PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyuşturucuyu BIRAKTIM!!!

lifedelight
01-05-2006, 04:31 PM
Evet.Sonunda evet diyebiliyorum.Hatta birlikte içtiğimiz tm arkadaşlarımla yemin ettik ve bıraktık.Bakalım bizi neler bekliyor.
Benim YAZMAKTAKİ AMACIM BIRAKMAK İSTEYENLERE YOL GÖSTERMEK İSTEMEMDİR. İnsan içindeyken farketmiyor.Ama dışarıdan bakmaya başlayıp hayatındaki ertelemelerini görünce kurtulmanın yollarını arıyor insan. Burada yazıp buradan bırakmak isyetenlere yardımcı olabilmek adına fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum..

01-05-2006, 04:35 PM
:D Cok sevindim senin adina. Kendine guven yeter, seni ne beklerse beklesin, uyusturucu kullanmaya devam etseydin den daha kotu olamaz. Birakmis olman bile cok buyuk arti deger hayatinda. Insallah dayanirsin. Sakin vazgecme. Yolun acik olsun.

01-05-2006, 04:39 PM
Evet sakın vazgeçme arkadaşım. Kendini kötü hissettiğinde bizimle paylaşmaya çalış. Elimizden geldiğince seni rahatlatmaya çalışırız. Ama sakın tekrar bir daha deneme. Bunu kendin ve geleceğin için yapma. Biz her zaman burda olmaya çalışacağız. Bunu sakın unutma....

01-05-2006, 04:40 PM
Bugün duyduğum en mutlu haberdi...

Umarım istikrarın bozulmaz... Kendini zayıf hissettiğn anlarda lütfen siteye gir ve içini dök,..Çoooooook sevindim senin adına....

18-05-2006, 01:49 AM
merhaba ark seni kutluyorum artık hayır demeyi biliyosun ve bir daha ona karşı evet dememen için savaşmalısın çünkü bu seni hayat boyu zorlucaktır.. sinirlendiğinde, kızdıgında kız ark ayrılgında vs svs buna benzer yerlerde devreye giricektir çünkü beynindeki bir hücre devamlı tetiklicektir hersey seninle olsun yazdıklarımı yanlış anlama sakin bende biraktim uzun süre kullandım o yüzden biraz bilgim var hadi sevgiyle Kal

18-05-2006, 02:16 AM
Bu harika bir haber lifedelight,
Seni yürekten kutluyorum. Arkadaşların başka davransa da vazgeçse de kararlarından sen asla vazgeçme. Bu gerçekten büyük başarı...Sevgiler sana...

hemoglobin
18-05-2006, 02:51 AM
hayattaki problemleri aşmak için en son seçim lifedeligth iradene güven ve ilerki hayatında karsılasırsanda ihtayacım yok o aciz seye dierekten evrendeki hayatını sürdür. Yani ne kadar hayatımız varki şu sonu başı bilinmeyen evrende bi insanın göz kırpıp açması kadar veya bi kelebegin kanat cırpısı kadar kutlarım. Sevgiyle kal

lifedelight
25-06-2006, 01:11 PM
YAKLAŞIK 3 HAFTADIR ARA ARA KALBİM HIZLI HIZLI ÇARPIYOR, DURDUK YERE HUZURSUZLANIYORUM.SANIRIM ARTIK BENİMLE SAVAŞMAYA BAŞLIYOR ELLERİMDE BİR HALSİZLİK VAR MUTSUZUM.BİLİYORUM KULLANIRSAM MUTSUZ OLACAĞIM AMA EN AZINDAN BANA YARDIM EDECEK BİR ANTİDEPRESAN KULLANSAM MI DİE SORMAK İSTİYORUM. YOKSUNLUK HİSSİNİ ORTADAN KALDIRACAK BİR İLAÇ. ASLINDA EN İYİ İLAÇ DUA BİLİYORUM DUA EDİYORUM AMA BENİ BURAYA KADAR GETİREN EŞİM ŞİMDİ BENİ YANLIZ BIRAKIYOR. O DA BIRAKTI. AMA O BENDEN DAHA İRADELİ. ÇÜNKÜ BİR KERE KARAR VERDİ VE BIRAKTI.BENSE 4 YILDA 10 LARCA KEZ BIRAKIP TEKRAR BAŞLADIM. BU TUTUMUM ONUDA ETKİLEYECEK DİYE ÇOK KORKUYORUM. VE ONUA FARKETTİRMEMEMEYE ÇALIŞYORUM AMA BU ARADA KENDİMİ ÇOK YORUYORUM. LAROXYL 25 MG KULLANIYORUM AMA ODA BENİ AĞIRLAŞTIRIYOR. BANA YARDIM EDİN LÜTFEN..............

25-06-2006, 01:45 PM
Seni öncelikle kutluyorum lifedelight, madde bağımlılığından sonra, alışılan maddenin kesilmesi, başlarda mutlaka bazı yoksunluk sıkıntıları yaşatır. İlaç kullandığına göre uzman yardımıyla bu sorunun çözüyorsun herhalde. Doğrusu da bu. Bu durumunu uzmanına söyleyip, onun vereceği ayrıca bir ilaç desteği olacaksa, onun tavsiyelerini dikkate almanı öneririm. Tüm sıkıntılarını olduğu gibi açıkla ki o da sana gerektiği gibi yardımcı olabilsin. Sakın yılma lütfen, biliyorsun daha önce de bırakıp tekrar başladığında, sil baştan olacak mücadelen ve ayrıca pişmanlık, suçluluk hissedeceksin. Sevgiler..

25-06-2006, 06:42 PM
lifedelight bir yerde okumuştum ama ne derece doğru bilemiyorum.

Okuduğum yazıdaki kişi eroin müptelası bir bayandı. Doktor ona kademeli bir şekilde bırakarak azaltmasını söylemiş. Yazıdaki kişi doktoru dinlemeyip bir anda eroini bıraktığını söylüyordu. Ve de doktorun kademeli bırakma sözünü dinleseydi bırakamıyacağını söylüyordu.

Neyse bir anda kesmiş ve sonradan istekler, arzular, vücudundaki kimyasal tepkimelerin getirileri/götürüleri,... ::::: sonuç tamamen bırakmış.

Bence azmini hiç kırma aynen yola devam: biz yanındayız. Bir problemin olursa buraya dök. Ama artık kafanda bir seçeneği çıkart: uyuşturucuyu tekrar başlama. SİL GİTSİN. :wink:

Güzel günler seninle olsun...

Sevgiler ve de Saygılarla...

eyrl
25-06-2006, 07:22 PM
Allah yardımcınız olsun. Ne yapabileceğiniz konusunda pek fikrim yok. Fakat benim yapabileceğim sizin için dua etmek.

Sizin için dua edeceğim.

Allah'a emanet olun.

ekim22
25-06-2006, 07:32 PM
Allah yardımcınız olsun. Ne yapabileceğiniz konusunda pek fikrim yok. Fakat benim yapabileceğim sizin için dua etmek.

Sizin için dua edeceğim.

Allah'a emanet olun.

Yürekten destekçilerin ve başarılı olacağına inanan bir sürü arkadaşın var..Sen de örnek olabilceksin.

İradenin farkına vardığında sen bile inanamıycaksın :!: ..Saygılar.

25-06-2006, 07:40 PM
Evet arkadaşlar gerçekten arkadaşımız büyük bir iş başarmış ve uyuşturucu denilen kötü alışkanlıktan kendini kurtarmayı bilmiş..Ne güzel ne kadar mutluluk verici ve örnek olucu bir davranış şekli...

Görülüyorki dini inançlar kötü alışkanlıklardan uzaklaşmak için büyük bir etken..

Arkadaşları ile birlikte yemin ederek böyle bir şeyi başarabilmiş olması büyük bir olay....

Allah korkusu ve yemin etmek çok akıllıca bir kurtuluş yöntemi....

Bravo life bunları yazarak güzel örnek teşkil edip arkadaşlarına güzel ve akıllı bir yolu gösterdiğin için...

Sevgilerimle,

daywalker45de
25-06-2006, 07:55 PM
Evet.Sonunda evet diyebiliyorum.Hatta birlikte içtiğimiz tm arkadaşlarımla yemin ettik ve bıraktık.Bakalım bizi neler bekliyor.
Benim YAZMAKTAKİ AMACIM BIRAKMAK İSTEYENLERE YOL GÖSTERMEK İSTEMEMDİR. İnsan içindeyken farketmiyor.Ama dışarıdan bakmaya başlayıp hayatındaki ertelemelerini görünce kurtulmanın yollarını arıyor insan. Burada yazıp buradan bırakmak isyetenlere yardımcı olabilmek adına fikir ve düşüncelerinizi bekliyorum..
şimdi nerdesiN???

lifedelight
13-07-2006, 08:20 PM
Arkadaşlar herkese bana destek olan herkese çok teşekkür ederim.....
Bunu yapmak isteen herkese elimden geleni yapmaya hazırım..
hatta burada bırakmak isteyipte ne yapacağını bilmeyenlere herkesin ne kadar yardımcı oldukalrını görmek insanların bu durumda sessiz kalmadıklarını görmek beni umutlandırıyor..
Dün okudum 16 yaşındaki Melis....
Bu benim çocuğumda olabilirdi..
Bu konuda asla SESSİZ KALMAK istemiyorum..
HATTA BAĞIRMAK İSTİYORUM..
Herkesin beni duymasını bu lanet illetlerden uzaklaşmak için basit yöntemlerin olduğunu idda ediyorum..
Herkes yüreğinde bir damla inancı olan herkese ;Allah'ın yardımcı olacağına inanıyorum..
Artık 2. çocuğumu gönl rahatlığıyla doğurabilirim..... :P :P :P

lifedelight
13-07-2006, 08:21 PM
şimdi nerdesiN???[/quote]

burdayım......

daywalker45de
14-07-2006, 02:31 AM
o zaman hoşgeldiN...

lifedelight
31-07-2006, 06:05 PM
evet 5 yıllık bela..Seni yendim... Aklıma geldiğinde seninle geçen günlerime üzülüyorum... Kendimden nefret etmiyorum seninle tanıştığım için..Biliyorum ki hatayı anlamak bir daha yapmamak çok daha güzel..
60 gün geçti (günleri saymıyorum sadece ortalama) senden kurtuldum....
oh beeee........

kesske
31-07-2006, 06:12 PM
tebrikkkkklerrrrrr :) Allah yüzünü kara çıkartmasın....

Bu gücün hiç tükenmesin....

Sevgilerle.....

sessizgemi
31-07-2006, 06:28 PM
tebrikler..................bebişler olunca haber verirsin umarım :P :wink: bende çok sevindim dualarım seninle kendine çooooooooook iyi bak...... :wink:

eyrl
31-07-2006, 07:08 PM
evet 5 yıllık bela..Seni yendim... Aklıma geldiğinde seninle geçen günlerime üzülüyorum... Kendimden nefret etmiyorum seninle tanıştığım için..Biliyorum ki hatayı anlamak bir daha yapmamak çok daha güzel..

Tebrik ederim...

Bu yazılanları görmek çok güzel. Allah hayatın her alanında, her zaman bu kadar iradeli olmanızı nasip etsin inşallah. Sizin ve sevdiklerinizin adına çok sevindim.

Saygılarımla...

Allah'a emanet olun.

miransultan
20-08-2008, 01:45 PM
merhaba öncelikle seni kutluyorum senin adına çok sevindim. benim de çok yakınım bu belanın içinde ona nasıl yardım edebilirim.birkaç defa tedavi oldu ama sonuç yine sil baştan.eğer farklı bir öneriniz varsa yazarsan çok sevinirim.allah hepimizin yardımcısı olsun

20-08-2008, 01:48 PM
Tebrikler,darısı bırakmayanların başına...

20-08-2008, 06:30 PM
bu nedir? uyuşturucuyu bıraktın. peki neyi. hangisini? sanki eroinle esrar aşağı yukarı aynı şeylermiş gibi. eroini kendi başına bırakman imkansıza yakın. kokain zaten tedaviyle bile zor. çünkü psikolojik bağımlılığı inanılmaz boyutta oluyor. ecstasy ise zaten ona bağımlılık denmez. esrar ise zaten geçiniz. esrarı diğer sentetik kimyasalların yanında anmak bile saçma. esrar basit ve doğal bir uyuşturucudur. uyuşturucuyu bıraktım derken esrarı kastetmek komik olur.

ptnt31m
20-08-2008, 07:11 PM
merhaba öncelikle seni kutluyorum senin adına çok sevindim. miransultan dikkat ettiysen 2 sene önce açılmış başlığı canlandırdın, konuyu açan kişinin takip ettiği de şüpheli...

rpardo
21-08-2008, 02:25 AM
bu nedir? uyuşturucuyu bıraktın. peki neyi. hangisini? sanki eroinle esrar aşağı yukarı aynı şeylermiş gibi. eroini kendi başına bırakman imkansıza yakın. kokain zaten tedaviyle bile zor. çünkü psikolojik bağımlılığı inanılmaz boyutta oluyor. ecstasy ise zaten ona bağımlılık denmez. esrar ise zaten geçiniz. esrarı diğer sentetik kimyasalların yanında anmak bile saçma. esrar basit ve doğal bir uyuşturucudur. uyuşturucuyu bıraktım derken esrarı kastetmek komik olur.

bütün bunları nerden biliyosunuz

Zeth
21-08-2008, 09:12 AM
...
Benim YAZMAKTAKİ AMACIM BIRAKMAK İSTEYENLERE YOL GÖSTERMEK İSTEMEMDİR. ...
İsteyenlere yardım etmek istiyorsan tavsiyem bırakmak isteyen kullanıcıların sorunlarını rahatça, yargılanma korkusu olmadan, yazabilecekleri bir ortam yaratman.

E adam gelecek sorunlarını yazacakki sen de yardım edeceksin değil mi? Adam gelmezse hiç yardım birşey edemezsin.

Bırakmak isteyen kişi "hala bir kullanıcıdır". Bunu iyi hatırlamak lazım ve kullanıcılar maalesefki böyle uyuşturucu kötüdür, iyiki bıraktım kurtuldum illetten vs türü başlıklara girmezler. Adam niye polemiğe girsinki.

Başarını ve kararını kutlıyorum. Hatta deneyimlerini sunman bence çok asil bir davranış. Ama kullanıcılara ulaşmak istiyorsan daha ılımlı bir yol izleyip, kişilerin kendilerini açmalarını sağlayacak bir güven ortamı oluşturmalısın. Umarım isteklerine ulaşırsın :)

Not: Ayrıca 100 türlü madde var. Sen neyi bıraktın? Belirsiz olursan kimse sana birşey danışamazki

cezars
21-08-2008, 01:30 PM
ben uyusturucunun her cesidini kullandım ve arkadaşlarım yüzünden nefret ettim ortak aldıgımız malı calıyodu serefsiz tuvalete kalk hemen arkandan içinden pi parcada olsa gidioo ........nefret ettim ve bıraktım şimdi 2 bira yetiyorda artıyor bile bence insan kendini motive etse tedaviye gerek yok.....

21-08-2008, 05:10 PM
seni kutluyorum azmine yenilme birdaha ne olusa olsun tekrar başlamaman dileğimle...

albatros01
22-08-2008, 02:00 AM
tebrikler
istedikten sonra her şey başarılabilir.

:)

MaLTtTt
22-08-2008, 12:37 PM
Umarım hala kullanmıyordur çünkü başlık 2 yıl önce açılmış..

miransultan
23-08-2008, 02:45 AM
arkadaşlar ben mesajı gönderdikten sonra farkettim başlığın eski olduğunu yine de bir umut bu konuyla ilgisi bilgisi olan herkesden yardım istiyorum şimdiden teşekkürler

nastya
23-08-2008, 08:14 PM
:( aslında üniversitedeyken bir kaç kez ot kullandım...insanın böyle bişeyin cazibesine kapılıp kullanmaya devam etmesi çok normal.ama ben içmedim hernekadar keyif alsamda bunun bana zarar vereceğini düşündüm.fakat benimle başlayan arkadaşlar ciddi anlamda kullanıcı oldu.onsuz yaşayamaz hale geldiler.bir çok sentetik te işin içine girdi.uzun zamandır bu illetle uğraşıyorlar.kaç kez hastaneye yatıp çıktılar ben bile sayamadım.şu an görüşemiyoruz.tek bildiğim yoksunluk duygusunun onları çok yıprattığı.titreme ve kusma nöbetlerini saymıyorum.çok zor bırakmak.

metalizma
26-04-2009, 02:02 AM
erkek arkadaşım aklınıza gelebilicek bütün madderi kullanmış zamanında.tedavi olmuş.ama ota devam etmiş.ilişkimiz başlaynca ben bırakmasnı istedim ve artık eskisi gibi sık içmio.2 haftada bir anca içio.onuda dayanamadığı için içiyo.çok kötü oluyo içmediği zaman.nasıl temelli bırakıcak ben napmalıyım nasıl atlatıcaz

26-04-2009, 03:12 PM

Tebrikler...

Azim ve kararlılığın üzerinden gelemeyeceği bir problem yoktur...

Umarım başkalarına da güzel bir örnek olur...