PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bağımlı bir bayanın toplumdaki yeri..

Garez
03-07-2011, 07:09 PM
merhaba sizinle kısa bi paylaşımda bulunmak istiyorum

uzun yıllar önce uyuşturucu kullanmıştım ama kısa sürede maddi zorluklar nedeniyle bırakmıştım

2 hafta önce tekrardan başladım uyuşturucuya alkolü ise sık sık tüketiyorum

malesef bulunduğumuz toplum , bayanın sigara içmesine bile tahammül edemezken , beni kabullenmesi imkansızın ötesinde bi beklentidir..

yapım itibari ile de çekici bi bayanım , üzerine kötü alışkanlıklarda eklenince tahmin edersiniz ki hayatım oldukça zor..yaşam tarzım biraz farklı , geniş bi yapım var ..

kendimi kısaca tanıtmak ve sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak , yorumlarınıza almak istedim

pesimistik
03-07-2011, 07:14 PM
nasıl bir yorum bekliyorsunuz anlamadım? takdir mi edilmek istiyorsunuz? yoksa kınanmak mı istiyorsunuz? ya da kendinizi bu konuda yalnız hissettiğinizden bir destekçi mi bekliyorsunuz? kendinize çeki düzen verin ve bu illetten kurtulun...unutmayın herşey sizde bitiyor...

tamam belki bırakılması çok zordur ama dediğim gibi nasıl başladıysanız öyle bırakın...

Ispanak
03-07-2011, 07:18 PM
kendine yaparsın başkasına hiçbirşey olmaz çeki düzen ver kendine

Garez
03-07-2011, 07:35 PM
Yaşam tarzı farklı diyorsun ve geniş olduğunu söylüyorsun. Bunları yazarak sadece düşüncelerin arasında sıkışıp kaldığını göstermekten başka birşey yapmıyorsun. Ve toplumun kadınlara olan bakış açısında bahsetmişsin. Şu anda toplum bunu yapmıyor. Bağımlı olan kadın veya erkek farketmeksizin toplumun bakış açısı bellidir. Çekici Bir bayan olduğunu söylemektesin. Senin çevrendeki var olan kişiler. Yani gördüğün toplumun bireyleri, Çekici olduğundan dolayı yanaşırsan kötü gözle bakmaz(Yaptıkların için kötü gözle bakmaz senin için değil.). Çümkü yaşam tarzına bakılınca kolay birisin. Malesef öyle.

işta tam olarak demek istediğim şey de bu.. çekici bi bayansan ve uyuşturucu veya alkol kullanıyosan basit kız gözüyle bakıyolar

oggy_g
03-07-2011, 07:38 PM
Uyuşturucu ve alkol bağımlılığını toplumun size bakışından önce kendi sağlığınıza verdiğiniz zarar bağlamında değerlendirirseniz daha sağlıklı sonuçlara ulaşabilir ve bence daha iyi etmiş olursunuz.

Garez
03-07-2011, 07:40 PM
arkadaşlar ben eroin yada kokain gibi maddeler kullanmıyorum bu konuya açıklık getireyim , daha basit olan uyuşturucu türlerini kullanıyorum hap ve esrar gibi

whisperr
03-07-2011, 07:51 PM
bişey olmaz mı ?çok komik ya hiç bağımlı birini görmediniz heralde esrar ya da hap kullanan.kendini bitirirsin etrafını da birlikte.sonu kötü yani.çocukça yorum yapmayın

hartemes
03-07-2011, 07:58 PM
merhaba sizinle kısa bi paylaşımda bulunmak istiyorum

uzun yıllar önce uyuşturucu kullanmıştım ama kısa sürede maddi zorluklar nedeniyle bırakmıştım

2 hafta önce tekrardan başladım uyuşturucuya alkolü ise sık sık tüketiyorum

malesef bulunduğumuz toplum , bayanın sigara içmesine bile tahammül edemezken , beni kabullenmesi imkansızın ötesinde bi beklentidir..

yapım itibari ile de çekici bi bayanım , üzerine kötü alışkanlıklarda eklenince tahmin edersiniz ki hayatım oldukça zor..yaşam tarzım biraz farklı , geniş bi yapım var ..

kendimi kısaca tanıtmak ve sıkıntılarımı sizlerle paylaşmak , yorumlarınıza almak istedim

Al sana yorum; senin gibi yaşayan insanların erkek veya kadın olsun hiç fark etmez bu toplumda yeriniz yok! Sen sadece tedavi edilmesi gereken bir parazitsin.

oggy_g
03-07-2011, 08:02 PM
Bu gibi şeyler ilk başta çok basit gibi görünebilir ama meseleye en azından şöyle bakınız: Ne gerek var??? Durduk yere bünyenize alışkın olmadığı bir maddeyi sokmanın ve üstelik buna da para harcamının ne alemi var?

Eğer o maddelerden uzak duramıyorsanaz, veya onların eksikliğini yoğun hissediyorsanız bir sorun var demektir. Bence öncelikle tedavi yolları aramalısınız.

hartemes
03-07-2011, 08:11 PM
Saçmalıyorsun. Bence sen en ufak bir sorunda insanı tek başına bırakabilecek kadar düşmüş bir yapıdasın. Kişi kendi yaptıklarını insanların heveslenmesi için anlatmıyor. Bir sorun olarak gördüğün için anlatıyor. Yaptığın yoruma bak. Yıkıcı değil yapıcı ol arkadaş.

Arkadaşım yapıcı olmayı bende severim fakat bu hayatta yapılması gerekenler kadar yıkılması gerekenlerde var. Ben bu kişiye “yapmazsan daha iyi olur” demekle yetinirsem. Tepkim açıklayıcı ve işe yarar olmayacaktır. Durumu özetlemenin en iyi olu kısa yoldan gerçeği yazmak. Çevresindeki aklı başında insanlar ondan iğreniyor ve geri kalanlarda ona sadece eti için yaklaşıyor. Daha sade ve hakaretsiz bir yazı yazmak sadece yazmış olmak için yazmak olurdu.

hartemes
03-07-2011, 08:11 PM
bende senin parazit oldunu düşünüyorum , sadece konuşmuş olmak için konuşuyosun , gereksizsin

Bence sen hiç karışma.

hartemes
03-07-2011, 08:31 PM
Bana aklı başında olduğunu gerçekten iddia edebileceğin bir kişi varmı bu dünyada?
Var dersen. Onun bugüne kadar içinde kurguladığı tüm düşüncelerin farkında olmahn gerekli bunuda bilmen gerekiyor.

Bir değil yüz milyonlarca var. Kurgulanan yaşam şekli şu;
Güzel ahlak, akılcı düşünce, fedakârlık, kendisinin ve çevresindekilerin hakkını savunabilmek, üretken olmak vb vb bu listede uyuşturucu kullanmak ve ahlaksız olup buna “açık fikirliyim” demek yok.

Garez
03-07-2011, 08:44 PM
beni hiç tanımadınız halde , sırf uyuşturucu kullanıyorum diye diren cinselliğe bağladınız olayı , bu dar görüşün göstergesidir.. ve aslında dmek istediğim şeyi siz açıkladınız neyse konunun buraya geleceği belliydi

Garez
03-07-2011, 08:47 PM
bende kullanıyorum bişy olmaz onlardan , eroin kullanma da

hayır eroin kullanmıyorum ayseglk , sende kullanıyosun sanırım beni en iyi sen anlarsın diğerleri hemen cinselliğe bağlamışlar konuyu bu çok saçma

hartemes
03-07-2011, 08:53 PM
Ben her türlü ortamlarda bulundum. Güzel ahlaklı dediğin arkadaşları iki dürtsen kendini bırakıverir. Akılcı düşünce dediğin şey nedir ? Sadece dinden ibaretmi ?
Kendisinin ve çevresinin hakkını savunabilmek diyorsunda. Genelde madde kullanan kişiler arkadaşları için ölüme gidebilecek düşünceyle başlarlar. Çünkü onlar içinden çıkamadıkları sorunları nedeniyle klendilerini toplum tarafından istenmeyen bğirey olarak görüp. Madem istenmiyorsum zararım kendime diyerek başlar. Başkasına zarar vererek değil. Sana şöyle özetleyeyim.

Güzel ahlaktan bahsediyorsun ama böyle bir kişiye senin bu toplumda yerin yok diyorsun.
Benim ahlakım çok kötü insançlarımda yok.
Ama ben bu toplumda yherkese yer var diyorum. Toplum pislik içinde zaten arkadaşım. kim o topluma girmek isterki :)

Şunuda belirteyim
Yöhnet,im geçmişte insanları bir arada tutabilmek için bazı koşullar koymuştur. İnsanlar genelde bunu farkında değil babadan oğula gelen gelen olarak görürler.

Ahlak Kuralları (Ahlak kuralları toplum içerisinde bir birey bir hata yapacak olduğunda toplumun baskısı ile vazgeçme olayıdır. Bu senin şu anda yaptığın şey mesela. Güzel birşey. Kötü demiyorum. Ama Bu toplum o kadar piski bireye nasiat vermeye hakkı yoktur bu zamanda..)
Görgü Kuralları (Onu zaten herkes biliyor gece içtikten sonra bir araba lastiğine işemek buna aykırıdır. Tamam buna karşı gelebilirsin.)
Din Kuralları (Toplum baskısıyla kişi yapacağından vazgeçirilemiyorsa eğer kişinin bunu vijdanının kullaran yapmamasını sağlamak için küçüklükten bilinç altı ile her bireye yüklenmiş bir programş.)
Hukuk Kuralları (Eğer bunlar olmasa kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii olmuyor zaten. O halde devletin yaptırım uygulamasıdır. En büyük ceza kişiyi özgürlüğünden mahruıjm etmektir. Ve en fazla etkilşi olan şeydir. Bu durum olmasa emin ol sende toplumda kendini içine saklamaz herşeyi dıştan yaşamaya başlardı.)

O zaman ben sana soruyorum uyuşturucu kullanan birinin toplumdaki yeri nedir?
-iyi bir arkadaş mı? (polis kayıtları öyle söylemiyor)
-iyi bir komşumu (polis kayıtları hala iyi bir şey demiyor)
-iyi bir aile babası veya anne mi? (boşanma avukatları bu görüşte değil)
-iyi bir evlat mı? (genel kanı “kendi kanımdan olmasa …! “ şeklinde oluyor)
-iyi bir işci mi? (patronlara soruyoruz cevap “ben onu görürsem …!” buda değilmiş)

Ee ben çok düşündüm bu tp insanlara yer bulamadım sen toplumda nereyi yakıştırdın onlara?

Garez
03-07-2011, 08:56 PM
O zaman ben sana soruyorum uyuşturucu kullanan birinin toplumdaki yeri nedir?
-iyi bir arkadaş mı? (polis kayıtları öyle söylemiyor)
-iyi bir komşumu (polis kayıtları hala iyi bir şey demiyor)
-iyi bir aile babası veya anne mi? (boşanma avukatları bu görüşte değil)
-iyi bir evlat mı? (genel kanı “kendi kanımdan olmasa …! “ şeklinde oluyor)
-iyi bir işci mi? (patronlara soruyoruz cevap “ben onu görürsem …!” buda değilmiş)

Ee ben çok düşündüm bu tp insanlara yer bulamadım sen toplumda nereyi yakıştırdın onlara?

çok gereksiz konuşuyosunuz madem bu kadar sert bi tavrınız var kullanıcılara karşı o halde sizi meşgul etmeyelim...

MuaLLak
03-07-2011, 08:56 PM
Ben de başlamayı düşünüyorum, güzel mi.. Nerden alabilirim.. Kaç para kilosu..

hartemes
03-07-2011, 09:00 PM
Senin gibi bireyler toplumda bir yer bulamadıkları için toplumda yer alamıyorlar zaten.
Ve Bahsettiğğin şeylerin olup olmayacağını senmi belirlersin yoksa polis kayıtlarımı?
Yani herzaman olduğu gibi senin yerine başkalarımı düşünür?

Ben düşünür ve kanıt ararım. Sadece düşünüp kendi düşüncelerime körü körüne bağlanmam.

MuaLLak
03-07-2011, 09:01 PM
Ayşe ıstanbuldayım ben de gramla hallolacak gibi değil benim kafa.. ex mutlu ediyo sanırım ki öyle birşey de istemiyorum.. mutlu olmayayım ama uyuşayım ama kendimi hissedeyim.. öle bişi lazım bana..

hartemes
03-07-2011, 09:10 PM
çok gereksiz konuşuyosunuz madem bu kadar sert bi tavrınız var kullanıcılara karşı o halde sizi meşgul etmeyelim...

Gereksiz tavır dediğin toplumun genel tavrı. Nereye gidersen git aklı başında insanlar böyle düşünecekler. Benim mesajlarımı görmezden gelmen yeterli sadece bakmazsın olur biter. Peki çevrendeki insanların sana bakışlarındaki iğrenme hissini nasıl görmezden gelmeyi düşünüyorsun? Hayatın boyunca senin için aynı şeyi düşünecekler. Asla aklı başında, seni sen olduğun için seven insanları etrafında göremeyeceksin. Etrafındaki herkes senden bir şey beklediği için sana yaklaşan leşçil hayvanlar olacak. Kaç sene daha sadece uyuşturucunun verdiği iki dakikalık sahte mutluluk karşılığında dışlanmayı kabul edecek gücün olacak? Peki, paran, güzelliğin ve sağlığın tükendiğinde elinde ne kalacağını düşünüyorsun? Ben bu yazıyı bugün yazarım yarın yazmam ama milyonca insan her gün her an aynı şeyi düşünüp aynı şekilde tepki verecek.Buna nasıl göz yumacaksın?

hartemes
03-07-2011, 09:14 PM
yahu karışmim dedim ama forumun delisini muhatap almışsın parmaklarını yordunu deymez o beyinsiz için

Ayseglk bu deli bulmaca çözüyor ama bir yerde takıldı. Soru şu; Evli olmadığı erkekle birlikte olan kadına ne denir?

Zaten her yapığı hata veya çirkinlikten başka bir şey olmayan birisin ben biriyle tartışırken saçma bir yazıyla karışıp seviyeyi düşürme!

Garez
03-07-2011, 09:16 PM
Gereksiz tavır dediğin toplumun genel tavrı. Nereye gidersen git aklı başında insanlar böyle düşünecekler. Benim mesajlarımı görmezden gelmen yeterli sadece bakmazsın olur biter. Peki çevrendeki insanların sana bakışlarındaki iğrenme hissini nasıl görmezden gelmeyi düşünüyorsun? Hayatın boyunca senin için aynı şeyi düşünecekler. Asla aklı başında, seni sen olduğun için seven insanları etrafında göremeyeceksin. Etrafındaki herkes senden bir şey beklediği için sana yaklaşan leşçil hayvanlar olacak. Kaç sene daha sadece uyuşturucunun verdiği iki dakikalık sahte mutluluk karşılığında dışlanmayı kabul edecek gücün olacak? Peki, paran, güzelliğin ve sağlığın tükendiğinde elinde ne kalacağını düşünüyorsun? Ben bu yazıyı bugün yazarım yarın yazmam ama milyonca insan her gün her an aynı şeyi düşünüp aynı şekilde tepki verecek.Buna nasıl göz yumacaksın?

anladığım kadarıyla toplumda dışlanan bi insansın ve bunun bedelini iyi biliyosun..bana gelince uyuşturucu sadece bi araç , amaç asla deil..kaldı ki bana iğrenerek bakacağını iddia ettiğiniz insanlar emin olun bana 1 metreden fazla yaklaşamıycak olan cahil kesimdir o yüzden benim için üzülmenize gerek yok..teşekkürler

MuaLLak
03-07-2011, 09:19 PM
Bu konuyu açan arkadaşıma hitaben: Ey güzel insan bak ne güzel yoldasın.. Çekersin dumanını bakarsın keyfine.. Böle kuru kavgalar gereksiz neden aramalarla ne kendini yorar ne de zamanına kıyarsın.. Gittiğin yol doğrudur.. Beni de yanına alsana :)

hartemes
03-07-2011, 09:29 PM
güzeli çirkini ayırt etmenin sana kalmasıyla , nihat doğanın einstaine olması eşdeğer...annen seni pek sevmemiş galiba...ama seni seven birileri olmuş belli ki, hemde bayaa bi sevmişler...

Bu formda beni az çok tanımışsındır. Tartışmadan asla kaçmam fakat senin gibi değersiz biriyle tartışmak zaman kaybı. Sen kişilik ve düşünce olarak zayıfsın. Zayıflar güç gösterisi yaptığında insanın kavga etmektense güleceği geliyor.

Garez
03-07-2011, 09:32 PM
Bu formda beni az çok tanımışsındır. Tartışmadan asla kaçmam fakat senin gibi değersiz biriyle tartışmak zaman kaybı. Sen kişilik ve düşünce olarak zayıfsın. Zayıflar güç gösterisi yaptığında insanın kavga etmektense güleceği geliyor.

lütfen konumu terk eder misin ? seviyeyi yeterince düşürdün

Garez
03-07-2011, 09:34 PM
son olarak , senin gibi tipler genelde çirkin , başarısız , zayıf ve dışlanmış oldukları için bu açıklarını başkalarını suçlamakla kapatmaya çalışırlar o yüzden deliye hee denir ya bende artık bunu yapmayı tercih edicem

ayseglk lütfen bu şahısla muhatap olma çünkü konum gereksiz yerlere kayıyor , senden ricam cevap verme