PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : anksiyete icin hangi ilacları kullanıyorsunuz?yorumlar...

simaoo
09-07-2011, 07:49 PM
ben şu an cymbalta 60 mg ve zestat 15 mg kullanıyorum... Bu aralar cok kötüyüm... siz?

mavi mavi
09-07-2011, 08:21 PM
merhaba siamoo.hani sen bir ara bir ilaç düzeni bulmuştun ve çok iyi olmuştun..bozuldu mu o durum?

buarada ben citoles kullanıyorum ilaç olarak..ama çok hafif bir ilaç etkisi az malesef..

mecik
09-07-2011, 09:30 PM
benim annemde yaygın anksiyete ilaçları rileptid ve esmax durumu pek iyi değil

Ispanak
09-07-2011, 10:06 PM
şuraya anksiyeti majör depresyon ve konversiyon bozukluğu hastası olarak kullandıklarımı yazıyım
paxera 40 mg
seroquel XR 200 mg
dekapin 500 mg uzatılmış salımlı
edronax 4 mg yarım öğlen tok karna
akineton ve xanax 0.5 mg zor anlarım için

TEK RAKİBİM ECZACIBAŞI

simaoo
10-07-2011, 11:41 AM
ıspanak bu kadar ilacın yan etkisi olmuyor mu?

fatih_baba58
10-07-2011, 06:13 PM
Simao bı mesajında güzel bi, ilaç kombınasyonu bulup kurtuldugunu yazmısdın nolduda böle oldun ayrıca sana özel sorum cymbalta nası bi ilac cesaret werıormus bu dorumu

oggy_g
10-07-2011, 09:23 PM
Desyrel şu aralar en çok yararını gördüğüm ilaç. Daha önce Xanax ve Atarax kullanmıştım. Atarax daha çok uyuşturucu iğne gibi bir etki yaptı. Xanax uzun vadeli ve daha etkin bir tedavi aracı. Desyrel ise kısa dönem uyku sorunları gibi durumlarda çok etkin. Tek dozdan en fazla yarım saat sonra mışıl mışıl bir uykuya dalmış oluyorum.

husette
11-07-2011, 12:30 AM
Cipralex-Dideral-Tolvon
Sıkışırsam Xanax

mavi mavi
11-07-2011, 02:00 PM
Cipralex-Dideral-Tolvon
Sıkışırsam Xanax

cipralex ilacından memnun musun?..ben citoles kullanıyorum(cipralex ve citoles aynı ilaçlar yani etkileri.özellikleri tamamen aynı.ama ben pek memnun değilim yani etkisi çok az bir ilaç citoles..

buarada diğer yazdığın ilaçların yan etkisi var mı,memnun musun?

simaoo
11-07-2011, 11:00 PM
arkadaşlar bazı sebeplerden ötürü ilac alamadım bir süre doğru düzgün şu an cymbalta ve abizole geri döndüm... abizol cok pahalı bir ilac sigortam bitmişti...

simaoo
11-07-2011, 11:34 PM
Simao bı mesajında güzel bi, ilaç kombınasyonu bulup kurtuldugunu yazmısdın nolduda böle oldun ayrıca sana özel sorum cymbalta nası bi ilac cesaret werıormus bu dorumu

şunu farkettim cymbaltanın yanına bi ek ilac yapıp dayıyorlar cesaret konusunda kararsızım daha erken... ama anksiyete cok zor bir hastalık Allah düşmanımın başına vermesin..

batman
12-07-2011, 12:24 AM
beni yeniden hayata döndüren anksiyete azaltan sereguel oldu.

oggy_g
12-07-2011, 09:16 AM
cipralex ilacından memnun musun?..ben citoles kullanıyorum(cipralex ve citoles aynı ilaçlar yani etkileri.özellikleri tamamen aynı.ama ben pek memnun değilim yani etkisi çok az bir ilaç citoles..

buarada diğer yazdığın ilaçların yan etkisi var mı,memnun musun?

Bu saydıklarınızın hiçbiri anksiyolitik etkisi önde gelen ilaçlar değil. Eğer anksiyeteniz çok akut bir evrede ise bu ilaçların bir süre Xanax benzeri bir anksiyolitik ile desteklenmesi gerekir. Doktorunuzla görüşün.

mavi mavi
12-07-2011, 05:10 PM
Bu saydıklarınızın hiçbiri anksiyolitik etkisi önde gelen ilaçlar değil. Eğer anksiyeteniz çok akut bir evrede ise bu ilaçların bir süre Xanax benzeri bir anksiyolitik ile desteklenmesi gerekir. Doktorunuzla görüşün.

haklısın citoles etkisi az bir ilaç gibi geliyor bana..ben doktora gittiğim zaman citoles vermişti hatta günde 1 tane aldırıyordu..ben pek etkisini hissedemediğim için bir süre sonra doktora ilaç sayısını 2 ye çıkarabilirmisiniz demiştim..senin durumun çok ciddi değil ondan 1 tane yeter demişti..ama gerçekten pek bir etkisi yok sanki citolesin ;) ve de fiyatı pekçok ilaçtan daha pahalı :)

buarada sen hangi ilacı kullandın?

oggy_g
12-07-2011, 05:42 PM
haklısın citoles etkisi az bir ilaç gibi geliyor bana..ben doktora gittiğim zaman citoles vermişti hatta günde 1 tane aldırıyordu..ben pek etkisini hissedemediğim için bir süre sonra doktora ilaç sayısını 2 ye çıkarabilirmisiniz demiştim..senin durumun çok ciddi değil ondan 1 tane yeter demişti..ama gerçekten pek bir etkisi yok sanki citolesin ;) ve de fiyatı pekçok ilaçtan daha pahalı :)

buarada sen hangi ilacı kullandın?Şimdi burada Citoles'in hangi belirtilere iyi gelmediği önemli. Eğer şikayetlerin sürekli tedirginlik, gerginlik, huzursuzluk, kötü bir şey olacakmış hissi, uykusuzluk gibi şeyler ise ve bunlar ciddi rahatsızlık veriyorsa o zaman bir anksiyolitik tedavisi elzemdir.

Benim 10 yıllık deneyimimde kullanmadığım ilaç kalmadı gibi bir şey. Antidepresan olarak Prozac, Efexor, şimdi de Wellbutrin. Anksiyolitik olarak Xanax, Atarax sıkça kullandıklarım oldu.

mavi mavi
12-07-2011, 07:52 PM
Şimdi burada Citoles'in hangi belirtilere iyi gelmediği önemli. Eğer şikayetlerin sürekli tedirginlik, gerginlik, huzursuzluk, kötü bir şey olacakmış hissi, uykusuzluk gibi şeyler ise ve bunlar ciddi rahatsızlık veriyorsa o zaman bir anksiyolitik tedavisi elzemdir.

Benim 10 yıllık deneyimimde kullanmadığım ilaç kalmadı gibi bir şey. Antidepresan olarak Prozac, Efexor, şimdi de Wellbutrin. Anksiyolitik olarak Xanax, Atarax sıkça kullandıklarım oldu.

yorumun için sağol..evet saydığın belirtiler bende var ve rahatsız edici düzeyde..ben de doktoruma citolesin pek etki etmediğinni mümkünse başka bir ilaç verebilirmisiniz diye sordum hayır sana başka ilaca gerek yok dedi..

buarada senin kullandıkların arasında en çok memnun olduğun en etkili ilaç hangisi oldu?

Ispanak
12-07-2011, 08:01 PM
bende bir anksiyetiye hastasıyım ama bende majör depresyon ve konversiyon bozukluğu da var kullandığım ilaçlar ise
paxera 40 mg
seroquel XR 200mg
dekapin 500mg uzatılmış salımlı
xanax 0,5 mg zor anlarım için
akineton kullanıyorum birde

oggy_g
12-07-2011, 08:33 PM
yorumun için sağol..evet saydığın belirtiler bende var ve rahatsız edici düzeyde..ben de doktoruma citolesin pek etki etmediğinni mümkünse başka bir ilaç verebilirmisiniz diye sordum hayır sana başka ilaca gerek yok dedi..

buarada senin kullandıkların arasında en çok memnun olduğun en etkili ilaç hangisi oldu?

Şimdi bu sorunun cevabı da şikayetçi olunan duruma bağlı olarak farklı olacaktır. Depresyon için Efexor Prozac'tan çok daha etkili ve güçlü geldi. Ancak Efexor nedeniyle resmen bir Oblomov haline geldim ve tam beş yılım ne kendim ne de çevrem için hiçbir şey yapmadan geçti gitti. Bunun yanında benim asıl sorunum, ta çocukluk zamanlarımdan beri mustarip olduğu DEHB bozukluğu idi ve asıl ihtiyaç duyduğum ise beyindeki dopamin sistemine hitap eden bir tedaviydi. Tabi bu durumu hoca efendilere kabul ettirmek bile imkansız oldu, başka doktorlar aradım, kırmızı reçeteli uyarıcılar yazdılar, sonra o ilaçları tekrar yazdıramadım vs. Tabi antidepresan niteliği itibariyle de dopaminerjik etkisi olan Wellbutrin'e geçebilmem de ancak 3-4 ay öncesinden başlayan bir zaman dilimine kadar sarktı. Şu an itirabiyle etkisel bazda çok ciddi bir fark göremediğimi de belirtmeliyim. Belki biraz daha zamana ihtiyacım var belki de bu ilaç da bana göre değil.

Anksiyete belirtileriyle ilgili olarak şu aralar yoğun bir şikayetim yok. Ancak Efexor'u bırakma belirtilerinden biri olarak uyku bozukluğuna karşı desyrel'den son derece memnunum. Buna kıyasla 1-1,5 ay kadar bir süre Xanax aldığım zamanlar da oldu. Belki o dönem başka bir ilaç işime yaramayacaktı çünkü belirtilerim çok ağırdı. Atarax'ı ise tek doz uyuşkturucu iğne gibi buldum. İç ve manda gibi uyu. Genel olarak bir sakinleşme ve huzur bulma yönünde bir katkısı olduğunu söyleyemem.

oggy_g
12-07-2011, 08:36 PM
mümkünse başka bir ilaç verebilirmisiniz diye sordum hayır sana başka ilaca gerek yok dedi Bu arada gece uykuya dalmada güçlük yaşıyorsan, sık sık uyanıyor veya uykun bir şeye benzemiyorsa, yürek çarpıntıların var, sürekli bir huzursuzluk hissinden rahatsızsan başka bir ilaca ihtiyacın yok laflarına kulak asma. Çünkü antidepresanların anksiyete giderici etkilerinin en fazla 1 ayda belirmeye başlaması gerekir.

korkuluk
12-07-2011, 10:00 PM
ben lustral tofranil ve anafranil (panik bozukluk için ... denemeyin :D)

mavi mavi
13-07-2011, 12:28 AM
Şimdi bu sorunun cevabı da şikayetçi olunan duruma bağlı olarak farklı olacaktır. Depresyon için Efexor Prozac'tan çok daha etkili ve güçlü geldi. Ancak Efexor nedeniyle resmen bir Oblomov haline geldim ve tam beş yılım ne kendim ne de çevrem için hiçbir şey yapmadan geçti gitti. Bunun yanında benim asıl sorunum, ta çocukluk zamanlarımdan beri mustarip olduğu DEHB bozukluğu idi ve asıl ihtiyaç duyduğum ise beyindeki dopamin sistemine hitap eden bir tedaviydi. Tabi bu durumu hoca efendilere kabul ettirmek bile imkansız oldu, başka doktorlar aradım, kırmızı reçeteli uyarıcılar yazdılar, sonra o ilaçları tekrar yazdıramadım vs. Tabi antidepresan niteliği itibariyle de dopaminerjik etkisi olan Wellbutrin'e geçebilmem de ancak 3-4 ay öncesinden başlayan bir zaman dilimine kadar sarktı. Şu an itirabiyle etkisel bazda çok ciddi bir fark göremediğimi de belirtmeliyim. Belki biraz daha zamana ihtiyacım var belki de bu ilaç da bana göre değil.

Anksiyete belirtileriyle ilgili olarak şu aralar yoğun bir şikayetim yok. Ancak Efexor'u bırakma belirtilerinden biri olarak uyku bozukluğuna karşı desyrel'den son derece memnunum. Buna kıyasla 1-1,5 ay kadar bir süre Xanax aldığım zamanlar da oldu. Belki o dönem başka bir ilaç işime yaramayacaktı çünkü belirtilerim çok ağırdı. Atarax'ı ise tek doz uyuşkturucu iğne gibi buldum. İç ve manda gibi uyu. Genel olarak bir sakinleşme ve huzur bulma yönünde bir katkısı olduğunu söyleyemem.

yorumun ve yardımın için sağol :)

mavi mavi
13-07-2011, 12:29 AM
Bu arada gece uykuya dalmada güçlük yaşıyorsan, sık sık uyanıyor veya uykun bir şeye benzemiyorsa, yürek çarpıntıların var, sürekli bir huzursuzluk hissinden rahatsızsan başka bir ilaca ihtiyacın yok laflarına kulak asma. Çünkü antidepresanların anksiyete giderici etkilerinin en fazla 1 ayda belirmeye başlaması gerekir.

uyku bozukluğu yada uykuda bir sorun yok ama huzursuzluk ve endişe hali var..

mavi mavi
13-07-2011, 12:30 AM

sen de baya ilaç alıyormuşsun :)

oggy_g
13-07-2011, 09:25 AM
uyku bozukluğu yada uykuda bir sorun yok ama huzursuzluk ve endişe hali var..

Bu durumda anladığım desresyonun genel seyri içinde bir gerginlik yaşıyorsunuz ve doktorun dediği gibi başka bir ilaca ihtiyacınız yok. Tabi bu ilacınızın gerekli tedavi etkisini göstermesine de bağlı. Dediğim gibi eğer makul bir sürede olumlu yanıt alamazsanız doz ayarlaması veya ilaç değişimi için doktorunuzla görüşün. Bu arada çay, kahve gibi uyarıcı içeceklerden kaçınmak, ada çayı gibi sakinleştirici özellikli bitkiler bir miktar yarar sağlayabilir.

karaka1
13-07-2011, 06:57 PM
bende yeni geldim arkadaşlar.losiram kullandım 2 sene kadar.her şey cok güzeldi.bıraktım ve gayet huzurluydum taa ki cok uzun süre uykusuz kaldığım bi güne denk gelene kadar.başladı yine lanet anksiyete.hemen başladım ilaçlara bi hafta oldu.şimdi losiram muadili esmax kullanyorum citol losiram esram esmax bunlar hafif.zaten ben daha ağır ilaç kullanmak istemyorum .cünkü cok sakin etmesine rağmen içimde fırtına koptuğunu seziyorum buda beni rahatsız ediyor.okulda sınav zamanlarında başlamıştı okul bitince herşey bitti dedim bende.hakkten bitmişti.bu sefer cok üzdü beni.güzel bi işim düzenli bi hayatım var bide.ama yapıştımı altüst ediyor meret.ben ne kullanırsam kullanayım uyku problemim oluyor.uykum hiç gelmiyor geldiğini anlamıyorum.sadece gözlerim kapatıp yatıyorum ole.yorgunluk açlık hissetmiyom bu ara bol bol sigara az yemek bol dert.ama beni motive edende gececek olması.3 kere toparladım tekrar etti.hiçbiri ilki gibi olmadı tecrübeliyim artık ama yinede uyku omayınca sorun oluyo.aynı problemi yşayan arkadaşlar varsa konusmak isterim ,karaka1_128@hotmail.com

mavi mavi
13-07-2011, 09:15 PM
Bu durumda anladığım desresyonun genel seyri içinde bir gerginlik yaşıyorsunuz ve doktorun dediği gibi başka bir ilaca ihtiyacınız yok. Tabi bu ilacınızın gerekli tedavi etkisini göstermesine de bağlı. Dediğim gibi eğer makul bir sürede olumlu yanıt alamazsanız doz ayarlaması veya ilaç değişimi için doktorunuzla görüşün. Bu arada çay, kahve gibi uyarıcı içeceklerden kaçınmak, ada çayı gibi sakinleştirici özellikli bitkiler bir miktar yarar sağlayabilir.

doğru diyorsun sağol yorumun için ;)

mavi mavi
13-07-2011, 09:17 PM
bende yeni geldim arkadaşlar.losiram kullandım 2 sene kadar.her şey cok güzeldi.bıraktım ve gayet huzurluydum taa ki cok uzun süre uykusuz kaldığım bi güne denk gelene kadar.başladı yine lanet anksiyete.hemen başladım ilaçlara bi hafta oldu.şimdi losiram muadili esmax kullanyorum citol losiram esram esmax bunlar hafif.zaten ben daha ağır ilaç kullanmak istemyorum .cünkü cok sakin etmesine rağmen içimde fırtına koptuğunu seziyorum buda beni rahatsız ediyor.okulda sınav zamanlarında başlamıştı okul bitince herşey bitti dedim bende.hakkten bitmişti.bu sefer cok üzdü beni.güzel bi işim düzenli bi hayatım var bide.ama yapıştımı altüst ediyor meret.ben ne kullanırsam kullanayım uyku problemim oluyor.uykum hiç gelmiyor geldiğini anlamıyorum.sadece gözlerim kapatıp yatıyorum ole.yorgunluk açlık hissetmiyom bu ara bol bol sigara az yemek bol dert.ama beni motive edende gececek olması.3 kere toparladım tekrar etti.hiçbiri ilki gibi olmadı tecrübeliyim artık ama yinede uyku omayınca sorun oluyo.aynı problemi yşayan arkadaşlar varsa konusmak isterim ,karaka1_128@hotmail.com

haklısın anksiyete gerçekten uğraşması zor bir meret..insnaın hayatını çok kötü etkiliyor..aşırı yorgunluk,uykusuzluk gibi şeyler de anksiyeteyi artırıyor

lavender
13-07-2011, 09:42 PM
anksiyete başımın belası hiç dert ortağım arkadaşım da yok benim insanlar artık dertlerimden bıktılar beni terkediyolar yavaş yavaş

lavender
13-07-2011, 09:48 PM
faverin,cipram,cipralex,prozac kullandığım ilaçlar...

karaka1
13-07-2011, 09:54 PM
arkadaşlardan yana sıkıntı yok şükür bi kız arkadasım var durumumu biliyor çünkü ilk ünv de başlamıştı o zamanda en büyük destekçim oydu.şimdi de o.ne zaman baskı altında kalsam tekrar ediyor kendmi cok aciz hissedyorum o zamanlar.ama geçeceğini biliyorum.ve kimse ümitsiz olmasın akadaşlar.ilk defa yaşasanız da bikaç defa yaşasanızda biticek bunu bilin.ayrıca sürekli şunu düşünün ansiyete atağı geldğinde o anki düşündüğünüz korktuğunuz hiç bişey gelmicek ve gelmiyor başınıza.aşırı yüklü duygu durumundan geldiğini bilin.daha rahat oluyor.ve yine daralcam de korkmayın daralsanızda bi daha biticek atak.en fazla bi ay sonra normale dönüyor herşey.

mavi mavi
13-07-2011, 09:54 PM
anksiyete başımın belası hiç dert ortağım arkadaşım da yok benim insanlar artık dertlerimden bıktılar beni terkediyolar yavaş yavaş

evet anksiyete hakkaten baş belası birşey haklısın..buarada dert ortağı olarak biz varız her derdini anlatabilirsin seve seve dinleriz,bıkmayızda :))

mavi mavi
13-07-2011, 09:55 PM
faverin,cipram,cipralex,prozac kullandığım ilaçlar...

cipralex den memnun musun?

lavender
13-07-2011, 10:01 PM
cipralexi 2 yıl önce içmiştim önce çok iyi yaptı sonra kötü yaptı ama gene ona döncem gibi çünkü başka içeceğim ilaç kalmadı ve kötüyüm

lavender
13-07-2011, 10:03 PM
evet anksiyete hakkaten baş belası birşey haklısın..buarada dert ortağı olarak biz varız her derdini anlatabilirsin seve seve dinleriz,bıkmayızda :))sağolun ben bile kendi derdimden bıktım yıllar boyunca artık insanlar da kaçıyorlar haliyle..

karaka1
13-07-2011, 10:03 PM
lavender dert etme bunu.inan geçiyor bu problemler.sonrasında vaybe cok zor günlerdi gecti bitti diyosun ben ole demiştim iiken.şurdan en gec 1 aya yine dicem.sende dersin insallah

lavender
13-07-2011, 10:07 PM
lavender dert etme bunu.inan geçiyor bu problemler.sonrasında vaybe cok zor günlerdi gecti bitti diyosun ben ole demiştim iiken.şurdan en gec 1 aya yine dicem.sende dersin insallahsf o kadar kötü bişey ki insan ya dağ başında yaşamalı ya da adada başka çare yok işte

korkuluk
13-07-2011, 10:14 PM
ilk başlarda major depresif bozukluk epizodu mu ne ve intihara eğilim wardı(hala war :D ) panik atak la beraberbide bunların yanında zedprexle paxil içiodum ( paxil iğrenç :S )

oggy_g
13-07-2011, 10:15 PM
cipralexi 2 yıl önce içmiştim önce çok iyi yaptı sonra kötü yaptı ama gene ona döncem gibi çünkü başka içeceğim ilaç kalmadı ve kötüyüm Şikayetleriniz ne peki?

lavender
13-07-2011, 10:15 PM
Şikayetleriniz ne peki?obsesif majör depresyon sf

mavi mavi
13-07-2011, 10:18 PM
cipralexi 2 yıl önce içmiştim önce çok iyi yaptı sonra kötü yaptı ama gene ona döncem gibi çünkü başka içeceğim ilaç kalmadı ve kötüyüm

tekrar dene istersen,umarım işe yarar..sıkma canını..buaraada bazı arkadaşlarımız ne kadar çok ilaç kullanıyor yani doktorları nekadar çok ilaç veriyor..benim doktor sadece citolesi vermişti o da pek etkili değil zaten ;)

mavi mavi
13-07-2011, 10:18 PM
sağolun ben bile kendi derdimden bıktım yıllar boyunca artık insanlar da kaçıyorlar haliyle..

biz kaçmayız istediğin zaman anlat seve seve dinleriz :))

mavi mavi
13-07-2011, 10:20 PM
sf o kadar kötü bişey ki insan ya dağ başında yaşamalı ya da adada başka çare yok işte

sosyal fobi olsun anksiyete olsun bütün psikolojik rahatsızlıklar çok zorlayıcı gerçekten..bence psikolojik rahatsızlıklar,bedensel rahatsızlıklardan daha zor..çünkü bedensel rahatsızlıklar gereğini yapınca çabucak geçiyor..ama psikolojik daha zor geçiyor..

oggy_g
13-07-2011, 10:27 PM
obsesif majör depresyon sf Bu tip rahatsızlıklar Prozac, Lustral, Cipram vb tipi SSRI'lara iyi yanıt verir aslında...

lavender
13-07-2011, 10:27 PM
ayy ne kadar iyimser bakıyorsunuz bayıldım bu tarzınıza:)eve t lütfen dua edi n işe yarasın:)
tekrar dene istersen,umarım işe yarar..sıkma canını..buaraada bazı arkadaşlarımız ne kadar çok ilaç kullanıyor yani doktorları nekadar çok ilaç veriyor..benim doktor sadece citolesi vermişti o da pek etkili değil zaten ;)

lavender
13-07-2011, 10:29 PM
sosyal fobi olsun anksiyete olsun bütün psikolojik rahatsızlıklar çok zorlayıcı gerçekten..bence psikolojik rahatsızlıklar,bedensel rahatsızlıklardan daha zor..çünkü bedensel rahatsızlıklar gereğini yapınca çabucak geçiyor..ama psikolojik daha zor geçiyor..evet kaç yıldır benle bunlarla uğraşıyorum her hastalık zor tabi onları da küçümsemiyorum

mavi mavi
13-07-2011, 10:30 PM
ayy ne kadar iyimser bakıyorsunuz bayıldım bu tarzınıza:)eve t lütfen dua edi n işe yarasın:)

tamam dua ederim ama bir şartla,sen de bana dua edersen :D şaka bir yana iyimser tavrıma bakma aslında psikolojik rahatsızlıkların ne kadar zor olduğunu ben de hissediyor yaşıyorum..sadece iyi düşünmeye çalışıyorum..

olumlu enerjinin gücü işe yarar diye :)

lavender
13-07-2011, 10:30 PM
Bu tip rahatsızlıklar Prozac, Lustral, Cipram vb tipi SSRI'lara iyi yanıt verir aslında...o ilaçların hepsini içtim gene aynıyım gene aynıyım

lavender
13-07-2011, 10:31 PM
tabiki ederim tüm hastalar şifa bulsun tez zamanda cümleten inş ama iyimser olmak çok etkiler insanı ben kötümser olduğumdan depresyondayım sanırım..
tamam dua ederim ama bir şartla,sen de bana dua edersen :D şaka bir yana iyimser tavrıma bakma aslında psikolojik rahatsızlıkların ne kadar zor olduğunu ben de hissediyor yaşıyorum..sadece iyi düşünmeye çalışıyorum..

olumlu enerjinin gücü işe yarar diye :)

mavi mavi
13-07-2011, 10:32 PM
arkadaşlar peki sizce anksiyete için citoles dışında yan etkisi az olan ama etkisi iyi olan hangi ilaç var yani hangi ilacı önerirsiniz?

citoles yan etkisi çok az olan bir ilaç çünkü..aranızda baya ilaç deneyimi olan arkadaşlar var bir fikir verin :) ben citoles dışında hiçbir ilacı bilmiyorum

oggy_g
13-07-2011, 10:33 PM
o ilaçların hepsini içtim gene aynıyım gene aynıyım O ilaçları içtiğin sürece iyi olursun, bıraktığında yine kötü olursun. Tansiyon hastaları tansiyon ilaçlarını, şeker hastaları şeker ilaçlarını bırakamaz. Bunlar antibiyotik gibi değil, mikropları öldürünce hastalık ortadan kalksın.

mavi mavi
13-07-2011, 10:34 PM
tabiki ederim tüm hastalar şifa bulsun tez zamanda cümleten inş ama iyimser olmak çok etkiler insanı ben kötümser olduğumdan depresyondayım sanırım..

aslında benim de çok kötümser olduğum hiççbirşeyden zevk almadığım anlar oluyor..ama işte iyi düşünmeye çalışıyorum ;)

karaka1
13-07-2011, 10:34 PM
sosyal fobi olsun anksiyete olsun bütün psikolojik rahatsızlıklar çok zorlayıcı gerçekten..bence psikolojik rahatsızlıklar,bedensel rahatsızlıklardan daha zor..çünkü bedensel rahatsızlıklar gereğini yapınca çabucak geçiyor..ama psikolojik daha zor geçiyor..

mavi mavi kısmen katılıyorum sana.cok zaman bole bi hastalık gecirceğme bi tarafım kırılsa ama rahat olsam diyorum ama oyle olmuyor.bedensel problemi olan insanların coğunda psikolojik problemde oluyor.fizyoterapist olduğumdan biiliyorum.aldığım hastalaın coğu bu acıdan sıkıntılı.ama bu aralar ben onlardan daha sıkıntılıyım:)onlar konusmaya calişyo ben susuyorum:)

lavender
13-07-2011, 10:36 PM
cipralexin yan etkileri uyku kilo alma dır bi de başlangıçta biraz kabızlık başka yok:)olmadı bend e yani:::)(
arkadaşlar peki sizce anksiyete için citoles dışında yan etkisi az olan ama etkisi iyi olan hangi ilaç var yani hangi ilacı önerirsiniz?

citoles yan etkisi çok az olan bir ilaç çünkü..aranızda baya ilaç deneyimi olan arkadaşlar var bir fikir verin :) ben citoles dışında hiçbir ilacı bilmiyorum

oggy_g
13-07-2011, 10:37 PM

citoles yan etkisi çok az olan bir ilaç çünkü..aranızda baya ilaç deneyimi olan arkadaşlar var bir fikir verin :) ben citoles dışında hiçbir ilacı bilmiyorumEfexor kullandığım dönem hemen hiç anksiyete çekmedim, geçirdiğim hayli ağır bir depresif epizod dışında. Ama Efexor bırakması çok zor bir ilaç olabilir (http://www.psikoloji.gen.tr/showthread.php?460-EFEXOR-KULLANANLAR-MUTLAKA-BAKSIN&p=238953&viewfull=1#post238953).

batman
13-07-2011, 10:38 PM
O ilaçları içtiğin sürece iyi olursun, bıraktığında yine kötü olursun. Tansiyon hastaları tansiyon ilaçlarını, şeker hastaları şeker ilaçlarını bırakamaz. Bunlar antibiyotik gibi değil, mikropları öldürünce hastalık ortadan kalksın.

Dostum nerden bu kanıya vardın.anksiyete ve depresyon ilaçları belli süre sonra iyileştikten sonra bırakılır.

batman
13-07-2011, 10:40 PM
depresyon anksiyete zor bir rahatsızlık bol bol spor yürüyüş iş iş iş çalışın işe verin kendinizi.

oggy_g
13-07-2011, 10:42 PM
Dostum nerden bu kanıya vardın.anksiyete ve depresyon ilaçları belli süre sonra iyileştikten sonra bırakılır. Bu kanıya varmamda en önemli etken on yıllık bir depresif bozukluk hikayem olması. İkinci bir husus da gayet ciddi bilimsel çalışmalarda depresyonun en iyi ihtimalle %50 oranında nüksettiği sonucuna varılması. BU da göstermektedir ki psikolojik diye nitelediğimiz rahatsızlıklar aslında fiziksel rahatsızlıklardır ve altlarında yatan fizyolojik bozukluklar çözümlenmediği sürece var olmaya devam ederler, ilaçlar sadece belirtileri ortadan kaldırır.

mavi mavi
13-07-2011, 10:42 PM
mavi mavi kısmen katılıyorum sana.cok zaman bole bi hastalık gecirceğme bi tarafım kırılsa ama rahat olsam diyorum ama oyle olmuyor.bedensel problemi olan insanların coğunda psikolojik problemde oluyor.fizyoterapist olduğumdan biiliyorum.aldığım hastalaın coğu bu acıdan sıkıntılı.ama bu aralar ben onlardan daha sıkıntılıyım:)onlar konusmaya calişyo ben susuyorum:)

doğru diyosrun zaten artık günümüzde hemen hemen bütün insanların psikolojik sorunları var..hele istanbulda yaşayıpda psikolojisi çok iyi olan insan olacağını pek sanmıyorum :D

ama yinede bence psikolojik sorunlar bedensel sorunlardan daha zor..tabi bedensel sorunlar derken kanser gibi büyük sorunları kast etmiyorum..daha küçük bedensel sorunları

mavi mavi
13-07-2011, 10:44 PM
cipralexin yan etkileri uyku kilo alma dır bi de başlangıçta biraz kabızlık başka yok:)olmadı bend e yani:::)(

cipralex in de yan etkisi pek yokmuş :) zaten cipralex ile citoles aynı etkiye sahip ilaçlarmış yani sadece isimleri farklı diğer bütün özellikleri aynıymış ;)

mavi mavi
13-07-2011, 10:45 PM
Efexor kullandığım dönem hemen hiç anksiyete çekmedim, geçirdiğim hayli ağır bir depresif epizod dışında. Ama Efexor bırakması çok zor bir ilaç olabilir (http://www.psikoloji.gen.tr/showthread.php?460-EFEXOR-KULLANANLAR-MUTLAKA-BAKSIN&p=238953&viewfull=1#post238953).

efexoru abim kullanıyor..ama mesela bir gün aksatıp içmese acayip baş dönmesi yaşıyor..

efexor çok ağır bir ilaç mı?

batman
13-07-2011, 10:47 PM
Bu kanıya varmamda en önemli etken on yıllık bir depresif bozukluk hikayem olması. İkinci bir husus da gayet ciddi bilimsel çalışmalarda depresyonun en iyi ihtimalle %50 oranında nüksettiği sonucuna varılması. BU da göstermektedir ki psikolojik diye nitelediğimiz rahatsızlıklar aslında fiziksel rahatsızlıklardır ve altlarında yatan fizyolojik bozukluklar çözümlenmediği sürece var olmaya devam ederler, ilaçlar sadece belirtileri ortadan kaldırır.

benim bildiğim tedavisi olan rahatsızlıklar ve olaya her zaman olumlu bak.

oggy_g
13-07-2011, 10:49 PM
efexoru abim kullanıyor..ama mesela bir gün aksatıp içmese acayip baş dönmesi yaşıyor..

efexor çok ağır bir ilaç mı? Ağırdan kastınızın ne olduğuna bağlı. Depresyon ve anksiyete belirtilerinde Prozac'tan çok daha iyi sonuç vermişti. Buna karşılık yan ve istenmeyen etkileri rahatsız edici düzeyde olabilmekte. Örneğin beni aynı zamanda uyuşuk, duyarsız, umarsız bir karaktere büründürmüştü.

oggy_g
13-07-2011, 10:51 PM
benim bildiğim tedavisi olan rahatsızlıklar ve olaya her zaman olumlu bak.Evet tedavileri var, kimse bunu inkar etmiyor zaten. Ancak tedaviye rastgele son vermek veya değişiklik yapmak ağır sonuçlar doğurabilir ve daha da önemlisi tedavi oldum iyileştim derken ani bir yinelemeyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlarla yaşamayı da öğrenmek zorundayız. Tansiyon hastalarından pek bir farkımız yok. Bazı şeyleri hayatımızla bütünleştireceğiz ve dikkatli olacağız, hepsi bu. Bu sayede son derece güzel ve normal bir hayat sürmek gayet mümkün.

mavi mavi
13-07-2011, 10:52 PM
[QUOTE=oggy_g;241676]Ağırdan kastınızın ne olduğuna bağlı. Depresyon ve anksiyete belirtilerinde Prozac'tan çok daha iyi sonuç vermişti. Buna karşılık yan ve istenmeyen etkileri rahatsız edici düzeyde olabilmekte. Örneğin beni aynı zamanda uyuşuk, duyarsız, umarsız bir karaktere büründürmüştü.[/QUOT

ağır etkiden kastım mesela abim ilacı 1 gün içmese yürüyeeyecek kadar başı dönüyor hatta bana ağır bir ilaç demişti..

bana göre ilaçların en kötü yan etkisinden biri aşırı uyku yapması bazen kafanızı kaldıramayacak hale geliyor insan o kötü bence..

batman
13-07-2011, 10:53 PM
Evet tedavileri var, kimse bunu inkar etmiyor zaten. Ancak tedaviye rastgele son vermek veya değişiklik yapmak ağır sonuçlar doğurabilir ve daha da önemlisi tedavi oldum iyileştim derken ani bir yinelemeyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlarla yaşamayı da öğrenmek zorundayız. Tansiyon hastalarından pek bir farkımız yok. Bazı şeyleri hayatımızla bütünleştireceğiz ve dikkatli olacağız, hepsi bu. Bu sayede son derece güzel ve normal bir hayat sürmek gayet mümkün.

Benimde temennim ne senin ne benim ilerde ilaç kullanmadan ayaklarımızın üstünde durabilmek.inş ilerde gerek duymayız bu ilaçlara.

mavi mavi
13-07-2011, 10:55 PM
Evet tedavileri var, kimse bunu inkar etmiyor zaten. Ancak tedaviye rastgele son vermek veya değişiklik yapmak ağır sonuçlar doğurabilir ve daha da önemlisi tedavi oldum iyileştim derken ani bir yinelemeyle de karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunlarla yaşamayı da öğrenmek zorundayız. Tansiyon hastalarından pek bir farkımız yok. Bazı şeyleri hayatımızla bütünleştireceğiz ve dikkatli olacağız, hepsi bu. Bu sayede son derece güzel ve normal bir hayat sürmek gayet mümkün.

ilacı bırakma konusu şöyle oluyor ben bu durumu doktora sormuştum ve ilacın bir kişide etkisini göstermesi ve sonuca ulaşması en az 1 sene demişti..ve ancak tamamen iyileşince ve doktor olarak bizler ilacı bırakabilirsiniz dediğimizde bırakmalısınız demişti bana..yoksa sorunlar bir süre sonra tekrar başlarmış..arada iyileşme sanılan süreç bazen yanıltıcı ve geçici bir durum olabilirmiş

lavender
13-07-2011, 10:57 PM
aaa evet aynı ilaçlarmış netten baktım ben de ama iyi ilaç canım ya bana ilk başta çok iyi gelmişti :)
cipralex in de yan etkisi pek yokmuş :) zaten cipralex ile citoles aynı etkiye sahip ilaçlarmış yani sadece isimleri farklı diğer bütün özellikleri aynıymış ;)

oggy_g
13-07-2011, 11:00 PM
Benimde temennim ne senin ne benim ilerde ilaç kullanmadan ayaklarımızın üstünde durabilmek.inş ilerde gerek duymayız bu ilaçlara. Yalnız ilaçla yaşamak utanılası bir durum veya bir eksiklik değil. Pekçok başka hastalıktan ötürü hayatını ilaçlarla sürdüren milyonlarca insan var ve ne sizin ne benim bunlardan bir eksiğimiz var. Ancak yaşadığımız şu günde bile aşamadığımız bir geri kafalılık; psikiyatrik rahatsızlığı olanların tembel, sorumsuz, başkalarının sırtından geçinme yanlısı veya düşük iradeli kimseler olduğu yönündeki çağdışı inanışlar hala toplum içinde rahatsız hissetmemize neden oluyor. Ama yine yılmamalıyız, insanlara doğru olanı anlatmaya çalışmalıyız.

batman
13-07-2011, 11:03 PM
Yalnız ilaçla yaşamak utanılası bir durum veya bir eksiklik değil. Pekçok başka hastalıktan ötürü hayatını ilaçlarla sürdüren milyonlarca insan var ve ne sizin ne benim bunlardan bir eksiğimiz var. Ancak yaşadığımız şu günde bile aşamadığımız bir geri kafalılık; psikiyatrik rahatsızlığı olanların tembel, sorumsuz, başkalarının sırtından geçinme yanlısı veya düşük iradeli kimseler olduğu yönündeki çağdışı inanışlar hala toplum içinde rahatsız hissetmemize neden oluyor. Ama yine yılmamalıyız, insanlara doğru olanı anlatmaya çalışmalıyız.

ben yıllarca çalışmadım ama şu an çalışıyorum kimsede bana hesap soramaz ailemden başka ve aileme hakkınızı helal edıyrmusunuz dediğimde kat ve kat helal olsun diyorlar.elalem ne demiş ne etmiş umrumda bile değil çevremde birçok insanda çalışmıyor ve sağlıklılarda.bunlar sorun edilicek şeyler değil.

oggy_g
13-07-2011, 11:03 PM
ağır etkiden kastım mesela abim ilacı 1 gün içmese yürüyeeyecek kadar başı dönüyor hatta bana ağır bir ilaç demişti..

bana göre ilaçların en kötü yan etkisinden biri aşırı uyku yapması bazen kafanızı kaldıramayacak hale geliyor insan o kötü bence.. O bahsettiğiniz ilacın ağırlığı değil, ilacın kimyasal yapısıyla ilgili bir durum. Yarılanma ömrü, yani bünyede kalma süresi hayli kısa bir ilaç. 24 saate yayılmış salınımlı yapısı, bünyeyi 24 saat boyunca sürekli olarak vücutta kalmasına alışmasına yol açıyor. 24 saat dolup da vücut ilaçtan arındığında ise olumsuz belirtiler başgösteriyor.

batman
13-07-2011, 11:11 PM
dostum iyi geceler söylediklerimi yanlış algılama sakın kötü niyetli bir şey yazmıyorum bende bu sıkıntıları yaşadığım için pozitif düşünelim istiyorum.inş ne ilaca gerek duyarız nede doktora mutluluğu hakediyoruz çünkü.

lavender
13-07-2011, 11:14 PM
cipralexin yarı ömrü ne kadar ben antidepresanları bi gün içip bi gün içmediğimde gayet iyi yaşayabiliyorum:D
O bahsettiğiniz ilacın ağırlığı değil, ilacın kimyasal yapısıyla ilgili bir durum. Yarılanma ömrü, yani bünyede kalma süresi hayli kısa bir ilaç. 24 saate yayılmış salınımlı yapısı, bünyeyi 24 saat boyunca sürekli olarak vücutta kalmasına alışmasına yol açıyor. 24 saat dolup da vücut ilaçtan arındığında ise olumsuz belirtiler başgösteriyor.

oggy_g
13-07-2011, 11:20 PM
Yazdıklarınızdan hiçbir şekilde alınma gücenme filan yok, merak etmeyin.

Eğer bir ilacın yokluğu bir günden ötekine ciddi bir sorun yaratmıyorsa o zaman Efexor'dan daha uzun ömürlü diyebiliriz belki de ya da başka bir durum söz konusudur. Bu konuda tam bilgi sahibi değilim.

mavi mavi
13-07-2011, 11:42 PM
aaa evet aynı ilaçlarmış netten baktım ben de ama iyi ilaç canım ya bana ilk başta çok iyi gelmişti :)

iyi ilaç ama sanki etkisi çok çok az gibi :)

PİSKOPATIM
13-07-2011, 11:44 PM
Arkadaşlar ben son 3 senedir berbat bir dünya içerisindeydim baş dönmeleri uyuşukluk ve bayılma hisleri her an düşüverme kalp krizi geçirecekmiş gibi bıçak batmaları dışarı yalnız çıkamama korkusu yürürken sendeleme tabi bunları bir kabus gibi yaşadım inanın anlatması çok zor ve hayat tamamen benim için bitme noktasına gelmişti sanki artık kendimi öldürmek istiyordum arcımı dahi kullanamaz hale geldim işimi kaybettim inanın çok zor zamanlar geçirdim ve doktor dokto gezdim kalp hastasıyım sandım 1 sene önce yurt dışında bir iş ayarladım ve zor bela korka korka gittim ve başladım oradada büyük alış veriş merkezlerine girdiğim anda baş dönmeleri ve daralmalar geçirmeye başladım ve artık dünyanın sonunun geldiğini düşündüm arkadaşıma beni doktora getirmesi için ısrar ettim ve kalp doktoruna getirdiler ve anjio oldum ve sonuç yine temiz çıktı kısacası ben bu hastalığı artık yenmeye başladım ve korkularım bitmeye başladı tabiki doktorsuz değil değerli bir hocam sayesinde atlattım çok şükür allah razı olsun doktorumdan hemde özel hastahane doktoru bile değil para harcamadan tabiki para 2.ci planda ama duyduklarıma göre çok paralar veripte iyileşemeyenleri duyuyoruz neyse arkadaşlar daha fazla kafa üütülemeyelim ihtiyacı olan arkadaşlarla fikir paylaşabilirim çünki bunu çeken bilir ben yaşadım selamlar allah herkeze acil şifalar versin

mavi mavi
13-07-2011, 11:47 PM
daha iyi olmana sevindik ;)

lavender
13-07-2011, 11:51 PM
iyi ilaç ama sanki etkisi çok çok az gibi :)kaç zamandır içiosun bu ilacı:) zaman geçtikçe etkisi azalır antideoresanların

mavi mavi
13-07-2011, 11:55 PM
kaç zamandır içiosun bu ilacı:) zaman geçtikçe etkisi azalır antideoresanların

ben yaklaşık 1 senedir içiyorum..ama ben bir ara büyük bir hata yaptım ve kendi kafamdan ilacı bıraktım..ara vermek çok yanlışmış..doktordan fırçayı yiyince gene başlamıştım :)

lavender
14-07-2011, 12:00 AM
evet ben de öyle yapmıştım yarın gidip cipralex yazdırcam
ben yaklaşık 1 senedir içiyorum..ama ben bir ara büyük bir hata yaptım ve kendi kafamdan ilacı bıraktım..ara vermek çok yanlışmış..doktordan fırçayı yiyince gene başlamıştım :)

mavi mavi
14-07-2011, 12:08 AM
evet ben de öyle yapmıştım yarın gidip cipralex yazdırcam

yazdır yazdır,ilaca kafamıza göre ara vermememiz lazım ;)

lavender
14-07-2011, 12:09 AM
ben buna ara vereli 2 yıl oldu :d
yazdır yazdır,ilaca kafamıza göre ara vermememiz lazım ;)

mavi mavi
14-07-2011, 12:11 AM
ben buna ara vereli 2 yıl oldu :d

oy oyy maşallah baya olmuş :D

lavender
14-07-2011, 12:14 AM
araya başka ilçlar girdi ama bu ilaç sende alerji kaşıntı ürtiker vb şeyler yaptı mı?
oy oyy maşallah baya olmuş :D

mavi mavi
14-07-2011, 12:16 AM
araya başka ilçlar girdi ama bu ilaç sende alerji kaşıntı ürtiker vb şeyler yaptı mı?

yok bende kaşıntı alerji yada ürtiker yapmadı hiç..sende yaptımı ki?

lavender
14-07-2011, 12:21 AM
bende o ilaç yüzünden değil modiodal diye bi ilaç yüznden oldm yan etkilerinde alerji falan yazıyor cipralexte tırsıyom
yok bende kaşıntı alerji yada ürtiker yapmadı hiç..sende yaptımı ki?

simaoo
15-07-2011, 09:28 PM
cymbalta zestat kullanan yok mu?

karaka1
15-07-2011, 10:22 PM
esmax ve gecede 1 desyrel atıyorum destek olarak.yeni eklendi o da.cymbalta bu camiada yeni die biliyorum ama gayet etkili olduğu yazıyor.yani yan etkilerden kurtulduktan sonra etkiler güzelmiş.ama ben dr um yazsına rağmen değştrmedi essitalopram grubunu.bu hafta tekrar etti anksyete bırakmıstım ne güzel.lustral desyrel ve norodol yazdı.oha dedim yaa.hocam hepsi ağır deilmi dedim istersen damlayı almayabilirsin dedi.ama ben değiştirmedim esmax ı.citoles losiram esram cipcam ciralex aynı hafif.diğer grup ilaçların tepkisizliğine dayanamıyorum sizde de oluyormu.

mavi mavi
15-07-2011, 11:46 PM
bende o ilaç yüzünden değil modiodal diye bi ilaç yüznden oldm yan etkilerinde alerji falan yazıyor cipralexte tırsıyom

yoksa cipralex ve citoles de hiç böyle durumlar yok için rahat olsun..bende yapmadı hiç..

Zulliger
18-07-2011, 06:05 PM

buarada sen hangi ilacı kullandın?

Anksiyete serotonerjik sistemle olduğu kadar, Norepinefrin (kısaca NE) ile de yakından ilgilidir. Bu yüzden aksiyete tedavisinde kullanılacak antidepresanın serotonin yanında Norepinefrinin geri alımını inhibe etmelidir. Bu yüzden genellikle sadece serotonine etki eden ilaçlar etkisiz kalır.

YAB ( Yaygın Aksiyete Bozukluğu) en etkili ilaç FDA dan onay alan, SNRI grubundaki Vanlafaksin ( Efoxor) 'dur. Edronax, Tofranil, Ludomil, Remeron, Tolvon, İxel, Cymbalta, Paxil,Prozac kullanılan diğer ilaçlardır.

SSRIl'ar içersinde NE gerialımı yapabilen Paroksetinde ( Paxil- Seroxsat-Paxera vs ) anksiyete tedavisinde gayet etkilidir. Citol ve cipralex ise NE gerialımına etkisi çok düşüktür, bu yüzden etki göstermemesi normaldir, daha çok depresyon tedavisinde kullanılır ancak yan etkileri diğerlerine göre daha azdır. Paxil anksiyete tedavasinde etkilidir, ancak sıklıkla kilo alımı yapar.

karaka1
18-07-2011, 06:46 PM
zülliger efexor dediğin gibi en etkili ilaçlardan bitanesi ama onuda bırakmadaki zorluklar diğerlerine göre daha yaygın.daha önceki anksiyetemde losiram kullandım cipralex ve citol le aynı.etkisini gördüm.yan etkisi az uzun sürede etkili .ve şuanda eski nesil ilaçlara nazaran daha çok reçete ediliyor.şimdi yine anksiyete yaşıyorum 3 ay oldu ilaç bırakalı fakat bazı nedenlerden nüksetti yine.aynı ilaca başladım.etki başladı yavaş yavaş ama az ilerliyor.ben problemi kökten çözen ilaçlara yani tamamen hissizleştirenlere karşı biraz soğuğum açıkcası.

mavi mavi
18-07-2011, 08:37 PM
Anksiyete serotonerjik sistemle olduğu kadar, Norepinefrin (kısaca NE) ile de yakından ilgilidir. Bu yüzden aksiyete tedavisinde kullanılacak antidepresanın serotonin yanında Norepinefrinin geri alımını inhibe etmelidir. Bu yüzden genellikle sadece serotonine etki eden ilaçlar etkisiz kalır.

YAB ( Yaygın Aksiyete Bozukluğu) en etkili ilaç FDA dan onay alan, SNRI grubundaki Vanlafaksin ( Efoxor) 'dur. Edronax, Tofranil, Ludomil, Remeron, Tolvon, İxel, Cymbalta, Paxil,Prozac kullanılan diğer ilaçlardır.

SSRIl'ar içersinde NE gerialımı yapabilen Paroksetinde ( Paxil- Seroxsat-Paxera vs ) anksiyete tedavisinde gayet etkilidir. Citol ve cipralex ise NE gerialımına etkisi çok düşüktür, bu yüzden etki göstermemesi normaldir, daha çok depresyon tedavisinde kullanılır ancak yan etkileri diğerlerine göre daha azdır. Paxil anksiyete tedavasinde etkilidir, ancak sıklıkla kilo alımı yapar.

merhaba verdiğin bilgiler için çok sağol..baya bilgin varmış ilaçlar hakknda ;)

buarada anksiyete için en etkili laç efexor mu yani araştırılmış kanıtlanmış mı bu?

mavi mavi
18-07-2011, 08:45 PM
zülliger efexor dediğin gibi en etkili ilaçlardan bitanesi ama onuda bırakmadaki zorluklar diğerlerine göre daha yaygın.daha önceki anksiyetemde losiram kullandım cipralex ve citol le aynı.etkisini gördüm.yan etkisi az uzun sürede etkili .ve şuanda eski nesil ilaçlara nazaran daha çok reçete ediliyor.şimdi yine anksiyete yaşıyorum 3 ay oldu ilaç bırakalı fakat bazı nedenlerden nüksetti yine.aynı ilaca başladım.etki başladı yavaş yavaş ama az ilerliyor.ben problemi kökten çözen ilaçlara yani tamamen hissizleştirenlere karşı biraz soğuğum açıkcası.

haklısın karaca efexor bırakması baya zor bir ilaçmış ben de duydum..buarada sen aynı ilaca başladım demişsin ya hangi ialç,losiram mı?

lavender
18-07-2011, 08:52 PM
ben de paxil kullanmayı düşünüyorum efexor kesinlikle kullnamyaın bırakması çok zor

mavi mavi
18-07-2011, 09:03 PM
ben de paxil kullanmayı düşünüyorum efexor kesinlikle kullnamyaın bırakması çok zor

paxil nasıl bir ilaç anksiyete için etkili mi?..yan etkisi çok var mı ve birde bırakması kolay mı?..çok soru sordum ama citoles dışında hiçbir ilaçta bilgim yok :)

batman
18-07-2011, 09:06 PM
1.5 sene paxil kullandım anksiyete ve özgüven bakımından pek etkisi görmedim şu an losiram ve sereguel ikilisi iyi geldi.sıkıntıya iyi gelmedi paxil bende iç sıkıntısı bahsettiğim.

lavender
18-07-2011, 09:07 PM
evet anksiyete okb ye iyi gelen bi ilaçtır sosyal fobiye de:)
paxil nasıl bir ilaç anksiyete için etkili mi?..yan etkisi çok var mı ve birde bırakması kolay mı?..çok soru sordum ama citoles dışında hiçbir ilaçta bilgim yok :)

mavi mavi
18-07-2011, 09:09 PM
1.5 sene paxil kullandım anksiyete ve özgüven bakımından pek etkisi görmedim şu an losiram ve sereguel ikilisi iyi geldi.sıkıntıya iyi gelmedi paxil bende iç sıkıntısı bahsettiğim.

yorumun için sağol ;) peki losiram ve sereguel ilaçlarının çok yan etkisi varmı,nasıl ilaçlar?

batman
18-07-2011, 09:15 PM
yorumun için sağol ;) peki losiram ve sereguel ilaçlarının çok yan etkisi varmı,nasıl ilaçlar?

Rica ederim :) Valla ilk başlarda sereguel uyku yapıyordu belli zaman sonra bünyem alıştı birde xr olanında kullanıyorum gün içinde salınımlı tablet alıştım sayılır.losiram zaten beni fazla etkilemedi ilk içtiğimdede.sadece bu ilaçlara başlamadan önce 62 kiloydum 3 4 ayda 74 kilo oldum :D

oggy_g
18-07-2011, 09:31 PM
Anksiyete serotonerjik sistemle olduğu kadar, Norepinefrin (kısaca NE) ile de yakından ilgilidir. Bu yüzden aksiyete tedavisinde kullanılacak antidepresanın serotonin yanında Norepinefrinin geri alımını inhibe etmelidir. Bu bilginin kaynağını sormamda sakınca var mı acaba?

mavi mavi
18-07-2011, 10:40 PM
Rica ederim :) Valla ilk başlarda sereguel uyku yapıyordu belli zaman sonra bünyem alıştı birde xr olanında kullanıyorum gün içinde salınımlı tablet alıştım sayılır.losiram zaten beni fazla etkilemedi ilk içtiğimdede.sadece bu ilaçlara başlamadan önce 62 kiloydum 3 4 ayda 74 kilo oldum :D

kilo aldırıyor demek :))) evet malesef çoğu ilacın iştah açma yan etkisi oluyor

mavi mavi
18-07-2011, 10:41 PM
Bu bilginin kaynağını sormamda sakınca var mı acaba?

sen aydınlat bizi ozaman :) mesela anksiyeteye en iyi gelen ama en az yan etkisi olan ilaç hangisi?..tabi citoles dışında onu biliyorum ;)

batman
18-07-2011, 10:51 PM
sen aydınlat bizi ozaman :) mesela anksiyeteye en iyi gelen ama en az yan etkisi olan ilaç hangisi?..tabi citoles dışında onu biliyorum ;)

Şaka bi yana haklısın ilaç değiştire değiştire doktor gibi olduk :D başlığı okuyunca bende fikir belirtmek istiyorum bana yarıyan ilaçta başka birine yarıcak diye bi şeyde yok aslında işte laf olsun torba dolsun konuşuyoruz öle :D

karaka1
18-07-2011, 11:22 PM
haklısın karaca efexor bırakması baya zor bir ilaçmış ben de duydum..buarada sen aynı ilaca başladım demişsin ya hangi ialç,losiram mı?

evet mavi mavi losirama başladım.dr ek olarak uyku iiçin desyrel de verdi.bi ay kadar onu kullancam sonra losiram devam.yalnız bu sefer losiramın etkisi bende daha farklı oldu.yani eskiden anksiyete oluştuğunda karıncalanma uyuşma tedrginlik bunları hissederdim.bu sefer sanki biraz hissizleştirdi gibi.aynı olmayabiliyor kesinlikle.dr lustral yazdı ama ben losiramda ısrarlı gibiyim.:)

narkoz
18-07-2011, 11:35 PM
geçen hafta bir liraya bir antidepresan aldım. yüreğimdeki o yumruk gibi sıkıntılar eridi. keşke daha önce kullansaydım. artı uyku, sersemlik gibi bir etki de vermedi. şuan o kadar rahatım ki tarif edemem. ilacın adı tofranil. reçetesiz bir liraya satıyorlar. ben 2 günde bir bi tane içiyorum. gayet rahatlatıyor. :)

Zulliger
19-07-2011, 10:20 AM
Bu bilginin kaynağını sormamda sakınca var mı acaba?

Anksiyete ve depresyon oluşumunda Noraadrenalin ( Norepinefrin ) önemine işaret eden bir çok araştırma mevcuttur, ancak bilimsel olarak mutlak doğrudur düşüncesine varılamaz. Çünkü henüz beynin yapısı ve işleyişi çözülemediği gibi her bireyin beyin işleyiş mekanizması birbirinden farklıdır.

Anksiyete ve Noraadrenalin ilişkisine dair makaleler;

1- Anksiyete ve Depresyonun Nörobiyolojisi- Tayfun Uzbay

2-Yaygın Anksiyete Bozukluğunun Tedavisi ve Yeni Yaklaşımlar- Ömer Saatçioğlu

3- Anksiyete Bozukluklarının Psikoendokrinolojisi- İbrahim Balcıoğlu

4-Major Depresif Bozuklukta Venlafaksin ve Reboksetinin Etkinlik ve güvenliğinin Karşılaştırılması- Cengiz Akkaya ve Arkadaşları

cuneytcd
25-07-2011, 02:14 PM
Doktor bir hafta önce paxil 20 mg verdi..Bir haftadır kullanıyorum beni daha beter bunalıma soktu.. Tekrar gittim normaldir deyip yanına Tranko buskas adlı ilacı verdi..Bakalım aksatmadan devam etmeyi düşünüyorum...

kaygılı insan
27-07-2011, 09:50 PM
Arkadaşlar bnde bya yıllrdr depresan aldm en iisi bu rhtszlk içn şuphesiz paxil ama yan etkileri tbi çok fazla ki en kotusu kilo bnde bitkisel denemek istiyorum ama sarı kantoron ve kedi otu 2 snden brsni almyı dşnuodm, bişeye yaramıyacagndnda şupehliyim ama solgarın 5htp sırf anksiyete,depresyon uzerine çıkrdıgı ilacı gördm, yurt dşnda kullnanlrın çoğu memnun zten kilo aldrmak yerine verdiriomş e bu spr ztn benm içn :10: kullananlar varmı acaba 5htp yi? :RpS_huh:

civanoğlu
07-08-2011, 01:53 PM
denemediğim ilaç kalmadı.iki senedir.hayattan koptum.şimdi rezene ve mayıs papatyası demliyorum tüm ilaçlardan daha iyi geliyor.ve hemen hissediyorsun etkisini.tavsiye ediyorum.

PANİccccc
08-08-2011, 02:23 PM
lustrala alışamadım bi türlü 1 ay oldu doktor 100 mg verdi bünyem kaldırmadı sonra 50 mg al dedi yine tuaf oluyorum bazen 25 bazen 50 alıorum sanırım bu ilaçla yapamıycam Allahtan kontrolüm geldi bu hafta.bu ilacı içince sersemlik başta uyuşma etrafa yabancılaşma ve daha da çok depresyona girdim.daha önce 2 yıl cipralex kullanmıştım hiç bi yan etkisini görmedim.tedavım bittiğnde 7 ay sonra yiner başladı paxil kullandm 3 ay ondanda memnundum sindirim problemleri yapıyordu sadece.paxilden lustrala geçiş yaptık tamda ramazanda yapılırmı bu:(her neyse şimdi doktorumdan ya paxil yada cipralex isticem.ama tabiki uygun görürse bu gidişle annede olamıycam anksiyete panik atak ve hamilelik bi arada düşünemiyorum:(ah bir doğru ilacı bulsam

baba-adanalı
08-08-2011, 10:31 PM
Ben Paxil ve XANAX kullanıyorum

cuneytcd
15-08-2011, 05:25 PM
Paxil ile 1 ayımı doldurdum..İzlenimlerimi paylaşayım..Aldığınız gün etki etmeye başlıyor..Oh be dünya varmış diyorsunuz.. Ama sonra 2 gün falan geçince beter oluyorsunuz... Tarif edilmez bişey hayatınız kaymış gibi hissediyorsunuz... Doktor yanına Tranko Buskas verdi yan etkiler normaldir deyip gönderdi.. İkisini beraber 4 gün kullandım gerçekten rahat ettim ..Sonra Tranko Buskası bırakıp paxil e devam ettim... 1. ay doldu ve çok iyi etkisini gösterdi.. Yat etkileri geçti... Henüz kilo yapmadı ama iştahımı açtı..Yemeğe dikkat edersem yapacagınıda düşünmüyorum.. Tan etkilerine kanıp hemen bırakmamak lazım..Saygılar herkese..

mert77
15-08-2011, 10:16 PM
efexor 225 mg -300 mg büyük oranda işe yarıyor

kaygılı insan
06-09-2011, 09:48 PM
gerçekten 2 side işe yarıyormu anksiyete içn?ben melisa,sarı kntron fln denmştm uyuklamktn başka bişeye yaramdı.Bende bidaha paxile bşlmk istemiyorm açkçası kilosu bi dert,bırakması başlamsı bi dert..

kaygılı insan
06-09-2011, 09:50 PM
denemediğim ilaç kalmadı.iki senedir.hayattan koptum.şimdi rezene ve mayıs papatyası demliyorum tüm ilaçlardan daha iyi geliyor.ve hemen hissediyorsun etkisini.tavsiye ediyorum.

gerçekten 2 side işe yarıyormu anksiyete içn?ben melisa,sarı kntron fln denmştm uyuklamktn başka bişeye yaramdı.Bende bidaha paxile bşlmk istemiyorm açkçası kilosu bi dert,bırakması başlamsı bi dert..

anesthesia
19-09-2011, 01:14 PM
lustral kullanan yok mu

kaygılı insan
19-09-2011, 11:47 PM
ben lustral kullanmıştım hatta askerde bile devam ettim ama hiçbirşeye yaramadı bnde kullandgm en etkisiz ilaçtır bırakmasıda kolaydır...tabi senn rhtszlgn ne blmiorm ama hafiftr yani..

insider
14-08-2013, 01:56 AM
Eslong essitalopram 15mg Sabah x1
Kentinel Ketiapin 150mg Aksam x1
Vegenis Xr Venlafaksin 75mg Aksam x1

bana yazılan ılaclar bunlar daha once kullanan varmı acaba?

B3rkay
26-09-2013, 12:02 AM
Lustral, remeron. Acil durumlarlarda ativan fakat ativan sürekli kullanılan bir ilaç değil. zaten dil altı sadece acil durumlarda kullanılıyor yani, ama anksiyeteyi 5 dk da yerle bir ediyor o ayrı.

dersem
01-04-2014, 11:42 AM

Ben de anskiyollitik etkisi önde bir ilaç arıyorum. Yaşadığım yerde doktor yok desem yerinde olur. şimdi cipralex kullanıyorum ancak uyku yaptığı için citoles'i de deneyeceğim. o da uyku ve yorgunluk yaparsa artık başka bakarım.
Anksiyolitik etkisi önce ve uyku yapmayan ilaç ismi veya ilaç listesi felan bildiğiniz var mı acaba

uyanizm
20-04-2014, 08:28 PM
bana doktor atarax verdi ama ben iki gün kullandım bıraktım ama galiba ilaçsız geçmeyecek kafamda bi sürü düşünce ve vucudümda batmalar oluyor nefes darlığı falan.. sizce tekrar başlamalımıyım yoksa doktoruma tekrar mı gitmeliyim..

indigo
20-04-2014, 11:40 PM
Cipralex kullanıyorum faydasını gördüm zaman zaman panik atak yoklasa da işe yaradı bu ilaca başlamadan önceki zamanımı hatırlıyorum panik atak bana hayatı zehir ediyordu

kahramanhero
13-05-2014, 10:52 PM
Efexor 150 kullandim 6 ay kadar..sindirim sistemimi mahfetti..ama ne yalan soyleyeyim bana en iyi gelen ilacti..doz dusurunce deprem etkisi yaratiyor

ahmet76
14-05-2014, 09:05 AM
paxil 40 ve rexapin kullanıyorum.iyiyim

eczserc
23-06-2014, 10:43 AM
prozac kullanan varmı arkadaşlar bir ay oldu etkisi yok gibi heryerde sıkıntılıyım yaygın anksiyete teşhisi kondu ev ve işte çok zorlanıyorum uyanır uyanmaz öğürme oluyo

ahmet76
23-06-2014, 12:06 PM
ilacım değişti.paxil 40 a devam artı lamictal 10 ve akşamları remeron yarım.iyiyim

anakin
03-08-2014, 06:03 PM
bende 5-6 senedir bu hastalığı çekiyorum ama benim anksiyetem genelde hep çok sakinde .ilk depresyona girdiğimde işsiz kalmıştım,bir kaç ay rezil bir hayat yaşamıştım. 54 kiloya kadar düşmüştüm çünkü sürekli yemek görünce öğürüyordum . psikiyatristim bana paxil vermişti 20 mg ve bir kaç ay sonra gayet mutlu bir hayata yelken açmıştım. bugüne kadar paxil veya paxera 20 mg hariç ilaç kullanmadım. psikiyatristim kişilik yapımın duygusal ve kırılgan olmasından dolayı anksiyeteye uygun bir yapım olduğunu söylemişti. bunca zamandır arada sırada anksiyete yokluyordu,çünkü bazen çok büyük baskı altında kalınca geliyor iç sıkıntısı,mide bulantısı nefes alışlarımda zorluk vs vs fakat ben geçeçeğini bildiğim için çok dert etmiyordum. bir saat bazen 2 saat sonra geçiyordu :)
1 haftadır bir anksiyete geldi gitmiyor :( evet yine baskı altındayım,kız olayı,iş olayı ve bugün tatile çıkacam ve çıkmaya korkuyom resmen yuh yani:( cuma doktora gittim seneler sonra ve bana bir tane zor anlarda içmem için trankobuskas mı ne verdi. zaten ilacımı 15 mg a düşürdüm 1 senedir. tekrar 20 mg yapacam galiba.
anksiyete gerçekten zor bir şey. ben tamamen bitti dedim seneler sonra ortaya çıktı

grabesmond
09-08-2014, 09:42 AM
Doktor xetanor, abilify ve dideral verdi. Ama bende depresyon da var.

anil1991anil
15-08-2014, 12:37 AM
Xetanor 20mg kullanıyorum+ psikolojik destek.2ay oldu tedaviye başlayalı ve su an ilk halimden binlerce kat iyiyim. Allah o günleri göstermesin kimseye. Çok kotuydum. Actigim konu var forumda zaten. Okuyabilirsiniz. Çok agir hastaydm. Sadece 2 ay önce.. Kendinizi bi şeye verdiğinizde hic bir şey hissetmiyorsunuz. Sonra birden aklınıza geliyor kötü oluyorsunuz. Bunu farketmeniz çok önemli. Ozaman anlıyorsunuz ki psikolojik. Bunu bilince sallamiyorsunuz. İstediğin kadar gel üstüme sen sadece bir düşünce korkusun diyorsunuz. Bu durumu sik sik tekrarlayinca o endişe durumları bir anlık olmaya başlıyor. Sonra o anlık endişeler de git gide seyreklesiyor.. En önemlisi geçmeyecek demeyin inancinizi kaybetmeyin. Kabullenmeyin pes etmeyin boyun egmeyin bu kara düşünce dumanına. O sizle besleniyor size muhtaç bir aciz..

inanç.22
15-08-2014, 10:00 AM

anafranil i obsesif için almıstım.. yan etkisi çok kötü.. ciddi ağrılar yapıyo hatta içerken karın ağrısından çırpındıgımı hatırlıorm aglıodm