PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : temizlik takıntısı olanlar....

okb.takinti
06-01-2009, 11:54 PM
ya bu temizlik düzen takıntısı çok fena bende.ben gibi olanlar neler yaşıyorsunuz gelin konuşalım...

okb.takinti
07-01-2009, 01:57 AM
Mesajlarının tamamını okudum.Kendini güzel ifade etmişsin. Demek ki içgörü yeteneğin gelişmiş. Obsesif kompulsif bozukluk tanısı uzun yıllar önce bana da konulmuştu. Bende araba plakalarına ve dükkan tabelalarına takılma durumu oluyordu. Zamanla bunları atlattım. Sana tavsiyem ailenle arandaki sorunları asgariye indirmeye çalış. Elbette çok zor biliyorum fakat kendine olan saygını pekiştirecek veya kafanı dağıtacak bir şeyler bulmaya çalış. Çünkü herşeyin temelinde aile yuvasındaki sıcaklık yatıyor. Yazdıklarınızda ailenize karşı ufak bir kin ve onları üzdüğün için suçluluk duygusu birarada gibi geldi bana. Çünkü geçmişte aynı çelişkiyi ben yaşadım. Senin aslında yakın bikaç arkadaş bulup dertleşmeye ihtiyacın var. İçindekileri dökmek gibi.

"Sen de en az diğerleri kadar değerlisin" Bunu unutma arkadaşım.
:wink:

teşekkür ederim cilipper.evet söylediklerinde haklısın...içgörüyü yeni yeni kazanıyorum...kafamda olanbitenleri iyi anlatabilirsem ve ifade edebilirsem aslında çabuk iyileşeceğime inanıyorum.fakat bütün iş burda ben ne haldeyim nelere takıyorum.bunları iyice görebilirsem tedavim başarılı olabilir...bugüne kadar kendimi bir türlü ifade edemedim.sorunun büyüğü burdan kaynaklanıyor.fakat oda elimde değildi çok fazla takılıyordum.hayatımda hiçbirşeyin önemi yoktu tek düşündüğüm şey düzen ve temizlikti.bu da içgörümün oluşmasına engel oldu...

okb.takinti
07-01-2009, 02:18 AM
sevgili cilipper imkanım olsa bir sn bile durmazdım inan.ama imkanım yok...

okb yollarında
kelepçe kollarımda
allah canımı alsın o okb nin kollarında.... :D

bunun üstüne bi sigara gider değilmi....

Epica
07-01-2009, 02:37 AM
..

maviyesil
07-01-2009, 02:43 AM
gothica doğru söylemiş. Temizlik ve düzen takıntıları okb nin nispeten hafif türleridir . Tedavisi biraz daha kolay . Bende de 2000 yılında bayağı baskındı temizlik takıntıları. Şu an azaldı. En iyi çare üstüne gitmek yani davranış terapisi.

okb.takinti
07-01-2009, 02:50 AM
Dayanamadım yazıyorum umarım kızmazsan bana ,seni hala takip ediyorum ve bana neden kızdığını Bilmiyorum :?: :?:
Bence sen kendinin farkında değilsin..
Bana Sakın Kızma ,... yakından Tanıyan biri olarak Seni Analiz etmem normal olmalı..
Kendini Abartıyosun bence....
Yapma bunu :!: :!:
Düzelicek Durumdasın,ben Araştırdım bunu, İnan bana..
Sevgilerimle ...İnanmasanda

abartmıyorum.neden abartayım ki.neler yaşadığımı neler çektiğimi bilmiyorsunuz...temizlik takıntısı ayrıca kolay bir takıntı değil.öyle olsaydı yıllardır tedavi oluyorum.kullanmadığım gitmediğim doktor kalmadı.bütün yaşamımı alt üst etti...

HANZADE_gam
07-01-2009, 02:58 AM
Var bende de var...

Ben hep anneme derdim yorma kendini ,bırak oldugu kadar olsun diye .

oda ben böyle rahatım derdi.Ama eğer misafir falan geldi ise ,misafiri üzlümesin diye halı bile yansa umursamazdı .Ayıp olmasın diye .

Evde yemegi hep kendi yapardı .yardımcısı bile olsa mutlak kendi pişirecek .Tüm doktorların bekleme salonundaki tabloları düzeltirdi.

Yatagının üstüne kimseyi oturtmazdı.Birgün babamın gömlekleri ütülenmiş bana as canım bunları dedi ,bende gittim astım .

daha sonra bana seslendi bu nasıl asmak diye .nesi var dedim .

askıların hepsi aynı tarafa bakacak gömlek kolları içe dogru alınacak burşmasın diye dedi. :(

Ve şu an benim dolabım aynı düzende .renklerine ,çeşitlerine göre dizili ,

ve askılar aynı tarafa bakıyor ..... :(

HANZADE

Epica
07-01-2009, 03:09 AM
....

okb.takinti
07-01-2009, 03:13 AM
Var bende de var...

Ben hep anneme derdim yorma kendini ,bırak oldugu kadar olsun diye .

oda ben böyle rahatım derdi.Ama eğer misafir falan geldi ise ,misafiri üzlümesin diye halı bile yansa umursamazdı .Ayıp olmasın diye .

Evde yemegi hep kendi yapardı .yardımcısı bile olsa mutlak kendi pişirecek .Tüm doktorların bekleme salonundaki tabloları düzeltirdi.

Yatagının üstüne kimseyi oturtmazdı.Birgün babamın gömlekleri ütülenmiş bana as canım bunları dedi ,bende gittim astım .

daha sonra bana seslendi bu nasıl asmak diye .nesi var dedim .

askıların hepsi aynı tarafa bakacak gömlek kolları içe dogru alınacak burşmasın diye dedi. :(

Ve şu an benim dolabım aynı düzende .renklerine ,çeşitlerine göre dizili ,

ve askılar aynı tarafa bakıyor ..... :(

HANZADE

işte benim sorunumda burda başlıyor.ben umutsuzluktan yani yine aynı olacak diye veya düzgün olmayacak diye veya dokunsam bile bozulacak en iyisini yapamayacağım diye düzeltemiyorum.hiçbir şey yapmıyorum evde ve yapamadığım içinde sıkıntı içinde oluyorum...yapsam rahatlayacağım...

Epica
07-01-2009, 03:17 AM
...

okb.takinti
07-01-2009, 03:20 AM
Bu güne Kadar Kasten kötü çıkarlar istediğimi ispatlasınlar..
Hele de Aşık olduğum bir insana :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

buraya neden böyle şeyler yazıyorsun anlamıyorum...

Ritanil
07-01-2009, 03:26 AM
arkadaşım öncelikle kendini oldukça güzel ifade etmişsin.. demek ki biraz kendini verince isteyince oluyor.

senin sorunlarına gayet yakın biri olarak diyebilirim ki şu an çektiğin sancılar kendini tanımak denen zor bir eylemin ilk adımları..bu süreç zordur. içindeki sen ile gerçek sen birbirinize yabancılaşmışsınız biraz gibi geldi. ve bu seni rahatsız etmeye başlamış. diyebilirim ki bu sancılı süreç senin kendini tanımanla ve çözmenle sona erecek. Tabi bunun süresini kısaltmak veya uzatmak senin kendini dinlemendeki çbana bağlı.

okb ile baş etmen de ilaçlarını düzenli kullanman kadar kendini ve zihni işleyişini tanımanı gerektiriyor.

temizlik takıntım hiç olmadı. ama yine de paylaşayım bişeyler ben takıntıların en acı verenlerinden biri olan metafizik takıntı ile uğraştım uzun bir süre. düşünseniz de düşündüğünüz ve inandığınız her şey başınıza gelebilir hastalığını.. ve en kötüsü de düşündüklerimin yarısını sanki ben değil de içimdeki bir yaratık düşünüyor. ölümü düşünüyor ben hemen gusül abdesti almaya başlıyorum. bana diyor ki kötü olduğunu düşünme sakın kötü olursun. bak kötü kelimesine odaklandın yapma! kötü olduğunu düşünüyosun bu yüzden kötülüğü çekiyorsun üzerine kötü oluyorsun kötü oldukça daha da kötü düşünüyosun kötü düşündükçe daha da kötü oluyosun.. kötü kelimesini, özgüvensiz, zavallı, kendini ifade edemeyen, hiç bir şey beceremeyen hasta vs. gibi kelimelerle açabiliriz benim düşüncelerimde..

Bir temizlik takıntısını asla küçümsemem. takıntı takıntıdır. ama tedaviye en çabuk yanıt veren (bunda davranışçı psikoterapinin etkisi çok yüksek) takıntı hastalığıdır. üstelik kendinizi cinsellik takıntısındaki gibi sapık, dini takıntıdaki gibi kafir hissetmessiniz.

bu açıdan okb'daşlarınıza göre biraz daha şanslısınız. bence şimdiden şanslı olduğunu düşünüp gülümseyin hayata ve geçmişiniz hakkında sessiz bir odada her gün 10 dakika çağrışım tekniğini kullanarak bir zihin turuna çıkın derim

bence siz ne söyleyeceğinizi, hangi mükemmellikte söyleyeceğinizi düşünmekten konuya odaklanamıyorsunuz. size tavsiyem bilerek aptalca hatalar yapın ve buna kendiniz de gülün. zamanla bilinçaltınız hata yapmanın eksik kalmanın normal bir durum olduğuna inanmaya başlayacaktır.

sevgiler

okb.takinti
07-01-2009, 03:38 AM
sevgili ritanil herkes temizlik ve düzen takıntısını neden basit görüyor anlamıyorum...ben çocukluğumdan beri bu hastalığın pençesindeyim...takmaktan hiçbir zaman kendimi ifade edemedim.düşünsene temizliyorsun düzenliyorsun ama inanmıyorsun ve bir zaman sonra bırakıyorsun bütün işleri.bütün yük annemde o pişiriyor o temizliyor bide kalabalık ev üstelik.ve yapmak istediklerimi mükemmel olmayacak diye yapamıyorum ve süreklü olarak kafamda bu oluyor...bununla yatıyor bununla kalkıyorum.hiçbir şey hatırlamıyorumsanki hayal aleminde yaşıyorum.bazen gerçekler beynimde patlıyor...arkadaş ilişkilerim nerdeyse sıfırlandı topluma çıkamıyorum.işe hep geç kalıyorum.yaşım 34 çocukluğumda başladı hastalığım.10 yılı geçti tedavim.hiçbir gelişme yok.tek gelişme net sayesinde içgörü kazanabildim birazcık.

lütfen ya basit görmeyin bu temizlik düzen hastalığını.benim keşke başka takıntı olsaydı da bunlar olmasaydı.bu hastalık yüzünden evlenmedim bile...

herkes kendini ifade ederken ben edemiyorum.doktorlara yeterince iyi anlatamadım.kendimi ifade edemedim.bu yüzden belkide tedavimde gelişme olmadı.daha çok yazamadığım şeyler var.

takıntım yanlızca bu değil birçok şey var ama işte ifade yoksunluğu var.tam olarak içgörü kazanamadım daha...

destiny89
07-01-2009, 03:41 AM
evet okbtakıntı kendini gayet iyi anlatmışsın kendini bilmek bu işte önemli ki tedaviye yanıt veresin ailenle iyi geçinmeye çalış her ne kadar zor olsa da benim de diyeceğim bunlar :wink: seni seviyoruz :)

okb.takinti
07-01-2009, 03:41 AM
düşünün bi 34 senedir içgörüyü yeni yeni kazanıyorum... :cry: bundan daha vahimi varmı ya... :(

okb.takinti
07-01-2009, 03:43 AM
evet okbtakıntı kendini gayet iyi anlatmışsın kendini bilmek bu işte önemli ki tedaviye yanıt veresin ailenle iyi geçinmeye çalış her ne kadar zor olsa da benim de diyeceğim bunlar :wink: seni seviyoruz :)

ailemi asla üzmeyi istemezdim...onlara çok kötü davrandım biliyormusunuz. :( herşeyi dedim onlara siz pissiniz pasaklısınız keşke benim ailem olmasaydınız dedim.rabbim beni affet.bunları nasıl telafi edeceğim bilmiyorum...allahım canımı alsaydı da bunları yapmasaydım...

Ritanil
07-01-2009, 03:46 AM
kesinlikle hiçbir takıntı küçük görülemez hepsi ayrı bir eziyettir.

ama 10 yıldır tedavi olup iyileşemeyen sadece seni gördüm. doktorunla sürekli temas halinde ol 15 günde bir terapiye girmen gerek. ve ilaçlar işe yaramıyorsa onlarca ilaç kombinasyonu var. tedavi şeklini değiştir. bir yerlerde sorun var gibi görünüyor.

inanırmısın ben liseden ne zaamn mezun olduğumu hatırlayamıyordum. ama hatırlayamadığımı dert ettikçe daha da uzaklaşıyordu zihnimden. bence şimdilik geçmişle uğraşmayı bırakıp ana odaklan. geçmişte yaptıklarının çoğunu hatırlayamıyorsun çünkü bu yaptıklarını yaparken de kafanda hep takıntılar vardı ve yaptığın işlere odaklanamıyordun. farkındalığın düşüktü. en azından şimdiden başla ve anı yaşamaya çalış göreceksin ki geçmişin eleminden, geleceğin endişesinden kurtulup anı yaşamaya başladığında her an sana şu an gibi gelecektir.

zerrin35
07-01-2009, 03:49 AM
ya bu temizlik düzen takıntısı çok fena bende.ben gibi olanlar neler yaşıyorsunuz gelin konuşalım...
Aynen güzelim bende bir zamanlar temizlik takıntısı hastasıydım ....
Hatta bende simetri hastalığıda vardır...
Ama allahtan artık yok....
çünkü evdeki 2 küçük yumurcakla uğraşmaktan ne zaman evi toplamış olsam birde arkamı dönüp bakıyorumki ev yine dağılmış..
En iyisimi sallaaaaa gitsin :D

destiny89
07-01-2009, 03:49 AM
sevgili okb takıntı geçmişe çok önem verme adı üstünde geçmiş... ileriye bak çünkü orayı yaşayacaksın ve inancını asla yitirme :wink:

zerrin35
07-01-2009, 03:50 AM

ailemi asla üzmeyi istemezdim...onlara çok kötü davrandım biliyormusunuz. :( herşeyi dedim onlara siz pissiniz pasaklısınız keşke benim ailem olmasaydınız dedim.rabbim beni affet.bunları nasıl telafi edeceğim bilmiyorum...allahım canımı alsaydı da bunları yapmasaydım...

geçmiş geçmişte kalmış fazla dert etme kendine yoksa bunuda dert edersen gerçek anlamda takıntılı olacaksın :wink:

okb.takinti
07-01-2009, 03:52 AM

geçmiş geçmişte kalmış fazla dert etme kendine yoksa bunuda dert edersen gerçek anlamda takıntılı olacaksın :wink:

zaten hep dert ediyorum yeni değil... :(

okb.takinti
07-01-2009, 04:18 PM
aklıma geldikçe diğer sorunlarımı yazıyorum...

benim büyük sorunlarımdan biride yine çocukluğumdan beri çok fena güçsüzlük yorgunluk halsizlik yaşamam.bunlar yıllardır bende var.takıntılarımın yanında bide bunlar beni mahvediyor.

yolda yürürken arkadaşlarım beni koyup geçiyorlardı hep.hiç onlara yetişemiyordum.herhangi bir iş yaptığım zaman çok fazla yoruluyordum.merdivenleri çıkamıyordum çok çabuk yoruluyor kaslarım ve eklem yerlerim hemen ağrıyor ve acı içinde kıvranıyordum.bunlar hala var ama ilaçlara başladıktan sonra bir nebze olsun iyiyim.ama normal insanlarla kıyaslandığımda çok kötü acılar çekiyorum.bide sigara içiyorum.sigara içince daha çok halsizlik ve güçsüzlük çekiyorum.okb yüzünden midemde 5 tane ülser oluşmuş.sürekli midem yanıyor ağrıyor ve kazınıyor.sürekli bişeyler yemessem mide kazınıp duruyor.barsaklarım tembel ve gaz oluşuyor.... kafatasımla ilgili sorunum yok başım ağrımıyor...bütün sorunum beymimde mide ve barsaklarımda..

çok aşırı üşüyorum.kan değerlerimin iyi olmasına rağmen.şu an evde doğalgaz yanıyor ve hiç ısınamıyorum..kışın daha kötü azıyor okb lerim.bide üşümek eklenince mahvoluyorum...ruh gibi dolaşıyorum.odamdan biryere çıkmıyorum.sosyal hayatım kalmadı.aklımı başka şeylere veremiyorum.kitap okuyamıyorum.oysa bilişssel terapi kitabı var ama okuyamıyorum.okusam bile okuduğumu anlamıyorum...

tv izleyemiyorum.yabancı filmleri hiç anlayamıyorum.birilerinin konuşmalarını anlayamıyorum...beynim tek şeye odaklanmış durumda...bu hastalığı nasıl yeneceğimi bilemiyorum.... :(

panik
07-01-2009, 04:41 PM
sanırım benimde temizlik ve düzen takıntım var.çocuklar küçük ,haliyle robot değilller.ama ben dağınıklığa tahammül edemiyorum bende öfke patlamalarına neden oluyor.ev dolap içlerine kadar düzenliyse nasıl mutlu ve huzurlu oluyorum.eğer yapassam günlerce kafamı meşgul ediyorum.umarım kullandığım antidepresan buna fayda eder.benim takıntıma ne eşim nede çocuklarım duyarlı.malesef annem takıntılı deyip takmıyorlar :D

Epica
07-01-2009, 08:23 PM
.................................................. .

okb.takinti
08-01-2009, 12:14 PM
Yaş otuz beş
Yolun yarısı eder
Dante gibi ortasındayız ömrün
Delikanlı çağımızdaki cevher
Yalvarmak yakarmak nafile bugün
Gözünün yaşına bakmadan gider
...
CAHİT SITKI TARANCI (Otuz beş yaş)

düşünün bi 34 senedir içgörüyü yeni yeni kazanıyorum... :cry: bundan daha vahimi varmı ya... :(

clipper negüzel moral vermişssin.... 8)

okb.takinti
08-01-2009, 12:23 PM
Şair böyle ferman duyurmuş. Belli olmaz bakarsın otuzuma gelmeden göçer giderim. Öz dedem mesela 27 yaşında vefat etmiş. Ben de aynı yaştayım. Teomanın şarkısını şöyle değiştirdim.

Bir bar taburesi üstünde dedemin öldüğü yaştayım.
:lol:

baya renkli bir kişiliğiniz var... :D

liarza99
09-01-2009, 10:46 PM
yazdıklarını ustten okudum sunun farkına wardım sen sorunun ne olduğunu çözmüşsun .sorun okb .bunu yenebılmek ıcın bence yeterınce guzel hamleler yapmamışsın . sorunu anladıktan sonra sorunun yuzde ellısı cozulmus oluyo gerıye kalan yuzde 50 lık sey sudur:okb yı tanımak onunla nasıl mucadele etmek ve en onemlısıde doğru tedavı.işte burda yeterınce başarıya ulaşırsan en guzel sonucu alacaksın.sorunun okb olduğunu artık bılıyosun ve her aklına geldığınde senı huzursuz ettığınde bunun okb olduğunu anlayıp ondan korkmamalısın onlarla yüzleşmelısın senın canını yakamazlar sen sadece mantıklı olarak duusun ve akıl suzgecınden geıcır.bundan sonra yapman gerken en onemlı sey tedavıyı cok duzenlı bı sekılde uygulamalısın ve de doğru ılacları kullandığına emın olmalısın.

kabusgibi
10-01-2009, 03:39 PM
Yazdıklarını okudum şekerli bisküvim :)
Ortak olanları bol bir vaktim de ben de paylaşacağım...

Sevgiyle kal..

okb.takinti
10-01-2009, 03:49 PM
Yazdıklarını okudum şekerli bisküvim :)
Ortak olanları bol bir vaktim de ben de paylaşacağım...

Sevgiyle kal..

tamam bitanem konuşurus...sayende baya seratonin salgıladım bugün zaten.... :D

okb.takinti
10-01-2009, 03:53 PM
yazdıklarını ustten okudum sunun farkına wardım sen sorunun ne olduğunu çözmüşsun .sorun okb .bunu yenebılmek ıcın bence yeterınce guzel hamleler yapmamışsın . sorunu anladıktan sonra sorunun yuzde ellısı cozulmus oluyo gerıye kalan yuzde 50 lık sey sudur:okb yı tanımak onunla nasıl mucadele etmek ve en onemlısıde doğru tedavı.işte burda yeterınce başarıya ulaşırsan en guzel sonucu alacaksın.sorunun okb olduğunu artık bılıyosun ve her aklına geldığınde senı huzursuz ettığınde bunun okb olduğunu anlayıp ondan korkmamalısın onlarla yüzleşmelısın senın canını yakamazlar sen sadece mantıklı olarak duusun ve akıl suzgecınden geıcır.bundan sonra yapman gerken en onemlı sey tedavıyı cok duzenlı bı sekılde uygulamalısın ve de doğru ılacları kullandığına emın olmalısın.

evet ahmetcim haklısın.inşallah bundan sonra herşey daha güzel olur.... :D

tuba1453
10-01-2009, 10:38 PM
merhaba okb takıntı.
yazdıklarını okuyunca inan çok sevindim
sevindim kelimesini yanlış anlama çünkü ilk satırlarda yazdığın şeyleri bizatihi yaşadım tıpkı senin gibi evin çok temiz olması bilhassa düzenli olması ailemi pasaklı görmek de dahil ama ben aileme bunu söylemedim içimde kaldı bu takıntı her zaman beni üzüyordu ve sadece kendimde olduğunu düşünüyodum yada kelimelerle ifade etmemiştim ama sen bana tercüman olmuşsun. bak canım bundan 2 sene öncesine kadar bunalım durumdaydım günlüğümü okusan tek güzel günüm geçmemiş ne zaman ki ben cesaret edip bir ofisten sorumlu tutulacağım bir işe girdim hayatım o zaman değişti.
orada yemeği, temizliği telefonlara bakma bildiğin bütün ofis işini yapıyordum başta sadece telefona bakma olarak girmiştim işe (zaten diğerlerinde kendime güvenemezdim) başladıktan sonra temizliğin ve yemek yapmanında bende oılduğunu öğrendim başta olumsuz gibi görünüyor ama bizim gibi takıntısı (aslında takıntı demek ne kadar doğru onuda bilmiyorum)
olanlar için gerçekten ideal bir işmiş. çünkü seni izleyenleri bir süre sonra umursamaz hale geliyosun, korkularını boş veriyosun çünkü o gün için orası temizlenmek ve o iş yapılmak zorunda belkide bu zorunda olmak beni yada bizi kurtarıyor
fakat bu işten ayrılıp güzel bir firmada işe başladım orda da eski alışkanlığımdan kalma kendi odamın temizliğini ben yaptım temizlikçimiz olmasına rağmen gelen geçeni hiç umursamıyodum (sakın bunu ben yapamam deme bende öyle idim) daha sonra bir kademe daha yükseldim artık temizliğimi kendim değil temizlikçinin yapması gerekiyordu ondan sonra her işte cesarteimin kaybolduğunu hissettim yani biz temizlik ve düzen sorununu atlattığımzda bütün hayatta fazla sosyal ve süper oluyoruz şimdi tekrar evde hiç bir işe dokunmamaya (dokunamamaya çünkü zaten temiz olmayacak ki gibi saçma sapan bir korku var ya da o anda biri gelirde yapamazsam diye) başladım çok üzülüyorum ama biliyorum ki ben bunu atlattım yine yapabilirim. Çünkü girdiğim iş yerlerinde temizliğim hemen göze çarpıyodu (düşünebiliyomusun bizim gibi yaptığından asla tatmin olmayanlar için ne kadar büyük bir gelişme ) bunu aştığımızda her konuda hem rahat konuşabiliyor, kabiliyetimiz her konuda artıyor bunuda gördüm aynı zamanda
bunların dışında bazı arkadaşlarım ailenle aranı düzeltmeni söylemiş inan canım bu çok önemli bir faktör ama zaten kendine güvenin geldiğinde otomatik olarak ailenle aran da düzeliyor ama bunun için biraz çaba göster sana yazar olarak yavuz bahadıroğlunuda tavsiye ediyorum nacizane hayata pozitif bakabilmeyi insanlarla sevi bağı kurmayı öğretiyor ya da o söylüyor sen çıkartıyosun
bunların dışında seni yaratana çok güven..........................

gordem
11-01-2009, 10:09 AM
okb takıntı arkadaşa sesleniyorum bende aynen senin gibiyim kendimi yalnız hissediyordum aynı takıntılar aynı seninkiler gibi beni bırakmıyor böyle olan arkadaşlarla tanışmak ve dertlerimizi paylaşmak isterim kendimi deli zannetmeye başladım kimseye ne anlatabilirsin mesela buz dolabı karışık olunca aklımı kaçırcak gibi oluyorum desem normal insanlar ne derler onun için arkadaşlar ne olur benimlede paylaşın rahatlamak okb dostları tanımak istiyorum

gordem
11-01-2009, 04:47 PM
tanışmak isteyen okb lere mail adresim cenaycem@hotmail.com

secret_live
20-03-2009, 10:29 AM
bendede temizlik takıntısı olmuştu elimi herhangi bir maddeye değdirseydim yıkardım yada ellerimi kirli sanıp yüzüme değdirseydim banyo yapardım bazen eldivenle birşeyler alırdım ellerimi hiçbirşeye değdiremezdim ellerimi deterjanla yıkardım günde 5 defa daha fazla bile yıkardım her gün banyo yapardım yapmadığım günler huzursuz bunlaım yaşardım ama bitti temizlik var ama çok az kaldı yerini başka okbye bıraktı.hayırlısı

tangerine
18-10-2010, 12:00 AM
bende de temizlik takıntısı var, ama düzen tertip değil, odam ve dolabım çok dağınıktır çünkü.
mesela;
- kapı kollarını hayatta elle(ye)mem
- kumandanın üstüne peçete koyarım, onun üstünden tuşlara basarım
- ellerim temizken bozuk-kağıt para tutmaktan çok tiksinirim
- yemeği ellerimle yiyemem, ellerim yağlanacak diye, balığı bile çatalla yerim
- otobüs direklerine mümkün olduğunca tutunmamaya çalışırım
- hastane ortamında koltuğa oturamam, hep ayakta beklerim
- yatağıma kimsenin oturmasına izin vermem, hele de dışardan geldiği otobüse oturduğu kotu ile
- tuvalet musluklarını peçete ile açarım vs.

panik
18-10-2010, 12:05 AM
bende de temizlik takıntısı var, ama düzen tertip değil, odam ve dolabım çok dağınıktır çünkü.
mesela;
- kapı kollarını hayatta elle(ye)mem
- kumandanın üstüne peçete koyarım, onun üstünden tuşlara basarım
- ellerim temizken bozuk-kağıt para tutmaktan çok tiksinirim
- yemeği ellerimle yiyemem, ellerim yağlanacak diye, balığı bile çatalla yerim
- otobüs direklerine mümkün olduğunca tutunmamaya çalışırım
- hastane ortamında koltuğa oturamam, hep ayakta beklerim
- yatağıma kimsenin oturmasına izin vermem, hele de dışardan geldiği otobüse oturduğu kotu ile
- tuvalet musluklarını peçete ile açarım vs.

buna birde dolap içlerinin ,düzenli olmasını ekle.bende var .ben normalim sanıyordum

bersina
18-10-2010, 12:22 AM
malisef işte benim hastalığım temizlik takıntısı. eskiye göre azcık aştım ama halen tiksintilerim takıntılarım var beni rahatsız eden