PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : acilen iyi bir ssakinleştirici lazım....

destiny89
27-12-2008, 02:42 PM
ben çok stresliyim heyecanlıyım kalbim küt küt hep..sürekli okb düşüncelerim aklıma geliyo bacaklarımı sallıyorum sinirden lütfen bana iyi bir sakinleştirici söyleyin siz neler kullanıyosunuz hastalığım okb depresyon ve sosyal fobi yenmek istiyorum bir an önce iyileşmek istiyorum içtiğim ilaçlar lustral ve atarax .. ama bana iyi bir sakinleştirici lazım... bi de bu sakinleştiriciler bırakılınca baş ağrısı el titremesi gibi yan etkileri oluyormuş... ne yapmam gerekir yardım edin...??? :?:

ayseee
27-12-2008, 02:46 PM
DESTNY DR SÖYLEMEDEN BU DOĞRU OLMAZ Kİ ŞİMDİ.BEN DE ŞU AN ÇOK KAYGILIYIM.NEDENİNİ BİLMESEMDE İÇİM SIKILIYO.KENDİNİ YENMEYE ÇALIŞADUR.BEN KUAFÖRE GİDİP GELCEM EVDE MSNDEN GRŞ TAMAM CNM.ATARAX AL .ORTAMI DEĞİŞTİR CVP.DOĞRU SAKİNLEŞTİRİCİLER ÖLE YAPIYO.AMA ATARAXIN Bİ YAN ETKİSİ OLMAZ CVP

EceLİN
27-12-2008, 02:47 PM
canım kafana göre ilaç kullanamazsın bu ilaçlar hafiflenmeye gelmez çünkü en iyisi senin doktorun verdiği reçeteyle alacağın ilaçtır insan hayatı bu kadar ucuz değil çünkü..

Her ilacın kişiden kişiye yan etkileri yada etkileşimleri olabir kimse kimseye bu konuda ilaç tavsiye edemez benim fikrim bu

:wink:

destiny89
27-12-2008, 02:48 PM
ya sen söle kullandıklarını sakinleştirici adına ben fikir edincem

destiny89
27-12-2008, 02:51 PM
hemen sizin yazdıklarınızı kullancam demedim ki neleri kullandınız dedimm..

EceLİN
27-12-2008, 02:55 PM
destiny tekrar diyorum ilaçlar kişiden kişiye çok fark ettiriyor benim kullandığım sakinleştirici mesela normal gidip eczaneceden alamayacağın anca yeşil reçeteyle alabileceğin bir ilaç

ama ilacın olumlu olumsuz etkileri kişiden kişiye değişiyor benim kullandığım ilaçla ilgili mesela nette araştırma yaptığımda özellikle kafa yapan hap tabiri kullanan çoktu ama bende bir etkisi olmuyor mesela :wink:

destiny89
27-12-2008, 02:56 PM
ne kullanıyosun canım benim

EceLİN
27-12-2008, 03:00 PM
ben xanax kullanıyorum sakinleştirici olarak

destiny89
27-12-2008, 03:01 PM
ya hikaye onlar reçete falan isteyince veriyolar ya

EceLİN
27-12-2008, 03:05 PM
Kimsenin vereceğini sanmıyorum çünkü yeşil reçeteye tabi olan bazı ilaç grupları var hiç bir bilinçli eczacı bunu yapamaz yapanında mesleğiyle ilgili zaten şüphe duyarım

destiny89
27-12-2008, 03:19 PM
oooooooo sitenin %90 nı ilaç içiyo sadece 2 kişiden cevap geldi????

zerrin35
27-12-2008, 03:24 PM
oooooooo sitenin %90 nı ilaç içiyo sadece 2 kişiden cevap geldi????
bildiğim kadarıyla tavsiye edebilecek olduğumuz ilacın adını burada söylemek yasak...
hem ilaç kullanımı kişiden kişiye değişebilir....
benim kullandığım ilaç bana iyi gelirken sana yan etki yapabilir...
sen en iyisi bir doktor kontrolü altında ilaç kullan...

destiny89
27-12-2008, 03:31 PM
ben senin sölediğin ilacı kullanmıcam canım benim sadece fikir edincem ve ona göre dr a sorcam?=?*

EceLİN
27-12-2008, 03:38 PM
destiny canım biraz daha sakin olabilirmisin şu an seni anlıyorum sanırım bayağı sıkıntılı bir durumdasın ama.... Sonuçta burda kimse tavsiye üzerine ilaç kullanmıyor ..

Doktorlar tavsiye üzerine ilaç yazmıyor neyi uygun görmüşlerse onu yazıyorlar kişiye şikayetine göre..

ve hiç bir doktorunda yine senin duyduğun ve söylediğin ilaç isimleriyle sana ilaç yazacağını sanmıyorum

Sonuç olarak burdaki her ilacı kullanan kişiler tamamen doktorların ön gördüğü ve rahatsızlıklarına göre yazılan ilaçları kullanıyorlar

senin yapacağın en akıllıca davranış doktoruna gitmen durumu izah etmen ve de şikayetlerini zaten uygun gördüğünde doktor mutlaka yazacaktır :wink:

destiny89
27-12-2008, 03:40 PM
destiny canım biraz daha sakin olabilirmisin şu an seni anlıyorum sanırım bayağı sıkıntılı bir durumdasın ama.... Sonuçta burda kimse tavsiye üzerine ilaç kullanmıyor ..

Doktorlar tavsiye üzerine ilaç yazmıyor neyi uygun görmüşlerse onu yazıyorlar kişiye şikayetine göre..

ve hiç bir doktorunda yine senin duyduğun ve söylediğin ilaç isimleriyle sana ilaç yazacağını sanmıyorum

Sonuç olarak burdaki her ilacı kullanan kişiler tamamen doktorların ön gördüğü ve rahatsızlıklarına göre yazılan ilaçları kullanıyorlar

senin yapacağın en akıllıca davranış doktoruna gitmen durumu izah etmen ve de şikayetlerini zaten uygun gördüğünde doktor mutlaka yazacaktır :wink: ya ben dr u değiştircem geçmiyo hastalığım :evil:

EceLİN
27-12-2008, 03:43 PM
Bu tür ilaçlar kısa zamanda etki sağlamıyor insana düzenli kullanım sonucu ortalama 3-6 ay arası başlıyor etkilerini göstermeye

eğer bu zaman geçmiş ve hala şikayetlerin varsa doktorunu değiştirmende tabiki fayda var :wink:

destiny89
27-12-2008, 03:53 PM
ecelin galiba adam yerine koyan beni tek sensin baksana başka cevap gelmedi... :cry:

destiny89
27-12-2008, 06:39 PM
:?: :?:

Umut34
27-12-2008, 06:48 PM
Merhaba Destiny89,

Herne kadar sitemizde ilaç önerisi yapmak yasaksada, bir üyenin kullanmakta olduğu ilaçları ve tecrübelerini bildirmesinde mahsur olmadığı kanısındayım..

Benim zaman zaman sakinleştirici olarak kullanmakta olduğum ilaç Xanax’a nazaran daha hafifi ve bağımlılık riski daha az olan Nervium’dur, anksiyetemin şiddetine bağlı olarak bazen günde yarım bazende 2 defa yarım tablet kafi gelmektedir..

Şimdi ise antidepressanlara dirençli depresyona antidepressanlarla birlikte kullanılmasında faydalı geldiği tesbit edilmiş olan Rivotril’i kullanmağa başladım. Çünkü Bir süredir antidepressanlara dirençli depresyonum için antidepressan kullanmaya başladım. Rivotril bende Nervium’a nazaran çok daha iyi sakinleştirme yapmaktadır, çünkü daha kuvvetlidir. Şimdilik günde 1 bazen iki defa ½ tablet almaktayım.

Sakinleştirici ilaçlar hakkında bir yorumuma aşağıdaki Link’ten erişmen mümkündür. Ayrıca aynı başlık altındaki diğer yorumlarıda okumanı tavsiye ederim.

Bir kliniğe gidip doktora durumunu anlatmalısın. Her doktor bir olmaz bağımlılık riskinden korkup biri yazmassa diğeri yazar. Hatta durumun ağırsa hemen sakinleştirici iğne dahi yapabilir.

Ancak yaşın çok küçükse bir aile büyüğü ile birlikte gitmende fayda vardır. Atarax yanı sıra sakinleştirici alman etkileşim yapabilir. Doktora Atarax ve Lustral kullanmakta olduğunu söylemelisin. Sakinleştirici ilaçlar alkolle birlikte katiyen alınmamalıdır.
Sakinleştrici ilaçların çoğu benzo grubuna aittir. Benzo grubu ilaçlar ancak Psikiyatr veya nörolojistlerce yazılabilen yeşil reçete ile satın alınabilirler.

Link:http://www.psikoloji.gen.tr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=394386&highlight=#394386

Not: Burada yazdıklarım doktora danışmanın yerine geçemez.

sevde_
27-12-2008, 07:03 PM
ya hikaye onlar reçete falan isteyince veriyolar yaYeşil reçete ilaçları doktorlar bile zor yazıyor eğer hastanedeki doktor ise hastanede bir sürü işlem yapıldıktan sonra veriliyor. Şuan eğer dışarısı serin ise biraz yürüyüş yap. Yağmurlu veya serin bir havada temiz havayı içine çekerek yürümek insanı çok rahatlatıyor özelliklede akşamları... Doktor vermediği sürece ilaç kullanma sakın Allah muhafaza yanlış bir ilaç seni çok daha kötü bir hale sokabilir. Adam yerine koyulmadığın için değil ancak ilaç ismi yazmayı uygun bulmadıkları için yazmıyorlardır bence. Ayrıca doktor senin isteğine göre kesinlikle vermez ilaç emin ol... Ben geçen hafta bir antibiyotik bile yazdıramadım diğer ilaçlarla yan etki yapma ihtimali olduğu için yazmadı...

destiny89
27-12-2008, 07:51 PM
verdiğiniz bilgiler için çokkkk teşekkürler devamını beklerizzzz:)