PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : PAXERA ile kilo alımıstreetboy
10-05-2011, 12:44 PM
Selamlar herkese,
Sosyal fobim var. 6 aydır paxera kullanıyorum ve işhatım çok açık. İlaçtan da fayda görüyorum. Doktorum da diyet yap falan diyor ama yapmaya çalışsam da çok feci tatlıya düştüm. Önerisi olan var mı? İlacı mı değiştirsem ne dersiniz?

ruhsuz_birisi
10-05-2011, 12:59 PM
İlginçtir genelde paxil ve eşdeğerleri iştah kaybına neden olur.Kilo kaybı olur.Ama sende tam tersi etki etmiş.

omerer
10-05-2011, 06:44 PM
İlginçtir genelde paxil ve eşdeğerleri iştah kaybına neden olur.Kilo kaybı olur.Ama sende tam tersi etki etmiş.

bu bilgi yanlış. bütün antidepresanlar şişmanlatabilir.
paxera SSRI grubu antidepresanlar arasında en fazla şişmanlatandır. doktorundan başka bir SSRI isteyebilirsin. bütün SSRI antidepresanlar sosyal fobide plasebodan daha başarılıdır.

Zulliger
15-07-2011, 03:05 PM
Sosyal fobide Paxera ( Paroksetin ) etkili bir ilaç, ancak kilo yapıyor. Bu ilaçtan çok faydalandım ama diyet yaptığım halde 10 kilo aldım, paxili bırakıp prozaca geçtikten sonra bir ay içinde 8 kilo verdim. Prozac bende hiç kilo yapmadı bilakis zayıflamama yardımcı oldu.

siyah77
22-07-2011, 12:33 AM
prozac.a geçene kadar bende çok kilo aldım. hemde tam 27 kilo. ama prozac.tan sonra kilo almadım hiç. antidepresanlar genelde kilo aldırıyor. antipsikozlarda aynı şekilde. yapacağınız şey diyetisyene gidip birlikte hareket etmek. ben yapmadım. o hataya düştüm. şimdi tüm hormonlarım altüst durumda. doktora gidiyorum. başta önleminizi alın. sonra kötü oluyor.

inception
22-07-2011, 01:08 AM
sosyal fobimin olup olmadığını bilmiyorum fakat bu ilacı şişmanlamak için kullansam bir sorun olur mu ... biraz kilo alsam iyi olur

Zulliger
22-07-2011, 11:24 AM
sosyal fobimin olup olmadığını bilmiyorum fakat bu ilacı şişmanlamak için kullansam bir sorun olur mu ... biraz kilo alsam iyi olur

:) Antidepresan ve antipsikotik ilaçların çoğunluğu kilo aldırır. Ancak her metabolizma farklı olduğu için, birisine kilo aldıran bir ilaç başka bir kişiye de kilo aldıracak diye bir kural yoktur.

Eğer psikolojik bir rahatsızlığın varsa, zayıf olduğun dikkate alınarak kilo aldıran bir ilaç seçimi yapılabilir.

Öncelikle ilaç kullanmadan önce bir dahiliye uzmanına görün, zayfılığının sebebi yapısal olmayabilir. Çünkü troid hormonunun normale göre biraz fazla çalışması dahi kilo alımını engeller.

aileia
22-07-2011, 11:41 AM
ben de zeldox kullaniyorum, sozde kilo yapmayan bir ilac. Ama bende o kadar uyku yapiyorki uyumaktan kilo aliyorum:(

Zulliger
22-07-2011, 12:03 PM
bu ilaç hafif mi ? ağır bi ilaç bi ilaç deilse alıcam ?

Hangi rahatsızlık için ve hangi ilacı almayı düşünüyorsun ? Şu an bir ilaç kullanıyorumusun ve daha önce hiç psikiyatrik rahatsızlıklar için ilaç kullandın mı?

Zulliger
22-07-2011, 01:47 PM
cipralex ve serex kullanıyorum , belli bi rahatsızlığım yok tpik depresyon için kullanıyorum
bahsi geçen ilacın kilo aldırıcı özelliği cezbetti beni , ağır bi ilaç deilse kilo için kullanmayı düşündüm

Paroksetin ( Seroxat- Paxil- Paxera vs. ), SSRI grubu içersinde en fazla kilo aldıran ve sedasyon ( uyku ) yapan ilaçtır. Cipralexe göre, daha ağırdır.

Serex uzun vadede kilo alımı yapabilir.

Sen zayıf olduğunu kilo almak istediğini doktoruna söylersen, doktorun cipralexten paxile geçiş yapabilir, çünkü cipralex bazı kişilerde ciddi kilo kaybına yol açabiliyor.

lavender
22-07-2011, 01:59 PM
ben de tam paxeraya geçmeyi düşünüyodum kilo mu aldırıyomuş ya:'(:'(

lavender
22-07-2011, 02:00 PM
Paroksetin ( Seroxat- Paxil- Paxera vs. ), SSRI grubu içersinde en fazla kilo aldıran ve sedasyon ( uyku ) yapan ilaçtır. Cipralexe göre, daha ağırdır.

Serex uzun vadede kilo alımı yapabilir.

Sen zayıf olduğunu kilo almak istediğini doktoruna söylersen, doktorun cipralexten paxile geçiş yapabilir, çünkü cipralex bazı kişilerde ciddi kilo kaybına yol açabiliyor.cipralex ben de kilo aldırdı tam tersi ssrilerin hepsi kilo aldırır

Zulliger
22-07-2011, 04:05 PM
@ayşeglk; rica ederim, geçmiş olsun.


cipralex ben de kilo aldırdı tam tersi ssrilerin hepsi kilo aldırır

@lavender; ilaçların etki ve yan etkileri kişiden kişiye değişir, ancak en çok görülen yan etkilere göre sınıflandırılır.

Cipralex kullanıp senin gibi kilo alan kililer olduğu gibi zayıflayan kişilerde var. Hatta bazı kişiler sırf zayıflamak amacıyla Prozac ve Lustral kullananıyor. Ancak SSRI grubu içersinde, en çok kilo alımı Paxilde görülür.

lavender
22-07-2011, 07:19 PM
@ayşeglk; rica ederim, geçmiş olsun.@lavender; ilaçların etki ve yan etkileri kişiden kişiye değişir, ancak en çok görülen yan etkilere göre sınıflandırılır.

Cipralex kullanıp senin gibi kilo alan kililer olduğu gibi zayıflayan kişilerde var. Hatta bazı kişiler sırf zayıflamak amacıyla Prozac ve Lustral kullananıyor. Ancak SSRI grubu içersinde, en çok kilo alımı Paxilde görülür.kaç kilo alınır ortalama ya tam da paxil içcektim ben ya :(

aileia
22-07-2011, 08:10 PM
hayallah herkesin derdi ayri, biz kilo verelim diye camurlara yatiyoruz. bunlarda kilo almak icin gereksiz ilaclar yutmak derdinde.

Ispanak
22-07-2011, 08:13 PM
bende paxera kallanıyorum bende kilo alımı gibi bir etkisi olmadı

Ada
22-07-2011, 08:20 PM
paxera kullandım, az bir miktar iştahı kesiyor :)
en sevdiğim lüksümü yani gece uykumu perişan ediyordu.bu yan etkisi olmasa iyiydi ama ben dayanamadım.