PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : KOVA Burcundan olanlar!

23-08-2006, 11:33 AM
Kova Burcundan olanlarla, özelliklerimiz hakkında konuşmak istiyorum bu başlık altında.

Kova Burcu hakkında bilgisi olanlar da fikirlerini yazabilir.

Sizce Kova Burcu'muz yaşantımıza nasıl etki ediyor?

Sevgiler ve de Saygılarla...

durususade
23-08-2006, 11:41 AM
KOVA burcu bir erkeği sevdim ve 9 senedir de sevmeye devam ediyorum ancak sonumuz ne olur bilmiyorum ?

KOVA bayanlaır ve erkekleri çok farklı özellikler taşıyorlar ... kova erkekleriyle iyi anlaşıyorum...

23-08-2006, 11:44 AM
Kova Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Kova burcu erkeği nazik, iyimser, özgürlüğüne düşkün ve çok yönlü yapısıyla dikkati çeker. Çok yönlü oluşu zor anlaşılan bir kişilik sergilemesine neden olur. Duygularını kolay kolay belli etmez. Hoş ve neşeli kişiliği toplum içinde sevilen bir insan olmasını sağlar.

Kova burcu erkeği pratik ve çalışkandır. Kendi işini yapmaktan çok keyif alır. Değişiklikten ve farklılıktan keyif alır. Hareketli yaşantısı onu mutlu ve enerjik kılar.

Her anlamda mükemmeliyetçidir ve azla yetinmeyi sevmez. Yeni insanlarla tanışmak ve onlarla fikir alışverişinde bulunmaktan keyif alır. Hal ve tavırlarıyla beğenilen bir insandır.

Kova burcu erkeği dürüstlüğü ve güvenilirliği ile çevresinde hayranlık uyandırır. Sürekli aynı şeyle uğraşmaktan sıkılır ve kolayca yön değiştirebilir.

Kova burcu erkeği ikili ilişkilerinde iyi bir arkadaş ve tutkulu bir aşıktır. Akıllı ve kişilikli kadınlardan hoşlanır. Duygusal ve düşünsel yoğunluğunu paylaşabilecek birini ister. Sevdiği zaman düşünceli ve eğlenceli bir partner olur. Evliliğe yatkındır ve onun gösterdiği farklılığa ayak uydurabilecek biriyle mutlu bir evliliği olur.

Kova burcu erkeği hisli ve karşısındakini iyi algılayabilen bir yapıya sahiptir. Eşini mutlu etmek için elinden geleni yapacaktır. Sadık bir eş ve arkadaş ruhlu bir baba olacaktır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için çocuklarını da bu duyguyla yetiştirecektir

[Alıntı: http://www.astroloji.org/kova.htm]

kesske
23-08-2006, 11:54 AM
Ben Yay Sevgilim Kova

Beraber bir yere gittiğiniz zaman fark ediliyor musunuz? Büyük bir olasılıkla evet! Kova burcu ile aranızda öyle bir uyum vardır ki herkes birbiriniz için yaratıldığınızı düşünür.

İkinizde politika, insan hakları, teknoloji ve topluma etkisi, çevre gibi konularla ilgilisiniz. Hayata olumlu ve neşeli bir yaklaşımınız var. Evde oturmaktansa dışarıda olmayı, yeni insanlarla tanışmayı tercih edersiniz. İkinizde objektif, akıllı, mantıklı, hissetmekten çok düşünen insanlarsınız.

Kova burcu iletişimci hava elementidir. Siz ise saf ateşsiniz. Beraberliğinizde ateşiniz Kova ile alevlenerek daha parlak olacaktır. Sizin başkalarını inciten, gaddarca açık sözlülüğünüzden Kova burcu hiç etkilenmez. Sizin dobralığınız sayesinde kendisini ve dünyayı daha iyi tanıdığını düşünür.

Yatakta da sizlere duygularınızdan çok kafanız egemendir. İkinizde fazla tutkulu duygulara şüphe ile yaklaşırsınız. Sizlere göre bunlar hormonların marifetidir. Sizler yüksek IQ'lu, mantıklı eşler istersiniz.

İkinizde ilişkinin başında (hatta belki de hiç bir zaman!) bağlanmak istemezsiniz. Kova'da sizin gibi özgürlüğüne düşkündür ve diğer insanlardan farklıdır. Toplum kuralları onu hiç bağlamaz. Birlikte istediğiniz gibi bir ilişki yaşayabilirsiniz.

Pratik değilsiniz ama bu küçük detayla başa çıkabilirsiniz. Devam etmeli misiniz? Kesinlikle evet! Kova ile beraberliğiniz on üzerinden on eder, ona sıkı sarılın.

http://www.astrolojist.com/burcuyumlari.asp?ben=yay&o=kov

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sevgilerle kesske....

elaa2
23-08-2006, 11:56 AM
KOVA burcu bir erkeği sevdim ve 9 senedir de sevmeye devam ediyorum ancak sonumuz ne olur bilmiyorum ?

KOVA bayanlaır ve erkekleri çok farklı özellikler taşıyorlar ... kova erkekleriyle iyi anlaşıyorum...

soyle soyleyeyim belki tesaduf ama kova burcu olan erkek arkadaşımla dokuz sene sonra bitirdik, :D :D şimdi cok iyi arkadaşız diyeyim...
kova burcu kadınını bilmem ama erkeği herşeyi bildiğini iddia eden, bir konuda bilgisi olmasada kafa çalıştırarak fikir yuruten bir insan aslında severdim olur olmaz konuda tartışmalarımızı, belki siyaset, belki mekanik fark etmez, ozgurluklerine düşkündür, sevdiği ve bağlandıkları zaman tam bağlanırlar aman dikkat asla onları kısıtlamaya calışmayın,

durususade
23-08-2006, 11:58 AM
:))))) ayrılırsam ki olma ihtimali var arkadaş kalabilir miyim bilmiyorum sanırım kalamam gözlerine her bakışımda onu ne kadar çok sevdiğim aklıma gelir bilmiyorum karışık şeyler offffffff

refresh
23-08-2006, 01:22 PM
Ben kova burcu erkeğini çok zeki, ne istediğini bilen ama bazen ukala hatta gıcık olabilen insanlar olarak tanıyorum.
Ama sözüm meclisten dışarı tabii :wink:

23-08-2006, 01:23 PM
Sözler söylenmişse; meclisin içindedir de dışındadır da...

refresh
23-08-2006, 01:27 PM
bilmem, kendin daha iyi bilirsin.

Ama şöyle birşey var, birgün bir oğlum olursa kova burcu olmasını isterim. Hayatta başarılı olur.

durususade
23-08-2006, 01:38 PM
ukala ve gıcık olduklarına katılıyorum ancak kova burcu kadar süpriz yapmaya açık bir burç var mı bilmiyorum hiç aklınıza gelmedik şeyleri kurup yapmak bu burcun insanına has sanırım...
Kova burcu insanı çok hayalci bunuda biliyorum ama tüm negatif taraflarına rağmen çok insancıl yanı olduğundan kızamıyorum

karamsar23
23-08-2006, 04:09 PM
eşim kova burcu ama pek özelliklerini taşımıyor

derya_d
23-08-2006, 05:11 PM
Kova burcundan olan bi erkek arkadaşım vardı yaklaşık 2 yıl aktif olarak ilişkimiz oldu :) izlenimlerim şöyleydi.
basmakalıp tip, İş hayatında ise hep kolay işleri tercih eden bi tipp, ayrıca;
Yemeğe olan düşkünlüğü de ayrı bir mevzuydu yapılan araştırmaslarda da Genelde obezler bu burçtan çıktığı kanıtlanmış. Yani yakınınızda bunlardan bir iki tane olması sakıncalı değildir. Genelde sizi kompleksleriyle bunaltır ama onun dışında, diğerlerine göre daha zararsızdırlar. Yıllar sonra bir anıyı hatırlayıp efkarlanırdı. Pek nostaljikdi :lol: :lol: Onu bunu yıllar sonra hatıra olur diye saklamaya bayılan bi yapısı vardı. Her ne kadar kovaların içlerinden bazıları, ağır abi, hanım ağa gibi bir görüntü çizseler de, hemen hemen hepsi sulu gözlü, duygusal tipler. :lol: :lol:
saygılarımlaaaaa.......

23-08-2006, 07:04 PM
Bayanları nasıl peki........Benim bildiğim en iyi özelliğim ben bilirim.....

pozitif_pozitif
23-08-2006, 07:24 PM
Benim babam kova yükseleni oğlak.

hayatımda gördüğüm en zor adam. allahtan eşim ona hiç benzemiyor...

zavallı annecim 42 yaşında onun yüzünden diyabet hastası oldu..

huysuz takıntılı fakat çok zeki....

ticari kafası çok çalışır...fakat arada bir iş hayatına küser kendini 1 sene eve kapatır bunalım takılır sonra bakarki iş kötü gider çalışır.kimsenin güdümü altında olmak istemez...

dürüsttür namusludur haram yemez. içki meyillidir..evde despot bir havası var. akşam eve geldimi bir saat gazete hatim eder...

sonra kalkar düzgün bir sofra ister. et yemez..akşamcıdır..söyledikleri görüşleri kuvvetlidir. politikayı ve politikacıları futbolu ve futbolcuları acaip eleştirir. dedikleride çıkar hani...

annemle iyi bir arkadaşlar fakat annem dediğim dedik bir kadın olduğu için onu çok fazla takmasada takmak zorunda kalıyor çünkü anneme dediğini yaptırıyor..evinin sorumluluğunu bilir. çalıştığı zaman çok çalışkandır. sabah 5 de iş için yollara düşer. hep çocukları okusun.iyi mesleklere sahip olsun ister. okumaya çok önem verir. sürekli elinde bir kitap gazete dergi bulursunuz.bulmaca meraklısıdır...

hak yemez işçi hakkı yemez.bunlar onun yıkılmaz vazgeçilmezleridir..

yalan konuşmazlar geçmişe takıntılıdırlar..geçmişle ilgili pişmanlıklar yaşarlar kafasını kullanmadığı taraflarda üzülür...birazcıkta cimridirler...

artık bilmiyorum yükselen burcununde etkisindenmidir nedir...

cimrilik hat safhada...herşeyi çok abartırlar....herşeyi kötü tarafından ele almaya bayılırlar....sinirlendiği zaman gözü hiç birşey görmez...

parasının kıymetini bilir. mülk yatırımlarını çok sever...

ANNEMDE YAY BURCU....

:D :D :D :D :D :D :D :D

Erkek kardeşimde kova...

oğlumda kova..sevgililer gününde doğdu akıllı zeki bir çocuk...tıpkı babamın huyları var ondada.....kovalardan nefret ediyorum yani........ :D :D :D

23-08-2006, 08:10 PM
pozitifx2 zekiliğimizin kurbanlarından :lol:

Tam da eziyet olmuş ya 3 elden bir saldırı hayat boyunca... :lol:

Yalnız benim de yükselenim Oğlak. kesskeme iice anlatasın beni. Yanlışlarımı, hatalarımı da bilsin. :D

Ama anlattıkların tam ben desem. :wink:

Gerçi bir tek akşamcılığı tutmuyor. Ara ara İSt. Nevizade o kadar :lol: Her zaman da değil :D

23-08-2006, 08:29 PM
bilmem, kendin daha iyi bilirsin.

Ama şöyle birşey var, birgün bir oğlum olursa kova burcu olmasını isterim. Hayatta başarılı olur.

Aman olsun da hayatındaki belirsizlik (bazen nedensiz mutlu hissetmek, bazen de nedensiz mutsuz hissetmek) kötü oluyor... Başarılır olur mu? :roll: Olabilir...

Gıcığızdır :D Ama çok zevkli... :lol:

pozitif_pozitif
23-08-2006, 08:59 PM
EVET HADİ BİRAZ DAHA DEVAM EDELİM...

BELKİ KESSKE YE FAYDASI OLUR....

çocukları çok sever çocuklarına çok düşkündür...

çapkındırlar....gençliğinde elinden geçmeyen kalmamış....

sigara tiryakisi....çok içer...

mesela bir şeye kızdı...içine kapanır..günlerce seni çatlatır. konuşmaz. seni konuşmayarak cezalandırır...

Yalnız bu huyu bana sökmez...Ben onu öyle çileden çıkartırımki cevap vermek zorunda kalır...

EN KÖTÜ HUYU SİNİRLENDİMİ KÜFÜR EDER..ÇOK KIZARIMKİ HEMDE NASIL.....

güzel kadınları sever...eh allah için annem yeşil gözlü sarışın boylu poslu kadın işi biliyor benim babacığım...

KOVA ERKEKLERİ ANNESİNE ÇOK DÜŞKÜNDÜR...ANNELERİNİ ÇOK SEVERLER...BABALARI İLE ARALARI LİMONİDİR.SEVERLER AMA FAZLA TAKMAZLAR..ANNELERİNİN SÖYLEDİKLERİ ONLAR İÇİN DOĞRUDUR VE AYNEN UYGULARLAR...ANNELERİ HAYATLARINDA EN DEĞER VERDİKLERİ KİŞİDİRLER...

Şunuda söylemeden geçemiyeceğim YAY KADINI OLARAK annemde kolay biri değil hani....

tepesi attımı hiç çekinmez pat pat söyler...haksızlığa gelemez..evine çocuklarına düşkün...gezmeyi çok sever...ev kadınlığına diyecek yok..temiz titiz HASTA TİTİZ .....TAKINTILI ...güzel yemekler yapar...birazcık sinirli ve asabidir...annesine babasına çok düşkün onlara bakan sahip çıkan her dertleri ile uğraşan bir yapıları vardır...

İş yaşamında başarılı...ZEKİ ASLA YALAN SÖYLEYEMEZSİN...

KOVA BURCU ERKEK OLURSA KADINDA YAY OLURSA

KADIN EŞİNİ İLAH GİBİ GÖRÜYOR...EŞİNDEN BAŞKA ADAM YOK ONUN İÇİN...KIZDIRSADA KIZSADA EŞİNDEN VAZGEÇMEZ...BAZEN BİR KOVA GİBİ KÖTÜ TARAFINI DÜŞÜNMEDİĞİNDEN HEMEN BÖYLE BİR DURUM KARŞISINDA ANLARSINKİ KOVA ONA BİRŞEYLER ÖĞRETMİŞ HEMEN ONUN DEDİKLERİNİ YAPAR VE KARŞISINDAKİNE AYNEN KOVANIN İSTEDİĞİ GİBİ DAVRANIR...BENDE ACAİP SİNİR OLURUM. HEMEN ANLARIM ANNE BUNLAR BABAMIN TAKTİKLERİ DEĞİLMİ DERİM YOK CANIM DESEDE İNANMA YAY KADINI İLE EVLENEN ERKEKLER ŞANSLIDIR..

FAKAT YAY ERKEKLERİ YARAMAZDIR İSTERSE BANA KIZSINLAR HİÇ KABUL ETMEM..ÇAPKIN EVE BARKA SIĞDIRAMAZSIN..YALAN SÖYLEMEYE MEYİLLİDİRLER SÖYLERLER...ÖYLE GÜZEL SENARYOLAR YAZARLARKİ ŞAŞAR KALIRSIN...PARA YEMEYİ GEZMEYİ KADINLARI GECE HAYATINI SEVERLER...

KADINLARI BAŞKA ...

.AKLI OLAN YAY ERKEĞİ İLE EVLENMEZ...ARKADAŞLAR..ÇOK İYİ ARAŞTIRDIM..

KOCASI İLE PROBLEM YAŞAYAN KADINLARIN YÜZDE 85 YAY ERKEKLERİNDEN ÇIKIYOR...

23-08-2006, 10:41 PM
EVET HADİ BİRAZ DAHA DEVAM EDELİM...

BELKİ KESSKE YE FAYDASI OLUR....

çocukları çok sever çocuklarına çok düşkündür...

çapkındırlar....gençliğinde elinden geçmeyen kalmamış...

sigara tiryakisi....çok içer...

mesela bir şeye kızdı...içine kapanır..günlerce seni çatlatır. konuşmaz. seni konuşmayarak cezalandırır...

Yalnız bu huyu bana sökmez...Ben onu öyle çileden çıkartırımki cevap vermek zorunda kalır...

EN KÖTÜ HUYU SİNİRLENDİMİ KÜFÜR EDER..ÇOK KIZARIMKİ HEMDE NASIL.....

güzel kadınları sever...eh allah için annem yeşil gözlü sarışın boylu poslu kadın işi biliyor benim babacığım...

KOVA ERKEKLERİ ANNESİNE ÇOK DÜŞKÜNDÜR...ANNELERİNİ ÇOK SEVERLER...BABALARI İLE ARALARI LİMONİDİR.SEVERLER AMA FAZLA TAKMAZLAR..ANNELERİNİN SÖYLEDİKLERİ ONLAR İÇİN DOĞRUDUR VE AYNEN UYGULARLAR...ANNELERİ HAYATLARINDA EN DEĞER VERDİKLERİ KİŞİDİRLER...

Eveeet... çocuklara bayılırım. O kadar bayılırım ki yolda gördüğüm çocuğun yanaklarını sıkasım gelir. :D

""çapkındırlar....gençliğinde elinden geçmeyen kalmamış...""

:roll: Yalann... :D İnanın yalan... Tabi tüm huylar tutmuyor :D

""sigara tiryakisi....çok içer...""
başlamadan bitirdiğim için bilemeyecem.

""mesela bir şeye kızdı...içine kapanır..günlerce seni çatlatır. konuşmaz. seni konuşmayarak cezalandırır... ""

Evet bunu yaparım. Kolay kolay kızmam ama kızdım mı haklıyımdır. Konuşmam. Hatanın büyüklüğüne göre de sonsuza dek sürebilir.

""EN KÖTÜ HUYU SİNİRLENDİMİ KÜFÜR EDER..ÇOK KIZARIMKİ HEMDE NASIL.....""

Sinirlendiğim kişi hakedengillerdense ederim.

""güzel kadınları sever...eh allah için annem yeşil gözlü sarışın boylu poslu kadın işi biliyor benim babacığım...""

Eee... Al bi de benden yakın... :D :lol:

Anneme :roll: düşkünümdür ama bu sözünden çıkmamak değildir. Ben her denileni, annem veya bir başkası demiş olsun farketmez, mantık süzgecinden geçiririm. Değer veririm, severim.

24-08-2006, 11:17 AM
Bu da ÇİN ASTROLOJİSİNDEN... Sanırım Kova Köpek oluyor Çin Astrolojisinde... :)

Köpekleri bitmek, tükenmez bağlılıklarından dolayı çok severim.

Köpek insanları Çin Zodyakı’nın en ciddi, en olgun, hatta yaşlı ruhlu denilebilecek insanlarıdır. İçinde yaşadığı düzenin olumsuzluklarını çok net gören ve sürekli eleştiren Köpek insanı kolay kolay mutlu olamaz. Çevresel şartları da, sosyal şartları değiştirmek için çocukluğundan orta yaşına kadar uğraşır Köpek insanı. İnsanların iyiliği için onların temelde iyi olduklarını düşünerek, tüm ömrü boyunca mücadele etmekten kaçınmaz. Ancak en büyük hayal kırıklıklarını da bu alanda yaşar. İnsanları çok sevmesine rağmen, çok yoğun bir sosyal yaşamı tercih etmeyen Köpek insanları, dış görünümlerine ve fiziksel çekiciliğe de hiç önem vermezler. Ciddi ve düşünen bir insan olan Köpek, girdiği sosyal ortamlarda da fazla eğlenemez ve rahatlayamaz. Eğlenen insanlara karşı da anlamsız ve boş gözlerle bakmaktan kendini alamaz. Köpek insanı hangi mesleği yaparsa yapsın, mukakkak geri planda kalmayı tercih eden bir yapıdadır. Toplumsal konularla yakından alakalı olduğu için, sosyal meslekler Köpek insanının hem başarılı olacağı, hem de tatmin elde edeceği alanlardır. Onurlu ve gururlu bir insandır Köpek. Duygularını belli etmekten utanır. Genellikle insan ilişkilerinde mesafeli kalmayı tercih eder. Ama sürekli dikkatlidir ve savunma mekanizmalarını hazır tutar. Kalkanlarını kaldırdığı zaman kendisine ulaşmak neredeyse imkansız hale gelebilir. Her zaman yaşından çok daha olgun bir ruha ve davranış biçimine sahip olan Köpek insanı idealleri yüzünden kendini çok kolayca aşka, sevgiye ve ilişkilere kaptıramaz. Özgünlüğünü anlayabilecek, kendisine idealist anlamda katılacak birisiyle beraber olmayı tercih eder. İlişkilerinde ciddi, demokrat ve eşitlikçi bir tutumu vardır. Birlikte olduğu insanın haklarına saygı gösterir, isteklerine karşı duyarlı davranır. Ama bunun dışında “kör aşık” hiç bir zaman olmaz. Sevgilisini hediyelere boğması, lüks yerlere götürmesi, aşırı para harcaması söz konusu bile değildir. Köpek insanı affetmekte zorlanan bir yapıya sahiptir. Yapılan hatalar karşısında toleranslı gibi gözükerek, affetmiş gibi yapsa da, aslında içsel seviyede kırılmış olanın yerine konması Köpek için imkansızdır. Köpek kadınları iş yaşamlarını her şeyi önünde tutarak, özel yaşamlarını ve duygusal hayatlarını ihmal etme eğilimindedirler. Aslında son derece yumuşak bir insan olmasına rağmen, keskin diliyle anlaşmazlıkların tohumunu atmakta üstüne yoktur. Yine de sorumluluklarının çok farkında olduğu için, yaşamda üzerine düşen duygusal vazifelerini de yerine getirmekten geri kalmaz. Eşine ve çocuklarına karşı oldukça disiplinli bir davranış şekli vardır. Köpek erkekleri kolay kolay tatmin olamayan, şüpheci yapıda insanlardır. Endişeli bir insan olan Köpek erkeği, bu yapısını karşısındaki insana yansıtmakta da tereddüt etmez. İş yaşamında geri planda kalmayı tercih ettiği için, büyük ödüller peşinde de değildir. Dürüst ve ciddi bir yapısı olan Köpek erkeği iş arkadaşlarıyla da anlaşmazlıklar yaşamaya eğilimlidir. İş yaşamının kaypaklıkları ve kolayca yıkılan kuralları karşısında tüm düzenden ve insanlardan uzaklaşmayı tercih edebilir.

spcfc
24-08-2006, 01:46 PM
ben de kova burcuyum ... :D genel özelliklerini taşıdığımı düşünüyorum.. ama herkes öyle olacak diye bir kaaide yok bence ..
"çocukları çok sever çocuklarına çok düşkündür... "
çocukları değil , ama bebekleri çok severim.

"çapkındırlar....gençliğinde elinden geçmeyen kalmamış... "
hiç işim olmaz (tabi bu söz herhalde beyler için olsa gerek) :?

"mesela bir şeye kızdı...içine kapanır..günlerce seni çatlatır. konuşmaz. seni konuşmayarak cezalandırır..."
küstüm mü tam küserim , özellikle kalbim gereksizcene kırıldı ise üst üste :? konuşmamak, umursamamakla psikolojik baskı yaptığım olur :twisted: bazen ise tersi olabiliyor ama aniden parladığım, kızdıgım sağım solum belli değil yani... :)

"sigara tiryakisi....çok içer..."
kesinlikle sigaradan nefret ederim, içenden bile... :?

paranomanyağ arkadaşın yazısından;

"Köpek insanları Çin Zodyakı’nın en ciddi, en olgun, hatta yaşlı ruhlu denilebilecek insanlarıdır. İçinde yaşadığı düzenin olumsuzluklarını çok net gören ve sürekli eleştiren Köpek insanı kolay kolay mutlu olamaz"
ciddiyim, hatta soğuk karşılar çok kişi..ama çok sevdiğim kişilere bambaşka biri oluyorum kötü bi durum yani:)
çok fazla eleştiririm buna ok..

"Ciddi ve düşünen bir insan olan Köpek, girdiği sosyal ortamlarda da fazla eğlenemez ve rahatlayamaz"
aşırı sıkılırım ..bir düğüne yada eglence tarzı herkesin güldüğü oynadıgı yerde ben köşede yalnızları oynarım :?

"onurlu ve gururlu bir insandır Köpek"
evet , hele özellikle değmeyecek insan ve konu için tükürdüğümü yalamam :?

"Duygularını belli etmekten utanır".
:oops: kadrimi, kıymetimi bilmeyeceğini inandığım insanlara özellikle aşk, meşk duygularımı belli etmem.sinirli oldugumuda belli etmemeye çalışan biriyimdir..

" Genellikle insan ilişkilerinde mesafeli kalmayı tercih eder. Ama sürekli dikkatlidir ve savunma mekanizmalarını hazır tutar. Kalkanlarını kaldırdığı zaman kendisine ulaşmak neredeyse imkansız hale gelebilir"
dediğim dedik inadımdır biraz :D

"Köpek insanı affetmekte zorlanan bir yapıya sahiptir. Yapılan hatalar karşısında toleranslı gibi gözükerek, affetmiş gibi yapsa da, aslında içsel seviyede kırılmış olanın yerine konması Köpek için imkansızdır"
Kinciyimdir..(en sevmediğim huyum budur :? )

23-09-2006, 02:55 AM
Çok uzun süre önce internetten elde ettiğim geyiğine KOVA burcu özelliklerini buraya yazıyorum.

Hep büyük hedefler peşindedir; korkunç bir hayal gücü vardır; genelde dalgın ve unutkandır; "little geninus, geleceğin Einstein'ı, çizgi roman ve filmlerdeki dahi çocuk" tiplemeleri hep bu burçtandır; kızlarla iyi iletişim kuramaz ve çoğunlukla anti sosyal bir kişiliktir; ama bir yandan da çok fazla arkadaş çeken bir kişiliği olduğu için bir sürü arkadaşı vardır; adventure oyunlarındaki ana karakter gibi herkesle bir dereceden tanışık olmak ister; bu onu mutlu kılar; evlenmem der ama ailenin ilk evlenen çocuğu olur; çok kolay cezbolur ve her sinemadan çıktığında "bu hayatımda gördüğüm en güzel filmdi" klişesini tekrarlar; karizma ve şöhrete tapar; bir kovboy filminde, başroldeki yakışıklı delikanlı değil de ona yol göstermiş yaşlı dedeyi oynamak ister; gizemli bir kişiliktir ve arka planların en önplanda olanıdır; her an kendinden hiç beklenmeyecek birşey yapıp milleti şaşkına çevirebilir; bilge, aydın ve uluğ kişilik olmayı sever, nitekim çoğunlukla enteldir; çok işe kalkışıp hevesi kaçınca bırakır, ama istedimi her bir haltı başarır, kafaya koydu mu her bir işi bitirir, ama tembel ve üşengeçtir, hırsı da azdır; ağırbaşlıdır, aşırılıklardan, hiperaktiviteden kaçar, ama gaza geldi mi etrafındakileri eğlendirmeyi çok iyi bilir; resmiyetten hoşlanmaz ve herkesin kendini özgürce ifade edebileceğini savunur, bu açıdan biraz hipp kafadır; korkunç bir empati gücü vardır ve her türlü kişiliğe karşı kendini adapte edebilir, bu nedenle her tipten her gruptan, her racondan arkadaşı vardır; teknoloji hastasıdır ve "ah şu şehir hayatından kaçsam, köyde bir çiftliğim olsa" triplerine pek girmez; içi dışı keşif ve icat aşkıyla doludur; bilginin ve beynin gücüne inanır; anarşik bir tip olmasına rağmen eğer kuralları bozmak birini üzecekse bozmaz; acayip bir insan severdir, başkalarını kendinden çok düşünür, kimsecikleri kıramaz, üzemez, tanıdığına tanımadığına, herkese karşı acayip bir güven ve sevgi barındırır, bu yüzden paylaşmaktan veya ödünç vermekten çekinmez, ve maalesef bu yüzden kolay aldatılır; sessiz ve sakindir, bir köşede oturup insanları izlemeyi sever; espritüel ve yaratıcıdır; radikal ve marjinaldir; ilgi çekmekten, göz hapsinden hoşlanır ancak asla dötü kalkmaz, kibirlenmez; "ne kimseyi kendinden üstün ne de kendini kimseden üstün gör" felsefesini sonuna kadar takip eder; onun gözünde herkes eşittir; çok yönlü bir ilgi alanı vardır ve her şeyden kolay hoşlanır; eskiyi yadetmekten korkunç bir haz duyar, bol bol anılarını gözden geçirir, hafızası da kuvvetlidir (?); "saygı şart ama sevgi şart değil" lâfının tersidir, onun için "sevgi şart, saygı şart değil"dir; herşeyden kendine bir pay çıkarmayı, en küçük şeylerden mutlu olmayı bilir, bu açıdan an biraz polyannadır ve çok iyimserdir tabi; mistik olana ilgi duyar, biri için "ilginç" olan onun için "çok ilginç"tir; çok üşengeç ve miskin olmasına rağmen hoşuna gittiği zaman her işe japon olabilir; açgözlü değildir ancak "ah bir zengin olsam" hayalleri çok kurar; dağınık ve biraz pasaklıdır; ismini el altından duyurmayı sever; filozof kişiliklidir, bu nedenle çok kişinin dert babası olur; aşırı güvenilirdir, "el-emin" lakabı takılası kişidir, bu nedenle millet her eşyasını ona emanet eder, ama dalgınlığından olsa gerek iyi sır tutamaz; o herkesi anlar ama kimse onu tam anlamıyla anlayamaz, ama o hiçbirşeyi etmediği gibi bunu da dert etmez; depresyona girmezi "depresyondayım" diyorsa kesin trip yapıyordur (?); hep uzakları ister, yalnız ev tutma hayallerindedir, ancak nedense ailesine çok bağlıdır; sanatçı, bohemian bir kişiliktir ama hiçbirşeyi yansıtmadığı gibi bunu da pek dışarı yansıtmaz; bir yandan kendisine karşı büyük sevgi besler, ama hep ilk kendini eleştirir; olayları hafife almayı, gülüp geçmeyi sever, en acı durumda bile dostlarını güldürür........

cicikiz2006
23-09-2006, 10:55 AM
neden hep kova burcu erkeğinden bahsettiniz? kova kadını ve kova erkeği arasında çok farklar var.

kesske
23-09-2006, 10:58 AM
Doğru söylüyor cicikız katılıyorum.... :lol: Hatta YAY BURCU BAYAN dan da bahsedin yaaaa bananeee küserim hatrım kalır Valla :twisted: (durususade sen hariç :twisted: )

Sevgilerle kesske......

cicikiz2006
23-09-2006, 11:02 AM
kova burcu erkeği daldan dala konmasını sever.kadınlarıda maymun iştahlıdır fakat bir kere sevdilermi ömür boyu bağlı kalırlar sevdiğine.. :?

23-09-2006, 11:08 AM
Herkez kendi burcunu kendi övsün :D

kesske
23-09-2006, 11:26 AM
Herkez kendi burcunu kendi övsün :lol: ...

GÜZEL YAY BURCU KADINI :lol:

Seni ne kadar övsek az.... Övmeye gerek yok aslında, sen zaten bir tanesin.... Akıl desen akıl zeka desen zeka... Bitmek tükenmek bilmeyen enerji.... Tatlı dil (ehehe)..... :P :twisted: :twisted: :twisted:

Oyyy oyyy oyyy yeter bu kadar çok övdüm kendimi :P :lol:

Sevgilerle kesske......

23-09-2006, 11:53 AM
Herkez kendi burcunu kendi övsün :lol: ...

GÜZEL YAY BURCU KADINI :lol:

Seni ne kadar övsek az.... Övmeye gerek yok aslında, sen zaten bir tanesin.... Akıl desen akıl zeka desen zeka... Bitmek tükenmek bilmeyen enerji.... Tatlı dil (ehehe)..... :P :twisted: :twisted: :twisted:

Oyyy oyyy oyyy yeter bu kadar çok övdüm kendimi :P :lol:

Sevgilerle kesske......

Ben de övmüş olayım... :lol: Haklısın... :wink:

kesske
23-09-2006, 12:00 PM
Sağol öleyimdir... :P :lol:

Mütevaziliğim üzerimde bugün :lol: :lol: :lol:

Sevgilerle kesske......

23-09-2006, 08:42 PM
Delilik ile Dehalık arasında çok ince bir çizgi vardır.
kova burcu insanı bu çizgi üzerinde gider gelir......... :D :

kafkasyali36
23-09-2006, 11:02 PM
özellikle kova burcu kadınların sex yaşamları çok iyidir herkese kova burcu kadını olmak nasip olmaz!...
__________________________________________________ _
"Okyanus yürekli dostlar bulmadan sakın konuşma! Taşıyamazlar, kaldıramazlar senin yükünü, canını yakarlar, utandırırlar. . ."kafkasyali36

23-09-2006, 11:18 PM
Ben Deha olanım :D :lol: :lol: 8) Yalan yok ara ara Delilik tarafına bir sapıyorum düşüncede :D (Bilmem gerçekten dalıyor muyum??? :D )

nonnik
23-09-2006, 11:58 PM
bende kova burcuyum yani bikerem en ilginç, en güzel, en nonnik en çatlak, en şekerbal burç: kovaaaa
burcumun öz. lerini taşıyorum ve harbiden delilikle dehalık arasında gitgel yaşıyorum:)

Sevgili paranomanyak herzamanki gibi çok güzel şeyler paylaştığın için teşekkürler...

24-09-2006, 12:50 AM
en ilginç, en güzel,...:::::::::::::::::: bunlar genel tarifler...

en nonnik, en çatlak, en şekerbal::::bunlar görüldüğü gibi nonnik e-arkadaşımın kişisel tarifleri...

:lol: :lol: :lol:

E-Karizma duruyordur umarım :D :lol: :lol:

Paylaşım başkaları tarafından hoş karşılandıkça güzeldir. O yüzden ben teşekkür ederim nonnik e-arkadaşım. :wink:

pozitif_pozitif
24-09-2006, 10:30 PM
Birazda kararsız birtürlü karar veremeyen..Laf aramızda denge sorunlarıda var hani... :D :D :D Anladık paro anladık..HUYSUZ..İNATÇI..DEDİĞİM DEDİK BİR BURÇSUN ANLADIK...
Bizim evde 3 tane var..İsteyenlere verilir... :D :D :D ))))))))))

zelen
25-09-2006, 12:04 AM
merhabalar..
bende kova burcundan bi bayanım..burcumu cidden çok seviyorum..ama zor olduğunu düşünüyorum..özgürlüklerine aşırı bağlı insanlar oluyor kova burçları ve kısıtlandıkları anda çileden çıkıyorlar..çok sosyal ve dünyayı algılama telaşı içindeler..velhasıl burcumu seviyorum..ama ukala olduğumuz noktasında arkadaşlara katılıyorum...

nurcann
25-09-2006, 08:46 AM
Benim eşimde kova burcu yani sonuç ortada kesinlikle kendini anlatamadıgım yönleri var ve çok gururludur sırf gururu yüzünden yuvamız yıkılıyor.Gururu yanında o kadarda inatçı bir kişiligi var,herzaman kovadan uzak durulmalı bence

lonely girl
25-09-2006, 10:09 AM
Ben de kovayım :)
Büyüyünce de leğen olacamm :lol:

25-09-2006, 05:18 PM
Ben de kovayım :)
Büyüyünce de leğen olacamm :lol:

Burcumla dalga geçmek yok... :lol: :P :lol:

MrShy
25-09-2006, 08:46 PM
Ooooooooo :P kovayım bende :P :) özelliklerini taşıyorum ayrıca bence kova lar zor insanlardır baştan çekici gelmezler gıcık bilmiş görünürler ama bi iç dünyalarına ulaşırsanız sizden mutlusu yoktur...

27-09-2006, 12:38 PM
Birazda kararsız birtürlü karar veremeyen..Laf aramızda denge sorunlarıda var hani... :D :D :D Anladık paro anladık..HUYSUZ..İNATÇI..DEDİĞİM DEDİK BİR BURÇSUN ANLADIK...
Bizim evde 3 tane var..İsteyenlere verilir... :D :D :D ))))))))))

Dost acı söyler...

İnatçı ve dediğim dediktir: çünkü kafamda bir sonuca vardıysam o kesinlikle doğrudur; doğrulardan da şaşmam!!!

Huysuz muyumdur? :roll: Bilemiyorum. Ama birileri bir hata yapıyorsa ya özür dilemelidir ya da beraber gülüp geçmeliyizdir; bunları yapmayıp da kaçarsa huysuzluğum çıkar :D

27-09-2006, 01:02 PM
Ooooooooo :P kovayım bende :P :) özelliklerini taşıyorum ayrıca bence kova lar zor insanlardır baştan çekici gelmezler gıcık bilmiş görünürler ama bi iç dünyalarına ulaşırsanız sizden mutlusu yoktur...

iç dünyanı dök MrUnShy :wink: Kova'lar birliğini kuracaz böölelikle... :wink:

mısra
10-10-2006, 09:44 PM
Kova burcu kadını yada erkeginin kıskançlık özelliği var mıdır? Benim hayatta çözümleyemediğim, insan ilişkilerinde derinliğimi bozan,hayatımı cehenneme çeviren,hep yalnız kalmama, dolayısıyla bütün insanlara öfke,kin duymama,kendimi dışlanmış hissetmeme neden olan bu duygudan nasıl kurtulacağım? Hayatı hep bir sınav gibi algıladım. Çoğu zaman sınav rüyası görürüm, rüyamda zaman dolmuştur,sınav bitmek üzere olur,sınıfta herkes cevaplarını bitirir ve kağıdını vermek üzeredir, ben bir bakarım daha birinci sorudayım,panik içinde uyanırım. Bu rüya hayat ve insanlar ve onlarla ilişkilerim konusunda korku ve paniğimi yansıtıyor.Ama bu kıskançlık konusunda kendime söz geçiremiyorum. Bir önerisi, deneyimi olan var mı?

10-10-2006, 09:57 PM
Kova burcu kadını yada erkeginin kıskançlık özelliği var mıdır? Benim hayatta çözümleyemediğim, insan ilişkilerinde derinliğimi bozan,hayatımı cehenneme çeviren,hep yalnız kalmama, dolayısıyla bütün insanlara öfke,kin duymama,kendimi dışlanmış hissetmeme neden olan bu duygudan nasıl kurtulacağım? Hayatı hep bir sınav gibi algıladım. Çoğu zaman sınav rüyası görürüm, rüyamda zaman dolmuştur,sınav bitmek üzere olur,sınıfta herkes cevaplarını bitirir ve kağıdını vermek üzeredir, ben bir bakarım daha birinci sorudayım,panik içinde uyanırım. Bu rüya hayat ve insanlar ve onlarla ilişkilerim konusunda korku ve paniğimi yansıtıyor.Ama bu kıskançlık konusunda kendime söz geçiremiyorum. Bir önerisi, deneyimi olan var mı?

Önemli olan sana o kıskançlık duygusunu yaşatmayacak insanı bulmaktır.

Sevdiğin, "sen bunla görüşme" dediğinde inatla onu görmek istiyorsa bırakda sevdiğin olmasın o senin... Senin mutluluğunu istemiyordur ve sana o kıskançlık duygusunu yaşatıyordur...

Burç olarak yapımıza zarar veren birşey... Hayatı sınav gibi görmen; duygularıma tam ışık tutmuş olmasa da seni anlıyor gibiyim.. İçim karmakarışık...

Kıskançlık konusunda da emin ol: ama şunu da unutma: güven ama temkinli davran... :wink:

DOSTların var di mi; DÜŞMANlarının da olduğu bu dünya da... Cevabın evetse, güvenini sağlamış insanlar varsa hayatında kendinden şüphe etme, çevrenden şüphe et... :wink:

efsuni_
11-10-2006, 09:50 AM
Kova burcu sevgilim vardı herşeyiyle harika bir insandı benim farkettiğim en belirgin özelliklerinden biri arkadaşlarına çok eğer vermesiydi bazen benim adıma zor olabiliyordu bu tabi :) Hayatı boyunca mtluluklar dilerim o bunu hakediyodu çünkü bunu da burdan iletmiş olayım görme şansı olamasa bile :(

Paro demiş ki:

Herkez kendi burcunu kendi övsün

YAY BURCU KADINI
Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmeyi istemezler. Kafalı, neşeli ve zeki oldukları için de bazıları evlilik yerine dostluğu tercih ederler. Bu burçtan doğan kadınlar kavga, gürültü sevmezler. Her zaman mantıktan yanadırlar.

Yay burcu kadını cazip bir tiptir. O kafasını kullanarak karşısındakilere dediğini kolaylıkla yaptırır. Neşesi, şirinliği, nezaketi, nükte gücü sayesinde toplumda beğenilen, aranılan bir tiptir. Çok yönlüdür ve çeşitli konulara ilgi duyar. Evde de otursa, çalışssa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı yeni şeyler öğrenmeyi çok sever.

Dostluklarıda çok ciddidir. Hayattta en önem verdiği şeylerden biri dostluktur. Neşesi ve eğlenceli kişiliği sayesinde yanında vaktin nasıl geçtiğini farketmezsiniz.

Yay burcu kadını kıskanç değil hislidir. Ancak doğum anında Mars gibi bir yıldız parlamışsa bu kıskançlığa yol açabilir.

Yay burcu kadını ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Kesinlikle onun ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez.

Eğer sevdiğini anlayıp evlenirse çok mutlu olur. O daima eşinin en iyi arkadaşı olmak isteyecektir. Evlendikten sonra ikinci planda tutulmaya tahammülü yoktur. :roll: :lol: :wink:

11-10-2006, 10:42 AM
:evil: :evil: Lütfen her burcun özelliklerini yeni bir başlıkta yazın... :P :lol: :lol: :lol:

efsuni_
11-10-2006, 03:32 PM
Bende aynı eşyi düşündüm paro ama bu kez de moderatörler müdahele edebilir diye aklıma geldi "burç sitesine çevirmyelim" gibisinden birşeyler demesinler sonra :?:

Zaten hata yapıp yapıp uyarılıyorum öğrenicez yavaş yavaş :)

13-10-2006, 06:09 PM
Ben bu başlığı açarken siteye zararlı olacağını düşünmedim hatta düşünmüyorum da...

Burçlar konusu her ne kadar kesin birşey olmasa da iş inanmaya veya inanmamaya gelmiş durumda. Ben inanıyorum ve de gerçekten de var!

Bu yüzden sitemiz burç sitesine dönmüyor! Burçların karakterleerimiz, psikolojimiz üzerindeki etkisinde fikir alışverişi yapıyoruz...

İnsana hata yapa yapa öğrenir... :wink: Kafamda yarattığım doğrularım belki mutlak doğrunun yanında yanlıştır: o zaman da modlar uyarır! :wink: Modlar zaten bu sitenin düzenini sağlamak için burdalar: başlığın kitlendiğinde de ağlamayacaksın :D