PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : exefor

demret
16-03-2005, 04:21 PM
arkadaşlar aranızda exefor diye bir ilaç kullanan varmı ... eğer bu ilaç hakkında bildiğiniz birşey varsa yazın.. merak ediyorum.. özellikle kilo artışı yapar mı ?

canberra1
17-03-2005, 03:14 AM
arkadaşlar aranızda exefor diye bir ilaç kullanan varmı ... eğer bu ilaç hakkında bildiğiniz birşey varsa yazın.. merak ediyorum.. özellikle kilo artışı yapar mı ?

6 ay EFEXOR kullandım ve 10 kilo aldım. :(

demret
18-03-2005, 02:49 PM
sevgili canberra kullandığın efexorun miligramı ne kadardı peki....

alara1
08-07-2005, 01:07 AM
Uzun süredir kullanıyorum kilom aynı gibi, ancak ilaç antideprasan olup dr. kontrolünde alınmalıdır. Bir kaç sefer unutulursa yan etkileri oluyor.

kazandibi
27-07-2005, 04:18 PM
İki aya yakındır kullanıyorum, çok memnunum, Prozac'tan çok daha etkili. Kilomda henüz ciddi bir değişim olmadı.

derin2005
31-07-2005, 05:45 AM
10 kg aldım ve karaciğerime yan etki yaptı 75 likti Şimdi daha çok depresyondayım aldığım kiloları veremiyorum:-(

CRaZY_BoY
27-01-2006, 07:20 PM
Maalesef bilgim yok olsaydı seve seve yazmak isterdim ...

hipokrat
17-02-2006, 12:25 PM
efexor antişdepresanlar arasında kuvvetli olanlardan dozu önemli
75 mg üzeri kullananlarda özellikle 150 m gda doz unutulması olduğunda tolere edemiyor hasta şiddetli baş dönmeleri oluyor onun için klesinlikle doz atylanmaması gerekli prozacda bu yan etki yok ama ewtkileri kişilere göre değişiytor tabiki en güzeli bunlara muhtaç olmadan yaşamak tabikiii ama nerdeee bu dünyada desteği onlarda arıyoruz maalesef:(

vili
17-02-2006, 02:44 PM
arkadaşlar deprosyandan kurtulmanın en son çare ilaçla mümkün olacağını düşünüyorum.ben doktor diilim ama çevremde ilç kullanan ve tedavi olan bireyler oldu.olumlu sonuçlarda aldılar.ama herşey insanın kendinde bitiyor.bazı doktorlar işin kolayına kaçıyor ve hemen anti depresanlar veriyorlar.bazı durumlarda terapiler daha fayda lı bence.hayata bakışımızı değiştirip daha pozitif olmaya çalışmak olaylara olumlu tarafından bakmayı öğrenmek için profesyonel yardım almak daha doğru.bunlardan bi sonuç alınamadığında ilaç kullanmak daha doğru diilmi?

melan_koli
27-03-2006, 04:08 PM
bende efexor kullananlardanım ben ilk başta serdep ile başladım üç dört ay kullanımdan sonra dr değiştirdi 75 lik efexor e başladım ilk altı ay kilo almadım sonra sabah 75 akşam150 kullanmaya başlayınca kilo alışım başladı dr a söyledim yapacak birşey yok yemiceksin dedi bu kilo artışıda insanı depresyona sokuyor ilacın bu yan etkisini azaltacak bir çözüm yokmudur acaba zaten çok yiyen bir insan değilim uzmanların bizi aydınlatmasını isterim selamlar :?:

ilyas öztürk
03-04-2006, 12:56 AM
arkadaşlar bende 2 aydır efexor ve serequel kullanıyorum ama bı etkısını gormedım.hala isin icinden cıkamadım ne yapcam bilemıyorum.okuduklarımı anlamıyorum topluma cok yabancılastım kızlardan etkılenmıyorum bu ne yaaaaaaaa

casingci
08-08-2006, 01:57 PM
bende 5 aydır kullanıyorum efexor... ilk 2ay 75mg son 3 aydırda 150 mg kullanmaya başladım... depresyonuma olumlu etkisi oldu... ve ilk başta alışma evresinde halsizlik baş dönmesi oldu.. ama kilo kaybı vs. olmadı...
bu alışma evreside max. 4 gündü...
herkese acil şifalar.....
kendinize iyi bakın ve hiçbirşeyi kafamıza takmıyalım diyeceğim ama diyemiyorum.... çünkü ilk başta kendim takıyorum... neyse herkese BYE...

17-08-2006, 10:24 AM
Merhaba bende efexor xr kullanıyorum.Ciddi bir yan etkisini şimdiye dek görmedim.Bide ben şuna inanıyorum.Baştan yan etkilerini düşünmek oluşabilecek yan etkileri kabul etmektir.Ben böle yapmadım kafamdan sildim yan etkileri .Tabi olabileceğe çare yokta,genede fazla düşünmemek lazım.Kilo artışına gelince iştahsızlık yapıyor zaten yazıyor buda AMA TABİ HER BÜNYEDE FARKLI OLUYOR YANSIMALAR.

Karga
17-10-2006, 08:19 PM
ben bugun dr'ye gittim ve 75lik verdi.internette araştırdım,olumsuz yorumlar gördüm(ekşi'de)..yarından itibaren kullanmaya baslayacağım-bakalım ne gibi değişimler olucak :?

psiko_istem
17-10-2006, 09:44 PM
açıkçası ben daha yeni başladım ilk önce 37.5 lukla şimdi ise 75 liğini kullanıyorum ama kilo olarak daha bir şeyini görmedim ve yan etki olarak.. açıkçası bu ilacın iyi gelmeside biraz bünyeyle ilgili.. bazılarına iyi geliyor bazılarına gelmiyor mesela bende cipram işe yaramadı 40 mgr. kullanmıştım

özdemir1981
18-10-2006, 09:21 AM
ben 2 yıldır kullanıyorum kuvvetli bir antidepresanmış yani kilo bence psikolojinin rahatlamasıyla ilgili birazda rahatsın yemen daha düzenli oluyor evet biraz aldım ama korkmayın bence tedavinize devam edin.

celine123
22-07-2008, 12:15 AM
Ben ıkı yıla yakındır efexor kullanıyorum, en yuksek doz ıle basladım ama son ıkı aydır en dusuk ıle tedavıme devam edıyorum,kılo artısına pek rastlamadım hersey geyet olculu bnde fakat cok uykum gelıyor saatlerce uyumak ıstıyorum,bana ılacın tek yan etkısı uyku sorunu oldu dıyebılırım ve kazara ılacımı ıcmeyı unutursam yanı anı kesişlerde kulak cınlaması ve feci bir bide bulantısı ıle karşılasıyorum ılacı kullananlara tavsiyem,duzenlı olarak ılacınızı alın..

Epica
22-07-2008, 12:45 AM
evet yapar.hele sigara kullanmıyorsanız.
ama çok iyi bir ilaçtır .yani ben memnunum şimdilik. ama yeni başlıyanlar sabırlı olmalı etkisi bünyeye göre geç başlıyor bazen.

lonely girl
22-07-2008, 10:11 AM
efexoru ben de kullandım 6 ay kadar
ılk basta istahsızlık yaptı kılo verdım ama sonradan sonraya yavas ve kalıcı kilo aldırıyor
yaklasık 8 kılo aldım ve hala veremedım

celine123
23-07-2008, 01:06 AM
Ayrıca şunu sölemek istiyorum; bazı arkadaşlar ilaç olmadan da depresyonda olan bir kişinin yalnızca dr yani terapi yardımıyla bu gibi depresyon ya da panik atak gibi sorunlardan kurtulacagını, kişinin bu sorunları anlatmada en büyük etken olduğunu belirtmiş, düşüncelerine saygı duyuyorum fakat katılmıyorum, bu sorunları bende yaşamış biri olarak ilaçsız yanı sadece terapi yardımıyla üstesinden gelemedim ki yakın çevrem de bu sorunlara maruz kalanlar da gelemediler,gelmeye kalkışan ise tekrar tekrar dr a giderek son çare olarak ilaç kullanımı gecmek zorunda kaldılar, kişinin kendi etkisi tabi ki önemli, özellikle ilaç kullanımının son aşamalarında mesela ben artık en düşük doz da ilaç kullanıyorum ve çok daha umutluyum hayata dair,daha güçlüyüm.Bunaldığım anlarda beni mutlu eden şey neyse direkt ona yöneliyorum, ve öncelikli olarak her zaman kendimi düşünüyorum..Bu gibi sorunlar yaşayan herkese acil şifalar olsun inşallah,başa gelmeden kimse kimsenin ne çektiğini mümkün değil anlayamaz.

23-07-2008, 01:13 AM
efexoru kullandım hiç bir kilo alamıyorum düşüp bayılmamak için yemek yiyorum 150 mg ve 75 mg kullandım hiçbir işe yaramadı

sevde_
23-07-2008, 02:08 AM
Bende kullandım efexor ama hakkında olumsuz şeyler duyduğum için (kilo gibi) 2.günü bıraktım...

tamarix82
26-07-2008, 09:20 AM
3 aydır efexor kullanıyorum.75 lıkle basladım 150 lıge gactım...baya bı enerjı artısı hıssettım kendımde...va asırı kalp carpıntısı bu sebeple doktor yanında dıderal verdı..hala anksıyetem tavan yapıyor bazen..sankı 150 lık de yetmıyormus gıbıme gelıyor:(

kılo artısı yasamadım..yan etkıler bence kısıden kısıye bunyeye gore degısıyor...bana en cokkılo yapan ılac prozac tı..halbukı zayıflatan bı ılac derlerdı...

oslem_parma
26-07-2008, 01:14 PM
arkadaslar bısey sorcam ya.bende dun dr a gıttım effexor verdı ıçmeye basladımyanında da meresa dıye bı ılaç verdı .bu meresa adlı ılaçın ne ıse yaradıgını bılen yokmu?

depresif_atack
19-03-2009, 01:00 AM
ben 3.5 senedir panikle başlayan depresyon tedavisi görüyorum ve efexor kadar iyi bir ilaca denk gelmedim.Kilo sorununa yol açmadı tam tersi kilo alamıyorum fakat ilacı 1 gün içmeyince o kadar çok kötü oluyorum ki anlatamam..

27-03-2009, 10:40 AM
bende 75 ile başladım 150 sonra 225 en son 300mg günlük kullandım 1sene şuan 75e düşürüdm 1aydır,şimdi yanında başka bir antidepresan kullanıcam ama hangisi acaba prozac olabilir çok sessiz yaptı efexor beni konuşturan antidepresan hangisi acaba...ha bide libidom çok arttmıştı efexorda, kiloda aldım.risperdalı sevmedim..rivotrile devam antipsikotik olarak.

hayattttt
27-03-2009, 11:05 PM
EFEXOR...

5 Aydır kullandığım bir ilaç.75 mg ile başladım ikinci ay 150 mg ve üçüncü ay 300 mg la devam ettim.

Benim hastalığım duygu durum bozukluğu A tipik depresyon .

5 aylık ilaç tedavimde hiçbir iyileşme göstermedim.Günden güne dahada kötüleştim.

Hele şu son 10 günüm tam bir acı içinde geçti.sadece 2 gün ilacım bittiği için içemedim ve beynim acayip bir şekilde zonklamaya başladı.

Resmen uyuşturucu bağımlısı gibi vücut efexor istiyor.iki gün sonunda ilacımı aldım ve beynim düzeldi.Çıldıracağım sanmıştım.

Doktoruma günden güne fenalaştığımı söyledim.malesef tedaviye yanıt alamıyordum.Ayrıca seraquel kullanıyordum.

Sonuç olarak bugün beni fakülteye sevk etti.Fakültedeki yeni doktorum ilaçların ters tepki yapabileceğini anlattı.İlaçlarımı değiştirdi.

Fakat efexor malesef birden bire kesilemiyor. doz azalta azalta bırakacağım.yoksa yan etkilerine dayanmam mümkün değil yaşadım biliyorum.

Herkese acil şifalar.

bydead
27-03-2009, 11:10 PM
1 seneye yakın efexor 375mg aldım günde nedense banada fazla yaramadı ama her bünyede farklı etki gösterebilir.ben bırakırken sadece 15 20 kusma şikayetlerim oldu alışkanlık gibi bir şey olmadı bıraktıktan sonra hiç armadım.

firar__geceler
02-05-2009, 05:28 PM
selam arkadaslar bende su anda efexor 75 mg ve yardımcı olarak seroquel 25 mg kullanıyorum.seroquel manik atak ve şizofren tedavşsinde kullanılan bir ilaç.ınsanda muhtesem uyku getırıyor ve yan etkılerı arasındada kılo alma da var.ben bu ilaçları kullanalı 4 gun oldu.ve su anda allaha cok sukur rahatım eskısı gıbı kotu seyler gozumun onune gelmıyor gelmeye basladıgı an dıkkatımı baska seylere verıyorum ama nadiren oluyor.evet haplar bellı bır sure sonra bagımlılık yapıyor ama dr kontrolunde hapı bırakabılıyoruz.dertlerımızı unutup bızde mutlu bır hayat yasayacaksak kullanalım kardesım ilaçlarımızı.kullandıgım ilaçlar 75 mg ve 25 mg olmak uzere ıkı tane efexor 150mg gunluk seroquel ıse 50 mg kullanıyoryum gunluk olarak .dedım ya rahatım cok sukur ama ınsallah hepımızde ıyılesecez. herkese gecmısolsun

firar__geceler
02-05-2009, 07:50 PM
ewet arkadasım dedıgın gıbı ılacın vaktıde onemlı.valla ben kılo almak ıstıyorum zaten zayıfım. :D :D :D :lol:

oslemm
02-05-2009, 10:57 PM
bende 10 aydır efexor kullanıyorum yanında seroguel.yorumları okudum kımı aldırdı kılo demıs kımı hayır demıs bana aldırdı 10 ayda 6 kılo aldım 4 nu 1 ay ıçınde sıkı bır dıyetle verdım Allah'a sükür :D
yalnız sunu soylemek ıstıyorum 75 mg la basladım 150 le devam edıyorum fakat ben boyle super bı ılaç ne ıçtım ne duydum.enerjı verıyo,mutlu yapıyo walla kendıme geldım artık cıddı soyluyorum :)
eee bu kadar artının yanında kılo derdını de cekmısım çok degıl onuda verıyoruz ıste dıyetle :D

kaygılı insan
07-09-2011, 09:57 PM
özlem devam ediyormusun halen? ve sen ne için kullanıyorsun acaba?

((ÖzgüR))
22-02-2012, 08:43 PM
sabah ilk defa içtim, henüz bir yan etkisini görmedim kendime geldim, faydalı olacağını düşünüyorum,

porselen
14-01-2013, 01:37 AM
ya bence de süper bi ilaç.hele de modiodalle birlikte alınca mükemmel oluyo.
ama bana çok kilo kaybettirmişti ya kullandığım dönemde zayıflıktan yüz kemiklerim çıkmıştı çirkinleşmiştim:S