım.Yani hiç duymadığım bir şey değil.

mdemir1926
24-11-2008, 01:58 PM
çok teşekür ederim böyle duyarlı olduğunuz için.işe böyle güzel baktığınız için.

labrador
24-11-2008, 04:23 PM
4 ay kullandım doktor tavsiyesi ile değişen birşey yoktu.sinirlendim bıraktım.bırakınca da yine hiçbir şey olmadı.böylece bende işe yaramadığını pekiştirdim.

m_gun38
24-11-2008, 05:02 PM
ben sınıf öğretmeniyim. bende sinirlilik ve sabırsızlık hali var. en ufak olaylara tep ki veriyorum. bezen öfkemi kontrol edemiyorum. acaba bnun için doktora gitmeli miyim? neler önerirsiniz...

24-11-2008, 11:38 PM
ben sınıf öğretmeniyim. bende sinirlilik ve sabırsızlık hali var. en ufak olaylara tep ki veriyorum. bezen öfkemi kontrol edemiyorum. acaba bnun için doktora gitmeli miyim? neler önerirsiniz...

Tabiki gitmelisiniz..İstemesenizde bu sinirlilik haliniz öğrencilere çeşitli çekillerde yansıyabilir. :wink:

Ve bir çocuğun okul yıllarında en çok etkileneceği öğretmeni sınıf öğretmenidir.

Benim ilkokul yıllarımın kişiliğim oluşumunda çok büyük olumsuz etkileri oldu.

24-11-2008, 11:39 PM
4 ay kullandım doktor tavsiyesi ile değişen birşey yoktu.sinirlendim bıraktım.bırakınca da yine hiçbir şey olmadı.böylece bende işe yaramadığını pekiştirdim.

Çok doğru bir karar..sizi tebrik ediyorum.. :evil:

mdemir1926
18-12-2008, 04:30 PM
slm arkadaşlar daha önca belirtmiştim bende 4 yıldan beri bir dengesizlik var.doktor daha çok pisikolojik dedi.3 aydır cipralex kullanıyorum faydasını gördüm ama yüzde yüz olmadı,lütfen benim gibi olan varsa benim msn e cevap versin. [ mdemir1926@hotmail.com]

jeykip
18-12-2008, 05:52 PM

Bravo işte olay budur. Kesinlikle tavsiye ediyorum 5-6 yıl bilinçsiz doktorların esiri olmayın. O ilaçların etkisi yok tamamen plasebo.
Doktorlarında yaptığı mantık tamamen şudur :
hastada bir ilaç işe yaramazsa başka ilacı kullanacak
eğer biraz işe yararsa doz artırılarak tekrar denenir.
1 ay sonra işe yararsa devam edilir.
İşe yaramazsa başka ilaç.... PEHHH işte buna tıp diyolar malesef Türkiyede.

Sinirlilik sabırsızlık varsa dinlendirici bitkisel ürünler tavsiye ederim. Doktora gittiğinde iyi olacağına inanıyorsan git. Ama şunuda belirteyim gidersen ellerinden kurtuluş zor.

18-12-2008, 06:07 PM
Jeykip Hasta arkadaşları olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum.Psikolojik ilaçlar plasebo değildir.Kendimden örnek vermek istiyorum, ilaçlarımın çok faydasını gördüm.%80 iyileştiğimi söylüyorum.

Ama doktora gitmediğim 1 sene boyunca neler çektim.Fakat doktora gittikten 2 ay sonra olumlu gelişmeler yaşadım.

Tesadüf mü.. :roll: Hiç sanmıyorum. :wink:

Doğru doktoru bulduğunuzda ve doğru ilaçları kullandığınızda psikolojik rahatsızlıklardan büyük oranda kurtulursunuz..

Birde hastalığımız kroniktir tam tedavi olamayabiliriz.Fakat tedavi sayesinde hayatı yaşanabilir kılabiliriz.. :idea:

Arkadaşları yanlış yönlerndirmekten kaçınalım lütfen.. :wink:

jeykip
18-12-2008, 06:08 PM
Jeykip Hasta arkadaşları olumsuz yönde etkilediğini düşünüyorum.Psikolojik ilaçlar plasebo değildir.Kendimden örnek vermek istiyorum, ilaçlarımın çok faydasını gördüm.%80 iyileştiğimi söylüyorum.

Ama doktora gitmediğim 1 sene boyunca neler çektim.Fakat doktora gittikten 2 ay sonra olumlu gelişmeler yaşadım.

Tesadüf mü.. :roll:Hiç sanmıyorum. :wink:

Doğru doktoru bulduğunuzda ve doğru ilaçları kullandığınızda psikolojik rahatsızlıklardan büyük oranda kurtulursunuz..

Birde hastalığımız kroniktir tam tedavi olamayabiliriz.Fakat tedavi sayesinde hayatı yaşanabilir kılabiliriz.. :idea:

Arkadaşları yanlış yönlerndirmekten kaçınalım lütfen.. :wink:

Bence tesadüf desem kızarmısın :D

18-12-2008, 06:17 PM
Bence tesadüf desem kızarmısın :D

Yooo kızmam..

Ama çok büyük bir tesadüfmüş derim.Tam 1 sene boyunca anksiyetem hiç dinmemişti.Çok şiddetli anksiyeteler yaşıyordum ve çoğu gece ard arda panik ataklar geçiriyordum.İki ay içinde olumlu gelişmeler başladı, ufakta olsa, şimdi çok çok daha iyiyim..

Dediğim gibi çok büyük tesadüfmüş.. :D

Bakın size iyi gelmemiş olabilir kullandığınız ilaçlar fakat bir başka arkadaşa iyi gelmeyeceğini anlamına gelmez.Fakat siz bu şekilde yorumlar yaparak onların kafasında önyargı oluşturuyorsunuz..Aslında önyargı oluştursanızda sorun değil.Çünkü ben iyileşeceğime kesinlikle inanmadığım halde iyileştim.Doktora geçmeyecek demiştim..geçiremeyeceksiniz..

Ama doktorum kazandı iddiayı.. :D

caylak67
20-12-2008, 02:06 PM
Merhabalar...her ilacın yan etkisi kişiden kişiye değişir tabi..birde ilaçı alma zamanı ve düzeni de önemli..
İlacı kullanan arkadaşlar sakına buradaki olumsuz yorumlardan etkilenmeyin.
Unutmayın sizler doktora gittiniz ve size bu ilaçları doktor önerdi..Ön yargı yapmayın...ilacı kullanın ve sosyal hayatınıza renk ve değişklik katın...
İlacı bırakma konusuna gelince de..eğer alkolik bir insan alkoli,sigara kolik bir insan sigarayı ve hatta uyuşturucu bağımlısı uyuşturucuyu bırakabiliyorsa....doktor kontrolü altında başlanan bir ilaç çok rahat doktor kontrolü halinde bırakılır...
ilacın yan etkilerini boşverin tedaviniz için gerekli olduğunu bilin yeter..
Sağlıklı mutlu hayatlar..

menes
14-01-2009, 02:11 AM
selam arkadaşlar yaklaşık bi buçuk sene kullandım bende.. tedavim bitti bırakmak biras zor oldu ialcı birden kesemedim önceleri 3- 4 gün arayla baş dönmesi oldunda alıodum sonra bihafta da bi, derken bıraktım şimdi gayet iyiyim :) darısı herkesin başına

14-01-2009, 02:34 AM
selam arkadaşlar yaklaşık bi buçuk sene kullandım bende.. tedavim bitti bırakmak biras zor oldu ialcı birden kesemedim önceleri 3- 4 gün arayla baş dönmesi oldunda alıodum sonra bihafta da bi, derken bıraktım şimdi gayet iyiyim :) darısı herkesin başına

Çok büyük geçmiş olsun..senin adına çok sevindim.. :)

Dediğin gibi darısı hepimizin başına..ben o günleri görebilecek miyim ya.. :?

menes
14-01-2009, 03:18 AM
Çok büyük geçmiş olsun..senin adına çok sevindim.. :)

Dediğin gibi darısı hepimizin başına..ben o günleri görebilecek miyim ya.. :? [/quote]

çok teşekkür ederim inşallah görürsün merk etme bende seningibi diyodum:) aslında ilaç tedavisi psikolojik birasda bana göre ilacı aldımızda rahatladımızı düşünüyoruz.. aslında uyuşturuyo bedenini ben ilacı kullanırken sinirlensem kızsam bile tepki belli edemiyodum tialcı kullanırken bence bu çokda iyi bişy değil aslında:) ilacı bırakmaya gelince iyileştinizi düşünüyosanız bırakırsınız... bence buna bizim karar vermemiz gerekiyo.. bide insanlarda şöle bi korku var ,ilacı kullanmayı bırakırsam dahamı kötü olurum.? öle bişy yok ben kullanmıyorum şimdi ve gayette iyiyim çok şükür:)

dark_prenses
25-01-2009, 11:58 PM
ben cipralex10mg 2,3 sene boyunca kullandım bende titreme ve antisosyallik sorunuyla dktra gittim bu ilaçı kullandım faydasınıda gördüm ve dktrm bırak dedi birden değilde azaltarak bıraktım hergün tam içiodum yarım içmeye başladım 2 günde bir içiodum ve sorun yaşamadan bıraktım şu anda çok iim :) ilaç kullanımı bi yana insan kendi kendinide iyileştirmeli :!: herkeze sağlıklı bir yaşam dilerm

yasyas
18-02-2009, 10:58 AM
slm arkadaşlar;

cipralex bağımlılık yaratıyormu yani kullandıktan sonra bırakması zormu oluyor.. iyi günler...

wraptolga
03-03-2009, 10:12 AM
Bu siteye bu amaçla(ilaç) yazacağımı hiç düşünmemiştim....yıllardır ertelediğim sıkıntılarım için bugün psikiyatriste gittim bir saatlik konuşma sonunda bana ciplarex10 mg ve stilizan verdi.....15 gün sonra yine çağırdı..cipralexi kullanmaya pazartesi günü başlıycam...burdaki yorumları okudumda acaba bana ne etki yapar diye düşünmeye başladım...dr. yan etkisi yok dedi....unutkanlık yapıyorsa kötü:(...doktora sordum;rahatsızlığımın adı ne? söylemedi..henüz erken dedi....gerçekten erkenmi acaba? yoksa kullandığım ilacın bende yarattığı değişikliğe göremi karar vericek? bilen varmı? teşhis ne zaman konuyor?...bu ilaç tedavisi bitince ve bende ilacı bırakınca yine sıkıntılarıma dönüş yaparmıyım...dr dan geldğimden beri bunu düşünüyorum ama bi taraftanda içimdekileri düzeltmek adına ne gerekirse yapmayı istiyorum..

Merhaba ilayda!bende cipralex 10 mg kullanıyorum ve banada 1mg stilizan verildi senin gibi!şikayetlerin ve teşhisin neydi merak ettim?stilizanı kullandınmı ve işe yaradımı?

example
06-03-2009, 02:08 AM
merhaba ben 2 yıldır cipralex20mg kullanıyorum çok rahatladım şimdi küçük dozlarda azaltarak bırakıyorum 3 gündür hiç almıyorum başım çok dönüyor bırakan arkadaşlar :) bu durumum daha kaç gün sürer :cry: çok zorlanıyorum,savaşmakta istiyorum bi yardımcı olurmusunuz.

example
06-03-2009, 02:09 AM
merhaba ben 2 yıldır cipralex20mg kullanıyorum çok rahatladım şimdi küçük dozlarda azaltarak bırakıyorum 3 gündür hiç almıyorum başım çok dönüyor bırakan arkadaşlar :) bu durumum daha kaç gün sürer :cry: çok zorlanıyorum,savaşmakta istiyorum bi yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar Bende uzun seneler lustral, efexor, dideral, anafranil kullandım. ilacı bıraktıktan kısa süre sonra eski halime dönüyorum.Durduk yere moralim sıfıra iniyordu.Bana bir gün bi arkadaş bana şunları anlattı:Bir insan beyni aynı zamanda enerji dönüştürücüsüdür, vücuda alınan enerji eğerki bir yerde harcanmazsa ve okişi çok düşünen bir kişiyse psikolojisinin bozulmasına daha yatkın hale gelir diye. ama inanmamıştım hakikaten doğru olduğunu şu şekilde anladım.Birinci tavsiyesi olarak düzenli spor yapmaya başladım.İlk başlarda ağır geldi çünkü saçma geliyordu.ama faydasını uzun sürmeden gördüm.Zaten bu bilim adamları tarafından ispatlanmış yani spor yapan kişinin serotonin(mutluluk hormonu) üretiminde artış olduğu.İkincisi Ama en önemlisi MANEVİYAT yani ibadet.Bununda psikoloji için pozitif etkisinin olduğu ispatlanmış.Fakat ALLAH rızası için yapılanı tabiki.İbadet derken yanlış anlamayın ben öyle kafa yıkamaya çalışan kişilerden değilim. İhtiyacı olan kişiye yardım ettiğimde o kişinin yüzündeki tebessümün bana verdiği huzur ve mutluluk onlarca ilacın vereceğinden daha kalıcı doğal olduğunu anladım.Kimse denemeden yorum yapmasın lütfen.

panik
06-03-2009, 08:17 PM
bu başka bişey ,ne kadar inançlı olsanda psikolijik rahatsızlıkların üstesinden gelemiyor insan.ilaca mecbur kalıyorsun bi yerde.bende lustral kullanıyorum 4 aydır ,6 ayın sonunda iyileşmeyi umud ediyorum :?

evet arkadaşım lustral i iyi bilirim bende 50 mg lık olanını 1 yıl kullanmıştım etken maddesi sertralin.Bende şu etkisi oldu diyemiyecem inşallah sende olur.bu ilaçların bendeki tek etkisi ağzımı kurutmak idrarımı renkli çıkarmak vede uykumu getirmekten başka bir işe yaramadı.

panik
06-03-2009, 08:54 PM
evet ağız kuruluğu çok yapıyor ,ilk zamanlar uyku yapıyordu ama şimdilerde 5 saatten fazla uyuyamıyorum.çocuklarım yüzünden.ozaman sinir küpü oluyorum.zaten triod hastasıyım ikisi birleşiyor.bende 50mg.kullanıyorum.1 yıl çok uzun :?

zaten doktorlar bu türlü ilaçların birden kesilmemesini bu yüzden söylüyormuş.Yani dozaj azaltılarak tedaviye son veriliyor.Aksi takdirde istenmeyen yan etkileri ortaya çıkıyo aşırı sinirlilik gibi.

depresyonzede
18-03-2009, 03:34 AM
Valla cipralexin beni bukadar kendıme getırecegıne ınanmıyordum.Ne gıcık gunler gecırdım cipralexe devam ederken hele o doz arttırılmaları olunca kendımı nası berbart hissettim ama bu ılac ılk baslarda cok zor gunler yasatsada buna degdı gercekten kendımı cok huzurlu hıssedıyorum her ne kadar kaygılar zaman zaman olsada cipralexime de kendımede guvenıyorum

panik
18-03-2009, 10:57 AM
cipralex benim kızımda hiç bir işe yaramadı :evil:

omayra12
07-04-2009, 09:44 PM
geçen hafta doktora gitmiştim.fena halde baş ağrısı ile.bütün testler filmler çekildi bir şey çıkmadı.doktor gerilime bağlı baş ağrısı teşhisi koyup cipralex i yazdı. daha önce hiç bu tip ilaç kullanmadım.tereddütlerim vardı.doktora da söyledim stresli bir işim var.kullanmasam bu ilacı diye.ne olur dedim.oda kötü olacağını ne olacak intihar edersin dedi.garip bir cümle kurdu yarı gülümseme ile.bende zoraki kullanmaya başladım.fena halde uyku ve mide bulantısı hissi var.yorumları okuyunca da bırakmanın zor olduğunu gördüm.üff ne yapsam bilmiyorum.((

dandikk
29-04-2009, 06:20 PM
ben cipralexi 3 yıl kullandım 4 ay önce bıraktım.Aldığım ilk günden itibaren zerre yan etki görmediğim mucize ilaç. ne başlarken nede bırakırken zorlanmıyor insan arkadaşlar.Yalnız üzüldüğüm tek nokta bugün bu ilaca yeniden başlıyor olmak.Neyse ki güzel tarafı bu kez tanı panik atak değil :)

mammatusum
25-05-2009, 04:56 PM
:? mrb arkadaşlar benim hikayem geçen sene temmuz ayında bulantılarım başladı baş ağrıları da peşimi burakmadı 1hafta snr baş dönmelerim oldu dünyadan koptum damar yolumu açıp ilaç verdiler flimler çekindim ama hepsi temiz çıktı 1 haftada 60 kilodan 50 kiloya düştüm annem son olarak psikiyatriye gitmeliyiz dedi gittim test yaptı %98 depresyon çıktı ben ne bi tranva yaşadım nede üzücü birşey yaşadım o dönemlerde aksine çok mutluydum doktor birşeyemi üzüldün dedi hayır çok güzel herşey dedim bana sülpir ve cipralex verdi damlama kullandım ben ve dil altı hapı verdi adını unuttum ama o kilo almam içindi 1ayda anca topladım kendimi çok uyuşmuştum ama bence güzel bi ilaç yine yaz ayına girdik ve ben gene çok mutluyken 2hafta önce yine bulanılarım başladı ve şiddetli baş ağrılarım dün yine gittim ve yine test yaptırdım %60 depresyon dedi yine cipralex verdi yarın kullanmaya yine başlıcam keşke hiç ihtiyacım olmasa ama işin anormal kısmı mutluyken depresyon yaşamam ağır bi gençlik dönemi geçirdim ve acısını çekiyorum umarım bu ilaca ve diğer ilaçlara kimsenin ihtiyacı olmaz kullanacak olan arkadaşlaımda korkacak bişisi yok gönül rahatlığı ile kullanın

kinder
28-05-2009, 08:04 AM
doktor her sabah yarım al demişti farkında olmadan bir haftadır tam kullanmışım. başım dört gündür ağrıyor. ne ilaçmış arkadaş :?

beterbocek
28-05-2009, 02:43 PM
merhaba.küçüklüğümden beri sivri çabuk sinirlenen öfkesini her türlü duygularını dışa vuran biri olarak tanınırm. üniv. döneminde camları sürahileri kırarark başladı öfke patlamalarım şimdi geldiği nokta da hem karşımdakilere saldırganlık hem de kendi bedenime zarar verme haline kadar geldi.beynimi de sürekli birilerini öldürme isteği meşgul etme ye başlayınca (işim de inanılmaz stresli sıkıntılı) bi yerde bi sorun olmalı dedim bu sinirin ve bugün psikiyatriste gittim. 10 mg cipralex 1mg da stilizan verid bana.
bu sabah başladım cipralexe. 3saat içinde müthiş bi esneme başladı gözlermden yaş akarcasına. kafamda hafif uyuşma saç tellerim kıpırdaşıyo gibi sanki. bir de bakışlarım bir yere takılıp takılıyo. ama nispeten daha iyi hissediyorum kendmi. hafif kafam iyi gibi:) acaba bu durumlar psikolojik mi yoksa ilaç bu kadar çabuk gösterir mi etkisini?

sandra
11-06-2009, 06:47 AM
merhaba ilk olarak.. 18 yaşındayım daha önce lustral kullandım yaklaşık 4 sene önce cok fazla yan etkisi vardı halslasyon boğaz kurulugu gibi.
en sık olanıda bogaz kurulugu tabi. simdi tekrar major depresyon geciriyorum lustral haayatımı alt ust etti fakat tekrar ilaç tedavisine baslamam gerekıyor. cipralex yorumların geneliyle bana olumlu geldi.
yaşadıgım kötü olayları unutmak yada daha az hatrlamak ıstıyorum. işe yarar mı lütfen bana yardım edin cok ihtiyacım var. :!:

SESION
06-07-2009, 11:21 PM
Öncelikle ben cipralexi (10 mg )sosyal fobim nedeniyle kullandım 1 yıldır kadar sonra yavaş yavaş önce yarım içtim sonra 2 günde bir yaparak bırakdım ve 1 aydır içmioorum Bırakdıkdan sonra bazı sorunlarım oldu ama şuan rahatım dicemde...doktor bana son giddiğim Norodol verdi sebebini bilmioorum içmiceğimi söledim ama annem benim içeceğime koyup iki gün vermiş ölüoorum sandım resmen Titreme gece boyunca uyuyamama terleme yani diceğim cipralex yan etkisiz bir ilac ben hiç yan etki görmedim..

nmtt
13-07-2009, 01:59 PM
mrb arkadaşlar. bende cipralex kullanıyorum 2 aydan beri yan etkilerini çok ağır bir şekilde geçirdim.panik atak hastasıyım bu arada.20 yaşındayım ilk 10 mg başladım 2 kutuda ise 20 mg gunde 1 olarak verdi şimdi 3. kutuya devam ediyorum. hafif hafif etkilerini görüyorum ama sinirimi hala kontrol edemiyorum. vee ilacım bitti 1,5 hafta önce doktorumda tatildeydi yazdırıp alamadım 3 gunden beri yatırum evde ayağa kalkamıyorum. baş dönmesinden yürürken yürüdüğünü hissetmezmi bi insan :( çok kilo aldım 55 kiloda 65 e çıktım boğazıma dur diyemiorum bide rejim yapmama izin verilmio antideprasan kullandığım için aynı zamanda rejim yapan varmı :((((

deryasu
29-07-2010, 04:16 PM
allallah bu ne bicim is
10 liralik ilac kendiniz aliverin eczaneden illaki devlet odesin diye devamli kullanmak zorunda oldugunuz bir ilaci ara vererek hastaliginizin nuksetmesine yoksunluuk sendromuna dusmeye degermi

keloglu
24-09-2010, 12:04 AM
cipram ile cipralex arasındaki farkı bilen var mı?

kestane şekeri
24-09-2010, 02:14 AM
ben birkaç yıl önce cipralexin damlasını kullandım ve bu ilaç bağımlılık yaptı kesinlikle. ilaç vakti gelsin de içeyim diye dört gözle bekliyodum .şişeyi kafama dikebilirdim :) sonra da bıraktım haliyle korkup.

tangerine
17-10-2010, 10:16 PM
ben bi 3,5 yıldır filan kullanıyorum bu ilacı, ilk başta çok iyi geldi. depresyonun içinden çekip çıkardı adeta beni, fakat şimdi durumumun stabilleştiğini düşünüyorum, bir problemim kalmadı kafama taktığım. fakat yan etki olarak kafamı tam istediğim gibi çalıştıramıyormuşum gibi geliyor, yani bir uyuşukluk ve uyku hali var. Bu sizde de görülüyor mu? 10 mg kullanıyor idim. bırakmak istediğim için şimdi 5mg alıyorum sabahları. Yeni bir işe başlamam da söz konusu. Sizce böyle devam edeyim mi, yoksa bırakayım mı? bırakırsam kaç haftada bırakayım? yardımcı olursanız tşkk

vesna
10-02-2011, 03:14 PM
6 hafta kullanmaya çalıştım ama çok fazla yan etkileri oldu.
Bu zaman içinde olumlu bir etkisini göremedim.

hit
28-02-2011, 12:15 AM
3 senedir kullanıyorum.dozajı düşürdümki o sırada evham ve sıkıntılar bazı nedernlerle yani kolumdan alınan biyopsi ile arttı.çünkü kötü birşey korkusu var bende her hastalıktaöyle kötü düşüncelere kapılıyorum.bu hastalık korkusu nasıl bişey yaşayan varmı?leşke azaltmasaydım dozajı ne yapacağımı şaşırdım 3-4 gündür takviye atarax veya xanax kullanıyorum.inşaallah eski halime dönerim Allahın izni ile...

guti87
14-03-2011, 01:47 PM
Ben agora fobi ve sosyal fobi hastasıyım doktorumdan cipralex adlı ilacı yazmasını istedim fakat yazmadı:(

kerem2018
06-01-2013, 06:47 PM
Cipralex i 20 veya 10 mg. olarak sürekli kullanmanın ne gibi yan etkileri olabilir? kalıcı yan etki yapma ihtimali olabilir mi?

enerji528
06-01-2013, 07:16 PM
Cipralex i 20 veya 10 mg. olarak sürekli kullanmanın ne gibi yan etkileri olabilir? kalıcı yan etki yapma ihtimali olabilir mi?

Kullandığın sürece iştahını açıp kilo aldırabilir kalıcı yan etkisi bu olabilir bunun haricinde diğer yan etkilerin kalıcı olacağını pek sanmam. Çoğu ilaçlar karaciğerde işlem görür bu az da olsa karaciğeri yıpratabilir ama bu sadece depresyon ilaçları için değil bütün ilaçlar için geçerli. Ayrıca cipralex yan etkisi en düşük ilaçlardan biri emin olabilirsin ama bazı insanlarda mide bulantısı yapıyormuş.

kerem2018
06-01-2013, 08:16 PM
Doktorun söylediği, uzun süreli kullanımlarda sertleşme sorunu yaptığı yönündeydi. Bende o yüzden sordum. Kalıcı cinsel problemler yapabilirmi diye...

enerji528
06-01-2013, 09:11 PM
Doktorun söylediği, uzun süreli kullanımlarda sertleşme sorunu yaptığı yönündeydi. Bende o yüzden sordum. Kalıcı cinsel problemler yapabilirmi diye...

Çoğu depresan sertleşme sorunu yapabiliyor ama ilacı bırakınca geçer.

suskun_styla
06-01-2013, 11:18 PM
ben ciplalex 10 mg yi böldüm 5 mg olarak bir defa içtim bas dönmesi,aglayacak gibi olma hüzünlü hal durduk yere,bacaklarda kasılma yürümede güclük yani,hepsi bir anda oldu daha kullanmadım güyya yan etkisi en az ilaç

enerji528
07-01-2013, 12:03 AM
ben ciplalex 10 mg yi böldüm 5 mg olarak bir defa içtim bas dönmesi,aglayacak gibi olma hüzünlü hal durduk yere,bacaklarda kasılma yürümede güclük yani,hepsi bir anda oldu daha kullanmadım güyya yan etkisi en az ilaç

ilk bir iki hafta yan etkileri fazla olabilir her ilaçta bu böyle.

kendim gibi
08-01-2013, 12:05 AM
Eczaneden bana cipralex yerine buna yakın başka ilaç verecekti yok dedim olmaz.Adam bana birbirine bnezer diyor.Yoksa verme.Gittim yan eczaneden aldım.Yarın ilk dozu alyoruz vücudumdaki tüm hücreler bayram mı edecek yoksa deliye hergün bayram moduna mı bürünecekler.Göreceğiz...

longines
08-01-2013, 12:12 AM
Eczaneden bana cipralex yerine buna yakın başka ilaç verecekti yok dedim olmaz.Adam bana birbirine bnezer diyor.Yoksa verme.Gittim yan eczaneden aldım.Yarın ilk dozu alyoruz vücudumdaki tüm hücreler bayram mı edecek yoksa deliye hergün bayram moduna mı bürünecekler.Göreceğiz...

seroqueeli niçin yazıldı sana dostum....

longines
08-01-2013, 12:16 AM
seroqueeli niçin yazıldı sana dostum....

dostum duymuyomusun sen beni...........

porselen
08-01-2013, 12:59 AM
bende çok uyku yaptı ve iştah açtı.pek de faydasını görmedim.ama kullanıp da memnun kalan çok kişi var bildiğim.bünyeye göre değişiyo tabi etkiler

kabiliyet
08-01-2013, 10:53 AM
7 yıl kullandım artık etki yapmıyor diye bıraktım, bırakmaz olaydım halim çok daha kötü oldu.

AND
08-01-2013, 12:14 PM
cipralex bende kullanıyorum.geçen sene sanırım mayıs yada haziran gibi başlamış olucam.ilk önce 10 mg sonra 20
paxil den sonra buna başladım.bir arkadaşım tavsiye etmişti.bırakması daha kolay paxil kadar zararlı ve sert değildir fln.
gerçekten farklı.herkeste çok yan etki olmuş ama bende pek olmadı.bu ilacı alırken duygularımda normal işliyo.
mesela paxil alırken ağlayamazdım üzülmezdim hiçbi şey hissetmezdim ama bunda öyle değil
anladığım kadarıyla her bünyede etkisi farklı bu ilaçların.cinsiyet ve yaş olarakta farklı etkiliyor insanları..

yumakkedi
08-01-2013, 01:11 PM
Cipralexi anksiyete teşhisi aldığım yedi yıl boyunca donem donem kullandım.İlk iki hafta ağız kurulduğu,esneme,uykusuzluk,hafif bas agrisi ,bir de anksiyetemde artış oldu.Fakat yine de ilk dozdan itibaren olumlu etkilerini hissetmeye başladım.Cok hızla toparladı,iki haftadan sonra hic bir yan etkisi kalmadı.İstahimi açtı,o kotu oldu ama kendimi toparladiktan sonra diyet ve sporla kilo bile verebildim.Su anki Dr.um lustral verdi ama hala olumlu pek bir etkisini görmedim.Hem Dr.um hem de netten okuduğum kadarı ile etkisi biraz geç başlıyormuş.Haftaya lustrala başlayalı bir ay olacak kontrolum var bakalım Dr.ne diyecek.Ama bana kalsa cipralexi tercih ederdim.İnsani iki haftadan sonra hayata döndüren mucizesi bir ilac benim icin.Ama tabi ki yine hatırlatmakta fayda var,ilacın etki ve yan etkileri kisiden kisiye değişir.Dr ne uygun gördüyse onu kullanmak,etki ve yanetkilerini yine Dr.ile paylaşmak gerekir diye düşünüyorum.

kabiliyet
08-01-2013, 04:06 PM
cipralex veya diğer sitalopramlı ilaçların yanında antipsikotik alan varmı?
Varsa ne teşhis konularak verildi?

poyraz_
29-09-2013, 12:31 PM
tedavi başladığım da kullandığım ilk ilaç aşırı uyku yapar ...
ama beni ilk hale yola sokan ilaç o ilacı kullanmadan önce berbat durumdaydım allah acil şifalar vrsin..

poyraz_
29-09-2013, 12:47 PM
cipralex bende çok uykusuzluk yapıyor... tegretol ise uyutuyor :)
demekki her ilaç herkeste aynı etkiyi yapmıyor

tegretol bende kullaıyorum ...

poyraz_
29-09-2013, 01:07 PM
ne gbi etkileri var ?

ne gibi etkileri var ???
valla ben aynı anda birçok ilaç kullanıyorum tegretol efexsor , sülpir v.s.. o yüzden hangisinin ne etkisi var bilemiyorum ama bende aşırı terleme efendime söylim aşırı uyuma isteği kilo alma gibi belirgin özellikleri var tabi bunlara hangisi sebep oluyor bilemiyorum ???

poyraz_
29-09-2013, 01:38 PM
bu kadar çok ilaç ne için ? önermiyorum bu durumu.. yapıcı tarafından çok yıkıcılığı var bu ilaçların.
psikoloji düzelicek diye bu defa beden sağlığı gidiyor elden ...

haklısın ilca içmek iyi bişey değil ilaç bir tarafı yaparken diğer tarafı yıkıyor ....
ama hastayım ne yapim elden ne gelir ? mecbur içiyorsun ! epilepsi hastasıyım bunun için tegretol kullanıyorum + dermansız depresyon hasatsıyım bunun için de antidepresan içiyorum ne yapim ? bu yaşta hastalık hastası oldum ... :( :(

messina
24-01-2014, 04:09 PM
cipralex bende unutkanlık yapıyor

Kemanci
04-03-2014, 03:19 AM
Antidepresanlar arasındaki en kaliteli ilaç bana göre. Yaygın anksiyete ve depresyon teşhisi ile 3 ay kullandım ve doktorumun bırakmamam gerektıgı soylemesı uzerıne kendım azaltarak bıraktım. Güzel yanları erkeklerde geç orgazım bu iyi oluyor:), kötü yanı ise bende olan iştah arttırıyor ve insanın beynine bir tümör gibi yerleşiyor uzun süre kullandıkdan sonra çok zor bırakırsınız yani bırakmanız için cok saglam bir irade ve bununda yanında yan etkenler olması lazım. Bence kullanmayın. En iyi mutluluk dogal mutluluktur...

kerub
07-03-2014, 10:56 PM
5 yıl kullandım ve gayet iyi geldi. Şimdi venibaya geçtim. Aynı depresanı uzun süre kullanmak iyi değil diye düşünüyorum. Bu benim şahsi fikrim. Bir anda da kestim cipralexi ve venibaya başladım doktor kontolünde ve de hiçbir yan etki yaşamadım. Antidepresanlar genelde işe yarıyor, sadece uygun dozu bulmak ve sabretmek lazım. Alkolden de uzak durmak gerek tabikide...