PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım lütfen

Nietzsche888
13-02-2012, 08:36 PM
mrb arkadaşlar bugün başıma gelen birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum .yolda yürürken karşı taraftan iki tane kız geliyordu tam yanımdan geçerken biri ''niçin erkek değil mi'' veya ''erkek değil mi''? dedi.bana bakıyorlarmıydı bilmiyorum görmedim ben önüme bakıyordum.kafama takılan acaba o cümleyi bana mı söylediler diye.şimdi diyeceksiniz bunun neresi kafana takıldı.kurduğum senaryoda onlar karşı taraftan gelirken içlerinden biri benim için beğenmedim,tipsiz,hoşuma gitmedi gibi bişey söylemiştir ve yanımdam tam geçerken diğeri niçin erkek değil mi veya erkek değil mi? gibi bir cümle kurmuştur diye kafamdan atamıyorum.acaba ben mi kuruntu yapıyorum ikisinin kendi aralarındaki ne olduğu belirsiz konuşmayı üzerime mi aldım yoksa bana mı dediler o cümleyi veya kurduğum senaryonun gerçekle bağlantısı nedir.

shondes
13-02-2012, 08:43 PM
En kötü ihtimal,i düşün, sana çirkin demiş olsunlar bu senden ne götürür!?

BeyZade
13-02-2012, 08:50 PM
mrb arkadaşlar bugün başıma gelen birşeyi sizinle paylaşmak istiyorum .yolda yürürken karşı taraftan iki tane kız geliyordu tam yanımdan geçerken biri ''niçin erkek değil mi'' veya ''erkek değil mi''? dedi.bana bakıyorlarmıydı bilmiyorum görmedim ben önüme bakıyordum.kafama takılan acaba o cümleyi bana mı söylediler diye.şimdi diyeceksiniz bunun neresi kafana takıldı.kurduğum senaryoda onlar karşı taraftan gelirken içlerinden biri benim için beğenmedim,tipsiz,hoşuma gitmedi gibi bişey söylemiştir ve yanımdam tam geçerken diğeri niçin erkek değil mi veya erkek değil mi? gibi bir cümle kurmuştur diye kafamdan atamıyorum.acaba ben mi kuruntu yapıyorum ikisinin kendi aralarındaki ne olduğu belirsiz konuşmayı üzerime mi aldım yoksa bana mı dediler o cümleyi veya kurduğum senaryonun gerçekle bağlantısı nedir.

güzel senaryoda senin olduğun ne malum hem o onun fikri seni bağlamaz ben sana iyi bir insansın desem buda beni bağlar taaki senden kötülük görene kadar. demem o ki sen seni nasıl görüyorsun o önemli kişiler doğru yada yanlış işine geleni söyler... hem sen onları tanımıyorsun onlarda seni tanımıyor af buyur sanane kardeşim takma kafana ... :)

Nietzsche888
13-02-2012, 09:08 PM
keşke sorsaydım onlara ama kavga etmemek için doğruyu söylemezlerdi bana

saf_ak
13-02-2012, 09:20 PM
Bu onların sorunu...*

Sen kendi hayatını yaşa...

dıskokralı
14-02-2012, 12:00 AM
hiç anlam veremediğim takıntılardan bir tanesi budur...ikinciside şu erkeklerin kellik takıntıları....yahu şu nikine göre bir takıntı edin....

Milaa
14-02-2012, 12:47 AM
Ben bu olaya farklı taraftan bakacağım öncelikle bunun gibi durumlar zaman zaman yaşadığınız oluyormu? çünkü benzeri sorunu abimdede yaşadık. sürekli bir kuşkulu hal bana baktılar benim hakkımda konuştu gibi şikayetler ve sonuç şuanda tedavi görüyor.umarım sizinki sadece bir anlık kuruntudur ve tekrarlamıyordur.

Nietzsche888
14-02-2012, 01:20 AM
Ben bu olaya farklı taraftan bakacağım öncelikle bunun gibi durumlar zaman zaman yaşadığınız oluyormu? çünkü benzeri sorunu abimdede yaşadık. sürekli bir kuşkulu hal bana baktılar benim hakkımda konuştu gibi şikayetler ve sonuç şuanda tedavi görüyor.umarım sizinki sadece bir anlık kuruntudur ve tekrarlamıyordur.

kardeş zaman zaman değil bu yukarda yazdığım sadece başıma gelen veya benim kendi kendime kuruntu yaptığım sadece bir tanesi valla yolda yürüyemez hale geldim bir fısır fısır konuşma duysam hemen etrafıma bakıyorum acaba etrafımda kız var mı varsa kesin benim hakkımda konuşuyorlar diyorm hiç salamıyorum tam bir paranoyak hareketlerim var bazen dışara çıkmamaya çalışıyorum hiç doktora filan gitmedim

Milaa
14-02-2012, 01:28 AM
Hiç aksatmayın acilen bir pisikiyatri uzmanına gidin. abimde asla yalanı olmayan kişiliği oturmuş biriydi birkaç ay önce siz gibi benzeri düşünceler taşımaya başladı. ailem gerçekten yaşıyordur deyip önemsemedi ve sonucu dahada ağırlaştı hastalığın tam kırılma noktasına gelince bu söylemler arttı ve şuan ilaç tedavisiyle bu saplantılardan kurtulmaya çalışıyor. piskoloji ihmale gelmez bunu yaşayarak öğrendik siz son adıma gelmeden bir yardım alın

Nietzsche888
14-02-2012, 01:32 AM
hangi ilaçları kullanıyor biliyrmusunuz

Milaa
14-02-2012, 10:25 AM
biliyorum ama siz kafanıza göre ilaç denemeyin asla, tam teşhisi pisikiyatrist uzmanı koymalı zaten ilacın fiyatıda çok ucuz birşey değil sadece teki 130 tl civarında o nedenle eğerki aynı sorunsa yaşanılan doktor reçetesiyle sigortanız yada bağkurunuz varsa daha uygun fiyata alabilirsiniz. ama asla çekinmeyin doktora gitmekten yaşadığınız abim kadar etkili olmayabilir belki o tarz şeyler kafanızda takıntı haline dönüşmüş olabilir piskolojide şimdi o tür şeylerin tedavisi çok daha basit

Nietzsche888
15-02-2012, 02:29 PM
erkek değil mi hepsi aynı diye birşey söylemiş olamaz mı bende kurduğum senaryoya kendimi kaptırdım.

Nietzsche888
15-02-2012, 02:40 PM
banada bazen oluyor , 2 tane kız kendi aralarında bana bakarak bişey söylüyorlar mesela , bu bazen olumsuz bişeyde olabiliyor ... Bendenmi bahsettiklerinden tam emin olamadığım için karşılıkta veremiyorum

kızlardaki bu kendini bilmez tavırlar benide çok bunalıma sokuyor ...

kardeş yakışıklımısın

Nietzsche888
15-02-2012, 02:45 PM
valla ben yolda çirkin bir kız gördüğümde yorum yapmam bakmam bile ama güzel bir kız gördüğümde hemen onun duyacağı bir şekilde beğenmedim olumsuz şeyler söylerim.burdan bir bağlantı kurabiliriz kedi çiğer misali.ne dersin

Nietzsche888
15-02-2012, 03:07 PM
olabilir mantıklı bir yanı var söylediğinin ama olmayabilirde :) Bir kız senin dikkatini çekmek veya kıskançlıktan dolayıda sana olumsuz bir laf atabilir ...

Mesela hiçbişey yapmıyorum sadece kafam önümde yolda yürüyorum, Buna rağpmen benim hakkında konuşuluyor olması bazen yaralıyıcı oluyor ve canımı sıkıyor.

alıntı yaptığım yorumunu görünce ben mi yazdım bunu diye düşündüm.seninle sorunumuz aynı ben bunu kedi çiğer ilikisini bağlıyorum .tabi dikkatini çekmek içinde aklı sıra böyle bir yola başvurabiliyorlar.ben bir kaç sefer cevap verdim onlara ama kendini çok uyanık sanıyorlar galiba kendi aramızda sohbet ediyoruz kafayı mı yedin gibi cümlelerle karşılaştım.ben bir gün içerisinde belki 10 defa bu şeylerle karşılaşıyorum.ama bunların ancak 1 veya 2 tanesi benimle ilgildir.diğer ikisi kendi kendime yaptığım kuruntudur.mesela yukarda açtığım konunun bence benim ile ilgisi yok fakat daha önce beynimde oluşan hasarlar yüzünden onuda üzerime aldım zaten kurduğum senaryo ancak bir paranoyak insanın kurduğu senaryo olur çünkü daha önce bu tür olaylarla karşılaştığım için paranoyak oldum artık benimle ilgisi olmayan durumlarda da üzerime alıyorum.hatta benimle ilgisi olmadığını net bildiğim halde acaba bana mı yaptılar onu. çünkü yazdığım gibi paranoyak oldum beynimde büyük hasar oluştu doktora filan da gitmedim .zaten tüm psikolojik sorunların kökeninde daha önce yaşadığın problemlerden kaynaklanıyor.psikiyatristlerin ve psikologlarında geçmişe dönmelerinin temelinde de bu yatıyor.bazen kendi kendime keşke meymetenetsizin biri olsaydım acaba yine bu tür şeylerle karşılaşırmıydım diye merak ediyorum