PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : evli birine aşık olmak

sundown
12-02-2009, 02:57 AM
:( ayrılık şakası yok bunun artık yorgunum biliyorsun aldığım nefesim yokluğun verişi yok bunun BİLİYORSUN!!Sakın böyle bi başlık açtım diye ayıplamayın beni!Kimsenin mutluluğunu bozmak gibi amacım yok ama böyle bi insan tanıyorum çok seviyor arkadaşlar yani anlıyacağınız zararı kendine :roll: aşk bu işte ne kadar anlatabilirsin ki yanlış diyebilirsin ki!!!

12-02-2009, 03:02 AM
biyerde mantık devreye giremıyor dedıkleri bu olsa gerek :(

sonkartal
12-02-2009, 08:25 AM
Askin gozu kor olabilir ama inan bana karni actir

O kadar açtır ki kalbini söker alır..

eflin
12-02-2009, 11:26 AM
yorumu bana düşmez ama karşındaki insanın eşini hiç düşündün mü peki ?
nasıl acı çekeceğini ?

12-02-2009, 01:46 PM
nasıl acı çekeceğini ?

evli olan adam niye düşünmüyor, bir zahmet o düşünsün önce..

12-02-2009, 01:54 PM
kafein,eflin
kimse kimseyi düşünmuyor demmekki artık
herkes nasıl mutlu olurum havasında
dünyanın çivisi çıkmış
demekki hep bencil olmak gerekıyor
daha çok şy öğreneceğiz

eflin
12-02-2009, 02:57 PM
nasıl acı çekeceğini ?

evli olan adam niye düşünmüyor, bir zahmet o düşünsün önce..

kafeincim çok haklısın
başta onun düşünmesi gerek ama hep acıyı haksızlığa uğrayan çekiyor

panik
12-02-2009, 03:38 PM
evli birine aşık olmak gibi bir hakkımız yok.adı üstünde onun kalbi bi başkasına ait.sorumlu olduğu biri veya birileri var.şu sözleri son yılların tüketim ve doyumsuz toplumun söylemlerinin sonucu olarak görüyorum.aldatmayı aşık olmakla meşru görenleri :evil:
gönlümüze hakim olmak elimizde :twisted:
onca bekarlarımız ,zıpkın gibi delikanlılarımız varken.neden evli erkekler ?çünkü bu bir rekabet !bir kadınla rekabet ,onun elinden alma ihtirası :twisted: bir erkek eviyse sorumluluk sahibi demektir de ondan :twisted:

sesss
12-02-2009, 05:48 PM
:( ayrılık şakası yok bunun artık yorgunum biliyorsun aldığım nefesim yokluğun verişi yok bunun BİLİYORSUN!!Sakın böyle bi başlık açtım diye ayıplamayın beni!Kimsenin mutluluğunu bozmak gibi amacım yok ama böyle bi insan tanıyorum çok seviyor arkadaşlar yani anlıyacağınız zararı kendine :roll: aşk bu işte ne kadar anlatabilirsin ki yanlış diyebilirsin ki!!!

tv de aşk doktoru diye bir prog başladı .
orda aşk için ilk 3 ay insanın ayakları yere basmaz diyor.
3 aydan sonra mantıklı düşünülebileceğini harekete geçilebileceğini söylüyor ilişkiler i,çin....
kendinize zaman verin bakın beyefendiye demiyorum.....
kendinize zaman verin...
sonra akli selim düşünseniz bence sizin için daha hayırlı olacaktır.
belki soğuyacaksınız bunu bilemzsiniz kiii....
herşey gönlünüz ce olsun...

sesss
12-02-2009, 06:02 PM
3 aydan sonra mantıklı düşünülebileceğini harekete geçilebileceğini söylüyor ilişkiler i,çin....
kendinize zaman verin...

bu programdan haberim yok.. aşk doktorundan yani.. bildiğim tek aşk doktoru var, sevimli idolüm HİTCH :)
hitch der ki, yaşam mutlu olduğunuz dakikaların toplamıdır.. Kendinizi mutsuz edecek bir anlamsızlıktan uzak durmanızı, duramıyorsanız kendinizi ortamdan kaçırmanızı o ruh halinden uzaklaşmanızı şiddetle tavsiye ederim...

ilksene katılıyorum aynı fikirdeyiz......

sesss
12-02-2009, 06:06 PM
kendinize zaman verin...

bu programdan haberim yok.. aşk doktorundan yani.. bildiğim tek aşk doktoru var, sevimli idolüm HİTCH :)

..
hitch der ki, yaşam mutlu olduğunuz dakikaların toplamıdır.. Kendinizi mutsuz edecek bir anlamsızlıktan uzak durmanızı, duramıyorsanız kendinizi ortamdan kaçırmanızı o ruh halinden uzaklaşmanızı şiddetle tavsiye ederim...

ilksene katılıyorum aynı fikirdeyiz......

kanaltürk te başlamış bende bir kez izledim..saatlerini bilmiyorum
fakat ilişkiler ve sorunlarını konuşuyorlar
faydalı bilgiler alınabilir.
izleyici msj yada tel açıyor sorular soruyor.
ev cevap vveriyorlar

iris
13-02-2009, 02:23 AM
Evli birine aşık olmak :!:
Bir insanın başına gelecek en kötü şey...

bilimci
13-02-2009, 12:14 PM
aberation:sağlıklı,doğru,olmasi gerekenden,hedeften,güzele ve doğruya giden yoldan SAPMA demek

13-02-2009, 02:01 PM
şimdi aşık oldum deyipte duygularını meşru gösterme yoluna gitme..

kimse bir anda kimseye aşık olamaz sen aşık olmadan önceside kesin vardır yani bile bile sen kendini bu adama aşık etmissindir...

etme bulma dünyası yarın evlendiğinde senin herife aşık olan çıkarmı acaba ve ayrıca senle evlenecek adamada allah sabır versin diyorum...

son olarakta allah akıl fikir versin diyeyim bari :)

BUTU
13-02-2009, 02:08 PM
ya sev beni anlamadan yargılama hakkına sahip değilsin gerçi kendini anlamayan çevresini nası anlar :oops:

13-02-2009, 02:25 PM

kimse bir anda kimseye aşık olamaz sen aşık olmadan önceside kesin vardır yani bile bile sen kendini bu adama aşık etmissindir...

etme bulma dünyası yarın evlendiğinde senin herife aşık olan çıkarmı acaba ve ayrıca senle evlenecek adamada allah sabır versin diyorum...

kendi kendini aşık etmek diye birşey teknik olarak mümkün değil. aşk zaten hormonal bir olay, beyinde gerçekleşiyor.

sen sokakta yolda yürüken, minubuste, hiç aşık oldunmu?
aşk için öncesi lazımdır belli bir ortamda biri ilgini çeker bu kişiye yogunlaşırsın ve belli süre sonrada aşık olursun.

evli bir insana aşık olmak içinde ilk başta o insanı tanımak, onunla öyle veya böyle aynı ortamda bulunmuak,vakit geçirmek ve ona yogunlaşmak gerektiği kanaatindeyim.

yoksa bu şahıs pat diye aşık olduğunu sanmıyorum bu adamın evli olduğunu bile bile ona karşı yoğunlaştı ve aşık oldu

13-02-2009, 02:28 PM
ya sev beni anlamadan yargılama hakkına sahip değilsin gerçi kendini anlamayan çevresini nası anlar :oops:

kardeşim ben yorum yazınca neden yargılamış oluyorum?? buda benim görüşüm görüşeme saygı duymak zorundasın

kaldıki çık yukarı benimle aynı fikri savunan bir çok üye yorum yapmış onlara kimse bişey demez iken benim yaptığım her yoruma birinin hemen atlaması tuhaf :!: :!:

kendimi anlamadığım sonucuna nerden vardın. kaldıki benim çevremde böyle insanlar yok birbrinin eşine karısına aşık olan filan ilk buralarda görüyorum yani herkes senin çevren gibi değil sen alışık olduğundan daha iyi anlıyorsun olayı tabi :lol:

13-02-2009, 02:31 PM
ayrıca olaya aşk eklenince herşey normalmi oluyor meşrumu oluyor??

günümüz en güncel tekniği meşru olmayan tüm duygulara hareketlere tavırlara hatta yasal olmayan davranışlara bile aşıktım de ve meşru bir zemine oturt. oh ne güzel istanbul be

13-02-2009, 02:38 PM

kendi kendini aşık etmek diye birşey teknik olarak mümkün değil. aşk zaten hormonal bir olay, beyinde gerçekleşiyor.

sen sokakta yolda yürüken, minubuste, hiç aşık oldunmu?
aşk için öncesi lazımdır belli bir ortamda biri ilgini çeker bu kişiye yogunlaşırsın ve belli süre sonrada aşık olursun.

evli bir insana aşık olmak içinde ilk başta o insanı tanımak, onunla öyle veya böyle aynı ortamda bulunmuak,vakit geçirmek ve ona yogunlaşmak gerektiği kanaatindeyim.

yoksa bu şahıs pat diye aşık olduğunu sanmıyorum bu adamın evli olduğunu bile bile ona karşı yoğunlaştı ve aşık oldu

ben bir cafede aşık oldum mesela otururken ve ondan sonra 1 senelik ilişkim oldu. yani pat diye aşık olabilirsin ancak ilişki olması için tabi ki iletişim kurulması şart o ayrı. ama aşk tamamen beyinde gerçekleşiyor, sen konuş konuşma birşey değişmez. ayrıca kanıtlanmış birşey bu, ister insan ister inanma. sen burada aşırı ahlak yapıyorsun ama insan bedeni senin ideal ahlakına o kadar da uymuyor, bazı gerçekleri kabul etsen iyi olur. duygular ayrı bir olay mantık ayrı bir olay. aşık olursun ama mantığını kullanır uzak durursun. bunları ayırt et bence.

o aşık olma değil hoşlanma dır. öyleyse sen aşkı sadece fizikle sınırlıyorsun insanların fiziğine bakıp aşık oluyorsun buda gerçek bir aşk olduğunu sanmam

asıl aşk insanların birbirini tanıdıktan sonra her bakımdan birbirlerine karşı duygularının yoğunlaşmasıdır

sen cafede aşık olduğun adamla muhabbete başladıktan sonra gerizekalı bir beyni olduğunu görmüş olsaydın acaba aşk olurmuydu demek sadece fiziğe bakılan aşk sandığın duygu hoşlanma

13-02-2009, 02:44 PM
http://www.hurriyet.com.tr/saglik/7647352.asp?gid=161&sz=35208

13-02-2009, 02:46 PM
http://www.sabah.com.tr/ozel/sevgililer3480/dosya_3480.html

ilk aşamanın ne olduğuna dikkatinizi çekerim

aşk aşamalardan oluşur

13-02-2009, 02:48 PM
NGİLTERE’DEKİ YAPILAN BİR ARAŞTIRMADA, İLK BAKIŞTA AŞKIN BİR EFSANE OLDUĞU VE ÇİFTLERİN ANCAK BİR YIL SONRA GERÇEK ANLAMDA BİRBİRLERİNE AŞIK OLDUKLARI ORTAYA ÇIKTI.
Birbirilerini bir kez görüp de ‘hayatının geri kalanını o kişiyle geçirmek’ fikri gerçeği yansıtmıyor. Araştırmaya göre gerçek aşk, tutkunun, içtenliğin ve sorumluluğun birleşiminden oluşuyor. Başka bir deyişle, çiftlerin aşık olmaları için, 1 gün değil 365 gün boyunca birbiriyle bakışmaları gerekiyor. İngiliz Daily Mirror gazetesinin yer verdiği habere göre, gerçek romantizme ulaşmak bir yıl sürüyor. Aşkın 365’inci bakışta oluştuğunu ileri süren uzmanlar, bu bir yılın sonunda da aşkın gerçekleşme olasılığının yüzde yüz olmadığına, gerçek aşkın sadece çiftlerin aradıklarını birbirlerinde bulmasıyla oluştuğuna dikkat çekti.

13-02-2009, 02:49 PM
Çiftlerin 'gerçek aşkı' bulabilmesi için en az bir yıla ihtiyaç olduğunu ileri süren bilim adamları yeni bulgularıyla ilk görüşte aşk kavramını yok ediyor.
Bath Üniversitesi'nden bir grup araştırmacı, ortalama bir ilişki yaşayan çiftler arasında gerçek aşkın gelişebilmesi için yaklaşık 12 aylık bir zamana ihtiyaç olduğunu belirledi.

Bilim adamları Match.com adlı bir internet çöpçatan sitesinde başlayan ilişkiler üzerinde altı ay süren bir araştırma yaptılar.

Gerçek aşk ya da tamamen mükemmel aşkın 12 aylık ilişkilerde daha belirgin olduğunu bulan bilim adamları, mükemmel aşkın üç önemli parçadan oluştuğunu söylediler.

Bu parçalar ise tutku, cinsellik ve kendini adamak olarak açıklandı.

13-02-2009, 02:51 PM
ilk görüş anı hormanlarla alakalıdır aslında cinsel olarak istemedir ama siz aşk sanıyorsunuz her ne kadar kabul etmesenizde. :D

13-02-2009, 02:54 PM
neyse ben artık yorum yapmıyorum bonnie gibi aşk konusunda deneyimmli üyelerimiz varken bana bu konuda konusmak düşmez sanırım

benim aşk anlayışım çünkü çok faklı sizin dediğiniz gibi olsa ben her gün aşık oluyorum demek :lol:

13-02-2009, 02:54 PM
Pardon ama sundown böyle birini tanıyorum, zararı kendine demiş ayrıca bahsettiği kişi kadın mı, erkek mi? Bütün yorumlar kadın olduğu düşünülerek yazılmış. Belki bir erkek ve aşık olduğu kişi bir kadındır.

13-02-2009, 02:58 PM
:D :D :D :D şu anda acaip gülmekteyim çünkü aşkın beyinde oluşmasının sebebi zaten üremeeeeeek :D içinde cinsellik tabi ki var. cinsel istek olmadan aşk olmaz. sana çok masal okutmuşlar güzelim. zaten cinsel birleşme olduktan sonra aşk sönüyor, çünkü aşk üremek için oluşur beyinde. o yüzden de istemediğimiz insanlara istemediğimiz anlarda aşık olabiliriz. aşk bitince devam eden duygulara ise sevgi diyoruz, ancak zamanlar ve tanışmayla olmakta.

işte senin aşk tabirinle cinsel olarak birlikte olunca biter

benim anladığım aşk ile öyle cinsellikle bitmez hayatın akışından dolayı biter, sorunlar vs... gibi

kaldıki ben aşık oldum yıllarca beraberde yaşadık ama ona karşı aşkım zerre kadarda bitmemişti demekki cinsellik aşkın bitmesine engel olan birşey değil

platonik
13-02-2009, 03:04 PM
Pardon ama sundown böyle birini tanıyorum, zararı kendine demiş ayrıca bahsettiği kişi kadın mı, erkek mi? Bütün yorumlar kadın olduğu düşünülerek yazılmış. Belki bir erkek ve aşık olduğu kişi bir kadındır.
parmaklarına sağlık iyimser,ben de başlığı okuduğumdan beri bunu düşünüyorum
zararı kendine,çok seviyor demek ne demek?
seven bay mı bayan mı?
sevilen kendisi mi?
ben anlamadığım için yorum yapmak istemedim..

platonik
13-02-2009, 03:11 PM
evli birine aşık olmuş da onu ayartmaya mı çalışmış ya da o evli insan buna karşılık mı vermiş. böyle bir bilgi yok. o zaman bu insanı taşlamak çok anlamsız. konuyu herkes kendi deneyimlerine bakarak kişiselleştirmiş ve düşmanlık yapmış, çok saçma bence.
bence de.

13-02-2009, 03:15 PM
Teşekkürler platonikcim.

Ayrıca kaldı ki bunu yaşayan kendi bile olsa, iyice anlamadan dinlemeden acımasız eleştiriler yapmamak lazım.

Yıllar önce "Herşey göründüğü gibi değildir" isimli bir yazı okuduktan sonra insanları eleştirmeyi bırakmıştım.

Ben burda bize bir derdini anlatan bir insana, eleştirmek yerine, ne yapabilir nasıl bir çıkış yolu bulabilir diye yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum.

platonik
13-02-2009, 03:17 PM
Teşekkürler platonikcim.

Ayrıca kaldı ki bunu yaşayan kendi bile olsa, iyice anlamadan dinlemeden acımasız eleştiriler yapmamak lazım.

Yıllar önce "Herşey göründüğü gibi değildir" isimli bir yazı okuduktan sonra insanları eleştirmeyi bırakmıştım.

Ben burda bize bir derdini anlatan bir insana, eleştirmek yerine, ne yapabilir nasıl bir çıkış yolu bulabilir diye yardımcı olunması gerektiğini düşünüyorum.
iyimserce bir yaklaşım :wink:
uzun zamandan sonra seni tekrar burada görmek güzel..

13-02-2009, 03:21 PM
aşkın kontrol edilebildiğine inanırım herzaman ama sadece başında.. belli noktaya gelmesine izin verirseniz sonrasında kontrolden çıkar ama başında seçme şansınız vardır nolursa olsun..
evli biriyle aşk yaşamak hepimizin başına gelebilir, insanlık hali ama buna engel olabilmek başlarda mümkündür, o yüzden ilişki boyutuna taşınmış yaşantıları masum göremiyorum ben..
umarım birgün öyle bir hata yapmam ve bu dediklerimi yutar konuma düşmem :roll:

MaLTtTt
13-02-2009, 04:50 PM

Burada bahsedilen kişi sen misin bir başkası mı bilmiyorum ama her kimse hissettiklerini içinde saklamaz yada içine gömmezse hayatının en büyük hatasını yapmak üzere yol almış olur..

hale46
13-02-2009, 09:16 PM
evli birine aşık olmaya başladıysan onu tanıyorsun demektir.ya da sürekli gördüğün bir ortam var demektir.baktın ki duyguların senden bağımsız gelişmeye başladı anında o kişiyi asla görmeyeceğinden emin olmalısın..iş ortamıysa işten çıkmalısın arkadaş ortamıysa asla görüşmemelisin..muhabbetin olan bir arkadaşınsa ki bu en kötüsüdür anında arkadaşlığını bir bahane uydurarak keseceksin..ben olsaydım böyle yapardım.ama görüşmeye başlamışsan ve ortada bir ilişki varsa bu biraz mide problemi bence kalpten ziyade..evli bir erkekle ya da bayanla ilişki kuran insanlara ben hep tiksinerek bakmışımdır..midem hassas galiba pardon :lol:

hale46
13-02-2009, 09:17 PM
böyle bir şeyin adı da aşk falan olamaz..yemezler :wink:

bilimci
14-02-2009, 11:27 AM
boyle iliskilerin arkasinda patolojik bir ruhsal mekanizma var
kisi evli birisinin elinden alacağı bir sevgiliyi sevmesi gerektiğine inanir
bu kisiler tekrar evli kisilere yakinlik duyar
adeta baska bir kisinin elinden alinan sevgili onlar icin kiymetlidir adeta diğer rakibiyle mücadele etmis bunu kazanmis gibi bir duru
belki cocukluğunda kardesleriyle baba yada anne sevgisinde yaris etmistir yada daha gecmisinde ki bir olayda takilmistir
nasil mekanizmayi ve hastalikli bir durum olduğıunu anlayabiliyormusunuzz

14-02-2009, 11:50 AM
boyle iliskilerin arkasinda patolojik bir ruhsal mekanizma var
kisi evli birisinin elinden alacağı bir sevgiliyi sevmesi gerektiğine inanir
bu kisiler tekrar evli kisilere yakinlik duyar
adeta baska bir kisinin elinden alinan sevgili onlar icin kiymetlidir adeta diğer rakibiyle mücadele etmis bunu kazanmis gibi bir duru
belki cocukluğunda kardesleriyle baba yada anne sevgisinde yaris etmistir yada daha gecmisinde ki bir olayda takilmistir
nasil mekanizmayi ve hastalikli bir durum olduğıunu anlayabiliyormusunuzz

çok mantıklı..
müdürlerinin karılarını isteyen adamlar da vardır mesela..
hedef kadın değil müdürdür aslında..

bilimci
14-02-2009, 01:20 PM
evett aynen boyle mekanizmalar calısmakta

deryadevrim
14-02-2009, 01:22 PM

Ateş düştüğü yeri yakar, ne desek anlamazsın şimdi sen bizi... sadece emin olduğum bir şey var herkes çok acı çekecek.. her gün bir adım daha atacaksınız ve bir şeyler büyüyecek... birileri terkedilecek.. sonu yoksa zararın neresinden dönsen kardır derim...

hale46
14-02-2009, 10:23 PM
böyle bir şeyin adı da aşk falan olamaz..yemezler :wink:

sanırım sanal bir ortamdan tanımadığımız insanların duygularına etiket yapıştırmamalıyız. kimin aşkı nasıl hissettiği onlara ait birşeydir, biz buradan asla bilemeyiz onların duygularını. ve küçümsemek de hakkımız olamaz. ayrıca kişi ilişkiye girdim demiyor, sadece hissettiklerini dökmüş buraya.illaki aşkı ayağa düşüreceğiz yani.inatla yok edeceğiz değer yargılarımızı..herkes devam etsin..ama ben yokum bu karmaşada..bu aşksa ben değiştiriyorum duygularımın adını..

bilimci
14-02-2009, 10:35 PM
3 kisiyle ask olmaz
olsa olsa grup .... olur.
gece onla gündüz senle.gündüz insan gec kurt gibi bir sey
bu ask değil cinsel iliskidir
hav havlarda çoğalmak icin bunu yapiyorlar belli mevsimlerde
ask daha yukarda ve yüce bir mevkide.2 kisi arasinda olur

&ve&
14-02-2011, 03:26 PM
"daha yeniyiz olay nereye gider bilemiyorum" derken, kastınız o insanla birliktelik yaşamaya başladığınız mıydı?

yalnizyengec
14-02-2011, 03:30 PM
ArkadasLar kimSe basina gelmeden anlamaz.lütfen yanls yapmayin.bende bunun igrenclik oldugunu hatta bi arkadasima sırf evli biriyle beraber diye sırt cevirdigimi bilirim. taa ki.. ruh ikiziim karsima cikana kaadar..cok aci verici bişey fakat 8 senelik evli 2 cocugu var. daha yeniyiz olay nereye gider bilemiyorum ama emin olun askin gözü kördür.bu gibi vakalarda zamana bırakmak en dogrusu ve bir tavsiye sakın zorlamayin bazi seyLere..:RpS_bored:
Aşkın gözü kördür ama muhakkak beyni de vardır! Yuva yıkanın yuvası olmaz. Buna vesile olmayın sakın. Gerekirse acı çekilecek ama o yavrulara yazık! İlişki yaşayacak vatandaş, evliliği yürümüyorsa bitirsin gelsin. Yanlış yolda olmayınız.

yaren25
14-02-2011, 03:58 PM
ArkadasLar kimSe basina gelmeden anlamaz.lütfen yanls yapmayin.bende bunun igrenclik oldugunu hatta bi arkadasima sırf evli biriyle beraber diye sırt cevirdigimi bilirim. taa ki.. ruh ikiziim karsima cikana kaadar..cok aci verici bişey fakat 8 senelik evli 2 cocugu var. daha yeniyiz olay nereye gider bilemiyorum ama emin olun askin gözü kördür.bu gibi vakalarda zamana bırakmak en dogrusu ve bir tavsiye sakın zorlamayin bazi seyLere..:RpS_bored: ne kadar rahatsınız yaa...
yuva yıkanın yuvası olmaz...merak etmeyin ilk durağı değildiniz sonuda olmayacaksınız...karısına yaptıysa size de yapacaktır...bu durumda kadın kadının kurdu mu oluyor...duygularınıza gem vuramayabilirsiniz ancak davranışlarınıza yön vermek sizin elinizde...
bir bayan olarak böyle düşünen midesiz hemcinslerimden tiksiniyorum:( azcık akıllı olun... öldüm eriyom bitiyom demeyin ya...hoşlanabilirsiniz buna birşey diyemem ancak bilinçaltınızı siz yönlendiriyorsunuz,iyiyi ya da kötüyü seçme özgürlüğnüz var.

murat058
14-02-2011, 06:53 PM
evli adama aşık olmak onada ailesinede sanada zarar yani şuan birlikteliniz VAR Galiba ailesinin çekti acıyı anlamıyosundur anlıyorum deme sakın o adamın kendi ailesini düşünmemesi senin onla birlikte olmanı gerektirmez sen kendin eger namusluysan bi gururun varsa şerefini ve gelecegini düsünüosan bence bitir bu işi.dedim gibi herkese zarar aşk bazen baskasının mutlulu için aradan çekilmektir ki çekilmesi gereken burda sensin o adam seni istesede sen ondan ayrıl bnce olayın baska boyutlarıda var siz neresindesiniz bilmiyorum ama seni hevesi uruna kullanıyoda olabilir karısında bulamadını sende arıodur gerek cinsellik gerekse sevgi bu seni sevdini göstermez sadece sende eksikliklerini tamamlıyodur yani cünkü öyle olmasa karısından bosanır senle evlenir haksızmıyım.yalnısın neresinden dönsen kardır bunu unutma kendine bekar düzgün biriini bul

paranoyak35
15-02-2011, 09:34 PM
adamın da suçu var sadece sen üzülme.ilk 3 ay kısmına katılıyorum aşık olduysan hataları ilk aylarda yapıyorsun sonra aklın başına geliyor.ağırdan almak lazım

littleclumsygirl
24-02-2011, 06:52 PM
evli birine aşık olmak eğer platonik bir aşksa ve o sırada sizinde bağlandığınız biri ya da kocanız vs vs yoksa ahlaksızlık değilki.sevebilir bir insan bir insanı ama ne kelimelerle ne fiziksel yakınlaşmayla gösterilmediği taktirde insanca karşılanabilir.ama ben tasvip etmiyorum.şahsen müstakbel kocama birinin aşık olmasını asla istemezdim.

ultrAslan
24-02-2011, 06:56 PM
İnsan su durumda hoslanabilir mi hoslanamaz mı bilmiyorum acıkcası basıma gelmedi.Ama böyle bir durum varsada icinde kalsın,dısa vurmasın...

Ve onu unutturucak yasak olmayan bir aşk edinmeye calıssın...

depresyondayım
24-02-2011, 11:23 PM
valla ne güzel adınıda aşk koymuşsun.diyeliki adam boşandı evlendiniz.bu seferde başka biri aşık oldu aadama.senin gibi düşünen bı kız yüzünden tabiki eşiminde yüzünden hayatımın en güzel yıllarını hastalıkla geçirdim.
her an ölmeyi düşünüyorum.
acıların en büyüğünü yaşadım çocuklarımla beraber.
tabi sebep olanda rezil oldu,çekmediği kalmadı.eden bulur.
bi düşün ya annenin,ablanın,kardeşinin başına gelse ne yapardın

kılıç
25-02-2011, 05:01 PM
Aşık olmak çok zor insanın içini yakıyor.Bağıramıyor ağlayamıyorsun.Sevdiğini koklamak,öpmek istiyorsun.Ama bazen hem kendi hayatını hemde karsı tarafın hayatını mahvetmemek için gönlünü yenmen,unutman gerekiyor.Dışarda ne kadar başarılı,güçlü insan varsa hepsi böle yapıyor.Tabi unutmak çok zorlu bir süreç güçlü ol.Tanrı yardımcın olsun....

depresyondayım
25-02-2011, 07:13 PM
tabi madalyonun bir yüzü daha var...üzüldüm...inşallah atlatmışsınızdır...

evet olay bitti bitelide 8 sene oldu ve bittikten sonra bi daha konuyu hiç açmadık.ama ben bittim iyiileşemiyorm

dalgakıran
25-02-2011, 07:23 PM
evli biriyle beraberliğin ahlaki tarafı ayrı konu..

ve fakat,'madem evliyim o zaman kimseye aşık olmayayım artık,kimseyi sevmeyeyim,istemeyeyim' veya da 'bu kişi evli,sevebileceğim biri olmasına rağmen,madem ki evli ben onu sevmeyeyim' gibi bi mantık yoktur bence..olmaz öyle şey..insan tabiatına aykırıdır,duygulara bu çeşit ezberlerle hakim olunamaz..çook zor..

ama insan kendini kasar,bu tip duygularını davranışlara dönüştürmemeyi tercih eder falan,bu mümkündür..

delimavi_38
07-12-2011, 02:28 AM
Nefret ediyorum evli erkeklerle aşk yaşayan kadınlardan,bir düşünüyorum karşıdaki özgür deil ailesi çocukları var paramparça bir ilişki gezsen gezemezsin dokunsan dokunamaz sevsen tam anlamıyla sevemezsin çünki hep soru işareti vardır kafanda acaba benimi yoksa ailesinimi düşünüyor diye neresi aşk bunun neresi sevgili olmak saçmalık herkeze zarar veren koca biryalan bir kadın olarak bunu gerçekten anlıyamıuorum yada kafasızım özgür insanlar varken neden evliler adamın eşi mesela ne kadar üzülür sorunları varken halledilebilir noktadayken çıkmaza sürüklenir belki boşanmıycakken boşanabilirler ne bileyim çocukları çok etkilenebilir bu kadar büyük vebalin suçsuz günahsız çocukların vebalini aşkmı ödiycek geçelim bir kalem evli erkek mutsuzsa gitsin ailesinde arasın mutluluğu başka kadınlarda deil kadınlarda buna ön ayak olmasınlar bence ön ayak olanların çocuklarıda boğulur bu keşmekeşin bu iğrençliğin içinde hiçbir şey sağlıklı olmaz ne toplum ne aile

kutup83
07-12-2011, 07:47 AM
Sevmek,aşık olmak elinde olmaz ama işi eyleme dökerek evli birini eşinden çocuklarından ayırmaya çalışmak...Kaldı ki ben öyle birine güvenmem de zaten kendi vicdan azabım bir yana (özellikle çocukluysa) eşini çocuklarını aldatan bir adam gün gelir seni de biriyle aldatır.Zaten aldatma eşiğini geçmiş insanların bunu her zaman yapacağına inanıyorum.

eLSa35
07-12-2011, 10:41 AM
Nefret ediyorum evli erkeklerle aşk yaşayan kadınlardan,bir düşünüyorum karşıdaki özgür deil ailesi çocukları var paramparça bir ilişki gezsen gezemezsin dokunsan dokunamaz sevsen tam anlamıyla sevemezsin çünki hep soru işareti vardır kafanda acaba benimi yoksa ailesinimi düşünüyor diye neresi aşk bunun neresi sevgili olmak saçmalık herkeze zarar veren koca biryalan bir kadın olarak bunu gerçekten anlıyamıuorum yada kafasızım özgür insanlar varken neden evliler adamın eşi mesela ne kadar üzülür sorunları varken halledilebilir noktadayken çıkmaza sürüklenir belki boşanmıycakken boşanabilirler ne bileyim çocukları çok etkilenebilir bu kadar büyük vebalin suçsuz günahsız çocukların vebalini aşkmı ödiycek geçelim bir kalem evli erkek mutsuzsa gitsin ailesinde arasın mutluluğu başka kadınlarda deil kadınlarda buna ön ayak olmasınlar bence ön ayak olanların çocuklarıda boğulur bu keşmekeşin bu iğrençliğin içinde hiçbir şey sağlıklı olmaz ne toplum ne aile

katılıyorum çok doğru..
evli bi adama aşık olduğunu zanneden bi arkadasım var ... yasadığım mevzuyu gördüğüm için açıkca söyleyebilirim arkadasım geziyor tozuyor yatıyor kalkıyor adamla karısının yanında bile konusuyorlar bundan neden bu kadar rahatlıkla bahsededebiliyorsun diyorum benlik bi durum yok adam zaten sevmiyor kendi problemleri ben onları ayırmıyorum diyip susuyor.. sorsak kadın ne küfürler belalr okuyordur arkadasıma.. evliyken baska biriyle bişi yaşamaya kalkan o erkekten bozma herife diyecek lafım yok onunda kızı coluğu cocuğu var neyse...

sen aşık oluyorsan eğer adam karsılık vermiyorsa helal olsun derim.. ama arayıştan başka birşey değil bence .. o kadar bekar adam varken niye tutup evli biri olsun ki?
yeni insanlarla tanısmalısın bence.. sen o aşktan kurtulabilirsin istersen .. yada aşk diye nitelendirdiğin seyden. 8 sene bi erkek hele evli bi erkek nasıl bi bağdır bu ya
büyük konusma basına gelir lafını rafa kaldırın ölürümde böyle birseye izin vermem.