PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hep hastayım!

delistan
27-01-2012, 03:29 PM
konuya nerden giriş yapacağımı bilemiyorum ancak başlıktan da anlaşılacağı üzere sürekli hastayım. midem bulanır, kaynar, ağrır, karnım ağrır, nefes almada güçlük çekerim, işitmekte sıkıntı çekerim, elim ayağım titrer, halsizlik te cabası...
ne yapacağımı, hangi doktora başvuracağımı bilemiyorum. tek bildiğim ileride sırf bu yüzden istediğim gibi bir evlilik, istediğim bir hayatı yaşamayacağım. güçsüzüm, bıkkınım, yaşıtlarım aktif iken ben böylesine pasif.
benden kötüleri var biliyorum, halime de şükrediyorum her zaman ama zaman zaman 'niye böyleyim' dediğim de oluyor.
peki ben niye böyleyim? cevap bulamıyorum...

delistan
27-01-2012, 05:58 PM
fibromiyalji, demir eksikliği anemisi,kansızlık,tiroid. aklıma bunlar geliyor. bu açıdan hiç değerlendirme yapıldı mı
yok hayır yapılmadı. bir tek anemi var denmişti bi ara. sonra tekrar yaptırdım çok az kansızlık olduğu söylendi ve ilaç verilmedi. sürekli mide koruyucu kullanıyorum midemde reflü+gastrit var

BeyZade
27-01-2012, 06:51 PM
benzer durumları bende yaşadım diyebilirim delistan :RpS_smile: bende folikasit ve B vitaminlerini ilaç olarak aldım doktor tavsiyesiyle ...ilaç kullanıyorsan bazı ilaçlar sodyum gibi kanda ki mineralleri yok ediyor o yüzden olabilir bir doktora görün... daha da iyi olmuyorsan psikiyatri doktoruna görün dikkat eksikliği bozukluğu olabilir ... geçmiş olsun

delistan
27-01-2012, 07:35 PM
çok teşekkürler arkadaşlar ilgilendiğiniz için. doktorumla görüşeceğim aynı zamanda kan tahlili de yaptıracağım kansızlık için. çok sağolun yardımcı olduğunuz için:-)

handakiyolcu
27-01-2012, 08:23 PM
konuya nerden giriş yapacağımı bilemiyorum ancak başlıktan da anlaşılacağı üzere sürekli hastayım. midem bulanır, kaynar, ağrır, karnım ağrır, nefes almada güçlük çekerim, işitmekte sıkıntı çekerim, elim ayağım titrer, halsizlik te cabası...
ne yapacağımı, hangi doktora başvuracağımı bilemiyorum. tek bildiğim ileride sırf bu yüzden istediğim gibi bir evlilik, istediğim bir hayatı yaşamayacağım. güçsüzüm, bıkkınım, yaşıtlarım aktif iken ben böylesine pasif.
benden kötüleri var biliyorum, halime de şükrediyorum her zaman ama zaman zaman 'niye böyleyim' dediğim de oluyor.
peki ben niye böyleyim? cevap bulamıyorum...
Arkadaşların da dediği gibi bir uzman bir doktora gitmen iyi olur.Fakat benim anladığım kadarı ile senin hayatın akışı ile ilgili bir sorunun var gibi.Hayatla birlikte akamıyorsan başka sorun yada sorunlar vardır...

delistan
27-01-2012, 08:30 PM
Arkadaşların da dediği gibi bir uzman bir doktora gitmen iyi olur.Fakat benim anladığım kadarı ile senin hayatın akışı ile ilgili bir sorunun var gibi.Hayatla birlikte akamıyorsan başka sorun yada sorunlar vardır...
hayatın akışı ile ilgili sorun derken?

handakiyolcu
27-01-2012, 08:40 PM
hayatın akışı ile ilgili sorun derken?
Bu yazdığın fiziki sorunlar nedeniyle bıkkınlık yaşıyorsan tabiki fiziki sorunların tedavisinde uzman bir doktor herkesin tavsiye edebileceği bir öneri.Lakin her fiziki sorun da fiziki bir sebebten türemiyor.

delistan
27-01-2012, 08:50 PM
Bu yazdığın fiziki sorunlar nedeniyle bıkkınlık yaşıyorsan tabiki fiziki sorunların tedavisinde uzman bir doktor herkesin tavsiye edebileceği bir öneri.Lakin her fiziki sorun da fiziki bir sebebten türemiyor.
çok haklısın bazı şeyleri insan kendi kafasında büyütüyor:-(

handakiyolcu
27-01-2012, 09:02 PM
Umarım şifa bulursun çünkü sürekli halsizlik bıkkınlık gerçektekten ciddiye alınması gereken bir durum.

delistan
27-01-2012, 09:25 PM
Umarım şifa bulursun çünkü sürekli halsizlik bıkkınlık gerçektekten ciddiye alınması gereken bir durum.

ne gibi bir rahatsızlığın işareti olabilir? psikolojik mi? yoksa fiziksel mi?

handakiyolcu
27-01-2012, 09:39 PM
BEnde bir kitap var fiziki rahatsızlıkların psikolojik nedenlerini açıklıyor.
Kitaptan bir alıntı yazayım istersen.
Örneğin Anemi için bakalım kitap ne diyor.
Evet ,ama yaklaşımı.Haz yoksunluğu.Yaşam korkusu.Yeterli olmama duygusu.
Karın ağrısı: zihinsel tahriş, sabırsızlık,çevreden duyulan rahatsızlık
mide bulantısı:korku.Bir fikri veya deneyimi kabul edememe

delistan
27-01-2012, 09:50 PM
BEnde bir kitap var fiziki rahatsızlıkların psikolojik nedenlerini açıklıyor.
Kitaptan bir alıntı yazayım istersen.
Örneğin Anemi için bakalım kitap ne diyor.
Evet ,ama yaklaşımı.Haz yoksunluğu.Yaşam korkusu.Yeterli olmama duygusu.
Karın ağrısı: zihinsel tahriş, sabırsızlık,çevreden duyulan rahatsızlık
mide bulantısı:korku.Bir fikri veya deneyimi kabul edememe
harika. bu kitabın adı nedir ben de alayım bari.

handakiyolcu
27-01-2012, 09:55 PM
harika. bu kitabın adı nedir ben de alayım bari.
Aslında bu kitap Kişisel gelişim kitapları kategorisinde ve yazar gerçekten tecrübelerini aktarmış.Kitabın son kısmında fiziki sorunlar psikolojik nedenleri ve öneriler yer alıyor.
kitabın adı
Düşünce Gücüyle Tedavi
Louise Hay

delistan
27-01-2012, 10:00 PM
Aslında bu kitap Kişisel gelişim kitapları kategorisinde ve yazar gerçekten tecrübelerini aktarmış.Kitabın son kısmında fiziki sorunlar psikolojik nedenleri ve öneriler yer alıyor.
kitabın adı
Düşünce Gücüyle Tedavi
Louise Hay
teşekkür ederim:)