PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : seroquel

regina_rosetta
02-05-2006, 07:30 PM
arkadaşlar seroquel veya cedrina(ikisi de aynı)kullananınız var mı yan etkileri nasıl??yeni başlıcam da çok kilo yapıyor mu??

02-05-2006, 09:40 PM
Kilo konusunda pek emin değilim ama çok uyku yaptığını okumuştum.

unver
14-07-2006, 10:54 PM
Biraz geç oldu, kusura bakma.

Seraquel genelde uyku verir. Ama bende risperdal kadar yapmadı. Ayrıca seraquel'in verdiği uyku çok tatlıdır. İnsanı dinlendirir. Güzel bir uyku çekersin. Sabahları sersem gibi olmazsın. Ama risperdal için aynı şeyi söyleyemem. Risperdal bayağı bir kilo aldırmıştı bana. Ama seraquel'i iki-üç aydır kullanıyorum; kilo almış değilim. Geçmiş olsun.

Cecillia
23-07-2006, 08:50 AM
Seroquel kilo sorunu yapmıyor için rahat olsun :wink:
Ben 6 ay kullandım.Gerçekten huzurlu bir uyku hali yaşayacaksın.Ben kullanırken öğrenciydim,dikkatimi derslere yönlendirmem gereken bir dönemdeydim.Doktorumla konuşup kullanım dozunu değiştirdik.Günde 3 defa 25mg yerine sadece geceleri 100mg kullandım.Yan etkileri arasında panikatak ta var.Bu yüzden atarax ta tavsiye edebilirler yanında.Ama dediğim gibi içinde bulunduğun koşulları(işyeri,okul vs vs)doktorunla görüşüp buna göre kullanım yolu izleyin.Çok geçmiş olsun.Sevgiler...

Leponex
23-07-2006, 09:54 AM
İlaçlar kişiden kişiye göre farklı etkiler gösterir. seroquel de şişmanlatabilir ama denemeden anlaşılmaz.

mucizee
23-07-2006, 02:02 PM
sereguel benim kurtuluş ilacım olmuştu.risperidal kullanırken yan etkilerinden depresyona da girmiş ve intahara kadar gitmiştim.bunun üzerine sereguel verildi ve hayat tekrar benim için sanalsallıktan çıkıp daha anlamlı hale gelmişti.risperidaldan daha hafif daha az yan etkileri olan bir ilaçtır.pahalı bir ilaç olduğundan doktorlar tarafından ilk olarak tercih edilmeyen ilaçtır.yoksa risperidalla aynı etkileri gösterir ama daha az yan etkisi vardır.Kilo sorununu dert etmeyin varsın olsun alın tedavi olun sonrasında benim gibi spor yaparak verirsiniz.kilodan çok bence rahatsızlığınızın kontrol altına alınmasını düşünmelisiniz.asla ama asla sebebler bulupta ilacınızı kullanmayı kesmeyin.bende kesmiştim her seferinde bir şeylerden mazeret çıkartıp ama her seferinde dahada kötüleştim ve inanın hayatın dip noktasına kadar vurmuştum.tekrar geçmiş olsun

casingci
13-08-2006, 09:57 PM
seroquel 25 mg kullanıyordum 2 aydır.... ama bu ilacı bırakdım... çünkü uyuşukluk yoğun uyku hali yapıyordu... 5 gündür içmiyorum daha iyiyim şimdi demekki benim içmem gerekmiyormuş... herkesin kurtulmasını dilerim...

emiremir
05-09-2006, 02:51 PM
:( seroquel i yüksek dozda(450-600 mg) kullandım 2 yıl önce . ne anksiyetem kaldı ne de SF ta kalp çarpıntısı yapana kadar bırakmak zorunda kaldım :(

neyzenmustafa
05-09-2006, 05:06 PM
450-600 mg şizofreni için yüksek doz değil. ama anksiyete için yüksek doz. ama seroquel anksiyolitik değildir. anksiyete problemleri için anksiyolitikler uygudur.

XXKARSXX01
19-01-2007, 10:41 AM
risperdal çok güzel bir ilaçtır.Ama yan etkisinden dolayı ondan nefret eder hale geldim.hatta depresyonumu daha da artırdı diyebilirim.çok kötü yan etkileri var.doktora isyan ettim bana seraquel'i verdi.seraquel şizofreninin yanı sıra manik atak içinde iyi.kalp çarpıntısı doğrudur.Her ilaç gibi saraquel'de bağımlılık yapıyor.8 saatin altında uyuyamazsınız seraquel kullanırsanız.İş sahibi olanlar için bu zorlaşıyor.

deniz duygu
26-03-2007, 07:24 PM
ben 900 mg seroquel e yanında çeşit türlü ilaç kullandım 22 kilo aldım şu an zyprexa ve largactil kullandım seroquel risperdal kullandım kilo aldırıyo ama kaç mg içtiğine bağlı gerçi ama antipsikotikler içinde en az kilo aldıranı seroquel

fightclub
08-06-2007, 03:53 AM
bırakmanı tavsiye etmiyorum ben 25 mg kullanıyorum major depresyon teşhisi kondu.
yan etki olarak da geç boşalma yapıyor yaklaşık 3 aydır kullanıyorum.

centi
08-06-2007, 08:31 AM
Gec oldu ama bende soruna cevap vermek ıstedım,
ben serequal 200 ve depakın 1000 mg kullanıyorum,
ıkısıde sısımanlatıyor,ancak serequelın verdıgı uyku anlatılamaz bır sey,
senı resmen yataga yapıstırıyor.
8 saat uyursan sorun yok ama uyumazsan sersemsın.
ben arada sırada bırakıyorum bır surelıgıne ama bu seferde ınanılmaz bır uykusuzluk yasıyorum.o yuzden serequelı 100 e dusurdum kendımce,
sımdı bıraz daha ıyıyım.
acaba hıc ıcmesem mı dıye de dusunuyorum,
bu arada yan etkısımıdır bılmem ama sol ayagımın uzerıne uzun suerdır basamıyordum agrıdan ve acıdan,serequlı bıraktıgım donemde tamamen gectı,teasduf mu bunu bılemıyorum ama bılgın olsun.

yarenelif
21-06-2007, 02:05 PM
serquel çok güzel uyku verir.yani ertesi gün kalktığınızda yorgunluk ya da uykusuzluk çekmezsiniz.bence alınabilecek en güzel uyumayı sağlayan ialçtır.ben bir süre kullandım ve bıraktım şimdi kendim uyuyabiliyorum ama yine uykusuzluk çeksem hiç düşünmeden serequeli alırım.ayrıca kilo yapmadı bende.geçmiş olsun.

nemesiskm
22-06-2007, 08:35 AM
bende ankarada amatemde yattım 15 gün,günde 700-800 mg seroquel aldım 15 gün boyunca,ama bana çok kötü psikoljik etkileride oldu,sorunlarımı daha da arttırtığı da oldu,ilk içtikten 1 saat sonra fazla sersemlik yapıyor ama etkisi biraz geçtiken sonra,kendine gelirken gerçekten rahatlatıyor,2 yıldır uyumadan içiyorum,uykuda 1 numara

bennu80
03-07-2007, 11:19 PM
merhaba arkadaslar ben 2000 senesınden berı panik atak ve depresyon tedavısı goruyorum cok ılac degıstırdım ve ara ara ıyı ara ara cok kötü oldum şimdi bu ilaclardan kurtulmka ıstıyorum ama ben bıraksamda onlar galıba bırakmıcaklar beni son 3 ay 50mg anafranil ve 10mg cipralex kullandım ama son 3 hafta ailevi nedenlerden ve sosyal durmlardan dolayı bırden anafranili kestım ve xanax kullandım bugun 3 gundur korkunc mıde bulantısı ve bas donmesı yaptı doktora gıttım bana seraquel verdı daha once bu ılac ıcın sızofren ılacı dıye dusymustum sımdı akşamları 100mg seraquel verdı 20mg cipralexle ama kullanmaya cok korkuyorum bana onerınız olursa cok sevınırım

şimdiden tesekkurler

daywalker45de
03-07-2007, 11:25 PM
bende zmanında seroquel kullandım hayatımın en güzel günleri idi.Başta biraz zorluk çektim ama sonra cennet hayatı oldu hayatım :P ...
korkun neden ki?

bennu80
03-07-2007, 11:30 PM
ilaçtan ilaça gecıyorm ve 7 senedır hıcbır yere varamamısım bırgun bu ılaclarda bıtıcek ozaman napıcagımı dusundukce korkuyorum ve aynı zamanda bu seraquelın cok agır sızofrenı tedavısınde kullaılan asırı uyku veren bır ılac olarak duymustum buda beı cok korkutuyoo :(

daywalker45de
03-07-2007, 11:39 PM
alışırsın uyku düzenin bi kaç haftada düzelir.Bence anı yaşa...Kendini rahatlatmaya bak

03-07-2007, 11:45 PM
merhaba arkadaslar ben 2000 senesınden berı panik atak ve depresyon tedavısı goruyorum cok ılac degıstırdım ve ara ara ıyı ara ara cok kötü oldum şimdi bu ilaclardan kurtulmka ıstıyorum ama ben bıraksamda onlar galıba bırakmıcaklar beni son 3 ay 50mg anafranil ve 10mg cipralex kullandım ama son 3 hafta ailevi nedenlerden ve sosyal durmlardan dolayı bırden anafranili kestım ve xanax kullandım bugun 3 gundur korkunc mıde bulantısı ve bas donmesı yaptı doktora gıttım bana seraquel verdı daha once bu ılac ıcın sızofren ılacı dıye dusymustum sımdı akşamları 100mg seraquel verdı 20mg cipralexle ama kullanmaya cok korkuyorum bana onerınız olursa cok sevınırım

şimdiden tesekkurler

korkmana gerek yok şizofren ilacı değil sadece. şizofrenlere 1000mg etkili oluyor. hem şizofren korkulacak bişi değil. onlarda senin benim gibi insan. anafranili doz azaltımına gitmeden aniden kestiğin için mide bulantısı olmuş.

03-07-2007, 11:51 PM
benimde kulandığım oldu,uyku ve sersemlik yapıyor ilk başta ,sonra azalıyor
birde dikkat etmezsen kilo alırsın kendini frenlemen lazım

bennu80
03-07-2007, 11:52 PM
tesekur ederım piedra hepimiz insanız vehersey bızım ıcın hastlıklarda ama yınede bazen dusunuyorumda psıkolojık nhastalıklar daha zorr allah hepmızıe sıfa versın bır an once

bennu80
03-07-2007, 11:58 PM
offf kilo almaktan nefret edıyorum bu ılaclar neden kılo yapıyoo yaaa :(

roselight
08-07-2007, 07:47 PM
yemin ederim bana süer geldi bu ilaç hani hastalığı olanlar bilir boyut değiştirmek üzereyken bu ilaç devreye giriyor ve rahat olmanı sağlıyor resmen kalkan gibi engelliyor gerçekten çok mutluyum seroquele teşekkür ediyorum bu ilaçı çıkarana
takıntı hastalıgım ve boyut degıstırme gıbı bı problemım vardı bu ilaç onluyor gerçekten
200 mg yatmadan önce alıyorum
ömür boyuda alabilirim hatta boyle olucaksam

FuZZuLi
08-07-2007, 08:07 PM
Ben seraqueli 6 ay boyunca 300 mg olarak yatmadan önce kullandım. Ancak yanında türlü ilaçlarda kullandım.( risperdal,akineton ve nerviumla beraber) Seraqualin uyku verici özelliği var bıraktığımda daha az uyumaya başladım. Bu arada kullandığım ilaçların hiçbiri kilo aldırmadı.

tenten
25-07-2007, 01:16 PM
bende major depresyon icin basladim seroquele. 300mg a kdr yavas yavas doz arttiriyorum. harika uyku yapiyor ama calisan bi insan oldugum icin isyerinde zorluk cekiliyorum. yan etkilerinin gecmesini bekliyorum. sanirim bi sene kullanicam ama sonucunu cok merak ediyorum depresyonu kökünden bitiriyor mu onu merak ediyorum. cunku artik normal bi hayat yasamak istiyorum.

zapsuyu22
06-10-2008, 09:32 PM
sereguel ne lanet bi ilaçmış ya bende kullandım 5 gün beni dünyadan kopardı delirecektim az kalsın

Fluoxetine
08-10-2008, 06:59 PM
İki gün önce olası mani erken belirtileri nedeniyle tedbir için cedrina dedi doktor telefonda. Cedrina 25 mg kullandım uyku için çok iyi geldi. Ancak merak ettiğim birşey var. Ben bir yandan da risperdal kullanıyorum (1mg) risperdal bana ertesi akşama kadar ruhsuz bir hava veriyor, insanlarla iletişimim kopuyor ve sürekli anksiyete içindeyim. Akşamları bir sonraki doza kadar iyi hissediyorum. İkisinden de farklı zamanlarda kullanmış olanlar varsa cedrina iyi mi yoksa risperdal gibi ruhsuzluk, asosyallik yapar mı?

zapsuyu22
08-10-2008, 07:45 PM
ya sizin bu aksiyete dediginiz şey nedir arkadaşlar bana en iyi şekilde izah edermisiniz ayrıntılı olarak...

melody
23-10-2008, 12:21 AM
Anksiyete (Anxiety) insanın belirli bir nedene bağlayamadığı içten gelen korku, endişe,panik duygusuna deniyor.. aşırı olursa çarpıntı, titreme, terleme gibi fiziksel belirtileri olabiliyor. (gerçi tanımım pek bilimsel olmadı ama kendi hissettiğim biçimde yazdım :wink: )

25-11-2008, 09:56 AM
bu sereguelle alakalı değildir inş kalp çarpıntısı :) :) bilgisi olan varsa yazsın

içmek kötüdür
24-04-2009, 07:45 PM
arkadaslar seroquel sizde de unutkanlık ve asırı dalgınlık yapıyor mu?ben de geceleri 100 mg kullanıyorum

oslemm
25-04-2009, 12:10 AM
ben 9 aydır ıçıyorum unutkanlık adına hıc bır sorun yasamadım..

sevde_
25-04-2009, 12:58 AM
Banada geçen hafta doktor seroquel verdi ve ben sabah uyanamam ve kilo alırım diye başlıyamamıştım ilaca. Bu yorumlar içimi rahatlattı.

25-04-2009, 02:17 AM
şimdi kullanmıyorum,epeydir..
ama kullandığım dönemde unutkanlık yapmadı hiç..aşırı uyku ve sersemlik yapar,ilk başlarda..bir süre sonra vücut alışıyor sanırım,daha normal olabiliyorsunuz..beynimi yavaşlatması açısından mükemmeldi bir zamanlar..(çok şükür,şimdi sorun yok)

sevde_
26-04-2009, 04:51 PM
şimdi kullanmıyorum,epeydir..
ama kullandığım dönemde unutkanlık yapmadı hiç..aşırı uyku ve sersemlik yapar,ilk başlarda..bir süre sonra vücut alışıyor sanırım,daha normal olabiliyorsunuz..beynimi yavaşlatması açısından mükemmeldi bir zamanlar..(çok şükür,şimdi sorun yok)Keşke benden önce yorum yazsaydın aze. Yorumlara bakarak dün akşam cesaret edip aldım ilacı, içtiğim andan beri uyuyorum. Sabah rahat kalkmayı bırak, öğleden sonra bile zor kalktım ve halada kendime gelmiş değilim. Yarın doktora söyleyip daha hafif bir ialç yazmasını isticem.

sercandan
24-11-2010, 12:33 AM
Arkadaşlar ben 8 ay önca bir kutu seroquel xr 50 mg kullandım yani bu ilaçtan sonra hiç kullanmadım ve son olarak eylülün 20si ile ekim 20 arasında bi kutu daha kullandım ve prospektüsünde yan etkilerinin çok olduğunu gördüm ve ailesinde şeker hastası olanlara zarar verebileceğide yazıyordu.zaten kandaki şeker oranını yükselttiğide yazıyor.ve ben bu kasım 2010 da şekerimi ölçtüm ve 126 nın üzerinde çıktı.ve biliyorsunuz iki defa 126 yı geçerse şeker hastası olmuşsunuz demektir.yani ben bu ilacı kullandıktan sonra şeker hastası oldum.zaten ilacın prospektüsünde yazıyordu ailenizde şeker hastası varsa şeker hastası olabilirsiniz diye.benim babamda 30 yıllık şeker hastasıydı.yani söylemek istediğim ailesinde şeker hastalığı olanlar kullanmasınlar bu ilacı.bu ilacı kullanırsanız şeker hastası olma ihtimaliniz çok yüksek.bu ilacı kullandıktan sonra 22 yaşımda şeker hastalığına yakalandım yani yeni şeker hastası oldum.sizleri uyarmayı vicdani bir görev olarak gördüm.çünkü şeker hastalığı hayatı çok zorlaştıran ve insanı çökerten bi hastalık babamdan biliyorum.lütfen bu mesajımı kopyalyın ve insanları uyarın.

sercandan
24-11-2010, 12:47 AM
Arkadaşlar ben 8 ay önca bir kutu seroquel xr 50 mg kullandım yani bu ilaçtan sonra hiç kullanmadım ve son olarak eylülün 20si ile ekim 20 arasında bi kutu daha kullandım ve prospektüsünde yan etkilerinin çok olduğunu gördüm ve ailesinde şeker hastası olanlara zarar verebileceğide yazıyordu.zaten kandaki şeker oranını yükselttiğide yazıyor.ve ben bu kasım 2010 da şekerimi ölçtüm ve 126 nın üzerinde çıktı.ve biliyorsunuz iki defa 126 yı geçerse şeker hastası olmuşsunuz demektir.yani ben bu ilacı kullandıktan sonra şeker hastası oldum.zaten ilacın prospektüsünde yazıyordu ailenizde şeker hastası varsa şeker hastası olabilirsiniz diye.benim babamda 30 yıllık şeker hastasıydı.yani söylemek istediğim ailesinde şeker hastalığı olanlar kullanmasınlar bu ilacı.bu ilacı kullanırsanız şeker hastası olma ihtimaliniz çok yüksek.bu ilacı kullandıktan sonra 22 yaşımda şeker hastalığına yakalandım yani yeni şeker hastası oldum.sizleri uyarmayı vicdani bir görev olarak gördüm.çünkü şeker hastalığı hayatı çok zorlaştıran ve insanı çökerten bi hastalık babamdan biliyorum.lütfen bu mesajımı kopyalyın ve insanları uyarın.

sercandan
26-11-2010, 12:52 AM

sercandan
28-11-2010, 12:17 AM

anksiyete2004
28-11-2010, 03:11 PM
uyarınız için teşekkürler. ben de seroquel kullanıyorum ama düşük doz geceleri 25 mg. alıyorum, ailemde şeker hastası yok şükür. bana olumsuz bir etkisi olmuyor ya da ben öyle zannediyorum bilmiyorum. ilaçların olumlu etkilerinin yanında olumsuz etkileri de oluyor. mesela prozac için iktidarsızlığa sebep oluyor, lustral için vücutta kitlelerin oluşumuna neden oluyor deniliyor. ben bunu bilmeme rağmen 40 mg. prozac kullanıyorum çünkü iyi olabilmem daha önemli.

sercandan
04-12-2010, 04:22 PM

sercandan
05-12-2010, 09:02 PM

sercandan
09-12-2010, 12:39 AM

sercandan
15-12-2010, 12:03 AM

sercandan
16-12-2010, 12:45 AM

dizzy
30-12-2010, 01:40 AM
arkadaşlar rexapin feci kilo yaptı seroquele geçtim doktor tavsiyesiyle 25 mg alıyorum bu antipsikotiklerde antidepresan gibi iki hafta sonramı başlıyor etkileri ki ben bunu uyku için alıyorum ama pek etki ettimi anlayamadım

anksiyete2004
30-12-2010, 10:21 PM
seroquelin majör depresyonda kullanılmasında şey (izin, onay, lisans, sertifika tam çıkartamadım o kelimeyi) alındığını okumuştum. seroquel rexapin kadar iştah açmadı bende, en sağlıklısı bunu bir dahaki sefere doktoruna sor.

yatac
03-02-2011, 11:28 AM
Ben doktorumun uyguladığı tedavi çerçevesinde Seroquel'e başladım. ÖNce 50, sonra 100, sonra 200 mg, hatta 400 mg günlük alımla.
Şimdi bırakamıyorum. Bağımlılık yaptı. Üç hafta direndim uykusuzluğa ilaca tekrar dönmemek için. Ama nafile. Olur olmaz kusma vakaları da ayrı dert.
Bu ilaç insanı anormal derinlikte bir uykuya hapsederken, tüm zihinsel faaliyetleri en alt düzeye indiriyor. Bırakmak istiyorsunuz, olmuyor.
Kesinlikle uzak durulmalı bu ilaçtan. Doktorunuz yazsa bile onunla bunu konuşun. Yarardan çok zararı dokunuyor çünkü...

Mert7
03-02-2011, 07:26 PM
ya cevap vericek biri varsa şunu dicem cipralex kullandım bırakalı 2 ay oldu ancak serotonin sendromu hala geçmiyo ne yapmalıyım tir tir titriyorum kafam basınç yapıyo kasılıyorum halen geçmedi bu sendrom geçer mi ? geçerse yöntemi nedir ne yapmak gerekiyo. Deliryum geçiren bir varsa onlardan yardım da istiyorum teşekkür ederim. Lütfen yardım edecek biri varsa bana ulaşsın seroxat@hotmail.fr

kestane şekeri
15-02-2011, 11:59 PM
bu ilacı bırakıorm uyku uyuyamıorm günlerce sonra tekrar alıorm bir kısır döngüdeym.

enerji528
16-02-2011, 12:04 AM
bu ilacı bırakıorm uyku uyuyamıorm günlerce sonra tekrar alıorm bir kısır döngüdeym.
Serequel önemli bir ilaç dr kontrolü olmadan bırakma bence. Zaten çoğu zaman drların önerisine uymadığımız için düzelmiyoruz.