PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : b12 vitamin hapları hakkında ne düşünüyorsunuz.yorumlarınızı bekliyorum

bayraktar89
22-06-2012, 08:12 PM
selam arkadaşlar bende okb ve depresyon var.tedavi goruyorum sorum şu olacak b12 vitamin haplarını kullanan ve etkisini goren varmı.?bir sitede ve hatta prokpektüsünde unutkanlığa,yorgunluğa ,sabah yataktan zor kalkmaya,sürekli uyku hissine iyi geldiği soyleniyor.b12 hapları depresyon ilaçlarıyla kullnmak sakıncalımıdır.yada faydaqsı olurmu.bu arada eczaneden bemix diye bir b12 ilacı aldım.fiyatı 1.5 tl .sizce bukadar ucuz olması neden acaba .diğerleri 10 tlden başlıyo.bu ilacı kullanan varmı acaba....

AfrAze
22-06-2012, 08:17 PM
depresyon, kendisinden de sonra tedavi olan uzun süreli bi unutkanlığa sebep oluyo cidden, o dönemde ben de kullanmıştım tabi doktorum da uygun görmüştü, vitaminlerin bi sakıncası yok, unutkanlığına da iyi gelir, ve stresle başa çıkmada yardımcıdır b12, kullanabilirsin ama tek kötü yanı çok iştah açıyo..

AfrAze
22-06-2012, 08:18 PM
bu arada ben de bemixi kullanmıştım fiyata takılma, sağlıcakla

hkayac
22-06-2012, 09:26 PM
ben kullandım... bir işe yaramadı. iştahımı da açmadı... ama belki sen de işe yarar...

Bedbin
22-06-2012, 10:35 PM
selam arkadaşlar bende okb ve depresyon var.tedavi goruyorum sorum şu olacak b12 vitamin haplarını kullanan ve etkisini goren varmı.?bir sitede ve hatta prokpektüsünde unutkanlığa,yorgunluğa ,sabah yataktan zor kalkmaya,sürekli uyku hissine iyi geldiği soyleniyor.b12 hapları depresyon ilaçlarıyla kullnmak sakıncalımıdır.yada faydaqsı olurmu.bu arada eczaneden bemix diye bir b12 ilacı aldım.fiyatı 1.5 tl .sizce bukadar ucuz olması neden acaba .diğerleri 10 tlden başlıyo.bu ilacı kullanan varmı acaba....

Yazmayacaktım. Sadece tavsiyedir. Köy yumurtası Tüket. Anne sütünden sonra en iyi besin kaynağı.

ArZeLL
22-06-2012, 10:56 PM

ben doktor kontrolunde hem iğnesini hem de hapını kullanıyorum. evet faydalı bahsettiğin durumlara. yalnız bahsettiğin markayı bilmiyorum. eğer vejeteryan isen muhakkak b12 takviyesi almalısın. tabi ki doktor kontrolünde

bayraktar89
22-06-2012, 11:54 PM
ben doktor kontrolunde hem iğnesini hem de hapını kullanıyorum. evet faydalı bahsettiğin durumlara. yalnız bahsettiğin markayı bilmiyorum. eğer vejeteryan isen muhakkak b12 takviyesi almalısın. tabi ki doktor kontrolünde

psikiyatrik ilaçlardan tam anlamıyla verim alamadığım için belkide eksikliğim budur diye b12 almnaya karar verdim.cok araştırdım heryerde faydalı olur diyolar.vejeteryan falan değilim ama kırmızı eti ve balığı herzaman yeme fırsatımız olmuyo.

bayraktar89
22-06-2012, 11:57 PM
ben kullandım... bir işe yaramadı. iştahımı da açmadı... ama belki sen de işe yarar...

iştahımı açarmı bilmem ama bir doz aldım üzerime bir ağırlık çöktü .saat daha 7 de uykum geldi.aksine uykuyu bastırması lazım ama bende ters tepki yaptı galiba ama ne olursa olsun almaya devam edicem :)

ArZeLL
23-06-2012, 12:01 AM
madem konu açıldı omega 3 takviyesi de sana iyi gelebilir..(tavsiyedir)

bayraktar89
23-06-2012, 12:18 AM
madem konu açıldı omega 3 takviyesi de sana iyi gelebilir..(tavsiyedir)

omega 3 6 9 bi ara alıyordum .öğütülmüş keten tohumu kullanıyordum.eczaneden almıştım .iyi gelmişti bağırsakları aşırı calıştırıyo.kilo kaybı yapıyo.senin dediğin omega 3 ü nasıl nereden almalıyım

ArZeLL
23-06-2012, 12:23 AM
eczaneden alabilirsin kapsül şeklinde olanları tavsiye edebilirim. ama alırken omega 3 asit miktarına bakarak al ben en son aldığımda niye bu kadar ucuz diye düşünmeden almıstım leblebi gibi. bitince eski kapsül e geri dönücem

bayraktar89
23-06-2012, 12:29 AM
eczaneden alabilirsin kapsül şeklinde olanları tavsiye edebilirim. ama alırken omega 3 asit miktarına bakarak al ben en son aldığımda niye bu kadar ucuz diye düşünmeden almıstım leblebi gibi. bitince eski kapsül e geri dönücemasit miktarı ne kadar olmalı .hem ucuz dediğin fiyat ne kadar ve gercek fiyat ne kadar olmalı.

ArZeLL
23-06-2012, 12:35 AM
çok açık yazamıyorum ağzımdan firma ismi çıktı çıkacak:)

bayraktar89
23-06-2012, 12:39 AM
çok açık yazamıyorum ağzımdan firma ismi çıktı çıkacak:)

olsun ya burda ilaç isimleri yazılıyo.sakınca yok yaz sen

arcatera
02-07-2012, 11:46 PM
B vitamini kompleksi olarak apikobal isimli ilacı öneririm.Halsizlik,uyku hali,yorgunluk vb. gibi durumları azaltıyor fakat uykusuzluk anksiyete yapabilir.

bayraktar89
02-07-2012, 11:53 PM
B vitamini kompleksi olarak apikobal isimli ilacı öneririm.Halsizlik,uyku hali,yorgunluk vb. gibi durumları azaltıyor fakat uykusuzluk anksiyete yapabilir.
apikobal kullandım dostum güzel bir ilaç doktor yazmıştı birde de benexol var oda güzel

seginer
03-07-2012, 12:56 AM
ilaçara kendinizi fazla bağlamayın güçlü olmanızda fayda var diye düşünüyorum,vitaminleri organik besinlerden alabilirisin.

blue spirit
03-07-2012, 01:28 AM
merhaba,
bence boyle seyleri kullanmana gerek yok

kaoss
03-07-2012, 01:36 AM

İşe yarıyor mu? Uykumu alamadığım için bende yogunluk ve bıkkınlık oluyor.

bayraktar89
03-07-2012, 01:41 AM
İşe yarıyor mu? Uykumu alamadığım için bende yogunluk ve bıkkınlık oluyor.

evet işe yarıyor ben kullandım gerçekten cok faydalı ama gunluk dozu aşmamak gerek aksi taktirde dahada yorgun ve bitkin olursun

bjksaid92
30-07-2012, 09:43 PM
solgarın b-complex bitkisel hapları var. çok güzel. bi ara kullanmıştım. saç dökülme problemim vardı o da ortadan kalkmıştı. Bayramdan sonra bir tane daha almayı düşünüyorum herekese öneririm.