PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aynaya bakamayacak kadar tipsiz olmak

Carnage
02-07-2011, 05:55 AM
gerçekten sıkıntı verici bir durum bu. insanların insanları dış görünüşüyle değerlendirip zeka,kişilik,kültür vb. özellikleri ikinci plana attığı bir ortamda son derece sinir bozucu. lisede hep tipimle dalga geçildi,bu yaşıma geldim eskisi kadar olmasa da gene dalga geçiliyor. özgüvenimi tamamen kaybetmiştim daha sonrasında çözümü yalnızlaşmakta buldum. ve ne yalan söyleyeyim içime kapanıp bilgisayar oyunları,çizgi roman ve kitaplardan oluşan bir dünyaya adım attığımda gerçekten mutlu oldum. doğal olarak kız arkadaşım olmadı,samimi olduğum insan sayısı bir elin parmaklarını da geçmedi. tanıştığım insanlar sevgilim olmadığı için benimle dalga geçiyorlar bu yüzden kimseyle anlaşamıyorum. insan içine çıkmadığım sürece son derece mutluyum ama kalabalık ortamlar daima beni sıkıyor. insanlarla görüştükçe saldırganlaşıyorum.şu anda bir işte çalışmıyorum fakat iş yaşamında yaşayacağım muhtemel sıkıntılardan dolayı endişeliyim. bir işte çalışırken insanlarla iletişim kurmak zorunda kalacağım ve bu beni daha sinirli bir hale getirecek. evde sinir krizleri yaşayan bir insanım geçen ay bu yüzden annemi dövdüm. eminim beni ayıplayacaksınız ama gerçekten sinirlendiğim zaman kendimi tutamıyorum. babam ile aramız yıllardır iyi olmadı,zaruret dışında konuşmayız bile. aynaya baktığımda ben bile tiksiniyorum,benden daha kötü olanlar var elbet şükretmem gerekir ama o tipi kendime yediremiyorum. bir de lise yıllarında sesimde tamamen psikolojik kaynaklı bir problem oluştu sonra geçti. o zamanlar derste konumazıdım, bildiğim soru bile olsa cevaplamazdım. bir keresinde sınıfa geç girdim konuşmak istemediğimden selam vermeden direkt yerime oturdum. hoca da artistlik yaptığımı sandı. evet böyle sanırım tavsiyeden çok içimi dökmek için yazdım buraya.sorunum insanlar tarafından ciddiye alınmamak,alay edilmek.

whisperr
02-07-2011, 06:38 AM
kendine de başkalarına da tahammülsüzsün ama geçerli bi neden söyle?bi tramva mı yaşadın.psikolojik bi hastalığın mı var.neden böle kötü hissediyosun.anlat konuşalım.

hande-1983
02-07-2011, 07:55 AM
bakış açısına göre değişiyor güzellik.
peygamber efedimiz s.a.v ashabıyla yolda ölü bir köpek görürler. buyurur ki; görüyor musunuz köpeğin dişleri ne kadar güzel...

insan kendini sevmiyor olduğu zamanlarda, sadece kendini değil, çevresindeki hiçbir şeyi beğenmez, gereksiz görür.
yani işin özü kendini sevebilmekte. (bunu ben buldum. buluş o buluş. patladı gitti...)

inanıyorum ki, çok da çirkin değilsin. ve dediğin gibi senden daha kötü durumda olanlar da var; fakat buna rağmen bu insanlar kendileriyle barışıklar. her halükarda kendilerini seviyorlar.

bir bakış açısı geliştirmek gerekiyor. insan önce "beni Allah en mükemmel surette yarattı." diyerek başlamalı ve diğer insanlardan üstün olan özelliklerini geliştirerek devam etmeli yoluna. bunu, başkalarına sergilemek gerekmiyor.

ha bir de Ali Ağaoğlu örneği var önümüzde. Töbe töbeeee))) yani yolda görsem, neyse bişi demeyim.

adamın diğer insanlardan üstün yanı çok parasının olması. görgüsüz herif canlı yayında kocaman iki tane deste çıkardı cebinden.))
rezalet resmen

hande-1983
02-07-2011, 07:58 AM
Annene yaptığın şey çok kötü gerçekten. fiziken ondan daha güçlü olduğun için uygulamışsın aksi olsa buna cesaret edemezsin. belki söylenir hakaret ederdin.sinirini ondan çıkarırdın. her iki durumda da annen haketmiyor yapılanları.
her şeye rağmen hala seviyordur seni.
yazık kadıncağıza.

neil89
02-07-2011, 09:24 AM
Kendıne nasıl olurda bukadar haksızlık edebılıyosun ..senın kendıne olan guvenın yoksa bu hayatta guzel olsanda olmasanda ınsanlar mutlaka senınle ugraşıcaklardır bu hep boyle olmustur. Sen kendının farkında degılsın kendıne guven ve hep gül gülen ınsan herzaman güzeldir ve ınsanlar yanlarında mutlu ınsanlar ısterler herzaman sen sadece mutlu olmayı unutmuşsun bıraz okadar...küçük kardeşim gibisin onuda motive tmek bana düştü hep :) lutfen kendıne bukara haksızlık etme kendının farkında ol emınım yuzundekı guzellıkler somurtmaktan gıtmıstır gulunce hepsı gerı gelır meraketme hayatta kımse mukemmel degıl kı senınde herkezsen daha ıyı yapabıldıgın seyler vardır bunları on plana cıkarmalısın kendını gerı plana atma ozaman bunun ustesınden gelemezsın .. Sana ufak bı tavsıye guzel bır parfum kullan yanından gecenler donup donup sana bırdaha bakarlar hatta yanına gelıp parfumunun markasını sorarlar bu senı mutlu eder:) umarım yazdıklarım bıraz olsun senı guldurmuştur..

hartemes
02-07-2011, 10:02 AM
İnsanlar seninle tipinden dolayı alay etmez. Genellikle kendine acıdığını hissettirdiğin için alay ederler. İçine kapanman, sinirlerine hâkim olamaman, sosyal hayatta tan bir başarısız oluşun, ailene şiddet uygulaman inan çirkin olmandan çok daha kötü ve hayatı zorlaştıran şeyler. Kendinle barışık olmayı beceremezsen, birkaç yıl sonra bu günlerini bile özleyeceksin.

EnİGMaS
02-07-2011, 10:37 AM
carnage ye kesinlikle katılıyorum özgüvensiz olmak dışarıda insanlarla birlikte olamamak bunun travma olmadığına inanıyorum aynı sıkıntıyı bende çekiyorum hayatın neresinden bakacağımı bilemez hale geldim kendimi eve kapatmak dışında bir alternatif seçemiyorum seçeneğim yok çünkü belli bir yaşa gelince diğer insanların maskarası oluyor insan komşumuz askerden gelince benim yüzüme söyledi 50 yaşında kadın... yusuf çocukken çok tipsizdin şimdi yakışıklı oldun diye niye bana söyledi bunu ben şimdi yakışıklı olduğuma sevinmelimiyim yoksa çocukken tipsiz olduğum için insanların bana bakış açısından dolayı içime kapanma dürtüsü bu zamandamı tecelli etti sevgili mevzusu ayrıca birşey sevgilim yok olmayacakta aile kurmak istiyorum diğer insanların sırf evlenmiş olmak milletin dırdırından dedikosundan kurtulmak için evlendiğini biliyorum çevrem o insanlarla dolu evinde mutlu huzurlu olan adamın dışarıda gözü başkasının karısında kızında olmaz ama dediğim gibi bu tiplerle dolu onlar normal insan ben değilim benim diğer insanlardan neyim eksik diye düşünüyorum sonrada hayır onların senden fazlalığı var sen eksiksin diye kendimi aşalıyorum Bu yüzden kendimi tamamen soyutlamak hiçbir insanla konuşmamak kendimi ALLAH a adamak istiyorum çok dua ediyorum ama senin dua n kabul olmaz sen diğer insanlar gibi değilsin ağır basıyor ortada bir yerde kalıyorum farkındaysanız belli bir konu hakkında sabit dahi yazamıyorum odaklayamıyorum artık kendimi saçmalıyorsam kusuruma bakmayın

lothario
02-07-2011, 10:48 AM
insanların dış görünüme önem verdiği çok doğru.ben bunu kendi gözlerimle görüyorum çoğu zaman.saçlarımı taramıyorum üzerime tshirt altıma bir kot bide eskimiş bir ayakkabımı giyip çıkıyorum bazen.satıcısından tut yoldan geçen insana kadar sana olan tavırları değişiyor.seni hemen kendinden aşağıda gördüğü için kendi egosunu tatmin ediyor.ama özenip çıktığında beyfendi oluyorsun bu bir gerçek :)
sinir konusunda bazen insan bir sorunu sürekli düşündür ve zaman ilerledikce sorun gözünde çok büyük ve sinirim etrafa yansız.normal zamanda örneğin kardeşin bilgisayarını açtığında hiç bişey demezsin ama o sinirle kesin kızacak bişey bulursun.annenle aranda olanda tahmin ediyorum bu yüzden oldu.yaptığına üzüldüm çünkü anne baba ve kardeşlerin bu dünyada sırtını her zaman dayaya bileceğin tek insanlar.
son olarak iş konusunda hiç bir zaman tipini düşünme.seni var eden beynin ve ruhun.ne kadar zeki olursan insanlar o kadar peşinden gelir.ruhun ne kadar temiz olursa insanlar o kadar güvenir sana.
eminim istediğim arkadaşlıkları biraz çaba gösterip yarattığın bu sorunun üzerine giderek bulacaksın.iyi şanslar.

Carnage
02-07-2011, 04:08 PM
moral vermeye çalışanlara teşekkür ederim fakat maalesef şu anda iyi hissedemiyorum. aslına bakarsanız beni bu hale babam getirdi. çocukluğumdan beri dünyanın en beceriksiz insanı olduğumu söyleyip durdu. ilkokul 5'te ilk defa karneme matematik 4 geldiği için azar işittim. daha sonra hep kavga ettik. daha 10 yaşındayken intihar denemesinde bulundum ve doğrusunu isterseniz yaptığımın intihar denemesi olup olmadığını bile bilmiyorum o kadar çıldırmıştım çünkü. babamın hayata bakış açısı çok sıkıcı. hayatı çalışmak ve başarı olarak görüyor,onun dışında hiçbir şeyin anlamı yok. eğlenceye bile karşı bana sürekli "ben senin yaşındayken sabahtan akşama kadar çalışırdım,senin aklın eğlencede"derdi ve hala devam ediyor bu. annemle de iyi geçinemedim. aramız daima soğuktu. akrabalarımla yumruk yumruğa kavga edyorum ayrıca.

dış görünüşüme gelince evet daha kötüleri de var ama hakikatten hoş değil. lisede sivilcelerim yüzünden sakal traşı bile olamıyordum. şimdi onlar geçti. ama şu anda da insanlar benimle alay ediyor. ve birşey yanlış anlaşılmasın. insanlarla yakın ilişkiler içerisinde olmak istemiyorum. sadece kabuğuma çekilmiş bir halde iş yaşamımı sürdürüp münzevi bir hayat yaşamak istiyorum fakat iş yaşamımda sorun yaşayacağım için endişeliyim.

EnİGMaS
02-07-2011, 06:24 PM
carnege ben senin dediğini askerden gelince yaptım şimdi çok pişmanım kabuğumundan çıkamıyorum hep yanlız olmak istedim ozamandan beri yanlızım çalışıyorum müşterilerle ilgilenmek zorundayım ama onların sadece müşteri olduğunu düşünmekle sorun yaşamıyorum ama arkadaşta olamıyorum kız arkadaşım yok Allahım ben son vermeden canımı al diyorum hep dua ediyorum...

DarthMaul
02-07-2011, 07:13 PM
Her şey senin elinde!!!!.Al eline kağıdı ,kalemi noksanlıklarını yazmaya başla.Niye sorunlu biri oldugunu sorgula.Bu işi ciddi ciddi yap.

Yaptinmi bundan sonrası sana kalmış.Ya bunlari düzeltmeye başlarsin yada m4l biri olarak kalirsin....

angelica
02-07-2011, 08:22 PM
Estetiğe ne dersin ?

berfin-60
02-07-2011, 08:44 PM
bencede sen önce kendini sev sonra karşındaki insanlardan seni sevmelerini bekle öncelik kendinle barışık olmak kimse bu dünyada mükemmel dört dörtlük değil seninde sana özgü güzel özelliklerin vardır mutlaka

kitap
02-07-2011, 08:46 PM
çirkinlik senin eksi yönün ise bunun karsılıgında bir de artı yönüün vardır..ben bir denge olduguna inanıyorum..ama çok geniş bir açıdan..

rabiaa
02-07-2011, 10:38 PM
gerçekten sıkıntı verici bir durum bu. insanların insanları dış görünüşüyle değerlendirip zeka,kişilik,kültür vb. özellikleri ikinci plana attığı bir ortamda son derece sinir bozucu. lisede hep tipimle dalga geçildi,bu yaşıma geldim eskisi kadar olmasa da gene dalga geçiliyor. özgüvenimi tamamen kaybetmiştim daha sonrasında çözümü yalnızlaşmakta buldum. ve ne yalan söyleyeyim içime kapanıp bilgisayar oyunları,çizgi roman ve kitaplardan oluşan bir dünyaya adım attığımda gerçekten mutlu oldum. doğal olarak kız arkadaşım olmadı,samimi olduğum insan sayısı bir elin parmaklarını da geçmedi. tanıştığım insanlar sevgilim olmadığı için benimle dalga geçiyorlar bu yüzden kimseyle anlaşamıyorum. insan içine çıkmadığım sürece son derece mutluyum ama kalabalık ortamlar daima beni sıkıyor. insanlarla görüştükçe saldırganlaşıyorum.şu anda bir işte çalışmıyorum fakat iş yaşamında yaşayacağım muhtemel sıkıntılardan dolayı endişeliyim. bir işte çalışırken insanlarla iletişim kurmak zorunda kalacağım ve bu beni daha sinirli bir hale getirecek. evde sinir krizleri yaşayan bir insanım geçen ay bu yüzden annemi dövdüm. eminim beni ayıplayacaksınız ama gerçekten sinirlendiğim zaman kendimi tutamıyorum. babam ile aramız yıllardır iyi olmadı,zaruret dışında konuşmayız bile. aynaya baktığımda ben bile tiksiniyorum,benden daha kötü olanlar var elbet şükretmem gerekir ama o tipi kendime yediremiyorum. bir de lise yıllarında sesimde tamamen psikolojik kaynaklı bir problem oluştu sonra geçti. o zamanlar derste konumazıdım, bildiğim soru bile olsa cevaplamazdım. bir keresinde sınıfa geç girdim konuşmak istemediğimden selam vermeden direkt yerime oturdum. hoca da artistlik yaptığımı sandı. evet böyle sanırım tavsiyeden çok içimi dökmek için yazdım buraya.sorunum insanlar tarafından ciddiye alınmamak,alay edilmek.
bir resmini koyar mısın?

Carnage
03-07-2011, 09:08 AM
Estetik olabilir tabi ki. Fakat esas sorun insanların beni sevmesinden çok ciddiye almaları. Bir de kabuğumda yaşamaya alışmış bir insanım ve insan ilişkileri beni gergin ve sinirli bir hale getiriyor. İş yaşamımda sorun olacağı için sıkıntılıyım. yoksa evimde oturup münzevi bir hayat sürmek bana zevkli geliyor. ne yalan söyleyeyim durum böyle.

resmimi koyamam,bunu benden istemeyin.

zincirliakil
03-07-2011, 10:04 AM
çirkinlik&güzellik bunlar göreceli kavramlar.

özgüven eksikliği var sende,

belkide bu konuyu takıntı yaptın ve insanların bakışlarını konuşmalarını hep üzerine alınıyorsun..

öyle bile olsa insanların ne söylediğine ne konuştuklarına aldırmadan umursamadan yaşamayı denemelisin.

maddi imkanların üst seviyede değilse yüzünün değişmeyeceği ortada.

Sen umursadıkça özgüvenin daha bir yerle bir olacak.

Birde annene yaptığın şey affedilecek cinsten değil. Bunun için hiçbir bahanen olamaz.
Kusura bakma ama bu seni benim gözümde kötü bir insan yapıyor..
Şiddete başvuruyorsan bu senin insanlarla konuşmada da yeterli olmadığını gösterir..
Belkide asıl sebep budur..

serverous
03-07-2011, 12:04 PM
merhaba Carnage sizin asosyal sorunlarınız var asosyal fobi ilaçları kullandığınız takdirde zamanla düzelecektir

zealist
03-07-2011, 04:01 PM
Estetiğe ne dersin ?

851

bu sıfata çok fatura çıkarırlar mı ?

panik
03-07-2011, 04:03 PM
851

bu sıfata çok fatura çıkarırlar mı ?
kendine neden haksızlık yapıyorsun ,tipinde hiç bir sorun yok.buda bir çeşit takıntı hastalığımı?

zealist
03-07-2011, 04:09 PM
kendine neden haksızlık yapıyorsun ,tipinde hiç bir sorun yok.buda bir çeşit takıntı hastalığımı?

yanlış anlaşıldım pardon :D resimdeki şahıs pearl jam grubunun solisti eddie vedder , geçen ay konserini düzenlemiştik ve böyle şeker pozlar vermişti bize.kendisinden pek haz etmemiştim,bir çeşit çekememezlik de diyebiliriz buna çünkü yıllardır bu adamı takip etmekten sıkılmadım.

kendi resmime gelince estetiğe ihtiyacım var yada yok umrumda değil :D ama keşke çok çok fazla çirkin bir insan olabilseydim diyorum en azından sırf dış görünüşüm iyi diye benimle güzel muhabbetler kuran insanlardan uzak durabilme olasılığım yüksek olurdu.

panik
03-07-2011, 04:12 PM
yanlış anlaşıldım pardon :D resimdeki şahıs pearl jam grubunun solisti eddie vedder , geçen ay konserini düzenlemiştik ve böyle şeker pozlar vermişti bize.kendisinden pek haz etmemiştim,bir çeşit çekememezlik de diyebiliriz buna çünkü yıllardır bu adamı takip etmekten sıkılmadım.

kendi resmime gelince estetiğe ihtiyacım var yada yok umrumda değil :D ama keşke çok çok fazla çirkin bir insan olabilseydim diyorum en azından sırf dış görünüşüm iyi diye benimle güzel muhabbetler kuran insanlardan uzak durabilme olasılığım yüksek olurdu.
eyvah cahilliğim ortaya çıktı.çok utandım:)

zealist
03-07-2011, 04:13 PM
eyvah cahilliğim ortaya çıktı.çok utandım:)

haşa öyle bir gayem yoktu özür dilerim kırdıysam sizi.

panik
03-07-2011, 04:22 PM
haşa öyle bir gayem yoktu özür dilerim kırdıysam sizi.
ortada kırılacak bişey yok ,yabancı solistleri takip etmem ,tanımam..

zealist
03-07-2011, 04:27 PM
ortada kırılacak bişey yok ,yabancı solistleri takip etmem ,tanımam..

e neden bu kadar kasıldım ben o zaman ? neyse uyumam lazım benim .

http://www.youtube.com/watch?v=3WxeunECm1Q&feature=related

panik
03-07-2011, 04:29 PM
güzelmiş...bu saatte ne uykusu?mesaimi var gece...

zealist
03-07-2011, 04:32 PM
cıks yolculuk var ankara'ya..dün ofiste uyuyakalmışım çalışırken sabah doğru :)

panik
03-07-2011, 04:34 PM
cıks yolculuk var ankara'ya..dün gece ofiste uyuyakalmışım çalışırken :D
iyi yolculuklar ,iyi uykular o zaman sayende yabancı bir solist tanıdım:kültürüm arttı.())))))))))

zealist
03-07-2011, 04:37 PM
dalga geçmeyin lütfen :) çok teşekkür ederim iyi günler..

Garez
03-07-2011, 05:28 PM
ben ciddi anlamda tanrının özenerek yaratmış olduğu bir kuluyum..

serverous
03-07-2011, 05:50 PM
garez keşke çoğu kişi sen gibi düşünse

XxXaspasiaXxX
03-07-2011, 06:16 PM
ben ciddi anlamda tanrının özenerek yaratmış olduğu bir kuluyum..

herkes öle...

Garez
03-07-2011, 06:20 PM
herkes öle...

hayır bazıları aceleye gelmiş , imalat hatası olanlar da var

XxXaspasiaXxX
03-07-2011, 06:28 PM
hayır bazıları aceleye gelmiş , imalat hatası olanlar da var

o nasıl söz allah buyurmuyo mu ki biz insanı en güzel şekilde yarattık

siz ne hadle bunu söyleyebiliyosunuz

imalat hatası imalatcının hatasından kaynaklanır ve şüphesiz allah her türlü hatadan uzaktır

serverous
03-07-2011, 06:33 PM
garez ateist iseniz kendi düşünceleriniz kendinizde kalsın lütfen

Garez
03-07-2011, 06:50 PM
herkes düşüncesini söylemekte özgürdür , elbette sizde düşüncelerime katılmamakta özgürsünüz

oggy_g
03-07-2011, 07:51 PM
Baştan sona pekçok bakış açısı hatasıyla dolu bir yazı. Tipsiz olduğunuza kim, nasıl karar verdi??? Bu işin de bir ilmi olsa gerek. Hangi noktalara, hangi ölçülerce bakılır? Bunları biraz anlatır mısınız?

lisede hep tipimle dalga geçildi,bu yaşıma geldim eskisi kadar olmasa da gene dalga geçiliyor. Alay konusu olmanız tipsiz olmanız değil de içinde olduğunuz çarpık ilişkiler kaynaklı olmasın? Ruhsal yapınız nedeniyle isteyerek veya istemeyerek size zarar veren ilişkilerin için girmiş olmanız ihtimalini ele aldınız mı?

doğal olarak kız arkadaşım olmadı,
Bunun neresi doğal?? Eğer gerçekten tipsizseniz (ki ben buna kesinlikle inanmıyorum) siz de gider tipsiz bir sevgili bulursunuz kendinize. Sonuçta her bitli baklaya bir kör alıcı çıkar. Ama bence sizin asıl sorununuz kendinize ve diğer insanlara bakışınızdaki çarpıklıklar.

tanıştığım insanlar sevgilim olmadığı için benimle dalga geçiyorlar

Benim de şu an bir sevgilim yok. Uzun zamandır yok. Ama benimle kimse dalga geçmiyor. Aramızdaki fark nedir sizce? Benim tipsiz olmamam mı? Ne biliyorsunuz, belki ben sizden de tipsizimdir???

Bence sizin sorununuz dış görünüşünüzden çok kendinize bakış ve dünyayı algılayış biçiminizde. Bence bunları iyice bir irdeleyin.

MuaLLak
03-07-2011, 08:39 PM
Aynaya bakamayacak kadar tipsiz olmak, çok iyi bilirim :) Yalnızca başlığı okuyarak, muhtevasına bakmadan yorum yazıyorum,tıpkı aynadakine davrandığım gibi..

panik
03-07-2011, 09:42 PM
dalga geçmeyin lütfen :) çok teşekkür ederim iyi günler..
dalga değil gerçekti...

winorlose
03-07-2011, 09:56 PM
tip önemlidir hemde çok önemli insanların avutmalarına bakma herkez bir insanın önce dış görünüşüne bakar

eğer geçrekten tipsizsen git estetik ol veya iyi giyinmeye çalış yoksa kimse iç güzelliğin için senle uğraşmaz

MuaLLak
03-07-2011, 10:04 PM
Hazineyi harabeye gömerler.. Mevlana.! de seni beğenmeyenlere ::) akıl vermekse niyetimiz.!

Garez
03-07-2011, 11:33 PM
keşke bende sizin gibi çirkin olsaysım :( en azından aşklarım gerçek olurdu

panik
03-07-2011, 11:34 PM
keşke bende sizin gibi çirkin olsaysım :( en azından aşklarım gerçek olurdu
sen ciddimisin seni pek merak ettim doğrusu göster şu gül cemalini..!

serverous
03-07-2011, 11:37 PM
panik aslında bende merak ediyorum fakat forum gereği paylaşmak yasak

panik
03-07-2011, 11:38 PM
panik aslında bende merak ediyorum fakat forum gereği paylaşmak yasak
ya biz beş çayında resimde paylaşıyoruz böyle bir kuraldan haberim yoktu!

Garez
03-07-2011, 11:38 PM
sen ciddimisin seni pek merak ettim doğrusu göster şu gül cemalini..!

göstermem sonra aşık olursunuz :D şaka bi yana gerçekten hoşnut değilim bu durumdan , beni ben olduğum için sevsin istiyorum , arkadaşlarımın da gerçek birer canyoldaşı olmasını isterdim ama malesef öyle değil

panik
03-07-2011, 11:40 PM
göstermem sonra aşık olursunuz :D şaka bi yana gerçekten hoşnut değilim bu durumdan , beni ben olduğum için sevsin istiyorum , arkadaşlarımın da gerçek birer canyoldaşı olmasını isterdim ama malesef öyle değil
cANIM ÜZGÜNÜM HEM CİNSLERİMDEN HOŞLANMIYORUM EVLİYİM 2 ÇCOUĞUM VAR::::::::::::::::)

Garez
03-07-2011, 11:41 PM
cANIM ÜZGÜNÜM HEM CİNSLERİMDEN HOŞLANMIYORUM EVLİYİM 2 ÇCOUĞUM VAR::::::::::::::::)

afedersiniz :) aslında amaç yerini bulduysa problem değil

panik
03-07-2011, 11:46 PM
afedersiniz :) aslında amaç yerini bulduysa problem değil
bende şaka yaptım zaten ama ben güzelliğin bu kadar sorun olacağına sanmam aksine avantajdır.

berfin-60
03-07-2011, 11:48 PM
bende şaka yaptım zaten ama ben güzelliğin bu kadar sorun olacağına sanmam aksine avantajdır. bende sanmıyorum keşke bende çok çok güzl olsaydımmm

panik
03-07-2011, 11:50 PM
bende sanmıyorum keşke bende çok çok güzl olsaydımmm
berfin seninde güzel olduğuna eminim bazısı vardır çok güzel charlize theron bazısı vardır ,julia roberts bana sorarsan julia toberts..

Garez
03-07-2011, 11:50 PM
tmm güzel olmak iyidir ama bazen dezavantaj oluyor , özellikle birlikteliklerinizde.. daha sıradan olmak isterdim

kitap
03-07-2011, 11:56 PM
baska alanlara yonel, siyaset vb..insanın çeşit çeşit duyguları vardır..baska duyguların haz alsın..

MuaLLak
04-07-2011, 12:11 AM
Amma da reklam yapmışsın garez iki cümlenden üçü çok güzelim.. Sen kendini öyle görüyor olmayasın sakın :)

schopenhauer_
04-07-2011, 12:17 AM
aslında ne kadar güzellik veye çirkinlik görecelidir denilsede uç noktalardaki insanlarda genelde herkesin fikri aynıdır.Sevgili olunurken tamam da ama arkadaş olunurken insanlar tipine önem vermezler bence, evet güzelliğin mutlaka albenisi var ama arkadaşlıkta önemli olan paylaşımlardır, nasıl davrandığın, ne söylediğin ne kadar eğlenceli olduğun, benimde sevgilim yok ama arkadaşlarım çoktur, aralarında mutlaka iki yüzlülüleri olacak seni anlamayanlar olacak ama onlara yol verirsin gider, kalan sağlar senindir, ben de çirkinim ama bu sorun edip kabuğuma çekilmiyorum, ben böyleyim diyorum,dalga geçilirse de,haddini aşmadıkları sürece, ben de kendimle ilgili espri yaparım, önemli olan kendini kabul etmek ve geliştirebilmek,gerisi kendiliğinden gelir

kitap
04-07-2011, 12:32 AM
Kitap ta çok yakışıklı mesela ama bunu sorun etmiyor,
Ve kitabın hayatındaki aşkların hepsi gerçek,
Her kadın Kitabı gerçekten seviyor.

Güzel birinin aşklarının sahte olması çok acıklı bi durum olsa gerek, kitap daha iyi yorum yapar kansındayım

omen her kadının bana aşık olduguna kimse inanmak istemiyor..onları da anlıyorum..onların da bir hayatı var..bazı şeyleri kabullenseler kendilerine bakıp depresyona girebileceklerdir..

cevap olarak ise şu an aklıma gelen ve muhtemelen tarihteki yerini en ust sıralardan alacak olan şu sözü söylemek istiyorum:

erkek dedigin yakısıklı olur, kadın dedigin güzel olur. saka bi yana erkek türü guzellige hayran olup aşık oldugunu sanıyor..

Poison23
04-07-2011, 12:41 AM
http://haber.mynet.com/detay/magazin/19-estetikle-ricky-martin-oldu/541524

Bu ıyılıgımı unutmayın belkıde bı kesmın hayatını degıstırebılır

Garez
04-07-2011, 12:47 AM
evet , malesef öyle , arkadaşlarım sürekli kıskançlık yüzünden arkamdan iş çevirirler , erkek arkadaşları bana teklif eder ama onlar erkeklerini terk etmek yerine bana tavır yaparlar işte bu yüzden şikayetçiyim

Poison23
04-07-2011, 12:50 AM
evet , malesef öyle , arkadaşlarım sürekli kıskançlık yüzünden arkamdan iş çevirirler , erkek arkadaşları bana teklif eder ama onlar erkeklerini terk etmek yerine bana tavır yaparlar işte bu yüzden şikayetçiyim

Dedıgım gıbı davul bıle dengı dengınedır suratını jıletlıcek halde olmadıgına gore kendı kıvamında dıs gorusunusu olanlarla takılmalısın cunku onların kıskanclıkları bı sure sonra onlarda ofke yaratıp dedıkodu artmasına sebep olur kendıne duzgun bı erkek arkadaşı bulursan o sorunuda gecıcı olarak halletmıs olursun.

Garez
04-07-2011, 12:52 AM
Dedıgım gıbı davul bıle dengı dengınedır suratını jıletlıcek halde olmadıgına gore kendı kıvamında dıs gorusunusu olanlarla takılmalısın cunku onların kıskanclıkları bı sure sonra onlarda ofke yaratıp dedıkodu artmasına sebep olur kendıne duzgun bı erkek arkadaşı bulursan o sorunuda gecıcı olarak halletmıs olursun.

sorun daha çok bayanlarda , beni kıskanıyolar , çekemiyolar ve sonuç bu

Poison23
04-07-2011, 12:54 AM
3.kere soyluyorum kendı denklerınle takılırsan bu sorunu yaşamazsın sonuçta Turkıyedekı en guzel kız sen degılsın :) Kıskançlık ınsanın dogasında vardır sanırım eksık buldukları noktalarınıda abartarak yuzune vuruyolar?

Garez
04-07-2011, 12:56 AM
3.kere soyluyorum kendı denklerınle takılırsan bu sorunu yaşamazsın sonuçta Turkıyedekı en guzel kız sen degılsın :) Kıskançlık ınsanın dogasında vardır sanırım eksık buldukları noktalarınıda abartarak yuzune vuruyolar?

yoo güzellik konusunda kıyaslanmak bile beni kızdırır öncelikle bu konuda anlaşalım poison23 :)

Poison23
04-07-2011, 01:01 AM
yoo güzellik konusunda kıyaslanmak bile beni kızdırır öncelikle bu konuda anlaşalım poison23 :)

Hahah aynı sorun bendede var tepkını olcmek ıstedım mesala buda benım sorunum ayrıca kımıne gore en ıyısın kımıne gore degıl zevkler farklıdır bıraz kendınden alçakları gorup durumunun tadını cıkar unutma hayata 1 kere gelıcez sende o sanslı kısılerdensın bunu degerlendır.

Garez
04-07-2011, 01:01 AM
umarım bu forumdaki bayanlar da beni kıskanıp düşman saymazlar kendilerine , en azından burda rahat olmak istiyorum

Garez
04-07-2011, 01:02 AM
Hahah aynı sorun bendede var tepkını olcmek ıstedım mesala buda benım sorunum ayrıca kımıne gore en ıyısın kımıne gore degıl zevkler farklıdır bıraz kendınden alçakları gorup durumunun tadını cıkar unutma hayata 1 kere gelıcez sende o sanslı kısılerdensın bunu degerlendır.

beni etkilemeye mi çalışıyosun poison23 :D sadece şakaydı evet haklısın elbette çirkin olmaktan iyi ama sorunları da beraberinde getirmiyo değil

schopenhauer_
04-07-2011, 01:03 AM
bu ne çirkin bi davranış ya, çirkin olduğunu düşündüğü için kendisini kötü hisseden birinin açtığı konuda güzelliğinden bahsedip, sorunlarını anlatmak.İşte bunun için sizin kadar şanslı olmayan insanlar kendini kötü hissediyor, bu konuda bile konuyu kendinize çevirebiliyorsunuz,

Garez
04-07-2011, 01:04 AM
bu ne çirkin bi davranış ya, çirkin olduğunu düşündüğü için kendisini kötü hisseden birinin açtığı konuda güzelliğinden bahsedip, sorunlarını anlatmak.İşte bunun için sizin kadar şanslı olmayan insanlar kendini kötü hissediyor, bu konuda bile konuyu kendinize çevirebiliyorsunuz,

sadece çirkin olmak değil sorun olan , bazen güzellikte insanın başına dert açar ama haklısın güzeller için de ayrı bi konu açmalıyız poison23 , ben çok konu açtım sen açar mısın lütfen

Poison23
04-07-2011, 01:06 AM
beni etkilemeye mi çalışıyosun poison23 :D sadece şakaydı evet haklısın elbette çirkin olmaktan iyi ama sorunları da beraberinde getirmiyo değil

Yok cnm sorunumuz var dedıysek psıkolojı sıtesınde sansımızı denıcek kadar caresız kalmadık:) Pekı durmadan sagını solunu eleştırme gıbı kıskançlıkları varmı?

Garez
04-07-2011, 01:08 AM
Yok cnm sorunumuz var dedıysek psıkolojı sıtesınde sansımızı denıcek kadar caresız kalmadık:) Pekı durmadan sagını solunu eleştırme gıbı kıskançlıkları varmı?

hayır , fiziksel olarak eleştremiyorlar ama bazen tarzımı eleştirirler giyim tarzımı yada makyajımı ki zaten çok kokoş giyinmem daha rahat ve sportif olmayı tercih ederim , aslında asıl sorun fiziğimden ziyade karizmam , havam

Poison23
04-07-2011, 01:09 AM

Ben ona geçmıstekı postumda gereken onerıyı sundum gercekler bazen acımasızdır bazıları gıbı sozlu tesellı yerıne somut bı bılgı sundum artık sans onun elınde egerkı maddı durumu uygun degılse bu estetıge herkes gıbı calısması lazım kımının hayalı araba vılla servet sahıbı olmaktır onunda hedefı bu olabılır keyifli saatler..

Poison23
04-07-2011, 01:14 AM
hayır , fiziksel olarak eleştremiyorlar ama bazen tarzımı eleştirirler giyim tarzımı yada makyajımı ki zaten çok kokoş giyinmem daha rahat ve sportif olmayı tercih ederim , aslında asıl sorun fiziğimden ziyade karizmam , havam

Bence kımse ıcın degısme marjınal bı tarzın olucakkı senı kıskanıyolar malesef ulkemızde yuksekte bırı varsa cekıp ındırmeye calısmak etrafımızdakılere buyuk haz verır.Saka gıbı gelıcek ama vıctorıa secretın mankenlerını ızle onlarda cok kıskanılır ama keyıflerı yerlerınde:)

schopenhauer_
04-07-2011, 01:26 AM
Ben ona geçmıstekı postumda gereken onerıyı sundum gercekler bazen acımasızdır bazıları gıbı sozlu tesellı yerıne somut bı bılgı sundum artık sans onun elınde egerkı maddı durumu uygun degılse bu estetıge herkes gıbı calısması lazım kımının hayalı araba vılla servet sahıbı olmaktır onunda hedefı bu olabılır keyifli saatler..kendince düzgün cevap vermen, konunun tam zıttı olan bir sıkıntın yüzünden, nispet yaparcasına bu konuda tartışma hakkı vermez, yakışık almaz

Poison23
04-07-2011, 01:30 AM
Özür dilerim ben arkadaşız sanmıştım

schopenhauer_
04-07-2011, 01:32 AM
Özür dilerim ben arkadaşız sanmıştımbana mı yazdın?anlamadım

Poison23
04-07-2011, 01:34 AM
Anlamadıysan senle arkadaş degılmıyız yanı?

schopenhauer_
04-07-2011, 01:38 AM
yok ben sadece yapılan bir yanlışı düzeltmek istedim, kötü bir şey yazmadım ya da hakaret içeren bir şey yazmadım, o yüzden sanmıştım yazarak alınganlık yapılmanı anlamadım, arkadaşlar hataları olduğunda bunu dile getirebilmeliler bence,

Poison23
04-07-2011, 01:43 AM
Sadece kendı capımda takılıyodum bu tartısma arkadaşımı kaçırmama neden oldu :) Senden sunu rıca edebılırmıyım konustuklarımız kadarıyla sence nasıl bırıyım ?

schopenhauer_
04-07-2011, 01:46 AM
bence bunu, bu konuda konuşursak kendi söylediğim hataya kendim düşmüş olurum,

Poison23
04-07-2011, 01:48 AM
Bukadar tutumlu olma bısey karsılıgında acılmadı bu baslık ozel mesaj atabılırmısın benımde solıceklerım var cunku.

schopenhauer_
04-07-2011, 01:55 AM
msj kutun doluymuş

whisperr
04-07-2011, 07:12 AM
bu çocuğun burnu süper yapılmış.bayılmıştım tv de gördüğümde

EnİGMaS
04-07-2011, 09:49 AM
hak veriyorum bundan 30-40-50 sene önce iç güzellik daha ön plandaydı şimdiki nesilde görsellik çok önemli tipine bakıyor öyle karar veriyor yada yakışıklı isen maddi durumun kötüyse bakmıyor çirkinse para gani ise neyse en azından biraz kullanır yakışıklı bulunca ara geçiş yaparım diyor isteyen yalanlasın ama bu gerçeği değiştirmez...

HurricaNe ~
05-07-2011, 12:24 AM
Aynaya bakamamak diye bir şey yok. Bende bilirim çok çirkin olduğum zamanlarımı. Lütfen böyle düşünme. Kendine bakarsan çok güzel olabilirsin ...
Ne çirkinler gördüm biraz kendine baktığı anda çok güzel olabilen ... Sadece kendine güven. Herkes güzeldir ...

Karanlık.Umudum
05-07-2011, 05:34 AM
Ben bu problemi hala yaşıyorum... Çünkü zamanla değişebilen birşey değildir çirkinlik... Belli bir yaştan sonra beden ve görüntü oturur yerine. Ya çirkinsindir ya yakışıklı!

Bende tipsiz bir adam olarak aynalara bakmaktan korkuyorum...

Carnage
03-08-2011, 08:19 AM
Sıkıntım hala geçmedi. Gene anneme saldırıp dövdüm. Evde camları kırdığım bile oluyor. İnsan içine çıkmak istemiyorum. Keşke iş yaşamı için sosyal olmak gerekmese. Hiç kimseye bulaşmadan evde tek başıma yaşamak istiyorum. Bilgisayar oyunları,kitaplar,filmler vs. gibi şeylerle bütün günümü geçirebilsem diyorum. Babamla da aram hiç iyi değil,bunu söylemiştim. Başarısız biri olduğum için beni hiç sevmiyor. Akrabalarımdan da nefret ediyorum onlar başarısız biri olduğum için hala açıköğretimde ojuyup iş bulamadığım için dalga geçiyorlar. Tek istediğim yalnız kalmak,dağ evinde ya da ıssız bir adada olmayı şu anki hayatıma tercih ederim. Dış görünüşümden dolayı hep aşağılandım,gururum çok kırıldı. Okulda hep problemler yaşadım. Yalnızlığıma son vermek sosyal olmak istemiyorum tam tersine insanlarla muhatap olmadan yaşayabilmeyi amaçlıyorum. Sosyal ilişkilerin gerekmediği işleri arayacağım. Dış görünüş önemli değildir şeklindeki klişe sözün samimiyetine de inanamıyorum. İnsanlar açısından ilk intiba çok önemli ve bu 10 saniyede oluşan bir şey. Bu yüzden karşıdakinin gözünde dış görünüş kişilikten önemli.

Aişem
03-08-2011, 10:43 AM
Estetik ol ?

ocp1972
03-08-2011, 10:47 AM
Sıkıntım hala geçmedi. Gene anneme saldırıp dövdüm. Evde camları kırdığım bile oluyor. İnsan içine çıkmak istemiyorum. Keşke iş yaşamı için sosyal olmak gerekmese. Hiç kimseye bulaşmadan evde tek başıma yaşamak istiyorum. Bilgisayar oyunları,kitaplar,filmler vs. gibi şeylerle bütün günümü geçirebilsem diyorum. Babamla da aram hiç iyi değil,bunu söylemiştim. Başarısız biri olduğum için beni hiç sevmiyor. Akrabalarımdan da nefret ediyorum onlar başarısız biri olduğum için hala açıköğretimde ojuyup iş bulamadığım için dalga geçiyorlar. Tek istediğim yalnız kalmak,dağ evinde ya da ıssız bir adada olmayı şu anki hayatıma tercih ederim. Dış görünüşümden dolayı hep aşağılandım,gururum çok kırıldı. Okulda hep problemler yaşadım. Yalnızlığıma son vermek sosyal olmak istemiyorum tam tersine insanlarla muhatap olmadan yaşayabilmeyi amaçlıyorum. Sosyal ilişkilerin gerekmediği işleri arayacağım. Dış görünüş önemli değildir şeklindeki klişe sözün samimiyetine de inanamıyorum. İnsanlar açısından ilk intiba çok önemli ve bu 10 saniyede oluşan bir şey. Bu yüzden karşıdakinin gözünde dış görünüş kişilikten önemli.

Arkadaş,
Annene saldırıp dövmek ne demek ya? Kendi içindeki sıkıntıların problemlerin sebebi annen mi de ondan çıkarıyorsun
sinirini? Yazık ya! Kendine gel.

bypiso
03-08-2011, 12:35 PM
Arkadaşlar ben bir şeyi anlayamıyorum. İnsanlar neden böylesine belirgin şekillerde hoş ve çirkin demeyelim de daha az hoş oluyorlar? Çünkü sadece bu bile hayata 10-0 önde başlamak demek değil mi? Zengin ailenin yakışıklı oğlu her zaman için daha şanslı oluyor! Belki şımarıyor ama adam hayatı dolu dolu yaşıyor. Daha özgüvenli, daha rahat...
Bu bir imtihansa, ergenlik döneminden bile önce başladığı kesin. Bu nedenle de doğrudan bilinçaltına yerleşiyor ve kişinin tüm bir hayatını etkiliyor.

Gel de düşünüp durma şimdi?
884885

Freud, "Tüm psikolojik sorunlarımızın temelinde cinsellik yatıyor." derken, gerçekten de çok haklıymış. İnsan, kendisiyle barışık olduğu an, her türlü sorunu aşar... Kendine güvenin de yalnızca akılla ya da parayla olmayacağını düşünüyorum. Çünkü "cinsellik" ve "beğeni" de diğerleri kadar önemlidir.

İnsanlar eşit doğmuyor :(

hartemes
03-08-2011, 12:54 PM
Dış görünüş çok önemlidir. Ben tanımadığım biri bana yaklaştığında ilk önce dış görünüşüne bakarım. Yalnız herkesin yanıldığı şey şu ki çok yakışıklı veya çok güzel olmak tek başına hiçbir işe yaramaz. İnsanın içi çürümüş, iyilikten nasibini alamamışsa dış görünüş yararsızdır. Tamam, çok yakışıklısınız, çok iyi bir insansınız her şey bitti mi? hayır bu nitelikler kişide akıl olmadıktan sonra istismara uğrayacak, harcanıp gedecektir. Tamam, dış görünüş oldu, iyilik akıyor artık, akılda var bitti mi? hayır başarılı biri olmak ilgi çekmek ve insanların size saygı duyması için üstüne birde ahlaklı olmak lazım.
Dış görünüş, iyi huyluluk, akıl ve ahlak bunlardan biri bile yoksa kişi kaybeder. Bu başlığı açan arkadaş sadece dış görünüşünü beğenmediğinden bahsetmiş ona soruyorum; iyi bir insan mısın? Akıllı biri misin? Kendine ahlaklı biriyim diyebilir misin?

HurricaNe ~
03-08-2011, 03:09 PM
Arkadaşlar ben bir şeyi anlayamıyorum. İnsanlar neden böylesine belirgin şekillerde hoş ve çirkin demeyelim de daha az hoş oluyorlar? Çünkü sadece bu bile hayata 10-0 önde başlamak demek değil mi? Zengin ailenin yakışıklı oğlu her zaman için daha şanslı oluyor! Belki şımarıyor ama adam hayatı dolu dolu yaşıyor. Daha özgüvenli, daha rahat...
Bu bir imtihansa, ergenlik döneminden bile önce başladığı kesin. Bu nedenle de doğrudan bilinçaltına yerleşiyor ve kişinin tüm bir hayatını etkiliyor.

Gel de düşünüp durma şimdi?
884885

Freud, "Tüm psikolojik sorunlarımızın temelinde cinsellik yatıyor." derken, gerçekten de çok haklıymış. İnsan, kendisiyle barışık olduğu an, her türlü sorunu aşar... Kendine güvenin de yalnızca akılla ya da parayla olmayacağını düşünüyorum. Çünkü "cinsellik" ve "beğeni" de diğerleri kadar önemlidir.

İnsanlar eşit doğmuyor :(

İnan hayata 1-0 yenik başlayanlar çok daha şanslı. Bende öyleydim :) Ve inan iyiki diyorum. İyiki çirkinin tekiymişim zamanında :)

kitap
03-08-2011, 03:13 PM
yakısıklı olmak çok rahat bisi mi sanıyosunuz....gozler hep uzerinizde olacak, otobuse bindiginizde tum kızlar size bakacak, yolda yurudugunuzde kızlar alt dudaklarını ısıracak, gecen yolda yuruyom, tabi yine butun kızlar bana bakıyor, o sırada bana bakıslarını kilitleyen bi kız elektrik diregine carpmasın mı, e tabi kafasını yardı, sucu benim ustume attı, manyak şey.......ah bıktım ben de, işte yasamayan bilmiyor, her seyin kendine gore zorlukları var arkdslar..

Carnage
04-08-2011, 07:27 AM
Dış görünüşün iyi olması sadece karşı cins tarafından duygusal anlamda beğenilmeye değil hayatın tüm alanına etki ediyor maalesef,işin kötü tarafı da bu. Mesela bir iş görüşmesine gidiyorsunuz,ne bileyim boyu posu yerinde,tipi düzgün,ses tonu gür bir adam daha rahat etkileyebiliyor karşısındakini. Hatta bazı mesleklerde IQ'dan bile daha önemli olabiliyor. Hele Türkiye gibi bir ülkedeyseniz,zekanın,yeteneğin,kültürün önemlerinin toplamı dış görünüş kadar etmiyor. Kendimi geliştirmek için çaba sarfetmiş bir insansanız ve sırf çok tipsiz olduğunuz için hak ettiğinizi bulamıyorsanız hayatınız kararıyor. Sadece kızların ilgi gösterip göstermemesi değil sorun,hatta şöyle söyleyeyim dış görünüşüm,boyum,posum,sesim iyi olsun,yani karizmatik biri olayım da sevgilim olmasın fazla kafaya takmam. Filmlerde bile görürsünüz bu tip adamlar konuştuğu an herkes onu dinlemeye başlar,ciddiye alır vs. Ama tam zıttı bir tip konuştu mu adam isterse toprağı altına çevirmenin yolunu bulduğunu anlatsın kimse sallamaz.

Aişem
04-08-2011, 09:03 AM
İnsanın kendine duydugu saygı ve özgüveni olmazsa dış görünüş güzel olsa dahi birşeye yaramıyor.

Degiştirebileceğin birşeyse elinden geleni yap. Yok eger degişmiyorsa isyan etme Allah'a.

Çünkü beterin beteri de vardır.

Legacy
05-08-2011, 01:50 AM
Dış görünüş çok önemlidir. Ben tanımadığım biri bana yaklaştığında ilk önce dış görünüşüne bakarım. Yalnız herkesin yanıldığı şey şu ki çok yakışıklı veya çok güzel olmak tek başına hiçbir işe yaramaz. İnsanın içi çürümüş, iyilikten nasibini alamamışsa dış görünüş yararsızdır. Tamam, çok yakışıklısınız, çok iyi bir insansınız her şey bitti mi? hayır bu nitelikler kişide akıl olmadıktan sonra istismara uğrayacak, harcanıp gedecektir. Tamam, dış görünüş oldu, iyilik akıyor artık, akılda var bitti mi? hayır başarılı biri olmak ilgi çekmek ve insanların size saygı duyması için üstüne birde ahlaklı olmak lazım.
Dış görünüş, iyi huyluluk, akıl ve ahlak bunlardan biri bile yoksa kişi kaybeder. Bu başlığı açan arkadaş sadece dış görünüşünü beğenmediğinden bahsetmiş ona soruyorum; iyi bir insan mısın? Akıllı biri misin? Kendine ahlaklı biriyim diyebilir misin?

Yani birinin dış görünüşü kötüyse ve senle arkadaşlık, samimiyet kurmak istiyorsa, sırf dış görünüşü kötü olduğu için onu kabul etmez misin?

Legacy
05-08-2011, 01:57 AM
Bir de insanlar güzel insanlara, güzelliklerine iltifat ediyor ve onları tebrik ediyorlar. Sanki güzel olmaları kendi başarılarıda. Doğuştan gelen birşey. Kimse dış görünüşünü kendi seçmiyor.

batman
05-08-2011, 02:11 AM
Tip olunca herşey yeterli olmuyor kardeşim , fobiksen - depresyonluysan - depresifsen

bi b-ka yaramaz tipin olması .... Hatta dünyanın senden haberi olmaz

çok haklısın fobik depresif olmak çirkin olmaktan daha kötü.kendini beğenmiyorsan bile depresif değilsen hayata bağlı güçlü karaktersen konuşmanla ve diğer sende olan yeteneklerinle karşındakini büyülüyebilirsin.ve en güzel ne biliyormusun mutlu olmak hayata bağlı kalabilmek.hayat enerjin oldumu herieyin üstesinden gelirsin.tv de nette görmüşşündür adamın eli ayağı yok ama hayata o kadar bağlıki ve o haliyle yeteneklerini konuşturyr.

pg8674
05-08-2011, 02:48 AM
nur içinde yatsın sakıp sabancı geldi aklıma kimse yakısıklı dıyemez sanırım kendısıne ama sempatisi gülüşüyle herkese nasıl da sewımlı gelırdı. cunku sewılmenın deger görmenın tiple hıc ılgısı yok. insan ilişkilerinde tek önemli sey guler yuzlu olabılmek. cunku siz gülümsediiniz sürece hayatta size gülümseyecektir. inanın bn hoş bi insanım fiziksel olarak ama son zamanlarda yasadıım sorunlar yuzunden yuzum hıc gulmuordu ve çirkin hissetmeye baslamıstım kendimi asık suratlı bı ınsan kımsee güzel gelmez cunku. gülümsemek bunu bi deneyin hayata aynaya cewrenıze ve aılenıze önce zorlayın kendınızı sora hayat felsefesi olarak edının cok sey deısecek emın olun.

hartemes
05-08-2011, 08:22 AM
Yani birinin dış görünüşü kötüyse ve senle arkadaşlık, samimiyet kurmak istiyorsa, sırf dış görünüşü kötü olduğu için onu kabul etmez misin?

Tek kelimeyle evet:113:

x1980
05-08-2011, 08:51 AM
duygular iç güzellik olmadan ne anlamı var dışın süper olmasının. bir mercedeste anadol motoru olsa neye yarar.

kitap
05-08-2011, 11:50 AM
Tek kelimeyle evet:113:

yok yok hartemes dıs gorunusune ozen vermeyen kendine bakmayan biriyle gorusmem diyor, tabi tabi oyle diyor, yoksa daha neler, sadece dıs gorusunusune gore gorusmem mi diyecek, yok yok siz hartemesi anlamıyorsunuz, o oyle demez..

ceren.sedef
08-08-2011, 07:22 PM
Güzelliği ancak ve ancak allah verebilir bu böyledir. Böyle saçma bir neden yüzünden anne dövülmez. Çok gördüm lise yıllarında olsun gerek okul yıllarında çok çirkin olupta sonra pat diye dünya güzeli olanlarını. Neden mi oluyorlar? Çünkü onlar kabulleniyorlar bir kere ''çirkinim'' diye. O anda herşey değişiyor. Allah güzellik bir emanetttik taşıması çok zordur taşıyana dkkatli olması söylenir taşıyamayan kaybeder. Neden derler Allah çirkin bahtı versin diye. Çünkü çirkin diye kendini tabir eden insanlar çirkinlikleriyle uğraşmazlar hep kariyerlerinde başarılı olur tabi böyle olunca bu çirknimi güzelmi dikkat çekmez işte yapar eşte... bu kadar basit sen sadece geleceğini düşün... güzeller çokmu şanslı ne varsa onların başına geliyor ay saçım ay başım diyene kadar gelecekmiymiş düşünmüyolar al sana şansızlık al sana bela...

k@r@kule
28-08-2011, 08:14 PM

Arkadaşım Bu Adam Yan Profil Resminin Esmerini Ve Saçının Siyah Oldugunu Düşün Aynı Ben :D Bende Tipsizim

Carnage
02-09-2011, 11:53 AM
Saç ekimi sorunumu belki biraz daha hafifletebilir. Bilmiyorum. Cildim beyaz olmasına rağmen güneşe çıkar çıkmaz hemen kararıyor. Ve hoş bir koyuluk olmuyor,sevimsiz bir şey oluyor. Boy olarak da pek iyi değilim,ölçtüğümde 1.73 civarı çıkıyor. Bilgisyar başında çok durmaktan ve az uyumaktan gözlerimin altında morluklar var. Lisedeyken çok sivilce vardı,Allah'a şükür o sıkıntıdan kurtuldum izler bile azaldı. Gerçi son birkaç günde epey sivilce çıktı ama o sorunu aşabilirim. Rahmetli Sakıp Sabancı örneği verilmiş de, adamda oturduğum evi minimum yüzbin defa alıp satabilecek kadar para vardı yahu. Yani ben de holding sahibi olsam millet önümde tir tir titrer. Tek sorun karşı cins tarafından beğenilmek değil,insanlar ben konuştuğum zaman gülmeye başlıyorlar. Bu yüzden defalarca kavga ettim. Pekçok gerizekalı adam,sırf tipleri kılıkları düzgün olduğu için saygı görürken ben hep alay konusu oluyorum. O yüzden insan içine çıkmaktan nefret ediyorum. Ancak insan içine çıkmak zorundayım,işe girersem iş yerinde arkadaşlarım olacak maalesef. Maalesef diyorum çünkü bu arkadaşlar(!) benimle daima dalga geçecekler. Belki de kavga edip işten atılacağım.

k@r@kule
02-09-2011, 04:48 PM
Aynı Sorun Bendede Var Bi SS Koysan

Carnage
03-09-2011, 04:07 PM
SS ne demek?

arzubasoglu
03-09-2011, 05:55 PM
annemin bi lafı var çok severim.ÇOK GÜZELİM DİYE SEVİNME BİR SİVİLCE YETER.ÇOK ZENGİNİM DİYE SEVİNME BİR KIVILCIM YETER.Canım annem nede güzel söler:)39 yaşındayım dünya güzelide değilim.ama insanlar yolda yürürken bakar neden mi kendime güvenim yürüyüşüme bile yansır da ondan.donanımlıyım.eksiklerimi görür tamalarım.ben konuşurken herkez azımın içine bakar .nedenmi? bişeyler anlatırken öle bi anlatırımki insanlar hep sonunu merak eder bişiler öğrenebileeklerini bilirler.aynaya bakamıak kadar kendini çirkin sana arkadaşım lafım sana.çirkinlik beyinde başlar sen kendi donanımı tamamla.kendi kendine bi destek omaya başla bak bakalım ozaman çirkinliğin kalıyomu.bu arada aneneden de bunun acısını çıkarmayı bırak işte ozaman gerçekten çirkin oluyosun.güzelliklerinden yakınan arkadaşlara gelince:)bi rkadaşıma doktoru benim yanımda senden dışarda çok var demişti:)arkadaşım ozaman gerçekle yüzleşmişti:)

arzubasoglu
03-09-2011, 06:14 PM
ayşeglk önemli olan kendini farklılığının farkına farmak değilmiki.farkını farkettinmi zaten bi çoğundan öndesin demektir:)

Carnage
06-09-2011, 09:42 PM
sivilcelerim geçti diye sevinirken bugünlerde koca koca sivilceler çıkmaya başladı bir de. annemle aram kötü olduğu gibi babamla da konuşmuyoruz. belki eskiden üzülürdüm ama bugün babamın ölüm haberini alsam hiç üzülmem.

ayrıca insanlardan izole bir yaşantı sürmek istiyorum ancak endişem işe girince insanlarla konuşmak zorunda kalacak olmam. bunu belirtmiştim. hiç kimse ile konuşup görüşmek zorunda kalmayacağım bir iş sahibi olmak istiyorum.