PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dişinden narkozla operasyon olan varmı ?

yaprak111
13-02-2009, 03:31 PM
DİŞ KORKUSSUU :( ÇOK KÖTÜ KABUSUM OLDU PANİĞİM İYİCE TUTUYOR. ENGEL OLAMIYORUM .:(

13-02-2009, 03:36 PM
Korktuğun şeyin tam olarak ne olduğunu anlayabiliyormusun yaprak.

yaprak111
13-02-2009, 03:49 PM
Evet:( acı çekmek o sesler o ana katlanmak yaralanmak sakatlık.. çok korkuyorum o anı yaşamak istemediğim için narkoz almayı istiyorum.

13-02-2009, 03:55 PM
Korkmana rağmen yaralanma ve sakatlığın senin kuruntun olduğunu bil.Bu işler nasıl dönüyor bilmiyorum.Mümkünse narkoz alırsın artık.Sevdiğim bir söz var: "Bazen bir şeyi önce yapar, sonra cesaretini toplarsın"

gokche
13-02-2009, 05:06 PM
ya şu narko işine bende takığım heleki dişte...

başka yolu yokmuymuş illla narkozmu yicen..

yaprak111
14-02-2009, 12:07 AM
Local anestezi yapıyorlar ;Gökçe ama ben panik olmaktan dolayı bunu düşünüyorum. Çekilcekte var :( 20liklerle başım beladaçok korkuyorum...

sevde_
14-02-2009, 01:28 AM
Bendede ciddi anlamda diş korkusu var fakat benim korkum panik ataktan değil. Daha önceki 20 dişi çekimleri çok sorunlu oldu. fakat benim dişim apse yaptığı için vede birtürlü inmek bilmediği için kaç ay çektirdi bana ve şuan bir tane kaldı çekilcek ve bende artık narkoz düşünüyorum.Eğer yapılıyorsa narkozla çektircem dişimi.

gokche
14-02-2009, 01:31 AM
Local anestezi yapıyorlar ;Gökçe ama ben panik olmaktan dolayı bunu düşünüyorum. Çekilcekte var :( 20liklerle başım beladaçok korkuyorum...

yok ben almiyim....direkt uyutsunlar beni....daha iyi...

dawn
14-02-2009, 03:39 AM
bende çok korkuyordum,ama üstüne gitmeye karar verdim ve üstüne gittim,korkulcak birşey olmadığını anladım.

tuko123
20-02-2009, 03:13 AM
:D :D :D :D :D :D :D :D

puufffffff.bu mesajı yeni gördüm yaprak111.diğer mesajı yazarken bunu görmemiştimde.yaw dişten ne olur.ben bacağımdan ameliyat oldum hemde panik atak en kuvvetli dönemini yaşarken.üstelik uyanıksın.belden aşağı bi perde cekiyolar öle bekliyon.çekiçle matkapla çalışıyolar bütün herşeyi hissediyon ama acımıyo tabi.

zerrin35
20-02-2009, 09:29 AM
:D :D :D :D :D :D :D :D

puufffffff.bu mesajı yeni gördüm yaprak111.diğer mesajı yazarken bunu görmemiştimde.yaw dişten ne olur.ben bacağımdan ameliyat oldum hemde panik atak en kuvvetli dönemini yaşarken.üstelik uyanıksın.belden aşağı bi perde cekiyolar öle bekliyon.çekiçle matkapla çalışıyolar bütün herşeyi hissediyon ama acımıyo tabi.

süpersinn yaa çekiçle,matkapla haa :)
bende doğum ameliyatları oldum ama bende hiç çekiç ,matkap kullanmadılar :)

tuko123
20-02-2009, 09:24 PM
zerrin hanım komik geliyo olabilir ama gerçek.kemiklere vida atıyolar ve bildiğiniz matkapla :D

20-02-2009, 10:17 PM
ne varki korkacak ya korkaksınız heeee :lol: :lol: :lol:
sinek ısısrığı gibi bişey :lol: :lol:

bilimci
20-02-2009, 10:33 PM
narkoz olunca uyanamama korkusu olan varsa ne olacak
her narkozun bir komplikasyon riski var biliyormusun

sevde_
20-02-2009, 10:49 PM
ne varki korkacak ya korkaksınız heeee :lol: :lol: :lol:
sinek ısısrığı gibi bişey :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

20-02-2009, 11:27 PM
narkoz olunca uyanamama korkusu olan varsa ne olacak
her narkozun bir komplikasyon riski var biliyormusun

ecelin gelmişse buna gerek yok durduramazsın azraili :lol: :lol:
ama gelmemişse şayet hiç bişey olmaz :lol:
korkma :wink:

mor_krizantem
21-02-2009, 01:22 AM
geçenlerde gazetede mi nette mi okudum hatırlamıyorum
bırakın genel anesteziyi lokâli, bayana 5 - 7 dakikalık sodasyon yapıyorlar,
..kalp duruyor...bitti. ürperdim okuyunca,,
dikkatli olmak icab ediyor.. bu konuda kendini nasıl rahatlatabileceğinin muhakkak yolu yöntemi vardır.. panik atak olanların diş müdaheleleri nasıl oluyor onları sor,öğren.. mantık oluşturursan, zaten anestezik iğneden sonra gözlerini de kapatırsın, konuya da odaklanmayıp başka diyarlara götürebilirsen zihnini
bir de ...
diş uzmanının ehil olması çok mühim.. kimi doktor diş çekimini hissettirmiyor bile olabiliyor..
çok geçmiş olsun..

tuko123
21-02-2009, 02:04 AM
madem konu narkoza geldibaşıma gelen bi olayı söleyeyim.ben insanların içine korku girmesin diye sölemek istemezdim ama bi arkadaş kadının öldüğünü söledi.benide ameliyat odasına aldıklarında zaten mümkün değil korkuyosunuz.ama ya herro ya merro dedim girdim. :) belimden iğne vurulacaktı ben tabi hem panik hemde odanın cok soğuk olması sebebiyle titriyom.dizlerime doğru eğilidim ve iğneyi yaptılar tabi bu sırada diğer edevatlar takılı.kalp tansiyon bilmem ne durumlarını gösteren edevatlar.birinci denemede olmadı iğneyi tutturamadılar.2de olmadı tabi ben bu sırada uzan eğil kalk 3 deneme tam oldu ki benim tansiyon nakavlt.hocam dedim kusacam.kalbim 150-200 bŞLdı.aletler alarm vermeye başladı doktorlarda bi panik sonra ne verdilerse bilmiyom 10sn ye içinde normale döndü.ondan sonra uyumuşum zaten tehlikeli bi durumdu valla.

bilimci
21-02-2009, 09:09 AM
benim uyguladiğim bir taktiğim var
kesiyor biciyor kiriyor kanirtiyor diye detayi düsünmeyip teslim olmak.nasil olsa acıyacak, acının gecmmesini beklemek ve sabretmek.

mor_krizantem
21-02-2009, 11:45 AM
benim uyguladiğim bir taktiğim var
kesiyor biciyor kiriyor kanirtiyor diye detayi düsünmeyip teslim olmak.nasil olsa acıyacak, acının gecmmesini beklemek ve sabretmek.

taktik iki : teslimiyeti kontrolleme fikri
diş muayenelerinden sıfır korkan ben, yaş ilerledikçe dirayetleneceğimi zannederken
aksi yönde asabileşmeye başladığımı farkettim ,neden bilmem
sanırım ağrı eşiği yıllara meydan okumuyor
diş müdahele korkumun esas nedeni
ne yapılacağının bilinmemesi ve ötesi ,konu üzre kontrolsüzlük kaygısı
..bu kilit aşamayı şöyle açabiliyorum,,
müdahele öncesi, sevgili doktoruma işlem ayrıntılarını didikleyip,sorup onu neden, ne kadar kullanıcaksınız,ben ne hissedicem,kötülük hissedersem sizin müdahaleniz ne olucak vesaire, kum kum sorular
tatminkâr yanıt alabilirsem bir de,
inanılmaz rahatlamamı sağlıyor bu teferruat testi
kendimi kapanışı sağlamış hissetmek, -hangi aşamada ne olacağını bilmek-
kontrolsüzlük sıkışmışlığımı minimize edebilmemi sağlıyor,,
aksi durumlarda ise, -anlatıldığı gibi gitmediği aksi durumlar-
acıdan değil de, -zaten anestezik iğneden sonra pek bir şey hissedilmiyor-
bilinirliği kaybetmiş olmaktan
öfkelenip sinirlenip taşıp,ağlıyorum
önceden böyle değildim, ya kontrolü mühimsemezdim yada bilmezdim
yada cahil cesareti
sözün özeti; sanırım kendimizce sağlam mantık kurmak,
boşboş, düşünmeden yok acıdı,yok n'apıcam,heyecan,korku